ČVUT: Světový pohár ve vodním slalomu ovládl Vít Přindiš

Ve dnech 8. až 10. září vrcholilo ve španělském Seu d´Urgell finále Světového poháru ve vodním slalomu. Do finále kajakářů se probojoval i lídr celkového pořadí Vít Přindiš, který vybojoval historické prvenství v celkovém hodnocení.
15.09.2017 14:10 |

Osobnosti: Vít Přindiš (3 články)

Kanoistka Hošková skončila druhá. Hilgert, Přindiš a Ježek na pódium nedosáhli

Druhé místo si vyjela kanoistka Kateřina Hošková v závodu Světového poháru ve španělském Seu d'Urgell. Byla tak jediným českým zástupcem, který se v sobotním programu prosadil na pódiové umístění. Ve finále jeli ještě pátý kajakář Luboš Hilgert a šestý Vít Přindiš, kanoista Stanislav Ježek skončil osmý.
08.08.2015 14:50 |

Osobnosti: Stanislav Ježek (23 článků)

Výbuch českých kajakářů rozhodl. Celkový triumf ve SP nemá ani jeden z nich

Prokletí českých kajakářů v celkovém hodnocení Světového poháru ve vodním slalomu trvá dál. V posledním závodu sezóny v Tacenu nedokázal do finále postoupit ani vedoucí muž průběžného pořadí Vít Prindiš, ani jeho nejbližší pronásledovatel Ondřej Tunka. Celkové vítězství nakonec získal Francouz Mathieu Biazizzo o pouhé dva body před Přindišem.
10.09.2016 14:55 |

Fakulta architektury ČVUT ocenila osobnosti architektury

Při příležitosti oslav 40. výročí obnovení samostatné existence Fakulty architektury ČVUT v Praze (FA) byly uděleny osobnostem české a zahraniční architektury medaile za pedagogickou a vědeckou činnost spojenou s ČVUT. Ocenění v podobě Felberovy medaile, Medaile ČVUT a Medaile FA ČVUT získalo 24 významných osobností a 3 instituce.
02.12.2016 09:30 |

SP: Kudějová byla ve finále K1 ve vodním slalomu třetí

Nejlepší výkon ve 2. kole Světového poháru ve vodním slalomu dosáhla v K1 žen slovenská závodnice Jana Dukátová.
03.07.2011 14:40 |

MS ve vodním slalomu: Češi postupují

Všichni tři čeští kajakáři postoupili z kvalifikace do semifinále mistrovství světa ve vodním slalomu, které probíhá ve slovenském Čunovu, Vavřinec Hradílek skončil pátý, Luboš Hilgert osmý a Jiří Prskavec proklouzl do semifinále jako sedmatřicátý.
09.09.2011 20:10 |

Bude v Praze mistrovství světa ve vodním slalomu? Pod vodou jsou trať i loděnice

Organizátoři mistrovství světa ve vodním slalomu v Praze se nevzdávají a budou chtít uspořádat šampionát v polovině v září i přes zničující povodně, které v těchto dnech devastují areál v Troji. V tomto duchu ujistili čeští vodáci i zástupce Mezinárodní kanoistické federace (ICF), která přesto připravuje záložní plán.
05.06.2013 14:50 |

Zářijové mistrovství světa ve vodním slalomu je tady!

V Praze v Troji je připraveno mistrovství světa ve vodním slalomu, které se od čtvrtka do neděle bude konat vzdor nepřízni osudu. Přijelo více než 360 závodníků z 50 zemí včetně největších hvězd, připravena je česká špička včetně dvojnásobné olympijské vítězky Štěpánky Hilgertové, stříbrného olympijského medailisty Vavřince Hradilka či dvojnásobných olympijských medailistů Jaroslava Volfa s Ondřejem Štěpánkem, pro které to bude poslední závod kariéry.
11.09.2013 10:25 |

Osobnosti: Jaroslav Volf (14 článků) , Štěpánka Hilgertová (36 článků) , Ondřej Štěpánek (33 článků)

MS ve vodním slalomu v Praze: Na trať jako první vyjeli kajakáři

Po včerejším oficiálním ceremoniálu bylo mistrovství světa ve vodním slalomu dnes ráno zahájeno i reálně - na soutěžní trať vyjeli v 9 hodin první závodníci.  Celkem 103 kajakářů dnes bude bojovat o postup do zítřejšího semifinále, a to po celé dopoledne. Odpoledne jsou v programu kajakářky (74 lodě) a také kanoe žen (37 lodí).
12.09.2013 10:45 |

Rektor ČVUT chce po Jančurovi omluvu za výroky o „zločinném spiknutí”

Rektor ČVUT v Praze Petr Konvalinka se ohradil proti výrokům Radima Jančury v nedělním pořadu České televize (ČT) Otázky Václava Moravce. Majitel společnosti Student Agency v diskusi o opravě dálnic obvinil ČVUT z účasti na „zločinném spiknutí”. Konvalinka proto žádá Jančuru, aby se vhodnou formou veřejně omluvil, nebo předložil důkazy. ČVUT o tom informovalo v tiskové zprávě.
22.05.2014 20:55 |

Osobnosti: Radim Jančura (234 článků) , Petr Václav (712 článků)

Čestný doktorát ČVUT pro Richarda Lednického

Doctorem honoris causa Českého vysokého učení technického v Praze bude jmenován zástupce ředitele Spojeného ústavu jaderných výzkumů v Dubně Dr. Richard Lednický, DrSc. Vědecká rada ČVUT v Praze se rozhodla udělit mu titul na návrh děkana Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT jako uznání jeho přínosu pro vývoj metod ke studiu kvark-gluonového plazmatu a za podporu základnímu výzkumu na ČVUT.
15.01.2015 12:37 |

