Cyklistický závod Paříž - Nice vyhrál Němec Martin, Kreuziger skončil sedmnáctý

Francouz Thomas Vöckler ze stáje Europcar vyhrál v neděli osmou etapu cyklistického závodu Paříž - Nice, která měla start i cíl v Nice a měřila 124 kilometrů. Celkovým vítězem závodu se ale stal německý závodník Tony Martin z týmu HTC - Highroad.
13.03.2011 16:40 |

Osobnosti: Tony Martin (12 článků) , Tony Martin (12 článků) , Martin Němec (24 článků) , Tony Thomas (1 článek)

Kreuziger udržel v závodě Paříž-Nice páté místo

Druhou etapu cyklistického závodu Paříž-Nice vyhrál Francouz William Bonnet. Roman Kreuziger dojel na 26. pozici ve stejném čase jako vítěz a v průběžném pořadí udržel 5. příčku.
09.03.2010 18:25 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (326 článků)

Kreuziger je v závodě Paříž-Nice stále pátý

Cyklista Roman Kreuziger ze stáje Liquigas se drží na pátém místě etapového závodu Paříž-Nice i po třetí etapě, kterou dokončil na 19. místě.
10.03.2010 17:45 |

Slavný cyklistický závod vyhrál Sánchez, Kreuziger ani Schleck nedokončili

Nejvýznamnější jednorázový cyklistický závod ve Španělsku Clásica San Sebastián vyhrál domácí Luís León Sánchez.
31.07.2010 20:05 |

Henderson vyhrál 2. etapu závodu Paříž - Nice se stal , Kreuziger dojel na 29. místě

Druhou etapu etapu cyklistického závodu Paříž - Nice vyhrál v pondělí Novozélanďan Gregory Henderson.
07.03.2011 22:50 |

Noví Indové dobývají kulturní Paříž i Prahu

Do 19. září je v pařížském Centre Pompidou otevřena výstava, která bilancuje tvorbu současných indických umělců. Akce je výsledkem čtyřletého projektu, který pod názvem Paříž–Dillí–Bombaj trochu připomíná kdysi populární přehlídky, jako byla Paříž–Moskva, Paříž–New York a Paříž–Berlín. Kvalita je ale nyní jiná.
28.06.2011 10:30 |

Cyklista Kreuziger se oženil, svatbu měl na hradě v Itálii

Nejlepší český cyklista na silnici Roman Kreuziger si v pátek nedaleko svého současného domova u italského jezera Lago di Garda vzal snoubenku Michaelu. Obřad v italštině se konal ve městečku Torri del Benaco. Další články k tématu: Kreuziger bude jezdit s Contadorem, jde do týmu Saxo Bank-Tinkoff Bank Totální hovadina, brání se Kreuziger nařčením, že nebojoval za Čechy Zklamaný Kreuziger. V paměti zůstávají jen medaile, řekl cyklista
07.10.2012 20:20 |

Kreuzigra nepovedený start sezony na Paříž-Nice neznervózněl

Českého cyklistu Romana Kreuzigra nevyvedl z míry nepříliš povedený výsledek na prvním velkém podniku sezony, jímž byl závod Paříž-Nice.
15.03.2011 15:50 |

Štybar zase válí i na silnici. V nejdelší etapě Paříž - Nice dojel na bednu!

Český cyklista Zdeněk Štybar obsadil třetí místo v šesté a nejdelší etapě závodu Paříž-Nice a posunul se na čtvrtou pozici průběžného pořadí. Druhý den po sobě vyhrál Kolumbijec Carlos Betancur a vede celkově.
14.03.2014 19:50 |

Osobnosti: Zdeněk Štybar (104 článků) , Carlos Carlos (174 článků)

Jednokolový závod v Lillehameru vyhrál Freund, Koudelka byl osmý

Pouze jedno kolo měl závod skokanů na lyžích v norském Lillehameru, který byl kvůli silnému větru přeložen z velkého můstku na střední. Ze svého devatenáctého vítězství ve Světovém poháru se radoval Němec Severin Freund, Roman Koudelka skončil na dělené osmé příčce. Bodoval i sedmnáctý Jakub Janda.
05.12.2015 20:00 |

