Článek

Další obvinění v kauze Romana Janouška

 
V kauze nehody lobbisty Romana Janouška padlo další obvinění. Tentokrát však na soudního znalce, který podle policie „schválně předložil hrubě zkreslený posudek“, a hrozí mu za to tak zákaz činnosti a až tříletý trest odnětí svobody. Informuje Echo24.cz.
01.04.2016 16:45 |

podobné články

Podobné články

Divadlo Sklep připravuje Memoriál Romana Janouška

 
Nehoda Romana Janouška inspirovala herce z Divadla Sklep. Rozhodli se, že uspořádají běžecký závod Memoriál Romana Janouška, který bude odkazovat na to, jak Janoušek od místa činu utíkal.
01.04.2012 20:55 |

podobné články

Posudek zkreslil v prospěch Romana Janouška: Znalec putuje k soudu, hrozí mu až tři roky ve vězení

 
Státní zástupce obžaloval znalce, který předkládal posudek v kauze dopravní nehody lobbisty Romana Janouška. Za křivou výpověď a nepravdivý znalecký posudek mu hrozí až tříletý trest a zákaz činnosti. ČTK to dnes řekl mluvčí Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 Ondřej Šťastný. Jméno obviněného státní zastupitelství nezveřejnilo. Posudky pro Janouška zpracovával dopravní znalec Jiří Doleček a také společnost Dekra Automobil.
29.12.2016 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Roman (20 článků) , Jiří Janoušek (9 článků)

Čí je zlato zabavené v kauze Nagyová? O cihly se hlásí Janouškův přítel!

 
O část zlata zabaveného při zátahu v kauze Nagyová se jako první přihlásil přítel Romana Janouška. Luboš Pašek, obchodní partner kmotra Romana Janouška, požaduje navrácení zlatých cihel za několik milionů a žaluje stát o náhradu škody způsobené domovními prohlídkami v jeho domě a kanceláři, informovalo Právo
03.08.2013 10:30 |

podobné články

Lessy zpráskal policisty za Janouška: Udělali spousty chyb

 
Policejní prezident Petr Lessy vystoupil s výsledky šetření o postupu policistů při zásahu v případu Romana Janouška. Policisté skutečně postupovali nestandardně. Janouškovi nemělo být dovoleno telefonovat mobilem a měli ho podrobit zkoušce na omamné látky. Policisté také selhali, když Janouška nezadrželi a nevyrozuměli o tom státního zástupce.
27.03.2012 14:48 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Petr Lessy (799 článků)

Policejní prezident zuří: Jak to, že jste Janouška nespoutali a nezavřeli?

 
Policisté, kteří zadrželi lobbistu Romana Janouška, měli postupovat rázněji. Janoušek měl být spoután, zavřen do cely a testován na drogy, ale nestalo se tak. Policisty mohl ovlivňovat někdo z nadřízených, uvedl deník MF Dnes. V souvislosti s případem server Aktuálně.cz připomněl vazbu příbuzných ministra Jana Kubiceho na lobbistu Janouška.
27.03.2012 14:48 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (680 článků)

Nehodu kmotra Janouška mělo ovlivnit zranění hlavy, soud to ověřuje

 
Městský soud v Praze nechá přezkoumat, zda nemělo zranění hlavy lobbisty Romana Janouška vliv na incident, kvůli kterému čelí obžalobě z pokusu o vraždu. Řekl to soudce Tomáš Kubovec. Posudek, který psychiatr a psycholog na Janouška zpracovávali, totiž byl vypracován předtím, než se o Janouškově zranění vědělo.
05.06.2013 18:15 |

podobné články

Nabízeli mi úplatek, tvrdí svědek Janouškovy nehody

 
Svědek nehody lobbisty Romana Janouška soudu dnes řekl, že mu prostředník nabídl úplatek za to, že nepůjde k rekonstrukci havárie ani k soudu. Vyjádřil také přesvědčení, že prostředník byl od Janouška. Žalobkyně viní Janouška z pokusu o vraždu a ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až 18 let vězení. 
04.09.2013 10:35 |

podobné články

Moderátorka Jákl Vítová: Těhotná nejsem, byla jsem na operaci

 
Čtyřiatřicetiletá Romana Jákl Vítová poslední dobou čelí spekulacím bulváru, že je opět v jiném stavu. Viděli ji totiž několikrát v porodnici v Podolí. Objevily se také informace, že má strach z rakoviny a musela podstoupit operaci. Moderátorka pro iDNES.cz potvrdila, že zákrok prodělala, ale obavy nemá. Další články k tématu: Romana Jákl Vítová je půl roku po porodu sexy jako nikdy dřív Romana Jákl Vítová pár týdnů před porodem oblékne svou běžnou velikost Romana Jákl Vítová se řádně zakulatila, rodí už za měsíc Romana Jákl Vítová čeká druhé dítě Rosnička Jákl Vítová chce další dítě, návrat do práce neplánuje Rosnička Jákl Vítová se vrátila k modelingu
16.12.2011 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Romana Jákl Vítová (93 článků)

Švýcarské úřady nebudou stíhat Romana Janouška

 
Švýcarské úřady nebudou stíhat podnikatele Romana Janouška, kterého podezřívaly z praní špinavých peněz. Případ jeho podezřelých milionových transakcí tak bude odložen, píše server Aktuálně.cz.
30.09.2010 08:40 |

podobné články

Mýty a fakta o rekonstrukci nehody Romana Janouška! Půlka věcí byla falešných!

