Článek

Den D pro sockarty. Vznikly násilím a budou diskriminovat, kritizuje opozice

 
Lidi bez zaměstnání čeká radikální změna při přijímání sociálních dávek. Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) jim totiž v rámci sociální reformy přidělí takzvané sociální karty. Prostřednictvím nich mají získávat dávky tak, aby si za ně nemohli kupovat "zbytečnosti" typu alkoholu nebo cigaret. Systém ještě v praxi nefunguje. Už teď se však objevují pochybnosti o jeho funkčnosti.
24.01.2012 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků)
Podobné články

Sobotka: Řetězce nesmí diskriminovat zemědělce a potravináře

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes na národních dožínkách na Zemi živitelce v Českých Budějovicích slíbil, že koalice v Parlamentu prosadí schválení novely zákona o významné tržní síle, od níž si zemědělci a potravináři slibují posílení své pozice v jednáních s obchodními řetězci. „Obchodní řetězce nesmí diskriminovat české zemědělce a české a moravské potravináře,“ uvedl premiér.
29.08.2015 16:21 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9330 článků)

Sobotka: Řetězce nesmějí diskriminovat zemědělce a potravináře

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes na národních dožínkách na Zemi živitelce v Českých Budějovicích slíbil, že koalice v Parlamentu prosadí schválení novely zákona o významné tržní síle, od níž si zemědělci a potravináři slibují posílení své pozice v jednáních s obchodními řetězci. „Obchodní řetězce nesmějí diskriminovat české zemědělce a české a moravské potravináře,“ uvedl premiér.
29.08.2015 16:26 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9330 článků)

Muslimové drží posvátný Ramadán: Indický poslanec násilím nutil muslima jíst

 
Indická opozice v parlamentu protestuje proti chování poslance, který násilím nutil muslima jíst v době půstu. Nacionalistický poslanec svého činu lituje, o vyznání pracovníka restaurace prý nevěděl, a chtěl jen poukázat na nízkou kvalitu podávaného jídla, píše server BBC.
24.07.2014 07:15 |

podobné články

Sockarty se možná ještě prodraží. Česká spořitelna chce po státu přes 200 milionů

 
Projekt sKaret zavedl exministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) a od počátku čelil ostré kritice jak ze strany opozice, tak za strany handicapovaných občanů, kteří byli zásadně proti zavedení tohoto instrumentu. Tendr na provozování sKaret vyhrála Česká spořitelna a investovala do něj podle vlastních odhadů 300 milionů korun a teď po českém státu žádá kompenzaci. Informuje o tom server iHNed.cz.
14.11.2013 17:01 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1070 článků)

Opozice kritizuje Hudečka: Za peníze Prahy si dělá kampaň!

 
Pražského primátora Tomáše Hudečka kritizuje opozice na magistrátu. Podle ní si za peníze daňových poplatníků udělal kampaň před podzimními komunálními volbami. Kritizovaná kampaň má připomenout úspěchy města pod vedením TOP 09. A na plakátech je podpis právě primátora Hudečka.
24.06.2014 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (652 článků)

Fico odjíždí do Ruska na setkání s Putinem, opozice ho za to kritizuje

 
Slovenský premiér Robert Fico v pondělí odjel na plánovanou návštěvu Ruska. Setká se tu s prezidentem Vladimírem Putinem i se svým ruským protějškem Dmitrijem Medveděvem. Slovenský premiér patří k odpůrcům sankcí EU vůči Rusku a mělo by se jednat i o nich. Hlavním důvodem Ficovy návštěvy je ovšem smlouva dodávkách ropy. Slovenská opozice Fica kritizuje, mimo jiné i za to, že do Moskvy odjíždí v době, kdy mezi EU a Ruskem jsou opět napjaté vztahy. 
01.06.2015 11:26 |

podobné články

Osobnosti: Dmitrij Medveděv (320 článků) , Robert Fico (721 článků)

Hlavní město zaplatí právníkům za kauzu Škodova paláce další milion. Opozice to kritizuje

 
Pražský magistrát zaplatí právníkům další milion korun za poradenství týkající se kauzy Škodova paláce. V úterý o tom rozhodla nekompletní pražská rada. Právní kancelář Císař, Češka, Smutný, jejíž výběr provázely složité peripetie, si tak přijde na téměř dva miliony, zjistila ČTK z usnesení. Opozice postup radních dlouhodobě kritizuje. Poukazuje na množství podobných zakázek, které město v posledních měsících s právními kancelářemi uzavřelo.
23.12.2015 15:20 |

podobné články

Středočeský kraj se necítí Rathem poškozen. Opozici se to nelíbí

 
Opozice kritizuje rozhodnutí vedení Středočeského kraje, který se k soudu s bývalým hejtmanem a poslancem Davidem Rathem (dříve ČSSD) nepřipojí jako poškozený. Politici jsou přesvědčeni, že kraji škody vznikly, a chtějí vysvětlení. Pravděpodobně budou na jednání zastupitelstva podávat návrh, aby údajně vzniklé škody byly vymáhány. ČTK to dnes zjistila v anketě mezi krajskými politiky.
06.08.2013 15:55 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4343 článků)

