Článek

ČT: Hokej na webu živě, s komentářem a celé mistrovství se skrytými titulky

 
Letošní mistrovství světa v ledním hokeji přinese několik novinek. Česká televize odvysílá všech 64 zápasů nadcházejícího šampionátu na svém webu živě, poprvé navíc všechny doprovodí komentářem. Každé utkání, ale i další pořady k mistrovství, budou nově také opatřeny skrytými titulky.
02.05.2015 11:06 |

podobné články

Podobné články

Studentům vadí dabing, titulky prý zlepší angličtinu i češtinu

 
Titulky místo dabovaných filmů naučí lidi anglicky, dětem titulky pomohou i s češtinou. Tvrdí to Česká středoškolská unie, která tak znovu otevírá diskuzi o omezení dabingu v českém vysílání. O této problematice bude se studenty jednat i ministr školství.
18.09.2013 16:10 |

podobné články

Filipiová (ODS): Média svými titulky překrucují realitu

 
Že média svými titulky překrucují realitu, není (bohužel) žádná novinka. Vím, že titulky „prodávají“ noviny, ale bohužel také vím, že jsou mnozí tak zvaní „čtenáři“, kteří nic jiného nečtou. A to je fakt, který mě poslední dobou velmi trápí, výstižnější je spíš slovo štve. Týká se to zejména článků o konfliktu Izraele a Hamásu v pásmu Gazy.
28.08.2014 16:41 |

podobné články

SLEDUJTE ŽIVĚ: Hasičské mistrovství ČR s PROFESIONÁLNÍM komentářem!

 
Po dlouhých letech je tu opět znovu společné Mistrovství ČR v požárním sportu pro profesionální a dobrovolné hasiče. Začalo tréninky v pátek 19.8. v 10:00 hodin na Městském stadionu ve Vítkovicích.
19.08.2011 16:50 |

podobné články

Budějovická válka o hokej pokračuje

 
V Českých Budějovicích zuří hokejová válka. Mountfield s Motorem stojí proti legendám Bělohlavovi, Turkovi a dalším, sdruženým ve společnosti CB Hokej 2013. Pronájem haly získala od města právě společnost CB Hokej 2013, kterou podporují i místní fanoušci.
29.07.2013 17:05 |

podobné články

Zeman je náš člověk, chválí prezidenta Rusko a Donbas za odsouzení Bandery

 
Český prezident Miloš Zeman zaujal svým komentářem ke kontroverznímu ukrajinskému nacionalistickému vůdci Stepanu Banderovi nejen české ukrajinisty a historiky, ale i Rusy a proruské rebely na východě Ukrajiny. Na povstaleckých webech se objevily titulky jako "Česko se bojí nacistů z Ukrajiny" nebo "Zeman vrátí Ukrajinu Rusku".
09.01.2015 16:32 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (15129 článků) , Stepan Bandera (34 článků)

Assassin's Creed III s českými titulky i na konzolích

 
Pokud máte problémy s angličtinou, byť v titulcích a těšíte se na Assassin's Creed III, máme pro vás dobrou zprávu. ConQuest oznámil, že se u nás poprvé na konzolích objeví české titulky u Assassin's Creedu na konzolích. Česká lokalizace se bude týkat všech edic, včetně všech speciálek a předobjednávek (viz článek o speciálních edicích). S vydáním hry u nás se...
08.12.2010 11:50 |

podobné články

Uprchlíci jsou šance do budoucna. Novoroční projev Merkelové doplní arabské titulky

 
Po pozvánce do Německa a společných fotografiích v uprchlických centrech čeká kancléřku Angelu Merkelovou (61) další krok ve sblížení s migranty. Její novoroční poselství, které o silvestrovském večeru odvysílá německá veřejnoprávní televize ZDF, doplní na internetu titulky v arabštině a angličtině. To proto, aby jejím slovům lépe rozuměl milion uprchlíků, kteří za letošek přicestovali do země.
30.12.2015 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (1478 článků)

Kreuziger sledoval cyklistické MS v televizi, ale vyrazil na hokej a cyklokros

 
Roman Kreuziger sice na mistrovství světa ze zdravotních důvodů nestartoval, nepřestal však trénovat a kromě toho stihl i další věci, jako fanoušek zašel na hokej a na cyklokros. Český jezdec stáje Astana to uvedl v pondělí na svých webových stránkách.
26.09.2011 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Roman Kreuziger (324 článků)

Komentátorka vybízí diváky, aby se nedívali na hokej. Kvůli lidským právům v Bělorusku

 
Mistrovství světa v hokeji se letos odehrává v Bělorusku, kde vládne autoritativní režim prezidenta Alexandra Lukašenka. Komentátorka serveru iDnes.cz Michaela Černá ve svém článku uvádí, proč by fanoušci neměli hokej sledovat.
12.05.2014 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Černá (4 články)

Změní se po aféře s Růžičkou český hokej?

