Článek

Další rána pro atletický svět: Katařané prý upláceli při volbě pořadatelství MS

 
Mezinárodní atletická federace IAAF čelí dalšímu problému. Její předseda Sebastian Coe hodlá prošetřit znepokojivé zprávy, které ukazují na korupci během volby pořadatelské země pro mistrovství světa v roce 2017.
18.01.2016 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Sebastian Coe (5 článků)
Podobné články

Pořadatelství fotbalového MS 2022 bylo přislíbeno USA, prozradil Blatter

 
Korupční skandál čelních představitelů Mezinárodní fotbalové federace ani zdaleka nekončí, každý den se totiž objevují nová podezření. Suspendovaný šéf FIFA Sepp Blatter v rozhovoru pro Financial Times zpochybnil věrohodnost volby pořadatele světového šampionátu pro rok 2022. Podle něj totiž existovala gentlemanská dohoda, která zaručovala pořadatelství USA. 
30.10.2015 15:15 |

podobné články

Šéf ČOV Jirásek: V boji o pořadatelství olympiády jsem fandil Mnichovu, ale Korejcům to přeji

 
Předseda Českého olympijského výboru (ČOV) Milan Jirásek nepochybuje o tom, že Korejci pořadatelství zimních olympijských her v roce 2018, které se budou konat v Pchjongčchangu, zvládnou na jedničku.
06.07.2011 19:35 |

podobné články

Atletický kouč Stewart dostal doživotní zákaz za doping

 
Atletický kouč Raymond Stewart dostal od Americké antidopingové agentury (USADA) doživotní trest za doping. Bývalý jamajský sprinter, účastník čtyř olympijských her a šesti mistrovství světa, podle USADA svým svěřencům obstarával zakázané látky.
29.06.2010 15:40 |

podobné články

Bolt pošilhává po fotbalu, chce jej hrát profesionálně

 
Atletický fenomén Usain Bolt dosáhl na dráze snad úplně všeho. Je světovým rekordmanem, olympijským vítězem i mistrem světa. Není divu, že mu atletický ovál začíná být malý, takže by rád vyzkoušel i jiný sport.
06.09.2010 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Usain Bolt (365 článků)

Otrokovice: Mezinárodní atletický mítink startuje ve středu

 
Špičkoví atleti nejen z celé české republiky, ale i ze zahraničí zamíří již ve středu 23. února do městské sportovní haly v Otrokovicích, kde se uskuteční XIII. OBALY MORAVA ATLETICKÝ MÍTINK 2011.
22.02.2011 15:00 |

podobné články

Světová rekordmanka Isinbajevová má vést ruský atletický svaz. A hned vyslala jasný vzkaz kvůli dopingu

 
Z tyčkařky Jeleny Isinbajevové se stala sportovní funkcionářka – byla zvolena členkou Mezinárodního olympijského výboru a dostala nabídku vést ruský atletický svaz. Bojovat chce proti uplatňování principu kolektivní viny, na druhou stranu chce prosazovat doživotní distanc už po prvním dopingovém nálezu. Informoval o tom web Českého rozhlasu.
20.08.2016 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Jelena Isinbajeva (20 článků)

Noviny: Se záchranou unesených Češek pomohl Katar

 
K osvobození dvou Češek unesených před dvěma lety v Pákistánu významně přispěl emirát Katar, který ČR diskrétně oslovila s žádostí o zprostředkování vyjednávání. Píšou to dnes Lidové noviny (LN). Katařané mimo jiné lokalizovali dívky na jihu Afghánistánu. Čeští představitelé tvrdí, že za jejich záchranu nezaplatila ČR výkupné, podle týdeníku Respekt se o něm ale minimálně vyjednávalo. Mluvilo se prý o částce zhruba dvou milionů dolarů (více než 50 milionů korun).
30.03.2015 09:26 |

podobné články

Hance a Tonče pomohl i emirát Katar: Zjistil, kde je skrývají

 
Muslimská organizace jako zástěrka? K osvobození Hanky a Tonči unesených před dvěma lety v Pákistánu významně přispěl emirát Katar, který ČR diskrétně oslovila s žádostí o zprostředkování vyjednávání. Katařané mimo jiné lokalizovali dívky na jihu Afghánistánu.
30.03.2015 08:50 |

podobné články

Tereza Spencerová: Šíření demokracie? Máme důležitější problémy. Jestli chce Porošenko zatýkat oligarchy, musí zatknout sám sebe. Jestlipak o něm víte, že...

