Článek

Dabéři už rok bojují za svá práva. A většina zůstává bez práce

 
Skupina více než dvou stovek dabéru už rok bezúspěšně bojuje za nastavení jasných pravidel pro jejich práci. Loni v květnu se spojili a nechali se zastupovat profesionální agenturou, většina z nich ale zůstává dál bez práce. 
10.06.2015 20:50 |

podobné články

Podobné články

Krize dabingu: Studia bojkotují slavné herce. Zawadská: Za dva roky jeden kšeft

 
Šikovní dabéři stráví ve studiu méně času, a proto jim náleží menší odměna. S tím před třemi lety přišla studia a spustila tím tzv. dabingovou krizi. Dabéři tak naschvál dělali chyby, aby vůbec dostali domluvený honorář. Blesk.cz to potvrdilo několik profesionálů z oboru. Podle Herecké asociace trvá krize pořád. A ti, kteří se ozvali, jsou už několik let bez práce.
07.07.2016 05:30 |

podobné články

Seriálu Simpsonovi hrozí konec! Dabéři berou moc peněz

 
Jsou zřejmě nejznámější rodinou ve Spojených státech. Milují ji miliony fanoušků po celém světě. Simpsonovi se začaly poprvé vysílat již v roce 1989. Nyní hrozí tomuto nejdéle vysílanému animovanému seriálu v historii americké televize konec. A důvod? Dabéři známých postaviček berou podle producentů 20th Century Fox příliš velké peníze!
05.10.2011 13:00 |

podobné články

Krize v českém dabingu vrcholí: Trojan poslal peníze kolegům bez práce!

 
V nouzi poznáš přítele! Ivan Trojan (50) poslal kolegům, kteří se ocitli ve fi nanční krizi, peníze. Někteří dabéři jsou totiž od května bez práce!
12.10.2014 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Trojan (217 článků)

Čeští dabéři jsou už osm měsíců bez práce. Vyjednali si špatné podmínky

 
Herci, kteří se živí dabingem, chtějí po studiích nová pravidla. Už osm měsíců jsou však bez práce. Soukromá studia jim odmítají platit a spor se vleče.
11.02.2015 21:11 |

podobné články

Ondráček (KSČM): Práva zloděje versus práva poškozeného

 
Každý má svá práva, ale obecně platí, že právo jednoho končí tam, kde začíná právo druhého. Logicky by tomu tak mělo být i u práv poškozeného a pachatele v trestním řízení. Někdy nám ta logika však nefunguje a pak vznikají podivné výklady práva, které se pak složitě několik let zase napravují. Jedním z takových podivných a nelogických pokroucení práv jsou práva poškozeného ve vztahu ochrany svého majetku zveřejňováním identity pachatele.
28.05.2015 17:16 |

podobné články

Český dabing je v krizi. Protestující herci jsou bez práce

 
Situace v dabingu stále není vyřešená, čeští dabéři protestují a nechtějí být pouhými ozvučovateli zahraničních filmů.
11.02.2015 14:56 |

podobné články

Polonahé ženy bojují za svá práva. Politici jsou v rozpacích

 
New Yorkem prošel průvod polonahých žen, které bojují za společenskou rovnoprávnost.
24.08.2015 12:06 |

podobné články

Brazilské prostitutky se přihlásily o svá práva fotbalovým zápasem na mistrovství světa

 
Netradiční způsob pro poukázání na svá práva zvolily brazilské prostitutky. V době konání mistrovství světa ve fotbale i ony vyběhly v sobotu na trávník v jednom z dějišť šampionátu, aby podpořily práva pracovníků sféry sexuálních služeb.
15.06.2014 11:11 |

podobné články

Brazilské prostitutky se hlásí o svá práva: Na zápas se svlékly!

 
Neobvyklým způsobem se rozhodly poukázat na svá práva brazilské prostitutky. V době konání mistrovství světa ve fotbale i ony vyběhly v sobotu na trávník v jednom z dějišť šampionátu, aby podpořily práva pracovníků sféry sexuálních služeb, informovala agentura AFP.
16.06.2014 12:20 |

podobné články

Karol Hrádela: Drzé čelo je lepší než poplužní dvůr

 
Obdivuji některé hrdiny s klesajícími či pokleslými volebními preferencemi, jak statečně bojují za svá práva bez ohledu na zásadu, že práva jedince končí u nosu jiného, že se respektuje v civilizované společnosti princip, kdo dřív přijde, ten dřív jede. Ví, jak se přitáhne mediální pozornost.
20.03.2017 07:35 |

podobné články

Ministerstvo práce a sociálních věcí vydalo Statistickou ročenku trhu práce za loňský rok

