Článek

Čunek se vrací, véčkařům sjednal schůzku s Dukou

 
Polozapomenutý Jiří Čunek se znovu vrací na scénu. Dokonce v nejvyšší politice. Byl to on, kdo pomohl rebelujícím Věcem veřejným zprostředkovat úterní schůzku s kardinálem Dominikem Dukou kvůli krizi vyvolané postojem véček k restitucím církevního majetku. Ve finále VV zkrotly a pomohly ve středu ve vládě k jejich jednomyslnému schválení.
12.01.2012 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (636 článků) , Dominik Duka (833 článků)
Podobné články

VÍME PRVNÍ Zeman s Dukou v pátek podepíší dokumenty k restitucím v areálu Hradu

 
Prezident Miloš Zeman se v pátek sejde s kardinálem a pražským arcibiskupem Dominikem Dukou. Důvodem setkání bude podpis dokumentů ve věci restitučních nároků církve v hradním areálu. O věci se dlouho jednalo, páteční ceremoniál zřejmě vše uzavře. Zeman s Dukou následně vystoupí na společné tiskovce.
03.03.2016 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (833 článků) , Miloš Zeman (20719 článků)

Čunek: VV se na mě obrátily, když se z restitucí stal problém

 
Bývalý předseda KDU-ČSL Jiří Čunek přiznal, že zprostředkoval schůzku Věcí veřejných s kardinálem Dominikem Dukou. V rozhovoru pro Právo řekl, že se stranou o restitucích mluvil už před měsícem.
12.01.2012 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (636 článků) , Dominik Duka (833 článků)

Jak Čunek zachránil miliardy pro církve: Sjednal schůzku Duky a VV

 
Senátor a bývalý předseda KDU-ČSL byl podle všeho jedním z politiků, kteří pomohli zachránit církevní restituce. Jeho úloha nakonec nebyla tak významná, ale jeho aktivita svědčí o tom, že si je vědom blížících se voleb do Senátu i do krajů. VV prý nakonec změnily svůj postoj k církevním restitucím především proto, že se nedotknou občanů.
12.01.2012 08:05 |

podobné články

Véčkařům na Sokolovsku ničí billboardy s bývalým ultrapravičákem

 
Véčkařům v Chodově na Sokolovsku za poslední dny kdosi zcela zničil už třetí plátěný billboard. Ze dvou z nich shlížel chodovský lídr Věcí veřejných Ladislav Paštéka, na dalším byla jeho kolegyně.
22.09.2010 15:00 |

podobné články

Kočí? Ta už by se chtěla také vrátit k véčkařům

 
Vyloučená poslankyně Věcí veřejných Kristýna Kočí ParlamentnímListům.cz potvrdila, že se nebrání opětovnému návratu k véčkařům. Staví se nyní k věci podobně jako druhý rebel a taktéž nyní již vyloučený spolustraník Jaroslav Škárka. Připustila také, že pokládá za dobé to, že Finančně analytický útvar ministerstva financí prošetřuje podivné transakce kolem Michala Babáka (VV).
10.05.2011 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Michal Babák (379 článků) , Kristýna Kočí (698 článků) , Jaroslav Škárka (521 článků)

Babiš ujel ministrovi i s věcmi. A Čunek vtipkoval o Ondráčkovi a totalitě

 
Na výjezd do Zlínského kraje, kterému vládne hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL), vyrazila vládní výprava pod vedením premiéra Andreje Babiše (ANO) vlakem. Čunek přivítal hosty v Kroměřížském pivovaru, pondělí se však už neslo opět v pracovním duchu. Po návštěvě nemocnice v Kroměříži si Babiš zašel prohlédnout i stavu Památníku Tomáše Bati ve Zlíně či bývalé věznice v Uherském Hradišti. Čunek vtipkoval, že by tam mohl provádět třeba poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM).
05.03.2018 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12737 článků) , Jiří Čunek (636 článků)

Náročný den prezidenta: Obědval s Dukou, pak měl schůzku s Peake

 
Prezident Miloš Zeman dnes poobědval s kardinálem Dominikem Dukou v pražském Arcibiskupském paláci. Později se sešel s vicepremiérkou pro boj s korupcí a šéfkou parlamentní strany LIDEM Karolínou Peake. Na Hradě jednal také s předsedou Strany práv občanů - zemanovců, která nese v názvu jméno hlavy státu.
05.06.2013 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (833 článků) , Miloš Zeman (20719 článků) , Karolína Peake (1609 článků)

DNEŠNÍ TISK: Tajnou schůzku mezi VV a Dukou zařídil Čunek

 
Deník Metro vám prozradí, jaké kuriozní dary si ze svých oficiálních návštěv vozí princ William a jeho manželka Kate. Je mezi nimi například i past na komáry.
12.01.2012 06:45 |

podobné články

Sobotka požádal Duku o schůzku kvůli restitucím

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka chce s církvemi jednat o tom, zda by byly ochotny udělat změny v už schválených restitucích. Kardinála Dominika Duku požádal o schůzku. Jak ve čtvrtek uvedlo Právo, Sobotka se chce s Dukou sejít v nejbližších dnech.
14.11.2013 12:36 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9480 článků) , Dominik Duka (833 článků)

John předá Nečasovi demisi v úterý

 
Vicepremiér pro boj s korupcí Radek John (VV) předá do rukou premiéra Petra Nečase (ODS) svou rezignaci v úterý. Podle svých slov si už s ministerským předsedou sjednal za tímto účelem schůzku. John to novinářům sdělil po mimořádném jednání poslaneckého klubu VV.
13.05.2011 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Petr Nečas (9263 článků)

Mariňák zabil „Amerického snajpra“: Dostal doživotí!

