Článek

Čtrnáctiletý chlapec vypadá jako penzista, jeho tělo stárne osmkrát rychleji

 
Nihalovi Bitlovi z Indie je čtrnáct let. Přesto nevypadá jako jeho vrstevníci, ale spíše jako důchodce. Trpí totiž syndromem předčasného stárnutí, kvůli kterému jeho tělo stárne osmkrát rychleji než normálně. Informoval server Mirror.
13.10.2015 09:35 |

podobné články

Podobné články

Hrůza: Neuvěříte, kolik let je tomuto muži se zdeformovanou tváří!

 
Čtrnáctiletý Ali Hussain z Indie trpí extrémně vzácnou "genetickou poruchou":http://www.extra.cz/kruta-geneticka-porucha-tento-muz-je-kvuli-ni-velky-jako-trilete-dite, kvůli které jeho tělo stárne osmkrát rychleji, než je obvyklé. Pět jeho sourozenců na tuto zákeřnou chorobu již zemřelo.
27.08.2013 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Ali Ali (174 článků)

Chlapce (†15) zabila nemoc důchodců: Stárnul až osmkrát rychleji

 
Bylo mu teprve patnáct let, ale jeho stárnoucí tělo vypovědělo službu. Indický chlapec Nihal Bitla (†15) zemřel kvůli progerii, nemoci, kvůli které jeho tělo stárlo několikanásobně rychleji než u jiných lidí.
04.05.2016 21:25 |

podobné články

Chlapec trpí vzácnou chorobou: Je mu jen čtrnáct, ale tělo má jako stoletý!

 
Je mu pouhých 14 let, přesto má před sebou jen pár let života. Ind Ali Husajn Khan totiž trpí nemocí, která způsobuje, že stárne osmkrát rychleji než ostatní lidé. Jeho tělu je tudíž už přes 110 let!
01.09.2013 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Ali Khan (5 článků) , Ali Khan (5 článků) , Ali Ali (174 článků)

Český statistický úřad: Česká společnost stárne

 
Česká společnost stárne. Medián věku u nás v roce 2014 dosáhl 40,8 let. V roce 1995 to přitom bylo jen 36,2 roku. V rámci EU má nejstarší obyvatelstvo Německo, kde v roce 2014 dosáhl medián věku 45,6 let. Německá společnost navíc stárne rychleji než česká.
19.02.2016 14:15 |

podobné články

Studie na dvojčatech ukazuje, jak kvůli kouření stárne tvář

 
Až příště budete chtít vsunout do úst cigaretu, zkuste zapřemýšlet o tom, co udělá s vašimi rty. Kůže kolem nich bude stárnout rychleji, než kdybyste nekouřili. Navíc se vám rychleji udělají váčky po očima a spodní čelistí. A více vrásek kolem rtů. To všechno jsou závěry, k nimž došli vědci z amerického Ohia, kteří studovali rozdíly mezi obličeji dvojčat, z nichž jedno je kuřák a druhé nekouří. Potvrdili to, co se dlouho předpokládá: kouřením se stárne, napsal server CNN.
04.11.2013 15:30 |

podobné články

Šestiletá holčička vypadá kvůli vzácné nemoci jako vetchá stařenka

 
Adalia Rose Williamsová z amerického Texasu je v mnohém stejná jako jiné šestileté holčičky. Také ráda zpívá, tancuje a hraje si. V jedné věci se ale liší. Trpí extrémně vzácnou nemocí zvanou progerie, která způsobuje předčasné stárnutí. Její organismus stárne osmkrát rychleji, než je běžné, navíc ji čeká už jen pár let života. Se svým smutným osudem se ale pere statečně.
25.02.2013 18:30 |

podobné články

Sedmiletá dívka má tvář i tělo stařenky, žít bude už jen několik let

 
Mimořádně vzácná choroba s názvem progerie postihla na celém světě pouhých 16 lidí. Jednou z nich je i sedmiletá Ashanti Elliott-Smithová, jejíž organismus stárne osmkrát rychleji, než je běžné. Dívka je však i přesto stále veselá, usměvavá a se svou nemocí se pere neuvěřitelně statečně.
15.06.2010 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Ashanti (2 články)

Stárnul 8x rychleji, umřel v 15 letech!

 
Celý svůj život prožil jako ve zrychleném filmu. Jeho tělo totiž vinou vzácného Hutchinson-Gilfordova syndromu, což je nejtěžší forma progerie, stárlo osmkrát rychleji než mělo. Svůj krátký příběh teď Ind Nihala Bitl dopsal, zemřel ve věku 15 let.
06.05.2016 12:10 |

podobné články

Proč někteří lidé stárnou rychleji a umírají dříve?