Vaše Věc: Venezuelská opozice udržuje tlak

 
Ve Venezuele jedna manifestace proti chavistické vládě stíhá druhou, opozice neslevuje z tlaku. Při poslední demonstraci bylo 12 mrtvých. Také byl zabit odstřelovačem člen civilní gardy v regionu Miranda, také tři členové Národní gardy byli zastřeleni. Vrah střílel z okna svého bytu rovněž na skupinu motorkářů. Často se motorkáři zúčastňují manifestací opozice a bývají ozbrojeni. Prezident Venezuely Nicolas Maduro obvinil Spojené státy z podněcování státního převratu a opozici obvinil z přivolání armády k uskutečnění povstání. Upozornil předsedu Národního shromáždění, kde je opozice ve většině od prosince 2015.
04.05.2017 13:30 |

podobné články

Ministr Chvojka: Stát nemůže finančně diskriminovat rodiče vícerčat

 
Poslanecká sněmovna tento týden schválila ve třetím čtení zvýšení rodičovského příspěvku pro rodiny s dvojčaty a vícerčaty. Současná výše příspěvku je 220 000 Kč na nejmladší dítě a nezohledňuje dnes stále častější narození dvojčat a vícerčat. Nově budou mít tito rodiče od ledna příštího roku nárok na rodičovský příspěvek ve výši 330 000 Kč.
14.04.2017 16:30 |

podobné články

Tohle je diskriminace! 5 věcí, které vám lidé budou říkat, pokud jste na Valentýna singl!

 
Pokud se vám někdy v životě stalo, že jste se ocitla na Valentýna singl, asi jste si všimla, že se k vám vaše "zadané" okolí chovalo trochu, jako byste byla invalidní, toxická nebo malomocná. Takové jednání ve většině případů svědčí pouze o tom, že vaše okolí prožívá váš osobní život mnohem více než vy sama. A neváhá vás za váš "handicap" patřičně diskriminovat. Pokud se tedy i letos setkáte s podobným případem diskriminace, neváhejte danou osobu hbitě odeslat do věčných lovišť i s těmi jejími kecy.
14.02.2017 08:00 |

podobné články

Ministr Jurečka: Zemědělská politika nesmí diskriminovat některé podniky jen podle jejich velikosti

 
Na konferenci ministrů zemědělství zemí Visegrádské skupiny v polské Jasionce bude zítra ministr zemědělství Marian Jurečka jednat se svými kolegy a komisařem EU pro zemědělství a rozvoj venkova Philem Hoganem o budoucnosti Společné zemědělské politiky po roce 2020. Český ministr chce prosazovat především snížení administrativní zátěže pro zemědělce a zachování rovných podmínek pro všechny podniky bez ohledu na jejich velikost.
11.03.2017 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (599 článků)

Senát navrhl zrušit sockarty. Teď budou hlasovat poslanci

 
Opoziční ČSSD v Senátu podle očekávání prosadila svůj senátorský návrh na zrušení kontroverzních sKaret, které měly původně sloužit pro výplatu všech sociálních dávek. Návrh nyní posoudí vláda a rozhodne o něm Sněmovna, v níž má na rozdíl od horní komory navrch vládní koalice.
31.01.2013 22:55 |

podobné články

Skandál se nekoná: Rychtář se na Královny popu, kam ho nezvou, cpát násilím nechce

 
Druhá hudební pocta pro Ivetu Bartošovou  (✝48) (tou první bylo vydání desky Iveta naposledy skladatele Jarka Šimka  (40) ), která se uskuteční v úterý v průběhu galakoncertu Královny popu , se obejde bez přítomnosti vdovce Josefa Rychtáře  (56) . Toho nikdo nezval a pořadatelé dali najevo , že kdyby se snad do karlínského divadla v Praze chtěl dostat násilím, kvůli ochrance by se se zlou potázal. „Nechystám se tam,“ uvedl pro Super.cz.
14.10.2014 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6644 článků) , Jarek Šimek (109 článků) , Josef Rychtář (1292 článků) , Josef Šimek (26 článků)

Praze hrozí ŽALOBA kvůli volným JÍZDENKÁM pro děti a seniory

 
Zavedení jízdného zdarma v městské dopravě pro Pražany mladší 15 let a seniory starší 65 let bude od července diskriminovat ostatní občany Evropské unie, upozornila v úterý pražská TOP 09. Zdarma po Praze mohou totiž jezdit jen senioři a děti s trvalým pobytem v metropoli.
24.05.2011 12:55 |

podobné články

Babišovo podnikání mě nezajímá, hájila svého šéfa Jourová. Nemůžeme prý nikoho diskriminovat

 
Hosty čtvrtečních Událostí, komentářů byli předseda výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu Jens Geier, ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová a poslanec za TOP 09 Stanislav Polčák. Hlavním tématem bylo čerpání evropských dotací a také údajný střet zájmů ministra financí Andreje Babiše.
27.03.2014 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10628 článků) , Stanislav Polčák (241 článků) , Věra Jourová (382 článků)

Drábek na tiskovce sliboval: Sockarty pomůžou postiženým, budou komfortnější

 
Na tiskové konferenci na ministerstvu práce a sociálních věcí byl představen projekt Skaret. Ten ukončil testovací provoz a nyní by měl být spuštěn naplno. Funguje prý bez problémů a není důvod k obavám.
13.09.2012 13:20 |

podobné články

Sockarty budou pokračovat, obrátila Müllerová. To nemá obdoby, vmetl jí u Moravce Štěch

 
Ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová (TOP 09) má zájem o to, aby projekt sKaret nadále pokračoval v pozměněné verzi. Ve středu předloží svůj návrh na vládě. Pokud tento návrh kabinet přijme, daňové poplatníky by pokračování sociálních karet stálo dalších zhruba sto milionů, přiznala ministryně v Otázkách Václava Moravce.
07.04.2013 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Ludmila Müllerová (192 článků)

Když zrušíte sockarty, lidé budou dostávat pozdě dávky, varuje ministerstvo

 
Ministerstvo práce a sociálních věcí trvá na dalším pokračování projektu sKaret. Jako další důvod nyní přidalo varování, že pokud vláda neschválí jeho návrh na pokračování projektu, mohlo by dojít ke zpoždění výplaty některých dávek.
23.04.2013 08:20 |

podobné články