Článek

Dělníci, prodavači a řidiči berou víc. Firmy volají po posilách z Ukrajiny

 
Řidiči městské hromadné dopravy, kamionů, prodavači nebo dělníci. Právě jim za poslední dva roky nejvíce poskočila mzda a stejné profese firmy nejvíce poptávají na úřadech práce. Kvalifikované profese jako jsou frézaři, CNC obráběči nebo mechanizátoři mají platy vysoko nad dvacet tisíc a nejde přitom o vysokoškoláky. Údaje vycházejí z dat poradenské společnosti Trexima, která je pravidelně zjišťuje pro ministerstvo práce, upozornila na ně MF Dnes.
17.05.2016 11:35 |

podobné články

Podobné články

Proč byli dělníci pod mostem, když nahoře jezdil bagr?! Firmy se asi špatně domluvily

 
Čtyři dělníci pod troskami zříceného mostu vůbec nemuseli zemřít, kdyby se dvě firmy, které na staveništi současně pracovaly, dokázaly dohodnout! V době, kdy jedna jezdila těžkým bagrem po mostě a odkrývala pilíře, neměli dělníci té druhé pod mostem co dělat.
08.09.2014 14:55 |

podobné články

Nové srovnání platů Česko vs. Německo: Češi berou až 4x méně!

 
Rozdíl platů mezi Německem a Českem je i dvacet let po revoluci stále propastný. A největší je u pracovníků ve službách, jako jsou číšníci, prodavači, uklízečky nebo kuchaři. Zatímco jejich výplatní pásky se v Německu příliš neliší od pásek zubních techniků nebo zdravotních sester, u nás je situace jiná. Oproti německým kolegům berou čtvrtinový plat a v porovnání s jinými zaměstnáními vydělávají nejméně.
05.01.2012 07:20 |

podobné články

Stádo ovcí si vyrazilo na nákup do obchodu se sportovními potřebami

 
Překvapivých zákazníků se o víkendu dočkali prodavači v obchodě se sportovními potřebami v rakouském St. Antonu. Na „nákup“ totiž přišlo stádo ovcí. Šokovaní prodavači jenom nevěřícně zírali, o celou situaci se ale rychle postarali pastevci, kterým ovce původně utekly.
25.09.2012 16:50 |

podobné články

Prodavači mají STRACH! Ozbrojený lupič jim míří na hlavu a chce peníze

 
V Praze řádí sériový lupič. Za deset dní má na svědomí nejméně sedm přepadení. Většinou si vybírá malé prodejny potravin na Vinohradech. Prodavači mu ze strachu o život vydali už desítky tisíc korun.
19.03.2013 14:00 |

podobné články

Prodavači borůvek vás okrádají přímo na ulici! Podívejte se, co odhalila kontrola

 
Prodavači borůvek se snaží své zákazníky šidit! Posvítila si na ně Česká obchodní inspekce. Čtěte, jak to dopadlo a jak vysoké pokuty podvodníci dostali.
05.09.2013 11:45 |

podobné články

Vibrátor na krtky a lubrikant na panty. Prodavači ze sexshopů promluvili

 
Katku (29) a Járu (21) spojuje přátelství i pracovní zkušenost. Oba prodávali v sexshopu. Katka teď už pracuje ve finančnictví, ale do sexshopu se pravidelně vrací na směny. Ani jeden se za své zkušenosti nestydí a říkají, že je to práce jako každá jiná. V rozhovoru pro Blesk.cz přiblížili, jaké to je pracovat v obchodě s erotickými pomůckami, jací zákazníci tam chodí, a také to, jak prodavači tráví volný čas.
20.02.2017 22:40 |

podobné články

Stavební dělníci objevili starý důl na stříbro. A v něm ostatky 400 lidí

 
Bolívijští stavební dělníci objevili ve městě Potosí na jihu země hrob s ostatky přinejmenším 400 lidí. Dělníci našli kosti v rámci prací na výkopech základů nové stavby. S nějvětší pravděpodobností se jedná o těla horníků, kteří v koloniální době pracovali v nedalekých dolech na stříbro.
27.07.2014 11:40 |

podobné články

Na stavbě zemřeli 4 dělníci. Stavbyvedoucí a jednatel firmy před soudem

 
Dva muže - vedoucího stavby a jednatele stavební firmy - obvinila policie kvůli loňskému pádu domu v pražské Soukenické ulici. V jeho troskách tehdy zahynuli čtyři dělníci.
29.11.2010 19:10 |

