Článek

Deflace nedeflace, Češi se nejvíce bojí zdražování

 
Češi považují za největší problém rostoucí ceny a inflaci. ČR pak podle nich ohrožuje především nezaměstnanost, vysoký státní dluh, růst cen a kriminalita. Plyne to z pravidelného celoevropského šetření Eurobarometr.
23.02.2015 10:31 |

podobné články

Podobné články

Šéf ČNB ve sněmovně: Deflace koruny měla pozitivní vliv na růst ekonomiky

 
Guvernér Miroslav Singer dnes v Poslanecké sněmovně řekl, že loňská deflace koruny se pozitivně odrazila na růstu ekonomiky. Reálná ekonomická aktivita se v loňském roce vymanila z poklesu a ekonomika letos v důsledku oživení zahraniční poptávky roste o 2,6 procenta. „V příštím roce růst ekonomiky zrychlí na 3,3 procenta,“ předpověděl Singer. Intervence ČNB ohledně kursu koruny vůči euru bude podle něj pokračovat minimálně do ledna příštího roku.
13.06.2014 11:21 |

podobné články

Růst české ekonomiky v příštím roce prý může ohrozit deflace v eurozóně

 
I když česká ekonomika v letošním roce zaznamenala nejodolnější růst od roku 2007, vyhráno ještě nemá. Server Aktuálně.cz připomíná, že současné oživení českého hospodářství stojí na pevnějších základech než poslední oživení v roce 2011, ale rizikem je hlavně hrozící deflace v eurozóně.
25.12.2014 11:36 |

podobné články

Už dnes v obchodě zažijete šok: Ceny masa vyletí až o 16 korun!

 
Zdražování, zdražování, zdražování! Tentokrát se týká masa, hlavně vepřového a kuřecího. A nejde zrovna o drobné. Milovníci šťavnaté pečínky nebo řízku budou muset z peněženek vysypat nejméně deset korun za kilogram navíc. A to bude teprve začátek!
27.08.2012 12:08 |

podobné články

Zdražování, zdražování, zdražování! Je horší, než se nám snaží namluvit!

 
Zdá se vám všechno dražší a dražší, i když statistiky říkají něco jiného? Pravdu máte vy! Inflace, kterou vnímáme, je totiž o polovinu vyšší než ta, kterou měří statistiky.
06.02.2014 11:50 |

podobné články

Barta (OČR): Zdražování odpadů? Ne, není nutné, chyba je…

 
Informace o připravovaném zdražování odstraňování odpadů občany i města zneklidňuje. Zdražování však ale není nutné. Většina odpadů je hodnotnými surovinami a je třeba jako suroviny je využívat! Stačí jen odpadům vrátit jejich cenu!
17.01.2017 21:20 |

podobné články

Aktuální sazby hypoték: Banky rozpoutávají vlnu zdražování

 
Éra rekordně levných hypotečních úvěrů definitivně končí. Českou spořitelnu ve zdražování hypoték následovala Equa bank, Moneta Money Bank, Raiffeisenbank i Wüstenrot. Najdou se ale i banky, které vyrazily proti další vlně zdražování a hypotéky zlevnily.
02.02.2017 14:05 |

podobné články

Ekonomka vyhlíží rok 2018: Potraviny ještě podraží, nájmy dál porostou

 
Česká ekonomika šlape tak dobře, že patříme mezi premianty EU. Má to ovšem také stinnou stránku. Daní za nárůst zakázek či platů ve firmách je zdražování. V roce 2017 se lidé museli srovnat s rychlým růstem cen potravin, hypoték i nájmů bytů. Páteční MF Dnes píše, že zdražování bude pokračovat i v roce 2018. Ekonomové se však přou o to, jak rychlé zdražování bude.
29.12.2017 07:30 |

podobné články

Guvernér Singer hájil zdražování a oslabení koruny. Je trochu mimo, vysmál se mu známý ekonom

 
Povedlo se nám to. Pochybovači pravdu neměli a nemají. Tak by se dal stručně vystihnout nejnovější příspěvek guvernéra Miroslava Singera na blogu České národní banky. Singer se pozastavuje nad tím, že i řada jeho kolegů z americké, britské nebo Evropské centrální banky má jisté pochyby. A to ohledně toho, zda lidé opravdu v očekávání obecného cenového poklesu – neboli deflace – systematicky odkládají spotřebu a investice.
20.06.2014 11:00 |

podobné články

OBRAZEM: Superman Cavill je nejvíce sexy. Porazil Pattinsona i Biebera

 
Další anketu o nejpřitažlivějšího muže roku, tentokrát pořádanou magazínem Glamour, vyhrál představitel filmového Supermana Henry Cavill. Ten je podle čtenářů nejvíce sexy a nechal za sebou upíra Roberta Pattinsona, popovou hvězdičku Justina Biebera i matadora podobných anket Johnnyho Deppa. Další články k tématu: OBRAZEM: Nejvíce sexy muž je Adam Levine. Podívejte na jeho předchůdce OBRAZEM: Nejvíce sexy mužem roku 2011 je herec Bradley Cooper OBRAZEM: Nejvíce sexy herečkou je Watsonová, hercem Cumberbatch Scarlett Johanssonová je už podruhé nejvíce sexy ženou světa Mila Kunisová a Robert Pattinson jsou letos nejvíce sexy
03.12.2013 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Johnny Depp (708 článků) , Scarlett Johansson (292 článků) , Henry Cavill (38 článků) , Adam Levine (60 článků) , Robert Pattinson (377 článků) , Mila Kunis (229 článků) , Bradley Cooper (160 článků) , Justin Bieber (1379 článků)

PŘEHLED: Od ledna vše zdraží, pro každou rodinu to znamená nejméně 190 korun navíc!