Osobnosti: Jakub Janda (423 článků) , Roman Koudelka (122 článků)

Kreuziger zvládl boj s větrem a posunul se v pořadí závodu Paříž-Nice

Český cyklista Roman Kreuziger skončil v 1. etapě prestižního etapového podniku na 10. místě. Do cíle v Contres dojel ve stejném čase jako vítěz závěrečného spurtu Greg Henderson z Nového Zélandu.
08.03.2010 18:20 |

Třetí etapu vyhrál slovenský cyklista Peter Sagan, do žlutého trikotu se oblékl Němec Voigt.
10.03.2010 17:55 |

Němec Birnbacher vyhrál stíhací závod biatlonistů

Němec Andreas Birnbacher vyhrál v sobotu v rakouském Hochfilzenu stíhací závod Světového poháru biatlonistů na 12,5 kilometru, když na cílové čáře porazil norskou legendu Oleho Einara Björndalena. Třetí skončil Simon Fourcade z Francie.
17.12.2011 14:45 |

Osobnosti: Simon Fourcade (3 články)

Cyklistický závod Vuelta se letos vrátí po 33 letech do Baskicka

Slavný cyklistický závod Vuelta se letos po dlouhých 33 letech vrátí na území Baskicka.
12.01.2011 15:40 |

Cyklistický závod uzavře centrum Hradce Králové

S dopravní uzavírkou v centru města musí počítat obyvatelé a návštěvníci Hradce Králové první čtvrtek v září. Cyklistický závod Velká cena města Hradce Králové, který patří do společnosti prestižních akcí Calendaria Regina, na jeden den omezí vjezd automobilům do části města mezi Gočárovou a třídou Karla IV.
24.08.2017 19:30 |

Cyklista Kreuziger po nedávné nemoci nepojede na MS

Cyklista Roman Kreuziger nebude startovat na mistrovství světa ve Florencii. Po nemoci a odstoupení z nedávné Vuelty ještě není v optimální kondici. Jezdec stáje Saxo-Tinkoff se rozhodl po pondělním tréninku. V sedmičlenné nominaci pro nedělní silniční závod ho nahradil Martin Hunal ze Sparty, který vyhrál v neděli poslední závod Českého poháru v Praze.
25.09.2013 08:00 |

Rok od útoku v Nice: Tehdy islamisté rozhodli, že automobily začnou používat jako zbraň

14. července je to přesně rok od teroristického útoku v Nice. Ten se odehrál při oslavách výročí dobití Bastily, které odstartovalo roku 1789 Velkou francouzskou revoluci. Bujaré oslavy však kromě ohňostroje doprovázela i krev a smrt 86 lidí. I proto se letos v Nice nebude slavit, ale vzpomínat a uctívat památka těch, kteří loňský útok nepřežili. V Nice islamista použil automobil jako zbraň. Později se inspirovali další džihádisté.
14.07.2017 22:00 |

Charlie Hebdo, Paříž, Nice. A Hollande říká pokaždé to samé. Přitom bezpečnost Francie se nezlepšila. Generál Šándor odhaluje důvody teroristických útoků

ROZHOVOR Bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní analytik Andor Šándor si tak úplně nemyslí, že by za noční teroristický útok ve francouzském Nice mohly bezpečnostní složky, jako spíše francouzské reakce. „Francie byla dlouho ušetřena teroristických útoků od islamistů z jednoho prostého důvodu. Nezúčastnila se tažení George Bushe mladšího do Iráku a dokonce to vehementně kritizovala. První útoky přišly poté, co se Francie začala vojensky angažovat v Africe a začala se angažovat pro ISIS,“ zdůraznil Šándor v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, kde rozebírá i další důvody útoku v Nice.
15.07.2016 12:05 |

Osobnosti: George George (428 článků)

Goss triumfoval ve třetí etapě závodu Paříž - Nice

Australský cyklista Matthew Goss se projojoval do průběžného vedení závodu Paříž - Nice.
08.03.2011 19:20 |

Kreuziger už se nemůže dočkat Tour de France

Roman Kreuziger má za sebou přípravu a už je nažhavený na nejtěžší cyklistický závod světa.
24.06.2011 11:25 |