 
Spousta lidí bude věřit na náhodu, včetně materialisticky založených vědců, jiní to budou považovat za karmicky či osudově řízený jev života. Oběma skupinám však genetika pomůže odhalit příčinu toho, proč někteří lidé skutečně stárnou rychleji a umírají dříve. Geny skutečně řídí to, jak rychle člověk stárne. A pět procent populace má takové geny, díky nimž se jejich buňky velmi rychle opotřebovávají, rychleji degenerují a dříve vedou k smrti. Takže mají skutečně kratší svíčku.
04.10.2016 12:05 |

podobné články

Čtrnáctiletý chlapec řídil auto a srazil cyklistu

 
Teprve čtrnáctiletý chlapec podle policie srazil v pátek autem ve Frýdku-Místku cyklistu. Padesátiletému muži způsobil zranění hlavy, s nímž musel být převezen do nemocnice.
04.09.2009 19:20 |

podobné články

Čtrnáctiletý chlapec chtěl vystřílet v USA školu: Předtím zabil svého otce

 
Čtrnáctiletý chlapec, který ve středu v základní škole v Jižní Karolíně postřelil tři lidi, podle policie ještě předtím zastřelil vlastního otce. Informovala o tom agentura AP. Podle ní vyšetřovatelé nevidí u činu spojitost s terorismem ani rasistický podtext.
29.09.2016 07:10 |

podobné články

Dvě tragédie ve Slezsku: Čtrnáctiletý chlapec vypadl z okna, pětiletého hocha srazilo auto

 
Středeční pozdní odpoledne bylo na severu Moravskoslezského kraje velice nešťastné. V Budišově nad Budišovkou srazilo teprve pětiletého hocha auto. V ohrožení života s vícečetnými poraněními skončil v nemocnici. V Havířově vypadl čtrnáctiletý chlapec z okna, podle kamarádů se možná pokusil o sebevraždu. I on utrpěl život ohrožující zranění.
07.06.2018 07:55 |

podobné články

Ashanti (7): Uvězněná v těle devadesátileté babičky!

 
Na celém světě je jen šestnáct dětí, kteří trpí touto děsivou chorobou. Organismus obětí stárne až osmkrát rychleji. Kůže je plná vrásek, orgány předčasně vypovídají službu. Mezi ně paří i děvčátko z Británie, sedmiletá Ashanti. Statečně s nemocí bojuje, ale lék neexistuje.
16.06.2010 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Ashanti (2 články)

Vzácná nemoc malenky Hayley: Dcera je starší než máma!

 
Statečná malenka popírá už několik měsíců strašný úděl svého osudu. Britka Hayley Okinesová, která prišla na svět před čtrnácti lety, trpí syndromem předčasného stárnutí. Velmi vzácné genetické onemocnění způsobuje, že stárne osmkrát rychleji než normální smrtelníci. Její skutečný věk je tak 105 let, což je podle lékařů neuvěřitelné!
14.03.2012 05:05 |

podobné články

Fascinující fotografie: Od štěněte do dospělosti za okamžik. Podívejte se, jak stárne pes!

 
To, že stárneme, je na světě asi ta jediná spravedlnost. Někdo stárne rychleji, jiný se snaží věk potlačit. Stejně tak je to ale i s našimi domácími mazlíčky. Ti stárnou také. Fotografka Amanda Jones zachytila tento moment u psů. Fotila je jako štěňátka a pak jako dospělé psy. Výsledek je opravdu šokující!
11.02.2016 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Amanda Jones (1 článek)

Penzista si zaplatil společnici, přijela synova snoubenka

 
Sedmdesátiletý penzista ze severoitalského Trentina zažil asi největší šok svého života místo příjemného prožitku, který zamýšlel. Objednal si dívku na eskort, přičemž kvůli diskrétnosti si raději objednal ženu z jiného, nedalekého města. Jenže z města Vicenza dorazila 40letá žena, která byla snoubenkou jeho syna.
10.03.2014 09:40 |

podobné články

Penzista má platit potřetí za známého, který zahynul

 
Penzista Jakub Š. (75) z Pardubic se před osmi lety zaručil svému známému Miroslavovi za rychlou půjčku patnácti tisíc korun. Na pár dní. Od nebankovního kapitálového centra, tedy s. r. o. jedné paní ze „Zlámané Lhoty”. Pan Miroslav půjčku nevrátil. Ani poté, co dostal platební rozkaz. Dluh bobtnal. A tak došlo na ručitele, který se kvůli tomu ocitl v exekuci.
15.05.2015 17:56 |

podobné články

Penzista si vyrobil obojživelnou rikšu

 
Čínský penzista přišel s netradičním zlepšovákem, když přeměnil svou rikšu na obojživelný dopravní prostředek. Důvodem bylo to, že chtěl převážet pasažéry i v době povodní.
08.08.2015 20:00 |

podobné články

Roztržitý rakouský penzista přišel o 120 tisíc: Naditou peněženku vytratil na nádraží

 
Na letní návštěvu Znojma nebude v dobrém vzpomínat rakouský penzista (61). Náladu mu zkazila ztráta nadité »prkenice«. Z kamerových záznamů policisté zjistili, že ji nalezl zatím neznámý muž a místo toho, aby ji poctivě vrátil, ponechal si ji i s tučným obsahem.
14.08.2017 11:50 |

podobné články