ČVUT: Soutěž návrhů a zatěžování modelů stavebních konstrukcí ukázala na studentské talenty

Soutěž Hala roku Akademik 2017, kterou pro studenty vysokých škol se stavebním zaměřením v ČR i zahraničí uspořádala Fakulta stavební ČVUT v Praze, včera na svém finále ukázala, že stejně důležité jako znalosti a nápad, je i precizní realizace. Úkolem studentů bylo doma podle vlastních představ vytvořit z určených materiálů model stavební konstrukce a tento model podrobit náročné zatěžovací zkoušce. Kritériem pro vítězství byla efektivita modelu, tzn. poměr mezi únosností a vlastní tíhou modelu. Model vítězného týmu, studentů Heleny Cuřínové z Fakulty architektury ČVUT a Jana Mládka z Fakulty stavební ČVUT, vážil pouze 139 gramů, unesl přitom zatížení 42,454 kilogramu. Jeho autoři jím tak prokázali svoje vědomosti, talent, ale i výbornou konstrukční práci.
22.04.2017 14:40 |

Oslavy 310. výročí založení ČVUT ukončil videomapping na budovu ČVUT-CIIRC

7. září proběhl videomapping na budovy ČVUT - CIIRC a Fakulty elektrotechnické, který ukončil oslavy 310. výročí založení ČVUT. Ty byly zahájeny 17. ledna, tedy v den, kdy byl v roce 1707 vydán císařský reskript, jednoznačně podporující vznik inženýrské výuky.
13.09.2017 09:35 |

Otevřený dopis řediteli České televize: Proč jste vystřihli Marka Víta, když si za Barcelonu šel pro pohár vítěze LM?

Marek Vít šel přebrat pohár pro vítěze Ligy mistrů za Barcelonu a v tu chvíli dala Česká televize nepochopitelně záběr do studia, kde seděl nudný Pavel Čapek a něco tam žvatlal. Ptáme se generálního ředitele ČT Petra Dvořáka, proč televizním divákům nebyl dopřán vrchol večera, kdy Čech Marek Vít přebírá ušatý pohár.
07.06.2015 23:30 |

Osobnosti: Marek Čech (80 článků) , Petr Dvořák (528 článků) , Pavel Čapek (11 článků) , Petr Dvořák (523 článků) , Pavel Marek (150 článků) , Marek Dvořák (16 článků) , Pavel Dvořák (76 článků) , Pavel Dvořák (76 článků) , Pavel Marek (167 článků) , Pavel Čech (96 článků)

Hradilka čeká o víkendu test formy v Troji

Aby to měl blízko na trénink, přestěhoval se kajakář Vavřinec Hradilek do Troji. Stříbrný olympijský medailista sice zatím žije v krabicích, ale pražskému mistrovství světa ve vodním slalomu je ochoten obětovat hodně. I proto bude příštích pět týdnů hlavně doma, kde ho o víkendu čeká poslední závodní test, mistrovství České republiky. Pak absolvuje do šampionátu už pouze Světový pohár v Bratislavě, závod ve slovinském Tacenu kvůli tréninku a odpočinku vynechá.
07.08.2013 14:45 |

Osobnosti: Vavřinec Hradilek (61 článků)

Policie ČR: Speciální pořádková jednotka opět prokázala své kvality ve vodním záchranářství

Fantastické první místo obsadila Speciální pořádková jednotka PČR Krajského ředitelství Moravskoslezského kraje v soutěži ve vodním záchranářství, která se konala na vodním díle Slezská Harta, v blízkosti soutoku řeky Moravice a Černého potoka.
26.06.2016 20:45 |

Veterán Matt je nejstarším vítězem slalomu, Krýzl si dojel pro body

Lyžař Kryštof Krýzl poprvé v této sezoně Světového poháru bodoval ve slalomu díky 25. místu ve Val d'Isere. Závod vyhrál Rakušan Mario Matt, který se stal ve 34 letech nejstarším vítězem slalomu v historii seriálu.
15.12.2013 14:40 |

Osobnosti: Kryštof Krýzl (32 článků)

Snowboardistka Ledecká skončila v paralelním slalomu šestá

Snowboardistka Ester Ledecká obsadila na olympijských hrách v paralelním slalomu šesté místo. Ve čtvrtfinále prohrála s Němkou Anke Karstensovou. Osmnáctiletá česká reprezentantka o jednu příčku vylepšila své umístění z obřího slalomu.
22.02.2014 10:10 |

Ve slalomu v Aspenu bodovaly Strachová i Dubovská

Obě české sjezdařky bodovaly ve slalomu Světového poháru v Aspenu. Šárka Strachová obsadila šesté místo a svůj životní závod má za sebou Martina Dubovská, která skončila překvapivě na 22. místě. Bez bodového zisku naopak v nové sezoně zůstává i po úvodním superobřím slalomu Ondřej Bank.
01.12.2014 11:32 |

Osobnosti: Šárka Strachová (206 článků) , Ondřej Bank (122 článků) , Martina Dubovská (5 článků)

Škoda! Ledecké se nedařilo, v obřím slalomu vypadla ve čtvrtfinále

Snowboardistce Ester Ledecké se nepodařilo na mistrovství světa v Rakousku ke zlatu ze slalomu přidat další medaili. Česká hvězda dnes v paralelním obřím slalomu vypadla po chybě ve čtvrtfinále a skončila pátá. Tituly získali jednačtyřicetiletá domácí veteránka Claudia Rieglerová a Rus Andrej Sobolev.
23.01.2015 18:21 |