Článek

Děkan Přírodovědecké fakulty UK tvrdí, že na Albertově letos studenti a učitelé ztratili svobodu

 
Studenti i jejich učitelé letos v listopadu ztratili na Albertově svobodu, uvedl v prohlášení na webu děkan Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy Bohuslav Gaš. Reagoval tak na skutečnost, že policie v úterý nepustila studenty k pamětní desce kvůli chystané akci Bloku proti islámu za účasti prezidenta Miloše Zemana.
18.11.2015 15:41 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20442 článků)
Podobné články

Děkan rozhoduje jako papaláš, vyděsil studentky, měl by se zamyslet, zda nesložit funkci! Studentka z Masarykovy univerzity je ve varu. Byl zrušen obor genderová studia

 
Učitelé a studenti Masarykovy univerzity v Brně se bouří. Univerzita totiž uzavřela bakalářský obor genderová studia; jako hlavní důvod uvedla, že o obor už zdaleka není takový zájem, jako tomu bylo dříve, a jeho vyučování se již nevyplatí. Podle některých odborníků však naopak význam tohoto oboru neustále roste. Se zrušením oboru se ale studenti nechtějí smířit a požadují proto odvolání děkana fakulty. „Rektor je muž, děkan je muž, vedoucí katedry je taky muž. Asi je potřeba jim vysvětlit, jaký význam genderová studia mají,“ napsala studentka v e-mailu, který poslala do redakce serveru Týden.cz.
05.01.2018 16:50 |

podobné články

Přeletí hory i moře, pak ptáky zabije „fiktivní krajina“ přírodovědecké fakulty

 
Až 50 ptáků každý rok zbytečně uhyne jen proto, že narazí do moderní prosklené budovy Přírodovědecké fakulty olomoucké univerzity. Výplně oken odrážejí okolní krajinu, což ptáky mate a oni pak v plné rychlosti narážejí do skel nebo dveří. Ornitologové na tento problém upozorňují už tři roky, ale řešení se zatím najít nepodařilo.
18.05.2016 05:25 |

podobné články

Turbotituly se rozdávaly i na FSV v Praze, napsal její děkan

 
Vysokoškolské tituly se snadno a rychle rozdávaly před lety i na Fakultě sociálních věd (FSV) Univerzity Karlovy v Praze, tvrdí ve své práci nový děkan fakulty Jakub Končelík. Podle něj získala doktorské tituly ne úplně běžným způsobem celá řada starších pedagogů. A to proto, aby mohli zůstat ve funkcích. Děkan ale věří, že si je všichni zasloužili.
25.10.2009 18:45 |

podobné články

Může dostat Konvička padáka za své názory?

 
Může být protiislámský aktivista Martin Konvička – občanským povoláním docent Přírodovědecké fakulty – za své veřejné eskapády vyhozen ze zaměstnání? Děkan jeho fakulty tvrdí, že nikoliv. Právník Aleš Rozehnal v textu na webu Hlídací pes upozorňuje, že jedna cesta existuje…
25.08.2016 11:55 |

podobné články

Studenti: Děkan Růžička ohrožuje existenci práv v Plzni

 
Právní kroky proti útokům na sebe i na fakultu zvažuje děkan Fakulty právnické Západočeské univerzity (ZČU) Květoslav Růžička. Odmítá odstoupit z pozice děkana, k čemuž ho před dvěma dny vyzvali dva studenti na studentském serveru univerzity Dioné.
22.02.2011 16:40 |

podobné články

Studenti budou protestovat proti Zemanovi. Promluví i děkan

 
Studenti Filozofické fakulty UK pořádají demonstraci proti vládě, kterou jmenoval prezident Miloš Zeman. Od 17 hodin se účastníci sejdou na hradčanském náměstí, poté se přesunou na Palackého náměstí, kde promluví děkan FF UK Michal Stehlík.
28.06.2013 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20442 článků)

Docenta Konvičku, který bojuje proti islamismu, z univerzity nevyhodí. Postavil se za něj děkan

 
Poslanec František Vácha (TOP 09), jenž je zároveň děkanem Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity, se jasně postavil za docenta Martina Konvičku, předního představitele iniciativy Islám v České republice nechceme. Studenti prý mají Konvičku rádi, je to odborník na svém místě a soukromé aktivity s prací nemíchá. Vácha proto nevidí důvod chovat se jako komunisté před rokem 1989 a vyhazovat ho.
31.01.2015 21:31 |

podobné články

Obviněného Konvičku podrželi studenti i jeho šéf. O broucích bude učit dál

 
Policie ho kvůli drsné protiislámské rétorice obvinila z podněcování k nenávisti vůči skupině obyvatel. Lídr Bloku proti islámu Martin Konvička bude ale dál přednášet na Jihočeské univerzitě – mimo jiné proto, že se studentům jeho hodiny líbí. Děkan Přírodovědecké fakulty František Vácha (TOP 09), u kterého Konvička působí jako docent entomologie, řekl v rozhovoru pro Blesk.cz, že si počká na výrok soudu.
02.12.2015 05:10 |

podobné články

Děkan Růžička rozbil hlavu spolužačce, tvrdí studenti

 
Kolem děkana právnické fakulty plzeňské Západočeské univerzity Květoslava Růžičky je poslední dobou až nezdravě živo. V pátek zmizel v pondělí se záhadně objevil. Co mezitím dělal, o tom mlčí děkan i policie. A teď navíc vyplouvá na povrch, že se na svých studentech dopouštěl fyzického násilí, uvádí Blesk.cz.
23.11.2011 14:50 |

podobné články

Oni to nevzdali! Zeman jim zabral Albertov, tak se studenti svolávají na náhradní termín