 
Ve srovnání s českou fotbalovou scénou platil český hokej vždy za ten čistější a férovější sport. To ale letos na jaře změnilo jedno šikovně sestříhané video a tvrzení podnikatele Miroslava Palaščáka o poskytnutí úplatku ve výši 500 tisíc korun Vladimíru Růžičkovi za to, aby mohl jeho syn David Palaščák působit v extraligové Slavii, kterou právě Růžička v té době trénoval. Vzhledem k hokejovému mistrovství světa však bylo vyšetřování údajné korupce reprezentačního trenéra odsunuto na druhou kolej. A když extraligový Chomutov po ukončení hokejového šampionátu oznámil, že s Růžičkou podepsal desetiletou smlouvu, zdálo se, že je celá aféra zapomenuta...
07.07.2015 16:21 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Růžička (285 článků) , Vladimír Růžička (281 článků) , David Růžička (3 články) , David Růžička (3 články)

Odrazit se ze dna není pro bezdomovce lehké. Z ulice jim často nepomůže ani plat

 
Bezdomovci provází skrytými kouty Prahy, Budějovic i Olomouce a mohou si tím vydělat. Na „komerční“ bydlení ale nedosáhnou, takže i přes snahy o zařazení do běžného života bydlí dál na ulici, ve squatech nebo drahých ubytovnách. Pokud projde zákon o sociálním bydlení ještě letos, od druhé poloviny příštího roku by mohli získat lepší bydlení a svůj nově nastartovaný život by mohli začít žít naplno. Týkat by se to mohlo i necelých 70 tisíc bezdomovců z celé ČR. Jen v Praze se jich podle odhadů pohybuje až 4,5 tisíce. Organizace Pragulic, díky které si bezdomovci mohou průvodcovstvím vydělávat, vidí v bytové politice spoustu bariér.
11.07.2016 06:20 |

podobné články

Hokej ŽIVĚ: Slavia drtí Zlín, Brno vede nad Libercem

 
Sledujte hokejové přenosy z extraligy ŽIVĚ
04.10.2009 17:10 |

podobné články

Hokej ŽIVĚ: Sparta opět zvítězila. I proti Výbornému

 
Sledujte živě předehrávku 25. kola
19.11.2009 18:10 |

podobné články

Krnáčová vyrazí v čele průvodu sexuálních menšin. Nejsem tak zbabělá jako mí předchůdci, vzkázala a toto za to schytala

 
Primátorka Adriana Krnáčová veřejně deklarovala, že hodlá vyrazit v čele tradičního pražského průvodu hrdosti sexuálních menšin Prague Pride. Své rozhodnutí navíc doplnila uštěpačným komentářem, že nikdo z jejích předchůdců si na toto gesto netroufl, jenže ona není zbabělá. Komentátor Ondřej Neff to ale vidí trochu jinak.
08.08.2015 09:46 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (124 článků) , Adriana Krnáčová (523 článků)

Obvinění z korupce jako propaganda. Novinář připomněl, co všechno už napsali o lidech kolem Putina. A o vypečených Ukrajincích se mlčí

 
Investigativní novinář Robert Parry přišel na webu Consortium News s vlastním komentářem k nedávno zveřejněným dokumentům známým jako Panama Papers. Jde totiž jen o další známku toho, že i korupce je dnes zbraní propagandy.
05.04.2016 19:20 |

podobné články

Výstava Je suis dada se skrytými významy

 
Svět mezi snem a realitou plný poezie, emocí a relativismu se rozprostírá v expozici v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze. Nese název Je suis dada a do 29. listopadu prezentuje výběr z vlámského designu.
23.10.2009 10:15 |

podobné články

Miliardář Bakala poprvé promluvil o kauze Škárka

 
Před volbami dal Věcem veřejným sponzorský dar šest milionů korun. Teď prostřednictvím vydavatelství Economia jím vlastněný týdeník Respekt odpálil skrytými nahrávkami kauzu, která možná tuto politickou stranu rozloží. Řeč je o miliardáři Zdeňkovi Bakalovi. Podle něj je zatím brzy na závěry z kauzy, která už pět dní zaměstnává média.
08.04.2011 05:10 |

podobné články

Stamilióny z dálnic odtekly z ŘSD přes Kypr

 
V případu čtveřice manažerů Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které policie podezírá z korupce, sehrála klíčovou roli i kyperská společnost se skrytými vlastníky. Právě jejím prostřednictvím měly z ČR odtéct stovky miliónů korun za zmanipulované pronájmy pozemků kolem dálnic. V úterý o tom informovaly Hospodářské noviny.
03.01.2012 08:40 |

podobné články

Stamiliony z českých dálnic odtekly přes Kypr

 
V případu bývalých manažerů Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), zatčených pro korupci, sehrála podle dnešních Hospodářských novin klíčovou roli firma se skrytými vlastníky, jejíž stopy vedou na Kypr. Právě přes tuto společnost mohly z Česka odtéct stamiliony ze zmanipulovaných pronájmů pozemků na výstavbu benzinek, píšou HN.
03.01.2012 08:45 |

podobné články