 
Od ledna budeme muset v rodinných rozpočtech najít téměř 200 korun navíc, poslanci totiž schválili další zdražování. Nejvíce zdražování pocítí rodiny s malými dětmi, od ledna totiž radikálně zdraží dětské pleny. PODÍVEJTE SE, O KOLIK, CO ZDRAŽÍ!
08.11.2012 15:50 |

podobné články

Varování: Zdražuje se to, co potřebujeme nejvíce

 
Ačkoli čísla o zdražování ukazují, že se v lednu letošního roku zvedly ceny o pouhé 1,9 procenta, což je laťka uměřeného zdražování a většina centrálních bank je považuje za cenovou stabilitu, jsou tyto údaje matoucí. Lenka Zlámalová ve svém komentáři pro Lidové noviny píše, že zdražuje všechno základní a zlevňuje to, co bychom si mohli odpustit.
12.02.2013 07:10 |

podobné články

Kvůli povodním si za jídlo připlatíme. Ale pozor, jen za některé

 
V Česku pomalu ani neopadla velká voda a už se mluví o zdražování potravin. Záplavy napáchaly v zemědělství škody za více než tři miliardy korun. Podle farmářů by měly nejvíce zvýšit ceny piva a zeleniny. Silně poškození jsou i rybáři. Zdražování o desítky procent se ale bude týkat téměř výhradně nákupu v menších obchodech.
12.06.2013 22:05 |

podobné články

Protikorupční Kverulant: Veřejnost odmítá další zdražování nafry a benzínu z „ekologických“ důvodů

 
Mezinárodní výzkumná agentura GFK zpracovala pro Kverulant.org průzkum veřejného mínění, z kterého vyplynulo, že Češi odmítají další zdražování benzínu a nafty z důvodu zvýšení povinného podílu biosložky. K tomu by muselo dojít, pokud by ČR měla do roku 2020 snížit emise oxidu uhličitého o 6 % oproti roku 2010. Kverulant.org dnes vyzval vládu, aby tento nesmyslný cíl konečně opustila.
12.12.2016 11:20 |

podobné články

Ekonom Kohout: Češi jsou nuzáci. A i to málo je národní banka nutí utratit

 
Ekonom Pavel Kohout, stejně jako mnozí jiní odborníci, kroutí hlavou nad intervencí České národní banky (ČNB), která se rozhodla oslabit korunu. Hlavní přínos intervencí vidí ČNB v udržení a tvorbě nových pracovních míst a zabránění ztrátám u hrubého domácího produktu, které by byly větší v případě deflace.
20.11.2013 07:36 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kohout (220 článků)

Češi se bojí islámské exotiky, trendem na dovolenou u moře je levné a "domácí" Bulharsko

 
Přemýšlíte, kam se v létě podíváte na dovolenou? Podle cestovních kanceláří se letos bude nejvíce lítat a jezdit do Chorvatska a Bulharska. Do hry se pořádně také vrátila Itálie, kterou Češi měli vždy hodně v oblibě. Krásy Albánie, Rumunska a Černé Hory zůstávají pro většinu Čechů skryté. A exotika? Tam se Češi bojí.
08.07.2017 17:50 |

podobné články

Krize pomalu končí, přijde zdražování!

 
Za krize bylo tak levně! Tak si možná už za pár měsíců budeme stýskat. Ekonomiky se totiž pomalu vzpamatovávají a podle analytiků to bude znamenat jediné: Zdražování! Kdo ještě otálí třeba s koupí auta či bytu s tím, že bude ještě levněji, měl by se vzpamatovat.
14.08.2009 05:10 |

podobné články

Zdražování pohonných hmot se zastavilo

 
Po měsíčním nepřetržitém růstu cen pohonných hmot se v uplynulém týdnu zdražování u tuzemských čerpacích stanic zastavilo.
29.03.2010 13:15 |

podobné články

Čtenáři o zdražování: Politici nám lhali!

 
Zvyšování daní a zdražování, které prosazuje nová vláda, čtenáře Blesk.cz pořádně nazdvihlo ze židlí. Před volbami jste vy politici slibovali, že daně nezvýšíte a lhali jste nám, vzkazují čtenáři české vládnoucí elitě…
10.06.2010 15:50 |

podobné články

Ohlášené zdražování: Co lidé vzkazují politikům?

 
Lidé, plačte! Díry v rozpočtu se budou lepit z vašich peněz… V sedmdesáti umřu při průchodu vrátnicí… I tak někteří lidé reagují na včerejší zprávu o zdražování potravin, léků, dopravy a energií.
11.06.2010 05:20 |

podobné články