Článek

Děsivá smrt boskovického primáře: Zakrvaveného ho našli na náměstí

 
Boskovice strnuly v šoku. Za podivných okolností totiž náhle zemřel oblíbený primář oddělení následné péče místní nemocnice Milan K. (†65).
21.07.2016 15:05 |

podobné články

Podobné články

Českobudějovická nemocnice má dva nové primáře

 
Nemocnice České Budějovice, a. s., má od letošního ledna dva nové primáře. Chirurgické oddělení už několik měsíců vede MUDr. Petr Pták, Ph.D., který zde zastával pozici specialisty, v čele ORL oddělení (oddělení ušní-nosní krční) stanul MUDr. Lubor Mrzena, Ph.D., který na jih Čech přišel z Fakultní nemocnice Motol v Praze. Oba nahradili primáře, kteří odešli do důchodu.
12.04.2016 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1064 článků)

Smrt primáře Sovy: Co říká jeho seriálový syn? Jako by si táta z Nemocnice smrt naplánoval podle televize!

 
V pondělí zesnulý herec Ladislav Chudík (†91) , který se nesmazatelně zapsal do srdcí diváků svým nezapomenutelným ztvárněním postavy primáře ortopedie Karla Sovy v seriálu Nemocnice na kraji města, byl mezi kolegy nesmírně vážený a oblíbený. „Odešel šlechtic,“ řekl Super.cz jeho seriálový syn, mladý Sova Ladislav Frej  (73) .
29.06.2015 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Chudík (90 článků) , Ladislav Frej (181 článků)

Smrt primáře Sovy očima Ivy Janžurové alias Pěnkavové. Její slova plná něhy vás dojmou!

 
Pondělní smrt Ladislava Chudíka (†91) alias primáře ortopedie MUDr. Karla Sovy z Nemocnice na kraji města, jehož skolil zápal plic , jeho slavné kolegy zarmoutila. Stejně jako Ladislav Frej (seriálový syn Karel Sova mladší), jenž ho považoval za šlechtice , tak i Iva Janžurová  (74) , sestra Marta Huňková-Pěnkavová, o něm hovoří láskyplně.
01.07.2015 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Chudík (90 článků) , Iva Janžurová (420 článků) , Ladislav Frej (181 článků)

Nečekaná proměna herce Jana Šťastného: Z fešáckého primáře se vyklubal líný Myšák!

 
Jeho smrt v novácké Ordinaci před čtyřmi roky oplakaly snad všechny divačky! Od srpna se Jan Šťastný (50) vrací na obrazovky. Místo bílého pláště fešného primáře Dalibora Frynty ale oblékne nepříliš slušivé hnědé sáčko geniálního, leč líného fyzika v novém primáckém seriálu Jetelín.
22.07.2016 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Šťastný (34 článků)

Pozdvižení v Boskovicích: Sraz klubu dvojčat!

 
Kolik lidí může běhat po světě zásluhou jedenašedesáti porodů? Třeba i stotřiadvacet. Právě tolik se jich v sobotu sjelo na sraz Klubu dvojčat a vícečat do boskovického westernového městečka.
14.06.2009 18:55 |

podobné články

Na Velorex sbalíte hodnou holku!

 
Tomáš Kostík, člen boskovického velorexového týmu Zlatá růže, se společně se svými kolegy zapojil do běžeckého projektu Poslední kousek. Pod jeho vlajkou běží Jiří Gruntorád přes celou Českou republiku, aby zjistil, jak jsou na tom lidé u nás s ochotou se podělit s ostatními. Pánové ze Zlaté růže běžci pomohli po svém. Ve velorexovém stylu!
25.05.2015 13:40 |

podobné články

Robin Suchánek: Tisíce lidí se chystají na demonstrace proti Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi

 
Demonstrace „Proč? Proto!“, reagující na aktuální dění kolem Andreje Babiše a postup prezidenta Miloše Zemana, se uskuteční ve středu 10. května v šesti městech České republiky od 18:00 hodin – Praha (Václavské náměstí), Brno (náměstí Svobody), Olomouc (Žerotínovo náměstí), České Budějovice (Náměstí Přemysla Otakara II.), Plzeň (náměstí Republiky) a Liberec (náměstí Edvarda Beneše).
09.05.2017 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13023 článků) , Miloš Zeman (20911 článků) , Robin Suchánek (4 články)

Policie obvinila primáře benešovské nemocnice ze zneužití holčičky

 
Policie obvinila primáře benešovské nemocnice z pohlavního zneužití dítěte. Řekl to ve středu mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek.
03.03.2010 16:15 |

podobné články

Český lev! Představitel primáře Sovy Ladislav Chudík: Už nevyjdu ani schody!