 
Sjednal si schůzku s legendou, aby si s ním zajel zastřílet na střelnici. Místo toho do nejlepšího amerického odstřelovače napálil chladnokrevně několik kulek. Bývalý mariňák Eddie Routh byl soudem za vraždu Chrise Kylea odsouzen na doživotí.
25.02.2015 06:40 |

podobné články

Šéf ANO si sjednal schůzku se Zemanem. Donesl tlačenku a zkritizoval „lex Babiš“

 
Rozpočet na rok 2016, investice i zákon o střetu zájmů. To vše probíral prezident Miloš Zeman ve čtvrtek na schůzce s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Nezůstalo ale jen u pracovních záležitostí. Vicepremiér také obdaroval hlavu státu vánočními dárky, mezi kterými nechyběla ani tlačenka a tabáček.
08.12.2016 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12737 článků) , Miloš Zeman (20719 článků)

Čunek chystá knihu, slibuje odhalení pravdy o své kauze

 
Pokud senátor a bývalý šéf KDU-ČSL Jiří Čunek neslibuje planě, dozvíme se už na začátku příštího roku, kdo a jak se zasadil o to, aby byl před třemi lety obviněn z korupce. Čunek s dalšími spolupracovníky připravuje svou verzi příběhu, který podle bývalé Čunkovy sekretářky Marcely Urbanové měl začít dopoledne 11. února 2002 na vsetínské radnici.
14.12.2009 01:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (636 článků)

Čunek k soudu s Urbanovou nedorazil. Ta po něm chce deset milionů

 
Bývalý předseda KDU-ČSL a stávající senátor Jiří Čunek se měl dnes u Krajského soudu v Ostravě potkat se svou bývalou sekretářkou Marcelou Urbanovou. Ta na něj podala žalobu na ochranu osobnosti a žádá po něm 10 miliónů korun za údajné urážky, které o ní šířil. Čunek se ale na dnešní řízení nedostavil, informují Novinky.cz.
26.05.2011 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (636 článků)

Čunek k soudu nepřišel. Urbanová ho žaluje o 10 miliónů

 
Lidovecký senátor a bývalý starosta Vsetína Jiří Čunek se měl ve čtvrtek u Krajského soudu v Ostravě po dlouhé době osobně potkat se svou bývalou sekretářkou Marcelou Urbanovou. Ta na politika podala žalobu na ochranu osobnosti a žádá po něm 10 miliónů korun za údajné urážky, které o ní šířil. Čunek se ale k soudu nedostavil.
26.05.2011 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (636 článků)

Čunek chce po Nečasovi viníky arbitráží. Kalousek: Neplýtvej energií

 
Senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) se pozastavuje nad tím, že nikdo u nás nehledá konkrétní viníky u kauz, v kterých hrozí Česku mezinárodní arbitráže v řádech miliard korun. Rozhodl se tedy na tento fakt upozornit premiéra Petra Nečase (ODS) v Otevřeném dopise a vyzvat ho, aby se po vinících začal pídit. "Jsem připravený podat také trestní oznámení na neznámého pachatele, protože je mi jasné, že za chybnými rozhodnutími musí stát konkrétní lidé. A ty je třeba najít," řekl Čunek ParlamentnímListům.cz.
01.07.2011 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (636 článků) , Petr Nečas (9263 článků)

Čunek povede kandidátku lidovců ve Zlínském kraji v krajských volbách

 
Kandidátku lidovců pro krajské volby v příštím roce povede senátor a bývalý předseda KDU-ČSL Jiří Čunek. Dnes o tom rozhodli účastníci krajské nominační konference strany ve Zlíně. Kromě kandidatury na hejtmana bude Čunek na Vsetínsku obhajovat i post senátora. V sobotu schválili kandidátku do krajských voleb jako první sociální demokraté. Povede je hejtman Stanislav Mišák. Ostatní politické strany kandidátku teprve chystají.
21.11.2011 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (636 článků)

Čunek promluvil o mafii: Dostali mě z vlády, ale já ten boj nevzdám

 
ROZHOVOR Senátor Jiří Čunek je zase na koni, alespoň tak ho v těchto dnech zobrazuje místní tisk na Vsetínsku, v sedle, na statném hřebci, jiskrou v očích a úsměvem na rtech. Důvod? Senátor Jiří Čunek chce příští rok nejen obhajovat pozici senátora, ale jít také do voleb jako lídr lidovců a stát se hetmanem Zlínského kraje. I přes všechny kauzy totiž věří, že má šanci.
04.12.2011 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (636 článků)

Čunek mluví kvůli zóně o podvodu na zastupitele. Lukáš to odmítá

 
Lídr KDU-ČSL do krajských voleb, Jiří Čunek, tvrdí, že byl při hlasování o zřízení holešovské průmyslové zóny koncem roku 2005 i později podveden. Zastupitelé podle něj neměli informace o tom, že pozemky, o jejichž nákupu rozhodovali, leží na zdrojích pitné vody. Čunek disponuje dokumenty z let 2002 a 2004, které před zřízením zóny na místě bývalého letiště varovaly.
04.10.2012 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (636 článků)