Článek

Dechberoucí snímky země ze záznamů NASA

 
Záznamová zařízení vesmírných družic zachytila záběry planety Země v celé její pozoruhodné nádheře. NASA fotografie zveřejnila ke Dni Země, jenž proběhl 22. dubna. Snímky pořízené z velké výšky ukazují podmanivou krásu planety ze všech možných úhlů.
28.04.2011 11:55 |

podobné články

Podobné články

Družice Kepler objevila dvě planety velké jako Země

 
Družice Kepler, pomocí které americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) pátrá po obyvatelných planetách mimo naši sluneční soustavu, objevila první dvě planety téměř stejně velké jako Země. S odvoláním na americké vědce o tom informovala agentura AP, podle níž je však povrch obou planet příliš horký, než aby na nich mohl být život.
20.12.2011 20:50 |

podobné články

UFO, nebo škrábanec? Nové snímky NASA rozpoutaly bouřlivou diskuzi

 
Před několika dny, konkrétně 24.dubna, zachytila kamera v observatoři Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku (NASA) snímky Slunce, které vyvolaly vášnivé debaty. Někteří zarytě tvrdí, že na fotografiích vidí UFO, druzí míní, že jde o pouhý škrábanec.
28.04.2012 20:00 |

podobné články

Fotografie: Nejkrásnější tváře planety

 
Řeka zalitá zapadajícím sluncem, písečná bouře, italské Benátky nebo inaugurace amerického prezidenta Baracka Obamy pohledem z vesmíru. V dubnu před deseti lety začal americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA) uveřejňovat na svých webových stránkách snímky modré planety.
03.05.2009 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (1712 článků)

UNIKÁTNÍ FOTO! Podívejte se na PRVNÍ SNÍMKY MERKURU!

 
Americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA) zveřejnil první snímky povrchu planety Merkur.
30.03.2011 10:40 |

podobné články

NASA objevila dvě planety nejpodobnější Zemi. Je tam život?

 
Dvě planety podobné Zemi, které jsou kandidáty na život mimo sluneční soustavu, se podařilo najít pomocí vesmírného teleskopu Kepler amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA).
18.04.2013 22:10 |

podobné články

Našli jsme dvě planety podobné Zemi, hlásí NASA

 
Dvě planety podobné Zemi, které jsou kandidáty na život mimo sluneční soustavu, se podařilo najít pomocí vesmírného teleskopu Kepler amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA).
18.04.2013 22:45 |

podobné články

Svět sociálních sítí: Tak vypadá Země z internetu!

 
GALERIE: Toto nejsou satelitní snímky naší Země v noci. Světelné body ukazují příspěvky na sociální sítě Twitter (posílání krátkých zpráv) a Flickr (sdílení fotek).
15.07.2011 13:40 |

podobné články

Umělec představil jedno z nejpůsobivějších časosběrných videí Země

 
Snímky planety Země z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) samy o sobě berou dech. Když je ale navíc někdo šikovně poskládá dohromady, provede na nich drobné úpravy a ještě je doplní o zajímavou hudbu, pak nezbývá, než výsledný snímek s úžasem sledovat. Jedno z nejpůsobivějších videí tohoto druhu vytvořil americký fotograf Knate Myers z Nového Mexika.
23.07.2012 20:00 |

podobné články

Objev NASA: Země má dvojče!

 
Existuje život i mimo planetu Zemi? Odpověď na tuto otázku se možná už brzy dozvíme. Napomůže tomu zcela jistě unikátní objev, který se povedl vědcům z amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) pomocí družice Kepler.
23.12.2011 05:00 |

podobné články

Superhurikán na Saturnu je velký jako Indie

 
Planetární sonda Cassini zachytila první detailní snímky hurikánu na severním pólu Saturnu. Bouře je široká 2000 kilometrů, což je asi dvacetkrát více než běžný hurikán na Zemi, a vítr dosahuje rychlosti až 540 kilometrů za hodinu. Záběry zveřejnil americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA).
02.05.2013 18:50 |