 
Slovenská herecká legenda a představitel primáře Sovy z Nemocnice na kraji města Ladislav Chudík (86) se po letech dočkal prvního hereckého ocenění ve svém životě. A soška Českého lva za vedlejší roli přišla za pět minut dvanáct. Zdravotní stav Chudíka je totiž velmi špatný. On sám už se stydí za to, jak nedokáže vládnout tělem. Dokonce přiznal, že ztrácí hlas...
08.03.2010 02:05 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Chudík (90 článků)

Vánoční přání primáře Sovy: Nechci být na obtíž

 
Legendární slovenský herec Ladislav Chudík (86) oslaví vánoční svátky v rodinném kruhu. Celá jeho rodina se nejvíce raduje z tříletého vnoučka Stanka. „Bude nám režírovat celý Štědrý večer,“ směje se herec, kterého si všichni pamatují jako primáře Sovu z Dietlova seriálu Nemocnice na kraji města.
23.12.2010 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Chudík (90 článků)

Ženě ZEMŘELO vytoužené MIMINKO. Žaluje nemocnici i primáře

 
Případ úmrtí novorozeněte, kvůli kterému čelí třebíčská nemocnice trestnímu oznámení, má pokračování. Rodina teď uvažuje o tom, že trestní oznámení podá také na primáře, který matku vyšetřoval. Ten ale jakékoliv pochybení odmítá.
03.02.2011 21:10 |

podobné články

Krajská zdravotní vyhodila primáře mostecké chirurgie kvůli rozhovoru v tisku

 
Vedení Krajské zdravotní (KZ), pod kterou spadají krajské nemocnice v Ústeckém kraji, v úterý propustilo primáře chirurgie v Mostě Sášu Štemberu. Poškodil prý dobré jméno KZ v rozhovoru pro noviny o situaci na mostecké chirurgii. Podle lékařky a senátorky za Mostecko Aleny Dernerové (Severočeši.cz) ale mohlo jít o zástupný problém. Štembera totiž vypovídal na policii v případu nákupu předražených přístrojů do Krajské zdravotní.
15.02.2011 19:30 |

podobné články

Odvolaného primáře Brázdila podpořilo ve Varech asi sto demonstrantů

 
Zhruba sto demonstrantů přišlo ve středu odpoledne protestovat před Krajský úřad v Karlových Varech proti odvolání primáře oddělení ARO karlovarské nemocnice Romana Brázdila z funkce.
02.03.2011 23:45 |

podobné články

Kupte si primáře. Už od dubna

 
Deník Blesk se zaobírá novinkou připravovanou ministerstvem zdravotnictví. Bude totiž již brzy možné „koupit si primáře“, tedy zaplatit si to, aby operaci provedl právě on. A to legálně. „Chceme to tak zkusit. Snad už od dubna,“ potvrdil pro deník mluvčí ministerstva zdravotnictví Vlastimil Sršeň. Dodatečně by nejspíš bylo vše ještě upraveno zákonem, připomíná Blesk.
02.02.2012 10:20 |

podobné články

Vyhazov primáře za novinový rozhovor neplatí, rozhodl soud

 
Ústecká Krajská zdravotní pochybila, když před rokem propustila primáře mostecké chirurgie Sášu Štemberu kvůli novinovému rozhovoru o stávce lékařů, rozhodl dnes okresní soud. Rozsudek zatím nenabyl právní moci, za Krajskou zdravotní dnes nikdo k soudu ani nepřišel. Několik Štemberových kolegů hovoří o tom, že výpověď mohla být spíše odvetou za to, že lékař vypovídal na policii v kauze předražených nákupů přístrojů. Krajská zdravotní tvrdila, že rozhovor o stávce poškozoval její dobré jméno, podle soudu ale na něj měl primář právo dané ústavou.
27.02.2012 10:35 |

podobné články

Operace od primáře nás přijde na maximálně 15 tisíc, víc si vzít nesmí

 
Budeme-li chtít v budoucnu operovat od primáře, zaplatíme maximálně 15 tisíc korun. U ostatních lékařů nesmí částka přesáhnout pět tisíc.
03.05.2012 19:45 |

podobné články

Chcete operaci od primáře? Za 15 tisíc

 
Pokud si budete chtít zvolit konkrétního lékaře, budete muset zaplatit. Ministr zdravotnictví Leoš Heger již dokončil ceník – za primáře 15 tisíc, za ostatní lékaře do pěti tisíc korun.
24.05.2012 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Nová finta lékařů: Místo 15 tisíc si zaplatíte za primáře 45 tisíc

 
Všechno je jinak. Pokyn, který uváděl, že by příplatek za volbu lékaře neměl přesáhnout patnáct tisíc korun za primáře, neplatí. Nemocnice začaly nařízení obcházet.
04.06.2012 09:35 |

podobné články

Ladislav Chudík v bolestech: Primáře Sovu trápí páteř!

 
Slovenský herec Ladislav Chudík (88) musel kvůli zdravotním komplikacím skončit v divadle. Představitele primáře Sovy z Nemocnice na kraji města trápí bolesti zad.
08.10.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Chudík (90 článků)