 
Falešný lobbista, falešná oběť a skuteční svědkové. Taková byla víkendová rekonstrukce březnové nehody kmotra pražského byznysu Romana Janouška (43), při které měl se dvěma promilemi »pod kůží« srazit a těžce zranit 51letou Vietnamku.
25.06.2012 12:10 |

podobné články

Pracovna silničního piráta Romana Janouška: Tady kmotr kuje pikle!

 
V takovém luxusu se to piklí jedna radost! Drahý kancelářský nábytek a unikátní, luxusní předměty. Tak vypadá pracovna kontroverzního lobbisty Romana Janouška (44) ve třetím patře Galerie Myšák u Václaváku. Tady spřádá plány, jak koho ovlivnit, aby se z toho sypaly korunky...
25.05.2013 05:10 |

podobné články

Militantní hovada, zničení Bradáčové a „milej" premiér. Unikly nové odposlechy Romana Janouška

 
Redaktoři z Lidových novin dostali možnost seznámit se s přepisy policejních odposlechů z kanceláře pražského lobbisty Romana Janouška. Má z nich vyplývat, že se podnikatel snažil ovlivnit podobu českého státního zastupitelství, ale i politiky. Rozhovory se odehrávaly v době rostoucího zoufalství z nové pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové.
22.04.2014 07:35 |

podobné články

Novinář se raduje z odposlechů Romana Janouška. A říká, co znamenají

 
Přepisy policejních odposlechů lobbisty Romana Janouška dokazují, že po změnách na postech státních zástupců i policejních důstojníků zavládla ve dříve nedotknutelných kruzích panika. Ve svém komentáři na serveru Lidovky.cz k tomu dochází publicista Radek Kedroň.
22.04.2014 15:05 |

podobné články

Dolejš (ČSSD): Další jednání Stálé komise pro kontrolu BIS ke kauze odposlechů Janouška a Béma

 
V pátek 13. 4. 2012 jsem od ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Jiřího Langa obdržel písemné odpovědi BIS na mých sedm otázek ve věci možných aktivit BIS, včetně realizace možných odposlechů, směrem k lobbyistickým strukturám napojeným na podnikatele Romana Janouška. Tyto písemné odpovědi BIS jsou v režimu „důvěrné“, a proto jsem v této věci vázán mlčenlivostí.
18.04.2012 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Lang (88 článků) , Jiří Dolejš (461 článků)

Státní zástupkyně smetla ze stolu stížnost lobbisty Janouška. Prý je bezdůvodná

 
Státní zástupkyně Jitka Rybenská zamítla stížnost proti obvinění lobbisty Romana Janouška, kterou podal jeho advokát Vít Široký. Agentuře Mediafax to ve čtvrtek potvrdila sama státní zástupkyně. Lobbista Janoušek byl obviněn, v souvislosti s březnovou nehodou, ze dvou trestných činů.
19.04.2012 15:25 |

podobné články

Šéf BIS Lang prý do vyšetřování úniku odposlechů Janouška nezasahoval

 
Ředitel Bezpečnostní informační služby Jiří Lang nezasahoval do vyšetřování úniku odposlechů lobbisty Romana Janouška a někdejšího pražského primátora Pavla Béma a ani je neřídil. Novinářům to po dnešním zasedání sněmovní komise pro kontrolu činnosti BIS řekl mluvčí tajné služby Jan Šubert. Na komisi se obrátil bývalý agent Jan Petržílek, jenž čelí společně s exministrem Vítem Bártou obvinění. Tvrdí, že BIS do kauzy nepřiměřeně zasahuje.
30.10.2014 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Lang (88 článků) , Pavel Bém (817 článků) , Vít Bárta (2829 článků) , Pavel Roman (283 článků) , Jiří Bárta (246 článků) , Jan Bárta (158 článků) , Jiří Bárta (246 článků)

Švýcaři zkoumají původ dvou miliard v kauze Bémova přítele Janouška

 
Švýcarská prokuratura vyšetřuje pohyby peněz na podezřelých účtech v případu lobbisty a blízkého přítele primátora Pavla Béma Romana Janouška ve výši dvou miliard korun. Je to téměř desetkrát více, než se dosud vědělo. Místní média ale hovoří o podezření z praní špinavých peněz.
31.08.2009 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (817 článků) , Pavel Roman (283 článků)

Policisté zasahující u nehody Janouška, nebyli dostatečně proškolení

 
Policisté v kauze nehody lobbisty Romana Janouška pochybili kvůli nedostatku školení a zkušeností. Ředitel pražské policie Martin Vondrášek to v pondělí řekl novinářům s tím, že společně s ředitelem policejní akademie v Praze našli na tyto nedostatky řešení.
16.04.2012 13:05 |

podobné články

"Nemocného" Janouška objevili na koncertě Elánu. Z žaloby je šokován

 
Známého lobbistu Romana Janouška, který před více než rokem při dopravní nehodě srazil autem ženu, televize Nova objevila na koncertě hudební skupiny Elán. Zvláštní na tom je, že lobbista údajně nemohl studovat spis ke své kauze kvůli zdravotním problémům, takže se stále protahuje, ale na koncert své oblíbené skupiny má sil dost.
19.04.2013 17:25 |

podobné články