Článek

ČT: Do Vladislavského sálu Pražského hradu se podívalo přes 1,2 milionu televizních diváků

 
Středeční předávání státních vyznamenání prezidentem republiky, které vysílala Česká televize, si zapnulo více než 1,2 milionu diváků starších patnácti let. Přímý přenos z Pražského hradu se stal nejsledovanějším pořadem po osmé hodině večer.
31.10.2015 09:01 |

podobné články

Podobné články

10 perliček z Vladislavského sálu: Upocený Zeman, dojatý Štaidl i sexy šaty

 
Letos sice do Vladislavského sálu Pražského hradu nikdo v mikině nepřišel, i tak ale bylo na co koukat a někdy i co kritizovat. Blesk posbíral 10 perliček.
29.10.2015 10:40 |

podobné články

Korunovační klenoty se v pondělí vrátí do Vladislavského sálu. Lidé si je nově prohlédnou ze všech stran

 
Po necelých dvou letech se do Vladislavského sálu vrátí vystavené korunovační klenoty. Vystavené budou v nově zařízené bezpečnostní vitríně, která zájemcům umožní prohlédnout si je doslova ze všech stran. Korunovační klenoty vyzvedne sedm klíčníků z Korunní komnaty katedrály sv. Víta již v pondělí 15. ledna.
14.01.2018 12:40 |

podobné články

Havlovu rakev potáhnou koně na stejné lafetě, jako Masarykovu

 
Rakev s ostatky bývalého prezidenta Václava Havla bude při středečním převozu do Vladislavského sálu Pražského hradu tažena koňmi na lafetě stejné houfnice jako ostatky prvního prezidenta samostatného Československa Tomáše Garrigua Masaryka. Ke smutečnímu shromáždění se v historickém sále využívaném jen výjimečně při státních svátcích sejdou vysocí ústavní činitelé a zástupci českého veřejného života. Prezident Václav Klaus přednese projev, sdělil ČTK Hrad.
19.12.2011 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4736 článků) , Václav Klaus (8889 článků) , Václav Masaryk (115 článků)

Vojáci chystají houfnici s lafetou pro průvod s Havlovou rakví

 
V kasárnách Hradní stráže na pražských Hradčanech je od pondělí historická houfnice, na jejíž lafetě bude ve středu přepravena rakev s ostatky bývalého prezidenta Václava Havla do Vladislavského sálu Pražského hradu. Vojáci nyní houfnici upravují pro připevnění katafalku s rakví, řekl dnes ČTK ředitel Vojenského historického ústavu (VHÚ) Aleš Knížek.
20.12.2011 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4736 článků)

Smuteční Klaus: Havel se možná někdy mýlil. To patří k velkým osobnostem

 
AKTUALIZOVÁNO Krátce po půl jedenácté dorazila rakev se zesnulým exprezidentem Václavem Havlem do Vladislavského sálu Pražského hradu, kde na průvod čekal premiér Petr Nečas, poslanci, senátoři, hejtmani, pražský arcibiskup Dominik Duka či bývalý premiér úřednické vlády Jan Fischer. Přítomni ve Vladislavském sále byli také velvyslanci. Jako první nad rakví promluvil nástupce Havla - nynější prezident Václav Klaus.
21.12.2011 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4736 článků) , Václav Klaus (8889 článků) , Petr Nečas (9256 článků) , Dominik Duka (760 článků) , Jan Fischer (1743 článků)

S Václavem Havlem se už přišlo do Vladislavského sálu rozloučit 10 tisíc lidí

 
Ve čtvrtek pokračuje druhým dnem smuteční rozloučení s exprezidentem Václavem Havlem (†75) ve Vladislavském sále Pražského hradu.
22.12.2011 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4736 článků)

Ostatky Václava Havla už jsou ve svatovítské katedrále

 
Vojáci ve slavnostních uniformách přenesli rakev s ostatky zesnulého exprezidenta Václava Havla z Vladislavského sálu Pražského hradu do svatovítské katedrály. V chrámu začne v poledne slavnostní bohoslužba, které se zúčastní současní i minulí světoví státníci. Obřad začne minutou ticha, k níž vyzve pražský arcibiskup Dominik Duka.
23.12.2011 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4736 článků) , Dominik Duka (760 článků)

Zemanovi přinesou na inauguraci nejvyšší státní vyznamenání

 
Prezidentská inaugurace Miloše Zemana, která proběhne v pátek 8. března, bude obsahovat řadu nových prvků, které se doposud neužívaly. Slavnostní akt bude přenášen na velkoplošné obrazovky na III. nádvoří Pražského hradu a Hradčanské náměstí, do Vladislavského sálu budou ve zvláštním průvodu vnesena nejvyšší státní vyznamenání.
06.03.2013 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (19169 článků)

Ceremoniál na Hradě, Havlova rakev byla vystavena ve Vladislavském sálu

 
Na Hradčanech začala v deset hodin vojenská část rozloučení s prezidentem Václavem Havlem. Navázala na smuteční průvod, který vyrazil z centra Pražská křižovatka v osm hodin. Za lafetou taženou šestispřežím koní šla rodina a nejvyšší ústavní činitelé. Na nádvoří vojáci rakev sňali a přenesli ji do Vladislavského sálu, kde byla vystavena.
21.12.2011 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4736 článků)

Ceremoniál na Hradě, Havlova rakev je vystavena ve Vladislavském sálu

 
Na Hradčanech začala v deset hodin vojenská část rozloučení s prezidentem Václavem Havlem. Navázala na smuteční průvod, který vyrazil z centra Pražská křižovatka v osm hodin. Za lafetou taženou šestispřežím koní šla rodina a nejvyšší ústavní činitelé. Na nádvoří vojáci rakev sňali a přenesli ji do Vladislavského sálu, kde byla vystavena.
21.12.2011 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4736 článků)