podobné články

Je vaše práce „na vymření“? Tato zaměstnání zmizí do 20 let

 
Hrozí vám, že vaše pracovní pozice zanikne nebo že vás nahradí robot? A jaké obory by vaše děti raději neměly vůbec studovat? Blesk.cz získal seznam zaměstnání, která jsou „na vymření“. Mezi ohrožené profese patří sekretářky, úředníci, pokladníci nebo prodavači vstupenek. Ale také dělníci nebo uklízečky. Ty všechny mohou do 20 let nahradit stroje. Počítá s tím Ministerstvo práce a sociálních věcí.
28.11.2015 07:25 |

podobné články

Ticho před invazí? Rusko prý stahuje další vojáky k hranicím Ukrajiny

 
Rusko už soustředilo při hranicích s Ukrajinou na 30 tisíc příslušníků armády a speciálních sil, což je o plnou třetinu víc, než byl stav z minulého týdne. Oznámila to dnes agentura Reuters s odvoláním na informace amerických a západoevropských bezpečnostních agentur. Chystá se další invaze, tentokrát na východ Ukrajiny? Volyňští Češi v oblasti již volají o pomoc. A tvrdí, že se situace skutečně zhoršuje.
26.03.2014 23:15 |

podobné články

Dělníci z Hyundai dál hrozí stávkou

 
Vzbouření dělníci v automobilce Hyundai dál hrozí stávkovou pohotovostí. Vedení firmy s nimi začalo vyjednávat. Než se obě strany dohodnou, byly zrušeny kritizované přesčasy.
05.12.2009 05:15 |

podobné články

Bára (15) se pořezala o aplikátor tamponu: Stáhněte tu věc z trhu, volají Češky

 
Případ, kdy se patnáctiletá Bára pořezala o aplikátor tamponu, šokoval české ženy. Ty volají, aby výrobek firmy Tampax okamžitě zmizel z trhu.
16.05.2013 16:40 |

podobné články

Nový kouč Sparty Hynek: V extralize jste pod stálým tlakem v jakémkoliv týmu

 
Nový kouč tradičního pražského týmu HC Sparta Praha už jedná o posilách.
09.04.2009 17:23 |

podobné články

Chovanec chce Jarošíka i posily z Afriky

 
Trenér fotbalistů Sparty Jozef Chovanec začíná pošilhávat po možných posilách. Lovit chce i v exotických krajích.
22.12.2009 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jozef Chovanec (104 článků)

ÚTOK ROMŮ vyvolal STRACH! Do Rumburku míří POLICEJNÍ POSILY!

 
Napětí v Rumburku, kde v neděli dvě desítky Romů napadly a zbily čtyři místní mladíky, stoupá. Starosta jedná s policií o posilách a bojí se násilného řešení situace, jak zjistila v úterý agentura Mediafax.
23.08.2011 11:40 |

podobné články

Henry se vrací do Arsenalu, spekulují britská média

 
Arsenalu se nedaří, takže trenér Arséne Wenger se poohlíží po posilách. Jednou z nich by mohla být třeba legenda slavného klubu Thierry Henry.
28.12.2011 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Thierry Henry (45 článků)

Plzeň se poohlíží po posilách. Zálusk má na Wágnera a Bergera

 
Fotbalisté Viktorie Plzeň chtějí přes nedávný odchod záložníka Petra Jiráčka do Wolfsburgu kádr přes zimu posílit. V hledáčku Plzně se ocitl příbramský útočník Tomáš Wágner a také ofenzivní záložník Tomáš Berger z pražské Dukly.
29.12.2011 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Jiráček (82 článků)

Štajner má namířeno do Sparty! Je to výzva, potvrdila fotbalová ikona

 
Fotbalová Sparta bojuje na dvou frontách. Na dálku sice prohrála s Plzní boj o fotbalový titul, zároveň už ale pracuje na nových posilách. Jiří Štajner po posledním ligovém kole potvrdil informace televize NOVA, s letenským klubem opravdu jedná!
31.05.2013 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Štajner (62 článků)

Odborníci z odborů: Čtěte o nových posilách Drábkova nástupce

 
Nový ministr práce a sociálních věcí František Koníček ještě neoznámil, kdo obsadí funkce jeho poradců. Podle zjištění serveru Česká pozice jedná šéf resortu se třemi hlavními stratégy Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) - ekonomy Jaroslavem Ungermanem a Martinem Fassmannem a právníkem Vítem Samkem.
31.07.2013 09:05 |

podobné články

Osobnosti: František Koníček (71 článků) , Jára Nový (94 článků)