Článek

Dánské sanitky začnou pacientům hrát meditační hudbu

 
Sanitky v Kodani začnou využívat nejnovějších poznatků o účincích relaxační hudby na uzdravování pacientů. Meditační a uklidňující hudba pomáhá urychlovat hojení a uzdravování, zlepšuje psychiku a tím také zvyšuje šanci na přežití především pacientům s infarktem, mrtvicí a těžkými příhodami. Pacienti při plném vědomí s lehčími případy si budou smět dokonce hudbu sami vybrat.
01.02.2016 15:05 |

podobné články

Podobné články

Největší meditační centrum v ČR za 37 miliónů zve na návštěvu

 
Vlastními silami vybudovali čeští buddhisté a jejich příznivci největší meditační centrum s knihovnou a společenskou místností pro veřejnost. Jedná se o bývalou továrnu v pražských Holešovicích v ulici Na Maninách. Již nyní je možné přijít se učit meditovat, největší zájem veřejnosti se očekává 19. června na dnu otevřených dveří.
22.05.2014 14:35 |

podobné články

Napůl slepý řidič sanitky stanul před soudem

 
Napůl slepý byl řidič sanitky, která před necelým rokem bourala na Náchodsku. Při nehodě zemřel jeden pacient, druhý pak podlehl v nemocnici těžkým zraněním. Dnes byl řidič sanitky Karel Květ před soudem.
18.05.2010 19:05 |

podobné články

Tvůrce první televizní Sanitky režisér Jiří Adamec se pustil do Sanitky 2!

 
Seriál Sanitka 2 režiséra Filipa Renče (48) v pátek v České televizi definitivně skončil. Co na něj říká tvůrce Sanitky z roku 1983, režisér Jiří Adamec (65)? „Pro mě to je obyčejný seriál. Má podle mého jen jednu prioritu, a to, že jde o je nejdražší seriál v dějinách televize,“ řekl deníku Aha! Adamec, kerý se tak nepřímo pustil do Renče.
01.12.2013 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Adamec (185 článků) , Filip Renč (550 článků)

Moravskoslezský kraj daruje městské nemocnici čtyři sanitky

 
Čtyři sanitky daruje kraj Městské nemocnici Ostrava, v níž budou vozy zajišťovat rychlou zdravotnickou pomoc. Sanitní vozy vyřadila letos ze svého užívání díky obměně vozového parku Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje. Nyní o sanitky v pořizovací hodnotě 8,7 milionů korun projevila zájem právě Městská nemocnice Ostrava. Dnes krajští zastupitelé dar nemocnici schválili.
29.06.2016 13:05 |

podobné články

Sex zdarma slibují dánské prostitutky delegátům summitu o klimatu

 
Dánské Sdružení na obranu sexuálních pracovnic se rozhodlo oteplit ovzduší během nadcházejícího světového summitu o podnebních změnách v Kodani a nabídlo jeho delegátům služby svých asi osmdesáti členek zdarma. Reagovalo tak na to, že kodaňská radnice rozeslala do všech hotelů ve městě pohlednice s výzvou, aby se hosté neuchylovali k prostitutkám.
05.12.2009 18:35 |

podobné články

Prostitutky zadarmo účastníky summitu v Kodani příliš nelákají

 
Dánské prostitutky nabízející služby účastníkům kodaňského summitu nevyvolávají přílišný zájem, avšak množství „lehkých žen“ především z východní Evropy na ulicích dánské metropole vyprovokovalo debatu o zákonu povolujícím obchod se sexem.
13.12.2009 17:55 |

podobné články

Dánské recenze kritizují "důchodcovské tempo" Havlova Odcházení

 
Hra Odcházení bývalého českého prezidenta Václava Havla v Dánsku nenadchla. Představení, které mělo premiéru v pátek 5. února ve třetím největším dánském městě Odense, vytýkají kritiky především rozvláčnost. Recenze nicméně potvrzují všeobecnou platnost tématu díla, pojednávajícího o nelehkém loučení politika s mocí, když nacházejí jeho paralely v současné dánské politice.
08.02.2010 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4683 článků)

Fén na vlasy zhatil start dánské superlevné rakety

 
Nedělní start dánské podomácku vyrobené rakety zmařil vlasový fén. Nezvládl totiž zahřívat palivový ventil, aby nezamrzl.
09.09.2010 10:00 |

podobné články

Piráti unesli plachetnici s dětmi!