Veřejnost se loučí s Havlem ve Vladislavském sále

 
Lidé se na Pražském hradě loučí s bývalým prezidentem Václavem Havlem. Rakev s jeho ostatky je vystavena na katafalku uprostřed Vladislavského sálu, který se pro veřejnost otevřel ve 13:00. Již před otevřením čekaly stovky lidí, aby vzdaly hold první polistopadové hlavě státu. I před 20:00, kdy měl být sál uzavřen, lidé na Hrad stále přicházeli, fronta čítala nejméně sto lidí. Místo proto zůstane veřejnosti přístupné. Kromě sálu s prezidentovou rakví navštěvovali lidé i Rothmayerův sál, aby vyjádřili soustrast zápisem do kondolenční listiny.
21.12.2011 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4736 článků)

Rakev s Havlem se dnes ve smutečním průvodu přesune na Hrad

 
Rakev s ostatky bývalého prezidenta Václava Havla se dopoledne přesune na Pražský hrad, dnes zároveň začíná třídenní státní smutek. Smuteční průvod bude mít dvě části - občanskou a vojenskou. Rakev poveze nejprve pohřební automobil z centra Pražská křižovatka přes Karlův most ke kasárnám na Hradčanech. Organizace smutečního průvodu se pak ujme armáda, která s vojenskými poctami Havlovu rakev doprovodí do Vladislavského sálu Hradu.
21.12.2011 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4736 článků)

Opravy Ludvíkova křídla pražského hradu by měly začít v dubnu

 
Opravy Ludvíkova křídla Starého královského paláce pražského hradu by měly začít v polovině dubna. Za odhadovanou cenu 16,5 milionu se obnoví vnější plášť včetně oken, konečná cena vzejde až z vypsané veřejné zakázky. ČTK to zjistila z věstníku veřejných zakázek. Celkem letos Správa Pražského hradu investuje do oprav celého komplexu 292 milionů korun.
03.03.2015 13:25 |

podobné články

Na filmy se v Karlových Varech podívalo přes 120 tisíc diváků

 
Mezinárodní filmový festival definitivně skončil a organizátoři tak mohli zveřejnit závěrečné statistiky jeho 47. ročníku. Osmidenní filmovou přehlídku navštívilo celkem 121 tisíc diváků.
09.07.2012 01:45 |

podobné články

Na jednání o vyslovení nedůvěry vládě se podívalo čtvrt milionu diváků

 
V úterý po půl třetí odstartoval na ČT24 maratón vysílání z jednání sněmovny o vyslovení nedůvěry vládě. Ten trval až do deseti večer a během té doby se na zpravodajský kanál České televize díval alespoň chvíli téměř čtvrt milion diváků.
27.04.2011 18:40 |

podobné články

Rychetský ze zúčastní ceremoniálu, ale zkritizoval Hrad

 
Předseda Ústavního soudu (ÚS) Pavel Rychetský se zúčastní oslav 28. října a předávání vyznamenání na Pražském hradě. Jde o výraz úcty k svátku, uvedl v prohlášení, ve kterém ale zároveň kritizuje postup Hradu v kauze kolem vyznamenání pro Jiřího Bradyho. Podle Rychetského by měl být Brady 28. října oceněn vysokým státním vyznamenáním, „i kdyby bylo třeba přidat na pódium Vladislavského sálu jednu židli navíc“. Rychetský se vymezil i vůči prohlášení nejvyšších ústavních činitelů v souvislosti s návštěvou dalajlámy.
26.10.2016 11:25 |

podobné články

Hledá se komparz na 28. října, zn. 100 Kč/hodina. Lidé si utahují z Hradu

 
Na předávání státních vyznamenání nevyrazí v pátek 28. října do Vladislavského sálu řada politiků. Po internetu přitom kolují inzeráty, kde Hrad hledá komparzisty na zaplnění prázdných židlí. Je libo brigádu za 100 korun na hodinu? Jde o podvrhy, potvrdil Blesk.cz hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Ten hlásí, že Hrad žádné komparzisty rozhodně nehledá. Kauza (ne)vyznamenání Jiřího Bradyho však dala průchod lidové tvořivosti. Padají i zmínky o Husákovi či Jakešovi.
26.10.2016 14:05 |

podobné články

Šlechtová chce vyvlastnit budovy Hradu. Apríl už byl, zuří lidovci i církev

 
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) navrhuje, aby areál Pražského hradu patřil do vlastnictví České republiky. Šéfka resortu Karla Šlechtová (ANO) věří, že takto cennou kulturní památku je třeba chránit. Chystá proto návrh ústavního zákona, který nyní míří do meziresortního připomínkového řízení. Několik budov v areálu Hradu přitom patří katolické církvi, která návrh pokládá za porušení ochrany soukromého vlastnictví. Na navrhované uzákonění vlastnictví Pražského hradu upozornil server Česká justice.cz.
12.05.2016 10:30 |

podobné články

Firma dostala zakázku od Hradu za 7,5 milionu. Pak zasponzorovala „zemanovce“

 
Firma Avers, která od loňského léta opravovala restauraci Na Baště v areálu Pražského hradu, darovala 300 000 korun Straně práv občanů. Peníze přišly na transparentní účet strany v březnu, kdy rekonstrukce ještě nebyla dokončená, informovala v pondělí Česká televize. Společnost Avers i Správa Pražského hradu spojitost daru se získáním zakázky za zhruba 7,5 milionu korun odmítají.
30.10.2017 21:35 |

podobné články