Článek

Demokracie v Česku se postupně vytrácí, domnívá se starosta Mirotic

 
Volby v Miroticích žádnou zásadní změnu nepřinesly. Tedy až na změnu vedení, kde nahradila Martina Mikšíčková (BPP) svého kolegu Milana Brunclíka. Jak hodnotí první měsíce ve funkci a jaké jsou její plány pro ty nadcházející? Prozradila nám také, kde vidí příčiny znechucení občanů politikou a proč podporuje posílení přímé demokracie v Česku.
09.04.2015 10:01 |

podobné články

Podobné články

Starosta Mirotic: Vybudování seniorského domu bude úkol pro příští zastupitelstvo

 
Mirotice získaly status města teprve před pěti lety. Přestože jde o malé městečko, řeší řadu komunálních problémů. Jedním z hlavních je i snaha o zachování nadjezdu. Proč ale situaci nechtěl starosta Milan Brunclík (BPP) komentovat? A co on sám považuje za své největší úspěchy? Nejen na to odpovídal našim stránkám.
01.10.2013 16:45 |

podobné články

Starosta Mirotic: Snad udělá nová vláda pořádek ve financích

 
V komunální politice působí Milan Brunclík (BPP) již od roku 1990 a letos naposledy jako starosta. V čem se podle něj za tu dobu proměnila politika k lepšímu či horšímu? Jak hodnotí své působení v čele města? A jaké jsou nyní jeho plány do budoucna? Zkušenosti má také ze školství a nás tak samozřejmě zajímal jeho pohled na záměry nového ministra školství Marcela Chládka a jím prosazované změny, ale i jeho hodnocení nové vlády.
26.03.2014 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (605 článků)

Starosta Mirotic: Komunální politika je o lidech, ne o politickém „pletichaření“

 
Milan Brunclík (BPP) v komunální politice působí již od roku 1991 a pokračovat by chtěl i nadále, ač už nechce obhajovat mandát starosty. V rozhovoru, který poskytl naší redakci, okomentoval nejen své dosavadní působení v čele radnice, ale také možná rizika, která by městu mohla přinést spoluúčast na výstavbě nového domova pro seniory.
04.09.2014 10:46 |

podobné články

Ministr Pelikán: Důraz na lidská práva se vytrácí

 
Důraz na lidská práva se vytrácí, uvedl ministr Pelikán na setkání Kolegia expertů k výkonu rozsudků ESLP.
16.11.2015 06:31 |

podobné články

Jihočeský starosta: Jestliže zvítězí populismus nových stran, tak nám pomoz pánbůh

 
Za sebe je přesvědčen, že daleko výhodnější je postupně vylepšovat stav parlamentní demokracie na bázi zavedených a čitelných stran, které jsou schopny nabídnout určitou stabilitu. Je také třeba si uvědomit, že demokracie u nás je, jen jsme se ji ještě nenaučili správně používat a je nezbytné stanovit jasná pravidla. Proč se ale rozhodl on sám stát politikem? V rozhovoru, který poskytl starosta Jindřichova Hradce Jindřich Mrvka (ČSSD) našim stránkám, se rozpovídal také o pravomocích prezidenta, ale i o řadě otázek, které aktuálně trápí obyvatele kraje a především města.
24.10.2013 12:20 |

podobné články

Při čelním střetu dvou osobních aut uhořel člověk, jedno auto bylo kradené

 
Ohořelé torzo člověka zůstalo po vážné dopravní nehodě na silnici R 4 mezi Pískem a Prahou u Mirotic na Písecku. Po střetu s vozidlem opel začal vůz Škoda Forman hořet. Zůstal v něm člověk, pravděpodobně muž. Škodovka byla v celostátním pátrání, řekla policejní mluvčí Kamila Ingrišová.
22.07.2013 13:30 |

podobné články

Ministr ukázal plánované opravy silnic: Kterou rozkopou ve vašem kraji?