 
Statistická ročenka trhu práce je určena pro pracovníky v oblasti zaměstnanosti, pro analytiky trhu práce, studenty a pracovníky, kteří se touto problematikou zabývají. Pomocí tabulek, grafů či map je v ročence přehledným způsobem zpracován a popsán celkový vývoj trhu práce v České republice za rok 2015. Zahrnuje základní statistické ukazatele a informace z oblasti vývoje evidované nezaměstnanosti, volných pracovních míst, aktivní politiky zaměstnanosti (APZ) a základní struktury nabídky a poptávky na trhu práce.
22.05.2016 18:50 |

podobné články

Patrik Swayze: Dabéři slzí nad smrtí herce

 
Český hlas propůjčovali zesnulému Patrikovi Swayzemu (†57) dva herci. Antonín Navrátil (51) ho nadaboval v Hříšném tanci.
17.09.2009 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Navrátil (17 článků)

Dabéři Simpsonových: Dejdar chtěl za matku Marge

 
Martin Dejdar, který se do českého dabingu zapsal nezaměnitelným hlasem Barta Simpsona, je jedním z porotců soutěže Hledá se česká rodina Simpsonových. Při výběru dvaceti postupujících rodin, které podle pravidel soutěže poslaly fotku či video, kde se do role legendárních Simpsonových stylizovaly, se Dejdar svěřil se svým dlouholetým trápením.
09.03.2010 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Dejdar (430 článků) , Bart Simpson (31 článků)

Dabéři Sleeping Dogs mluví řečí Hollywoodu

 
Zprvu nenápadná městská akce Sleeping Dogs od studia United Front Games se začíná vybarvovat a s každým dalším materiálem vypadá zajímavěji. Teď nám obočí zvedlo obsazení dabérů, které je parádní. Důležitých rolí se totiž ujmou známí herci jako třeba kočka Emma Stone, kterou jste mohli naposled vidět v The Amazing Spider-Man, nebo dřív třeba v Zombielandu, který...
15.12.2010 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Emma Stone (47 článků)

Nadupaný launch trailer Syndicate

 
FPS remake klasiky, Syndicate, už klepe na dveře (vyjde 24. února) a zatímco jej hrajeme, připomíná se hráčům trailerem, v němž uvidíte pořádný kus příběhu, který bude pro tuhle hru poměrně důležitý. Prezentují se tu již zmiňovaní dabéři a je vidět, že kupříkladu Brian Cox si do hry přinesl i svou tvář. Je to dynamický, dobře sestříhaný klip, který vlastně...
15.02.2012 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Brian Cox (5 článků) , Brian Cox (3 články)

To je neskutečné. Český Táta v sukni a Albus Brumbál snad vůbec nestárnou!

 
Špičkoví čeští herci a dabéři Viktor Preiss, jenž se proslavil namlouváním rolí herce Robina Williamse (například v Tátovi v sukních), a Otakar Brousek starší, který si špičkově střihl dabing učitele kouzelnické školy Albuse Brumbála v osmi dílech Harryho Pottera, jako by úplně zapomněli stárnout. Podívejte se sami, jak to těm fešákům v letech stále sekne.
09.06.2012 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Robin Williams (154 článků) , Viktor Preiss (155 článků) , Harry Potter (1235 článků) , Albus Brumbál (7 článků)

8 známých seriálů, které byste neměli sledovat v originále. Protože český dabing je v nich daleko lepší!

 
S českým dabingem to jde poslední dobou z kopce. Kvalitní dabéři, což byli ve skutečnosti legendární herci s cvičeným divadelním hlasem, jeden po druhém mizí na věčnost a udělat českou verzi je hlavně otázka peněz a rychlosti. Stručně řečeno - ať je to co nejdřív a hlavně nejlevněji.
26.03.2014 13:00 |

podobné články

Jagelka o válce v dabingu: Peníze neposílají a sami si kupují vily

 
V českém dabingu vypukla válka mezi nahrávacími studii a herci. Za to, že dabéři podepsali smlouvu se zastupující agenturou, která jim má vyjednávat lepší podmínky, je studia trestají a vyhrožují jim. Michal Jagelka (37) je jedním ze sto padesáti „obětí“ a rozhodl se prolomit mlčení o tom, jak to za zavřenými dveřmi studií probíhá.
09.06.2014 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Michal Jagelka (26 článků)

Nejsme benzínové pumpy, rozčilují se dabéři

 
Herci se v úterý opět ohradili proti podmínkám v dabingových studiích. Herecká asociace, konkrétně dabingová sekce, vypracovala pravidla pro výkon a odměňování umělců. Inspirovala se tím, že v západní Evropě a v Americe je běžné agenturní zastupování. Dohodli se s agenturou Manpowergroup a v současnosti má smlouvu s agenturou 175 herců-dabérů. Aktivních dabérů je v ČR podle Herecké asociace 220.
10.06.2014 16:35 |

podobné články