 
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Chtěla bych vidět, jak se tvářili Saúdové a Katařané nad výsledky jednání o Sýrii, poznamenala o vídeňských rozhovorech, jejichž závěr nežádá konec Bašára Asada, novinářka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ta zároveň v pravidelném shrnutí týdenních událostí u příležitosti blížícího se výročí začátku Majdanu shrnula stav na Ukrajině.
05.11.2015 08:41 |

podobné články

Příběh nekončí. Lidé od Ištvana prý stále prošetřují účty ódéesáka Fuksy

 
Stát i přesto, že se již omluvil třem bývalým poslancům za vyšetřování ohledně úplatků v kauze Nagyová, jednoho z nich stále ještě policií prošetřuje. Jedná se o někdejšího ministra zemědělství za vlády Petra Nečase, Ivana Fuksu. Policie prý nyní zkoumá jeho rodinné účty, aby případně našla důkazy proti těm, kteří upláceli. Píše se v MF Dnes.
22.05.2015 07:51 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9204 článků) , Ivan Fuksa (393 článků)

Zvláštní policejní tým ke kauze Pandur zatím důkazy o korupci nenašel

 
Zvláštní vyšetřovací tým na protikorupční policii zatím nemá informace o tom, že by představitelé rakouské zbrojovky Steyr v Česku upláceli kvůli nákupu obrněných transportérů Pandur.
31.03.2010 15:20 |

podobné články

Korupční aféra Olomouc vs. Střížkov: Uplácelo se!

 
Osud fotbalové Olomouce visí na vlásku. Potápí ji bývalý manažer Sigmy Kubíček, když včera u soudu prohlásil, že kluboví bafuňáři v květnu 2009 skutečně upláceli střížkovskou Bohemku.
01.06.2011 12:05 |

podobné články

Polská exposlankyně půjde za mříže. Upláceli ji penězi i alkoholem

 
Na tři roky poslal dnes soud v Polsku do vězení za korupci bývalou poslankyni nynější vládní strany Občanská platforma premiéra Donalda Tuska. Informovala o tom agentura AP. Za to, že nejmenované společnosti pomohla získat pozemek v hodnotě asi tři miliony zlotých, přijala Beata Sawická v roce 2007 podle soudu více než 100.000 zlotých (v přepočtu více než 585.000 korun), alkohol a psací pero s diamantem.
16.05.2012 20:05 |

podobné články

Hejtmani u prezidenta Zemana: Hujeři přinesli švestičky!

 
Několik lahví vína, šišky salámů, ozdobné karafy a pár knížek, ale také cukrovinky se včera hromadily na stole v jednom rze sálů Pražského hradu. Tak, převážně sociálně demokratičtí, hejtmani »upláceli« prezidenta Miloše Zemana (68).
14.03.2013 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (17038 článků)

Hejtmani u prezidenta Zemana: Hujeři přinesli švestičky!

 
Několik lahví vína, šišky salámů, ozdobné karafy a pár knížek, ale také cukrovinky se včera hromadily na stole v jednom rze sálů Pražského hradu. Tak, převážně sociálně demokratičtí, hejtmani »upláceli« prezidenta Miloše Zemana (68).
15.03.2013 14:54 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (17038 článků)

Uplácení ve veřejné službě přiznalo 15 procent Čechů

 
Celkem 15 procent Čechů přiznalo, že v rámci veřejných služeb někdy upláceli. Vyplývá to z průzkumu organizace Transparency International. Zároveň se více než polovina dotázaných domnívá, že míra korupce v České republice v posledních dvou letech vzrostla.
09.07.2013 13:15 |

podobné články

Je v Česku zkažené maso z Brazílie? Veterináři „skřípli“ dodávku 190 tun

 
Čeští veterináři zhruba týden po vypuknutí aféry s brazilským masem pozastavili distribuci 190 tun masa z Brazílie, převážně drůbežího. Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) se ode dneška zaměřila na brazilské výrobky v maloobchodní síti. Brazilské úřady v minulém týdnu obvinily místní zpracovatele a vývozce masa, že léta prodávali zkažené hovězí a drůbeží maso a upláceli kvůli tomu místní hygieniky i politiky. Ve slovenských obchodních řetězcích se nevyhovující maso našlo.
28.03.2017 16:20 |

podobné články

Kuřecí poplach na Slovensku. Maso se salmonelou z Brazílie mířilo do restaurací

 
Slovenské úřady zjistily bakterie salmonely u dovezených kuřecích prsou původem z Brazílie. Bratislava nařídila nakažené maso stáhnout z trhu, řekla v pátek novinářům ministryně zemědělství Gabriela Matečná. Slovensko zahájilo kontroly brazilského masa minulý týden, když brazilské úřady obvinily místní zpracovatele a vývozce masa, že léta prodávali zkažené hovězí a drůbeží maso a upláceli kvůli tomu hygieniky i politiky.
31.03.2017 10:55 |

podobné články

Prezidentští kandidáti by měli mít předvolební klipy v ČT zdarma

 
Kandidáti, kteří by se v přímé volbě ucházeli o zvolení prezidentem, by mohli mít zdarma vyhrazený prostor v České televizi a v Českém rozhlase pro své předvolební klipy. Počítá s tím návrh prováděcího zákona k přímé volbě, který poslalo ministerstvo vnitra do připomínkového řízení. Napsalo to dnešní Právo. Připomíná, že samotný ústavní zákon o přímé volbě hlavy státu sice už schválila sněmovna, ještě ho ale čeká projednávání v Senátu.
30.12.2011 12:35 |

podobné články