Článek

ČR zatím nevstoupí do bankovní unie, rozhodla vláda

 
Česká republika by zatím neměla vstupovat do bankovní unie. Nedoporučilo to ministerstvo financí v aktualizované verzi studie, kterou dnes schválila vláda. Vyplývá to z informací na internetových stránkách vlády. Unie vznikla jako reakce zemí platících eurem na finanční krizi, připomíná ČTK.
30.05.2016 21:50 |

podobné články

Podobné články

Babišovi úředníci: Česko by zatím nemělo vstupovat do bankovní unie

 
Česká republika by zatím neměla vstoupit do bankovní unie, která je reakcí zemí eurozóny na nedávnou finanční krizi. Vyplývá to ze studie dopadu účasti, či neúčasti České republiky v bankovní unii, což je materiál ministerstva financí. Studii v pondělí projedná vláda. Ministerstvo ve studii upozorňuje, že konečné rozhodnutí bude učiněno na politické úrovni a rozhodne o něm vláda. S názorem zatím do bankovní unie nevstupovat souhlasí i oslovení ekonomové.
05.02.2015 19:46 |

podobné články

Výkonná rada ODS: Nečasi, neříkej "ano" bankovní unii

 
Výkonná rada ODS vyzvala premiéra Petra Nečase (ODS) a další zástupce strany ve vládě a parlamentu, aby zabránili zapojení České republiky do bankovní unie, kterou chystá Evropská komise. Podle širšího vedení ODS bude bankovní unie zásadním politickým tématem tohoto podzimu. Nečas, ministři za ODS, poslanci, senátoři a europoslanci by podle výkonné rady měli důsledně zastávat pozice, které Česko do projektu bankovní unie "nezavlečou".
27.08.2012 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9267 článků)

Prezident jmenoval členem bankovní rady ČNB expremiéra Rusnoka

 
Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval novým členem bankovní rady České národní banky bývalého premiéra Jiřího Rusnoka (53). Ten nahradí v sedmičlenné bankovní radě Evu Zamrazilovou, které končí její šestiletý mandát 28. února. Prezident již od nástupu do funkce před rokem avizoval, že členem bankovní rady jmenuje právě Rusnoka. Bankovní rada ČNB určuje měnovou politiku země a rozhoduje o zásadních měnově politických opatřeních. 
05.02.2014 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20916 článků) , Jiří Rusnok (1844 článků)

Prezident Zeman jmenoval Rusnoka novým členem bankovní rady ČNB

 
Prezident Miloš Zeman ve středu jmenoval novým členem bankovní rady České národní banky bývalého premiéra Jiřího Rusnoka (53). Ten nahradí v sedmičlenné bankovní radě Evu Zamrazilovou, které končí její šestiletý mandát 28. února. Prezident už od nástupu do funkce před rokem avizoval, že členem bankovní rady jmenuje právě Rusnoka. Bankovní rada ČNB určuje měnovou politiku země a rozhoduje o zásadních měnově politických opatřeních.
05.02.2014 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Eva (24 článků) , Miloš Zeman (20916 článků) , Jiří Rusnok (1844 článků)

Varování pro ČSSD. Zde je analýza, co vše může v zemi spustit zavedení bankovní daně

 
EKONOMOVÉ Sociální demokraté ve svém programu navrhují bankovní daň, aby zamezili odlivu zisků bank z Česka do zahraničí. Ale podle ekonomů dojde ke zcela jinému efektu. Návrh ČSSD je totiž podobný bankovní dani, kterou v roce 2010 zavedlo Maďarsko. A tam banky břímě daně přenesly na své klienty, hlavně na hůř situované příjemce hypotečních úvěrů, upozorňují ve své analýze ekonomové akciové společnosti Cyrrus. Nepochybně by podle nich ke zdražení úvěrů a možná i nějakých bankovních poplatků došlo i v České republice, protože přenos daňového břímě je takřka univerzálním důsledkem zavedení bankovní daně v rámci celé Evropské unie. Nesou ho vždy úplně nebo z velké části klienti banky, spíše příjemci úvěrů než vkladatelé. Celková dostupnost úvěrů by se výrazně zhoršila a to by nejvíc padlo na mladé domácnosti, které zakládají rodiny a pořizují si byty na hypotéku. A právě o jejich podpoře paradoxně sociální demokraté nejčastěji mluví.
13.10.2017 12:30 |

podobné články

Vrchní ředitelka ČNB hlasovala již potřetí za sebou pro zvýšení sazeb

 
Pro zvýšení úrokových sazeb o čtvrt procentního bodu hlasovala na zasedání bankovní rady 29. března členka bankovní rady Eva Zamrazilová. Šest členů bankovní rady hlasovalo pro ponechání sazeb beze změny. Vyplývá to ze záznamu z jednání bankovní rady, který dnes zveřejnila Česká národní banka.
06.04.2012 09:20 |

podobné články

Zeman ve středu jmenuje Rusnoka členem bankovní rady ČNB

 
Prezident Miloš Zeman jmenuje ve středu expremiéra úřednické vlády Jiřího Rusnoka členem bankovní rady České národní banky (ČNB), oznámil Hrad. Jmenování se očekávalo. Bankovní rada ČNB určuje měnovou politiku země a rozhoduje o zásadních měnově politických opatřeních. Rusnok nahradí současnou členku bankovní rady Evu Zamrazilovou, které končí šestiletý mandát 28. února.
04.02.2014 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Eva (24 článků) , Miloš Zeman (20916 článků) , Jiří Rusnok (1844 článků)

