Dálkař Juška potvrdil své kvality, v Innsbrucku skočil 815 centimetrů

Halové evropské stříbro nebylo náhodou. Dálkař Radek Juška o tom podal důkaz na mítinku v Innsbrucku, kde doskočil na metu 815 centimetrů.
31.05.2015 11:46 |

Mladí atleti vybojovali dvě medaile! Drahotová a Juška vezou stříbro

Česká výprava dnes získala na mistrovství Evropy atletů do 23 let v Tallinu dvě stříbrné medaile. Postarali se o ně dálkař Radek Juška a chodkyně Anežka Drahotová v závodu na 20 km. Juška skočil rovných osm metrů a porazil ho jen Němec Fabian Heinle (815). Drahotová prohrála o osm sekund s Ruskou Marií Ponomarjovovou.
10.07.2015 20:36 |

Dálkaře Jušku zachránil poslední pokus, Ptáčníková neskočila základ

Závěrečný kvalifikační pokus rozhodl o tom, že dálkař Radek Juška nebude na atletickém mistrovství světa v Pekingu ve finále chybět. Výkonem 798 centimetrů si zajistil poslední dvanácté postupové místo. Bohužel tyčkařka Jiřina Ptáčníková nedokázala překonat základní výšku 430 centimetrů a končí. Limit k postupu byl 460 cm.
24.08.2015 07:01 |

Juškovi se finále dálky nepovedlo a skončil až jedenáctý

Dálkař Radek Juška se do užšího finále na atletickém mistrovství světa v Pekingu nedostal a výkonem 757 cm obsadil jedenácté místo. Halový vicemistr Evropy z Prahy zaostal za skokem z kvalifikace. Na postup mezi osm nejlepších bylo třeba dát 797 cm, český atlet v pondělí skočil o centimetr dál.
25.08.2015 16:01 |

Skvělý start českých atletů – stříbro a dva bronzy!

Hned první finálový den halového mistrovství Evropy v Praze přinesl našim barvám tři cenné kovy. O bezesporu největší senzaci se postaral dálkař Radek Juška, který získal stříbro zásluhou osobního rekordu 810 centimetrů.
06.03.2015 21:16 |

Předseda Rady kvality České republiky Szurman: Našim cílem je učinit z kvality přirozenou součást života společnosti

Kvalita je všudypřítomná. Ovlivňuje nás nejen při nákupu a využívání zboží a služeb, ale i v řadě dalších oblastí. Její význam je tak třeba nejen připomínat, ale také posilovat. „Od toho je tu Rada kvality České republiky, jejímž cílem je podpora a růst kvality ve všech jejich podobách a oblastech. V kostce se tomu říká Národní politika kvality,“ říká předseda Rady kvality ČR a státní tajemník v Ministerstvu průmyslu a obchodu Robert Szurman.
10.11.2017 10:45 |

Bývalý dálkař Powell: Bolt může překonat můj rekord

Bývalý americký dálkař Mike Powell věří, že by mohl současný jamajský sprinter Usain Bolt v budoucnu přejít na skok do dálky a překonat jeho vlastní rekord.
06.07.2011 10:35 |

Osobnosti: Usain Bolt (367 článků)

Britský dálkař skáče na zahradě, aby zkompletoval medaile

Vrcholový sportovec musí někdy pro zisk vytouženého cíle udělat něco, čím se odliší od svých soupeřů a přidá něco navíc. Proti zaběhlým tréninkovým metodám se postavil britský dálkař a vítěz olympiády Greg Rutherford, který se rozhodl postavit si na zahradě vlastní doskočiště a trénovat i doma.
08.07.2015 17:26 |

Ombudsmana ČEZ loni oslovilo 815 zákazníků. Vyhověl 10 % z nich

Celkem 815 podnětů nespokojených zákazníků obdržel v roce 2014 Ombudsman ČEZ. Za oprávněné označil celkem 81 podání. Nejvíce reklamací se týkalo měření množství odebrané elektřiny a smluvních záležitostí. Za více než 5 let fungování řešil tým Ombudsmana ČEZ již téměř 3300 podnětů.
02.02.2015 10:57 |