 
Předčasnou nadílku pro řidiče přichystal Blesk s ministrem dopravy Danem Ťokem (56, za ANO). Už teď se dozvědí, kde je příští rok budou čekat pekla a peklíčka uzávěrek kvůli opravám silnic a dálnic. Letos do asfaltu nateklo přes 12 miliard, v roce 2016 to má být víc než třikrát tolik! „Rádi bychom i v příštím roce pokračovali v tom, co jsme zahájili, tedy aby se stavělo, opravovalo,“ prohlásil Ťok a naznačil: „Určitě budeme chtít zahájit tři, možná i pět dalších úseků modernizace dálnice D1.“ Už teď se ale objevily problémy u důležitých dopravních staveb v Jihočeském kraji. Jejich posudky vlivu na životní prostředí přestaly platit, Evropská komise je neuznává. To znamená zdržení až několik let a sbohem penězům z operačního programu. „Hledáme ale metodu, jak tento stav zlegalizovat a pokračovat ve výstavbě. Jsem přesvědčen, že se nám to povede,“ prohlásil ministr Ťok s tím, že v ohrožení jsou stavby obchvatu Budějovic, dalších úseků dálnice D3 (Ševětín–Borek) či rychlostní silnice R4 u Mirotic. Přesné datum rozkopání úseků není v tuto chvíli jisté. Rozhoduje se o něm měsíc před zahájením rekonstrukcí. Práce na některých úsecích se navíc v tuto chvíli teprve soutěží. Přesáhli dvě stě kilometrů zahájených staveb,“ doplnil šéf resortu dopravy.
07.12.2015 06:20 |

podobné články

Starosta Blanska: K vyrovnání s minulostí bohužel až na výjimky nedošlo

 
Starosta Lubomír Toufar (ČSSD) je jedním z kandidátů sociální demokracie pro předčasné volby. Jaký očekává pro stranu volební výsledek a do jaké míry se obává štěpení strany, o kterém se nyní spekuluje? Jako starosta se dlouhodobě snaží prosadit zákaz hazardu ve městě, podaří se podle něj nyní vyhlášku schválit a jak velkým problémem je ve městě kriminalita? S tím, ale i se svými vzpomínkami na srpen 1968, se svěřil našim stránkám.
29.08.2013 17:25 |

podobné články

Jen čtvrtina Čechů si myslí, že u nás funguje demokracie

 
Společnost STEM dnes zveřejnila zprávu o názorech občanů na fungování demokracie u nás. Spokojená se stavem demokracie je asi čtvrtina lidí. To, že politické strany jsou zárukou demokracie, si myslí třetina obyvatel Česka. Nespokojenost s fungováním politických stran i demokracie tak trvá.
14.05.2013 15:15 |

podobné články

Stanislav Kliment: Magdalena Ogórek mluví o porušování demokracie v Polsku

 
„Je to protivládní hnutí, tak je třeba v této chvíli pojmenovat Výbor na obranu demokracie (Komitet Obrony Demokracji, KOD), které chce svrhnout vládu zvolenou v demokratických volbách a vyzývá k jejímu svržení jakýmkoli způsobem. Jestliže chceme mluvit o porušování demokracie, tak potom o výzvách ke svržení demokraticky zvolené vlády. Jestliže chceme používat termínu ´porušování demokracie´, tak potom ve vztahu k Výboru na obranu demokracie,“ řekla v polské zpravodajské televizi TVP Info kandidátka Svazu demokratické levice v posledních prezidentských volbách dr. Magdalena Ogórek.
27.09.2016 14:45 |

podobné články

Nejsme připraveni na jinou mentalitu a pohled na svět, domnívá se starosta Černošína

 
Ačkoliv se po své rezignaci do čela města vrátit již nechtěl, okolnosti a především situace na radnici jej přiměly rozhodnutí změnit. Jaké budou jeho kroky v nejbližších dnech? A co plánuje ve městě nového? Nejen o tom jsme hovořili s Miroslavem Plincelnerem (SNK Evropští demokraté). Prozradil nám ale také, čeho se nejvíce obává v souvislosti s uprchlickou krizí a proč se domnívá, že přijdou další nepokoje a války.
10.07.2015 11:36 |

podobné články

7 nejstabilnějších párů českého showbyznysu: Hrozí jim rozchod jako Sašovi a Vandě?

