Článek

ČSSD: Doufáme, že motivem hackerských útoků není naše politika

 
Aktualizované vyjádření ČSSD k dnešním hackerským útokům:
26.04.2016 12:30 |

podobné články

Podobné články

Autora hackerských útoků z Ruska nevypátráme, řekl šéf NBÚ.

 
Pravděpodobnost, že se podaří vypátrat autora hackerských útoků na zpravodajské weby a internetové stránky bank, je malá. Připustil to dnes v rozhovoru s Českým rozhlasem po jednání Rady pro kybernetickou bezpečnost šéf Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) Dušan Navrátil.
12.03.2013 16:05 |

podobné články

Nizozemsko podezírá Írán z hackerských útoků na vládní weby

 
Nizozemská vláda vyšetřuje, zda se Írán podílel na hackerských útocích na nizozemské vládní webové stránky. Ukradeny byly podle agentury Reuters digitální certifikáty, tedy číselné identifikační kódy pro zabezpečené spojení
05.09.2011 08:20 |

podobné články

Pancéřovaná limuzína pro Stropnického? „Není jen pro ministra," hájí se obrana

 
Ministerstvo obrany bude kupovat dvě nová vozidla. Jedním z nich bude pancéřovaná limuzína. Druhým bude stejný typ vozu ale bez pancíře. Spekulovalo se, zda nejsou určena pro ministra obrany Martina Stropnického po útoku na jeho dům. Výhradně jemu prý ale sloužit nebudou.  Jednu pancéřovanou a druhou totožnou jako doprovodné vozidlo bez pancéřováníVíce na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/350175/strach-stropnickeho-po-utoku-na-dum-dostane-nove-auto-odola-i-ruskemu-kulometu.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy druhou totožnou jako doprovodné vozidlo bez pancéřováníVíce na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/350175/strach-stropnickeho-po-utoku-na-dum-dostane-nove-auto-odola-i-ruskemu-kulometu.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy druhou totožnou jako doprovodné vozidlo bez pancéřováníVíce na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/350175/strach-stropnickeho-po-utoku-na-dum-dostane-nove-auto-odola-i-ruskemu-kulometu.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy
21.10.2015 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1365 článků)

Ženíšek (TOP 09): Kam směřuje naše zahraniční politika?

 
Těžko říci, kam naše zahraniční politika v těchto dobách směřuje. Vedle stálého proruského směřování, odmítání spojenecké pomoci a utlumování vztahů v rámci Visegrádské čtyřky, jsme stále svědky neschopnosti dohodnout se na jednom stanovisku, jak by naše zahraniční politika měla vypadat a zda se vůbec shoduje se zájmy České republiky.
14.07.2014 19:25 |

podobné články

Doufáme, že se rádi mačkáte, hlásají nápisy na pražských zastávkách

 
Na první pohled vypadá nápis na tramvajové zastávce Biskupcova v Praze jako sdělení dopravního podniku. Nápis ovšem hlásá: Doufáme, že se rádi mačkáte, a ve skutečnosti za ním stojí nespokojení cestující.
21.08.2012 16:05 |

podobné články

ČSSD obchází strach i podezření, kdo může stát za hackerskými útoky na email premiéra a dalších

 
Podle informací internetového deníku Echo24.cz způsobilo několik hackerských útoků na e-maily politiků ČSSD nervozitu v uvedené straně. Podle premiéra Bohuslava Sobotky za tím stojí neonacisté, kteří opakovaně vykrádají soukromé e-maily, a proto by s tím měla něco začít dělat policie. „Ne všichni v ČSSD si však myslí, že jsou za útokem lidé ze serveru White Media,“ píše Echo24 a připomíná, že útoky přišly jen několik měsíců před krajskými a senátními volbami.
23.01.2016 18:01 |

podobné články

Patero hackerských útoků, které koncem roku vešly do dějin

 
Útoků počítačových pirátů alias hackerů neustále přibývá. Jaké z nich, které se odehrály v uplynulých dnech a měsících, ale patří mezi ty nejznámější?
10.12.2010 16:20 |

podobné články

Ministerstvo žádá důkazy, že hackeři z jeho adresy napadli web odborářů

 
Ministerstvo práce a sociálních věcí se cítí poškozeno středečním prohlášením odborové centrály ČMKOS o tom, že z IP adresy resortu bylo provedeno několik tisíc hackerských útoků na benefitní portál odborářů Odbory Plus. Úřad ministra Jaromíra Drábka (TOP 09) vyzval ČMKOS, aby mu předala konkrétní důkazy o útoku.
03.08.2012 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1069 článků)

Rusko nehodlá podřídit internet totální kontrole, ujišťuje Putin

 
Rusko nehodlá omezovat přístup občanů k internetu, bude ale dál důsledně likvidovat webové stránky s nezákonným obsahem a bránit se rostoucímu počtu hackerských útoků ze zahraničí. Na schůzi ruské Bezpečnostní rady to dnes v Moskvě prohlásil prezident Vladimir Putin. Počet cílených útoků z ciziny proti ruským serverům se podle šéfa Kremlu za poslední půlrok mnohokrát zvýšil.
01.10.2014 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (2608 článků)