Němka má v pase 40 centimetrů a chce být ještě štíhlejší

Zapomeňte na ideální míry 90-60-90. Podle čtyřiadvacetileté Michele Köbke z Berlína je žena tím krásnější, čím užší má pas. Ona zatím pomocí korzetů dosáhla 40 centimetrů v pase a rozhodně u toho nechce zůstat. Další články k tématu: Britka tráví život v korzetu, v pase má necelých 40 centimetrů Modelčin vosí pas vyvolal diskusi o kráse příliš štíhlých žen Vogue šokuje modelkou s vosím pasem sešněrovaným na 33 centimetrů Rumunka vypadá jako přesýpací hodiny, v pase má jen 50 centimetrů
10.06.2013 16:30 |

Zvon na počest Havla odlijí v Innsbrucku. Před 18 lety se tam podruhé narodil

Na počest Václava Havla v pátek odlije zvon Václav zvonařská dílna Grassmayr v rakouském Innsbrucku. Bývalý československý a český prezident se v místní nemocnici před 18 lety podrobil operaci, která mu zachránila život. Zvon bude následně zavěšen a používán v pražském kostele sv. Havla. Ve své tiskové zprávě to uvedla Nadace Charty 77.
16.12.2016 07:10 |

Osobnosti: Václav Havel (4683 článků)

Skokan Schlierenzauer se vrátí do SP v Innsbrucku

Rakouský skokan na lyžích Gregor Schlierenzauer se v Innsbrucku, třetím závodě Turné čtyř můstků, vrátí do Světového poháru.
01.01.2011 12:35 |

Osobnosti: Gregor Schlierenzauer (18 článků)

Morgenstern vyhrál v Innsbrucku třetí závod Turné čtyř můstků

Domácí závodník Thomas Morgenstern vyhrál v pondělí v rakouském Innsbrucku třetí závod Turné čtyř můstků.
03.01.2011 17:10 |

Osobnosti: Thomas Morgenstern (25 článků)

Koudelka byl na Turné znovu vidět, v kvalifikaci v Innsbrucku byl šestý

Český skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil v kvalifikaci na závod Turné čtyři můstků v rakouském Innsbrucku 6. místo. Vyhrál Polák Stoch.
03.01.2012 15:45 |

Osobnosti: Roman Koudelka (122 článků)

Koudelka se v Innsbrucku blýskl nejlepším umístěním na Turné, byl pátý

Rakušan Andreas Kofler vyhrál třetí závod skokanského Turné čtyř můstků v Innsbrucku. Ve větrné loterii porazil druhého krajana Gregora Schlierenzauera a třetího Japonce Taku Takeuchiho, nejlepším Čechem byl pátý Roman Koudelka.
04.01.2012 16:30 |

Osobnosti: Andreas Kofler (5 článků) , Gregor Schlierenzauer (18 článků) , Roman Koudelka (122 článků)

U Innsbrucku se zřítilo malé letadlo. Šest lidí zemřelo

Nedaleko rakouského Innsbrucku se zřítilo malé letadlo. Z osmi lidí přežili jen dva, kteří byli převezeni do nemocnice.
30.09.2012 15:00 |

V Innsbrucku se kvůli větru skákalo jen jedno kolo, zvítězil Koivuranta

Finský skokan na lyžích Anssi Koivuranta vyhrál jednokolový závod Turné čtyř můstků v Innsbrucku.
04.01.2014 17:10 |

Osobnosti: Anssi Koivuranta (1 článek)

Kvalifikace v Innsbrucku: Koudelka byl 4., Janda překvapil

Trojice českých skokanů se představí ve třetím závodu Turné čtyř můstků v rakouském Innsbrucku. Kromě Romana Koudelky, který měl postup jistý, uspěli v kvalifikaci také Jakub Janda s Janem Maturou.
03.01.2015 16:22 |

Osobnosti: Jakub Janda (380 článků) , Jan Matura (48 článků) , Roman Koudelka (122 článků)

Skokan Koudelka byl v Innsbrucku desátý, vyhrál Němec Freitag

Český skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil ve třetím závodu Turné čtyř můstků v rakouském Innsbrucku desáté místo.
04.01.2015 18:56 |

Koudelka zápasil v Innsbrucku s větrem. Skončil desátý

Skokan na lyžích Roman Koudelka skončil ve třetím závodu Turné čtyř můstků v rakouském Innsbrucku na 10. místě. Před závěrečným dílem seriálu si v průběžném pořadí pohoršil o jednu příčku a je devátý. Závod vyhrál Němec Richard Freitag před domácím Stefanem Kraftem.
04.01.2015 20:02 |

Osobnosti: Roman Koudelka (122 článků) , Richard Freitag (6 článků)