 
Každá nevěsta s ženichem věří, že právě jejich manželství bude to, které vydrží navěky. Slibují si věrnost a lásku až za hrob a doufají, že spolu zestárnou. Jenže jak roky utíkají, postupně se mezi manželi vytrácí pověstná jiskra. Jejich vztah pak většinou končí rozvodem. To se také stalo manželskému páru Vandě Hybnerové a Sašovi Rašilovi, kteří se rozvádějí po 20 letech soužití. I když to byla fuška, Blesk.cz našel ještě dalších sedm stabilních párů českého showbyznysu...
27.02.2014 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Vanda Hybnerová (177 článků) , Saša Rašilov (174 článků)

České děti ovládají počítače, zatlučení hřebíku je ale problém

 
Éra zlatých českých ručiček zřejmě pomalu končí. České děti a teenageři sice i v mezinárodním srovnání vynikají v práci s počítačem či vyhrávají matematické a šachové olympiády, vzít do ruky lopatu nebo zatlouct hřebík, ale začíná být pro většinu mladých téměř nepřekonatelný problém. Řemeslný fortel, se kterým se Češi ještě donedávna prosazovali po celém světě, se postupně vytrácí.
04.12.2014 19:03 |

podobné články

Zdechovský (KDU-ČSL): Největší mýty o uprchlících a cizincích v Česku

 
Při diskusi týkající se otázky imigrantů a uprchlíků bývám svědkem toho, že se vytrácí věcnost a informovanost. O obou tématech, která spolu vzájemně souvisí, zde panuje řada mýtů. A právě ony mýty spojené s neznalostí problematiky brání jakékoli smysluplné diskusi. Proto bych rád poukázal na pět největších mýtů, týkajících se situace v Česku - případně v EU jako celku – a uvedl věci na pravou míru:
26.04.2015 18:21 |

podobné články

Paroubek: Varování V. Klause a P. Pitharta je třeba brát vážně

 
V. Klaus a P. Ptithart se při představení knihy 25 let poté shodli, že se v České republice vytrácí pluralitní demokracie.
20.12.2014 19:29 |

podobné články

Pryč z EU, je to seskupení zmaru. Hloupá hazardérská imigrační politika západních vlád. Mezi lidmi se vytrácí soucit. A kariérista Babiš... Klausův Jakl promluvil

 
ROZHOVOR Podle bývalého tajemníka prezidenta Klause Ladislava Jakla demokracie a svoboda je spíše nechtěným, skoro náhodným důsledkem toho, že zájmy lidí jsou velmi rozdílné, takže se jejich střet ustálí v jisté křehké rovnováze. Ale ve skutečnosti mnozí lidé nic takového nechtějí. Babiš je člověk, který jde celý život napříč všemi režimy tvrdě za svými zájmy. Vystoupit z EU neznamená žádnou izolaci, můžeme obchodovat, spolupracovat a přátelit se s každým, kdo nás nebude chtít držet na obojku.
13.11.2015 04:45 |

podobné články

Státu zůstane z těžby uhlí jedno procento, to je nehoráznost, tvrdí starosta z VV

 
ROZHOVOR Milan Šťovíček, litvínovský starosta, byl původně členem ODS, pak ale přestoupil k Věcem veřejným. A dodnes toho prý nelituje. Také sKarty v rámci stranické názorové linie považuje za užitečnou věc a domnívá se, že to, co chtěly VV ve vládě prosadit, skutečně prosadily. Většina rozhovoru se ale věnuje lokálním tématům, tedy „jeho“ městu Litvínovu…
17.10.2012 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Milan Šťovíček (95 článků)

Vznikající koalice je v tuto chvíli nejpřijatelnější zlo, domnívá se starosta Příbrami

 
Podaří se ČSSD v rámci koalice prosadit zastavení církevních restitucí a další předvolební sliby? Jak podle jeho názoru ovlivnila výsledek voleb kauza Davida Ratha a jak nyní vnímá jeho propuštění, pár týdnů po volbách? Nejen na to odpovídal Pavel Pikrt (ČSSD) našim stránkám. Řeč byla také o ocenění Město pro byznys Středočeského kraje 2013, které nedávno Příbram získala, či o aktuálních problémech, které jako starosta řeší v souvislosti s ubytovnami či neplatiči nájemného.
03.12.2013 09:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4277 článků)

Propad našich preferencí je dočasný, domnívá se starosta za ODS

 
,,Během poměrně krátké doby se ukáže, zda strany, které v parlamentních volbách dosáhly vysokého volebního výsledku, mají vhodné osobnosti pro výkon vysokých veřejných funkcí včetně ministerských.“ V rozhovoru, který poskytl starosta Pohořelic Josef Svoboda (ODS) našim stránkám, jsme hovořili nejen o výsledku předčasných voleb, ale zaměřili jsme se především na hospodaření a rozvoj města včetně plánovaného vzniku biocentra. Rozpovídal se také o přímé demokracii.
12.12.2013 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Josef Svoboda (137 článků)