V Senátu se uskuteční křest pamětního medailonu s motivem Johany z Rožmitálu

 
Nová ražba není přitažlivá pouze umělecky zpracovaným motivem a ryzostí kovů. Titul Johana z Rožmitálu se řadí k raritním ražbám, které jsou pro sběratele a milovníky umění atraktivní také díky nízkému emisnímu nákladu.
14.07.2014 16:40 |

podobné články

Policie obvinila muže z útoku na bezdomovce, hrozí mu až 16 let

 
Policie dopadla muže podezřelého z útoku, po kterém v pondělí zemřel bezdomovec v blízkosti tramvajové zastávky Hradčanská v Praze 6. Údajného útočníka obvinila z ublížení na zdraví s následkem smrti, hrozí mu osm až 16 let vězení. Motivem útoku byl dluh 350 korun, řekl dnes novinářům vedoucí pražského oddělení loupeží Jiří Zábrodský.
22.07.2014 15:15 |

podobné články

Svoboda a přímá demokracie: Cenzurují nás! Za vaše peníze...

 
Česká televize a Český rozhlas doslova CENZURUJÍ mě a naše hnutí SPD. Přestože máme po třech měsících od založení skvělé volební preference téměř 5% a nadále stoupáme a podporuje nás statisíce občanů ČR, kteří televizi i rozhlas povinně platí, tak Česká televize i Český rozhlas ODMÍTAJÍ prezentovat naše názory, odmítají vysílat naše tiskové konference a odmítají mě pozvat do pořadů, stejně jako zástupce jiných parlamentních stran. Proto nás není vůbec v televizi vidět a v rozhlase slyšet. Důvod je jednoduchý - naše názory jsou nepohodlné a proto naše hnutí cenzurují. ZA VAŠE PENÍZE.
11.10.2015 14:06 |

podobné články

Piráti zavirovali hru na mobil a sledovali jeho polohu

 
Počet hackerských útoků i jejich rafinovanost vzrůstá, tvrdí experti na bezpečnost počítačů a mobilů. Podvodníci například nedávno napadli hru pro mobil, který pak sledovali.
19.08.2010 11:20 |

podobné články

Hackeři hrozí dál! Chystají i protesty v ulicích

 
Nejen na internetu, ale už i v ulicích českých měst hodlají lidé protestovat za svobodu této celosvětové sítě. Jejich vztek míří proti mezinárodní dohodě ACTA, která omezuje práva a svobody uživatelů internetu. Svolávají proto happeningy a okupační protesty. Nevyslovená, ale reálná je i hrozba dalších hackerských útoků na českém webu.
27.01.2012 13:25 |

podobné články

Na zabezpečení webu nemám peníze, vzkázal Kalousek hackerům

 
Dříve si lidé ze msty pomalovali dům vápnem, dneska si zlost vylévají na osobním webu, reagoval na hackerské napadení stránek Miroslava Kalouska expert na kybernetickou bezpečnost Aleš Špidla. Osobní web ministra financí, který se stal cílem útoku spojených sil hackerských uskupení Anonymous a Raptor_hackerz, nahradily vzkazy vyjadřující nespokojenost s činností Miroslava Kalouska a vysmívající se neschopnosti administrátorů, kteří ministrovy stránky spravují.
20.04.2012 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (5866 článků)

Potvrzeno. Čína soustavně provádí hackerské útoky po celém světě

 
Americká firma Mandiant zabývající se bezpečností počítačů podezřívá čínskou armádu ze soustavného provádění hackerských útoků. Většina jejich terčů se údajně nachází ve Spojených státech, ale jsou také v Kanadě a Británii. Čínská vláda odmítá, že by se na takových aktivitách podílela. 
19.02.2013 12:55 |

podobné články

Další kybernetický útok: Hackeři napadli stránky bank, ohrozí to úspory?

 
Tento týden je, zdá se, ve znamení hackerských útoků. Po opakovaném napadení zpravodajských webů dnes internetoví šílenci napadli i internetové bankovnictví největších českých bank.
06.03.2013 10:35 |

podobné články

Čtvrtý útok tento týden: Hackeři napadli weby T-Mobilu a O2

 
V tomto týdnu už čtvrtý významný útok na české weby! Hackeři napadli internetové stránky T-Mobilu a O2. Jde tak o největší sérii hackerských útoků v historii českého internetu, ke kterým se navíc nikdo nehlásí!
07.03.2013 10:45 |

podobné články

Čtyři dny hackerských útoků. Kdo bude další? Expert to naznačil

 
Zpravodajské portály, české vyhledávače, internetové bankovnictví a dnes weby mobilních operátorů. Česko už čtvrtý den čelí kybernetickým útokům. Hackeři tentokrát napadli weby mobilních operátorů.
07.03.2013 20:25 |

podobné články