 
Po událostech letošních oslav 17. listopadu na Albertově, se na Facebooku objevila nová událost. Ta se bude konat 22. listopadu na Albertově a má být opravdovou připomínkou toho, proč slavíme v České republice 17. listopad. Z iniciativy několika studentů tak dojde ke „Skutečné oslavě 17. listopadu na Albertově“, akorát o pár dní později.
18.11.2015 14:46 |

podobné články

Děkan fakulty MU odstoupil kvůli obvinění z plagiátorství

 
Studenti Masarykovy univerzity obvinili děkana Ekonomicko-správní fakulty Martina Svobodu z plagiátorství.
23.03.2010 13:05 |

podobné články

Děkan fakulty MU v Brně rezignoval, měl opsat práci

 
Děkan Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity Martin Svoboda rezignoval kvůli údajnému opisování z německé odborné práce. Oznámil to rektor Petr Fiala.
23.03.2010 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1311 článků) , Petr Svoboda (510 článků) , Petr Svoboda (510 článků)

Děkan plzeňských práv oznámil jména čtyř viníků odpovědných za skandál

 
Ve zprávě pro vedení Západočeské univerzity v Plzni pojmenoval v pátek děkan plzeňské právnické fakulty Jiří Pospíšil čtyři hlavní viníky, odpovědné za situaci, která málem vedla ke krachu fakulty.
07.05.2010 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1830 článků) , Jiří Pospíšil (1830 článků)

Očistu plzeňských práv má dokončit nový děkan Růžička

 
Novým děkanem plzeňské právnické fakulty, která se vzpamatovává z řady skandálů, se stal profesor fakulty Květoslav Růžička. Dosavadní první proděkan Karel Eliáš, kterého prosazoval bývalý děkan a nynější ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, neuspěl.
13.10.2010 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1830 článků) , Jiří Pospíšil (1830 článků) , Karel Nový (153 článků)

Děkan právnické fakulty v Plzni Růžička rezignuje

 
Děkan Fakulty právnické Západočeské univerzity (ZČU) v Plzni Květoslav Růžička rezignuje k 12. prosinci ze zdravotních důvodů na svou funkci.
02.12.2011 09:40 |

podobné články

Děkan plzeňských práv rezignoval ze zdravotních důvodů

 
Děkan Fakulty právnické Západočeské univerzity (ZČU) v Plzni Květoslav Růžička rezignuje k 12. prosinci ze zdravotních důvodů na funkci. Oznámil to dnes telefonicky rektorce ZČU Iloně Mauritzové a zároveň rezignaci zaslal písemně, řekla mluvčí ZČU Kamila Kvapilová s tím, že 12. prosince zasedá akademický senát fakulty, který rozhodne o vyhlášení volby nového děkana.
02.12.2011 10:15 |

podobné články

Děkan z plzeňských práv: Škola je ve válce. V něčím zájmu je ji zrušit

 
NA HRANĚ S XAVEREM Děkan Fakulty práva ZČU v Plzni doc. JUDr. Jan Pauly, CSc. popisuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz boj s Akreditační komisí ČR o holou existenci svého působiště. Jedná se podle něj o skutečnou válku dvou stran, přičemž nepochybuje o tom, že právo a spravedlnost je na straně fakulty. Jelikož podle jeho výkladu nemusí brát ministerstvo školství stanovisko komise v úvahu, je přesvědčen, že práva v Plzni budou v nynější podobě zachována.
26.02.2012 16:15 |

podobné články

Děkan Ševčík brání vzpurnému studentovi v dosažení titulu

 
Děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické (VŠE) Miroslav Ševčík, známý zejména coby šéf Liberálního institutu, brání jednomu z doktorandů, který měl vůči jeho vedení fakulty výhrady, aby na jeho škole dostal diplom a titul Ph. D.
11.10.2013 17:15 |

podobné články

Cenu Ministerstva kultury za architekturu pro rok 2014 získal děkan Fakulty architektury ČVUT

 
Ve čtvrtek 23. října v pražském Veletržním paláci udělilo Ministerstvo kultury ČR u příležitosti státního svátku 28. října státní ceny významným osobnostem českého kulturního života. Cenu Ministerstva kultury za přínos v oblasti architektury získal za celoživotní dílo v oblasti architektury a jeho odborné a veřejné působení děkan Fakulty architektury ČVUT v Praze prof. Ing. arch. Ladislav Lábus, Hon. FAIA.
24.10.2014 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Lábus (8 článků)