 
Plachetnici se sedmi Dány na palubě, z toho byly čtyři děti, unesli piráti v Indickém oceánu. Dánské úřady v pondělí oznámily, že únos se odehrál minulý čtvrtek, kdy dánské námořnictvo zachytilo nouzový signál SOS.
28.02.2011 20:35 |

podobné články

Berlusconi se nezapře, v Bruselu okukoval pozadí dánské premiérky

 
Italský premiér Silvio Berlusconi se zkrátka nezapře. V minulosti neblaze proslul pořádáním večírků se sexuálním podtextem, a dokonce byl vyšetřován a souzen kvůli sexu s nezletilou. Přesto se ohlédne za každou sukní, jak to předvedl i minulou středu v Bruselu. Kamery na summitu Evropské unie ho zachytily, jak okatě kontroloval pozadí nově zvolené dánské premiérky Helle Thorningové–Schmidtové.
01.11.2011 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Silvio Berlusconi (202 článků)

VIDEO: Manžel finské prezidentky zíral dánské princezně na prsa

 
Mezinárodního společenského faux pas se dopustil manžel finské prezidentky, kterému žertem média přezdívají "První gentleman". Jeho zírání do výstřihu dánské princezny příliš gentlemansky nevypadalo. Další články k tématu: Naomi Campbellová neuhlídala výstřih a ukázala bradavku Sexy Salma Hayeková vystavila na odiv svůj výstřih
17.02.2012 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Salma Hayek (228 článků) , Naomi Campbell (292 článků)

Dánské předsednictví EU podpořilo ratifikaci dohody ACTA

 
Dánské předsednictví Evropské unie se dnes vyslovilo pro ratifikaci mezinárodní dohody ACTA. Informovala o tom agentura DPA.
18.03.2012 14:15 |

podobné články

Sehnalová (ČSSD): Kroměříž zažívá Dánské dny

 
V Kroměříži byly včera večer slavnostně zahájeny Dánské dny – již tradiční týdenní festival představující předsedající stát Evropské unie z pohledu kultury, historie, gastronomie a dalších různých zajímavostí. Akce je už poněkolikáté pořádaná europoslankyní Olgou Sehnalovou (ČSSD), tentokrát pod záštitou dánského velvyslance v ČR Ole E. Moesbyho.
15.05.2012 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Olga Sehnalová (73 článků)

Ošetřovatelé v dánské zoo zabili zvířecí mládě a nechali ho před dětmi sežrat lvem. Jaké k tomu měli důvody?

 
Dánsko je poslední dobou v kurzu. V Praze jsou všichni nadšení z příjezdu žíznivých dánských puberťáků, kteří tady hodlají celý týden propít a pak poblít a zdemolovat další hotely, svět zase řeší přístup dánské "zoo":http://www.extra.cz/tema/zoo ke svým zvířecím svěřencům.
10.02.2014 12:15 |

podobné články

Dánské ministerstvo nedopatřením zveřejnilo 900 tisíc bankovních identifikačních kódů

 
Mnoha Dánům hrozí nyní velké nebezpečí při práci s internetovým bankovnictvím. Dánské ministerstvo vnitra totiž nedopatřením na internetu uveřejnilo seznam 900 tisíc identifikačních čísel CPR, která používají lidé při komunikaci s bankou.
03.07.2014 13:40 |

podobné články

Nejšťastnější národ na světě? Víme, který to je!

 
V zimě tam mají skoro pořád tmu a jsou nejdražší zemí v Evropě. Přesto je Dánské království končinou, kde žijí nejšťastnější lidé. Tedy ti, kteří svůj život vnímají jako nejšťastnější a hodnotí ho s velkou spokojeností. Čím to je, chtěli odhalit vědci z Warwicku. A došli k zajímavému objevu. Může za to DNA. Lidé mající typicky dánské geny jsou předurčeni k optimistickému pohledu na život.
25.07.2014 08:35 |

podobné články

Dánské vepřové rolky zabily už 12 lidí! Nákaza hrozí ve školách

 
Už 12 obětí si jenom za posledních měsíc vyžádala v Dánsku listerie, u osmi dalších byla potvrzena nákaza. Smrtící bakterii objevily úřady v dánské masné specialitě rullepølse, rolce vyráběné z vepřového masa. Nebezpečná uzenina od malého masokombinátu Jørn A.
13.08.2014 17:40 |

podobné články

Na dánské debatě s karikaturistou Mohameda se střílelo, jeden mrtvý

 
Na debatě o islamismu a svobodě slova v dánské Kodani, kterou organizoval karikaturista proroka Mohameda Lars Vilks, padlo nejméně čtyřicet výstřelů. Zraněni byli nejméně tři policisté, z toho jeden do hrudníku. Jeden člověk útok nepřežil. Dánská policie útok vyšetřuje jako teroristický čin.
14.02.2015 18:16 |

podobné články

Dánské drama pokračuje: Vyžádalo si tři mrtvé a pět zraněných

 
Tři lidé zahynuli a pět dalších utrpělo zranění při dvou střeleckých útocích a následném zásahu policie v dánské metropoli Kodani. Terčem prvního násilného činu se v sobotu stala umělecká kavárna, kde se konala debata o svobodě slova, kterou pořádal švédský kreslíř kritizovaný muslimy za karikatury proroka Mohameda. Následně zaútočil v noci na dnešek neznámý střelec před synagogou v centru Kodaně.
15.02.2015 08:16 |

podobné články