podobné články

NASA objevila lebku na planetě Mars

 
Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) zachytil na snímcích pořízených kosmickou sondou objekt připomínající lebku člověka. Vyplývá to ze snímku s vysokým rozlišením, který NASA zveřejnila ve čtvrtek.
11.06.2009 11:25 |

podobné články

Na Zemi přistál balón s mimozemským životem, tvrdí vědec

 
Na povrch planety Země u Wakefieldu v anglickém hrabství West Yorkshire přistál balón se stopami života, které však ze Země nepocházejí.
20.09.2013 10:55 |

podobné články

Filmové premiéry: V oku tornáda, Lucy, Kouzlo měsíčního svitu a Útěk z planety Země

 
V oku tornáda je akční film o větrných smrštích a jejich lovcích, kteří riskují životy, aby pořídili snímek, který se podaří jednou za život. Scarlett Johanssonová hraje hlavní roli v novince Luca Bessona Lucy. Nová komedie Woodyho Allena se jmenuje Kouzlo měsíčního svitu. Útěk z planety Země je animovaná dobrodružná komedie o ufonech.
07.08.2014 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Woody Allen (180 článků) , Luc Besson (15 článků)

Nejčastějším cílem vesmírných sond jsou Venuše a Mars

 
Automatické sondy představují nejúčinnější nástroj, kterým lidstvo disponuje ve své snaze zkoumat ostatní planety. Není překvapivé, že k nejprobádanějším tělesům patří nebližší souputníci Země, tedy Venuše a Mars.
11.02.2011 06:00 |

podobné články

Vesmírný objev: Myšák Mickey je na Merkuru!

 
Americká vesmírná agentura NASA zveřejnila několik snímků planety Merkur, které před rokem pořídila sonda Messenger. A na jedné fotografii našli vědci hrdinu Disneyho grotesek – myšáka Mickeyho!
18.06.2012 12:15 |

podobné články

Rihanna zveřejnila soukromé fotografie. Nahrává v pyžamu a cpe se popcornem

 
Nezdravé jídlo, nahrávání v pyžamu, učení textů, tanečních kroků a vylepšování oblečení - to je typický den velké hvězdy. Vy máte možnost shlédnout snímky, které toto vše mapují a vidět barbadoskou zpěvačku Rihannu  (23) z trochu jiného úhlu.
08.11.2011 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Rihanna (884 článků)

Američané vyslali k Marsu novou sondu! Má odhalit tajemství planety

 
Spojené státy vyslaly v do vesmíru novou družici, která má vyjasnit historii Marsu. Snahou mise Maven amerického Ústavu pro letectví a vesmír (NASA) bude hlavně pochopit vývoj podnebí planety a proč přišla o téměř veškerou svou atmosféru.
18.11.2013 07:06 |

podobné články

Sonda pořídila nové záběry tajemného Saturnova hexagonu

 
Americký úřad pro letectví a vesmír (NASA) ve středu zveřejnil video unikátního šestiúhelníkového útvaru, jenž obíhá okolo severního pólu Saturnu. Je označován jako hexagon a zachytila ho sonda Cassini.
06.12.2013 18:00 |

podobné články

Na fotce z Marsu objeven záhadný tvor, vypadá jako ještěrka!

 
Bloger Scott C. Waring, který se celý život zabývá nadpřirozenem a hlavně mimozemským životem, upozornil na jakousi ještěrku na fotkách z planety Mars, které v březnu uveřejnila NASA a které byly pořízeny kamerou Curiosity Rover. Myslí si, že tvora vysadila na Marsu právě NASA kvůli testování.
29.05.2013 21:55 |

podobné články

RECENZE: Cudlínovy fotografie ukazují stejné lidské osudy

 
Liberecká Galerie U Rytíře připravila průřezovou výstavu fotografa-dokumentaristy Karla Cudlína. V starobylých sklepích radnice, kde se galerie nalézá, je vystavena stovka fotografií, které ukazují život lidí ve všech koutech planety.
10.12.2013 16:20 |

podobné články