Rusnok má v radě ČNB na starost ochranu spotřebitele a sankce

 
Nový člen bankovní rady Jiří Rusnok dohlíží v České národní bance na činnost sekce licenčních a sankčních řízení a odboru ochrany spotřebitele. ČNB o tom informovala na internetu. Rozdělení kompetencí ve čtvrtek na prvním zasedání za účasti expremiéra Rusnoka schválila Bankovní rada ČNB. Stejné portfolio měla Eva Zamrazilová, kterou Rusnok od 1. března v bankovní radě nahradil. Kompetence ostatních šesti členů bankovní rady zůstaly beze změny.
07.03.2014 12:06 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1844 článků) , Jiří Rusnok (683 článků)

EU vám sebere úspory v bance jen přes Nečasovu mrtvolu

 
V pondělí se sešla Výkonná rada ODS, která se ve svém usnesení postavila proti vstupu České republiky do bankovní unie EU. Premiér a předseda Petr Nečas zde podle informací ParlamentníchListů.cz řekl, že pokud on bude premiérem, tak Česko do banovní unie nevstoupí.
27.08.2012 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9267 článků)

Bauer (ODS): Oslabí Česko neúčast v bankovní unii?

 
Český premiér odjel na summit EU s odhodláním zablokovat přijetí bankovní unie, pokud by její parametry měly ohrozit český bankovní systém, potažmo celou českou ekonomiku. To je jistě v tuto chvíli z pohledu ČR správné řešení.
19.10.2012 11:55 |

podobné články

Lídři EU budou řešit bankovní unii a další reformy

 
Vznikem bankovní unie či budoucí podobou eurozóny a jejích nástrojů pro boj s krizí se budou na dnes začínajícím summitu Evropské unie zabývat šéfové států a vlád zemí Evropské unie. Česko bude v Bruselu zastupovat premiér Petr Nečas. Ten ve středu pohrozil, že Praha je připravena vznik jednotného bankovního dohledu v unii zablokovat, nebudou-li vyřešeny některé sporné otázky, které by mohly ohrozit stabilitu tuzemského finančního systému.
18.10.2012 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9267 článků)

Finanční systém ČR může být ohrožen, vysvětluje hrozbu vetem Nečas

 
Česká republika může být skutečně ohrožena návrhy týkajícími se vzniku bankovní unie. Řekl to dnes v Bruselu premiér Petr Nečas. Už ve středu pohrozil, že je v určitém případě připraven jednání vetovat. O vzniku bankovní unie bude Nečas diskutovat na dnes začínajícím summitu EU s dalšími partnery z unie.
18.10.2012 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9267 článků)

Nečas: ČR je připravena blokovat vznik bankovní unie

 
Nebude-li garantována stabilita českého finančního sektoru, Česko je připraveno vetovat návrh na vznik tzv. bankovní unie. Počítá s tím mandát pro předsedu vlády pro nadcházející jednání Evropské rady v Bruselu, který dnes schválila vláda.
17.10.2012 19:25 |

podobné články

Strejček (ODS): Bankovní unie je pro nás riskantní, ČNB dělá svou práci dobře

 
Evropská komise ve středu ve Štrasburku oznámila plán na vznik tzv. bankovní unie. Klíčovým bodem je značné posílení moci Evropské centrální banky, která by nově měla dohlížet na všech zhruba 6000 bankovních ústavů eurozóny. Podle europoslance Ivo Strejčka (ODS) je v návrhu zatím mnoho nejasností a Česká republika by jej měla velice obezřetně zkoumat a analyzovat možné dopady, zejména s ohledem na domácí finanční trhy.
13.09.2012 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Strejček (135 článků)

Bankovní unie je důležitá. Odborník nesouhlasí s Nečasem ani Klausem

 
Podle Luďka Niedermayera je bankovní unie v zájmu České republiky a je velmi důležitá. Chápe však, že ji premiér Petr Nečas či prezident Václav Klaus kritizují. Zatím má prý nejasné kontury.
19.10.2012 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9091 článků) , Petr Nečas (9267 článků)

IX. ročník Ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek 2013 – nominační skvosty

 
Server www.bankovnipoplatky.com vyhlásil 9. ročník Ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek. Od 1. listopadu mohou klienti bank nominovat bankovní poplatky, které doplní již 9 nominovaných poplatků, jež uspěly loni. Celkově se bude od 1. prosince hlasovat o 15 absurdních poplatcích. Provozovatel serveru Patrik Nacher vybral poplatkové perly z nominační diskuse bankovních klientů.
21.11.2013 09:52 |

podobné články

VÍME PRVNÍ Zeman zítra jmenuje expremiéra Rusnoka do bankovní rady ČNB

 
Zítra, 5. února, se na Hradě přesně po týdnu odehraje další jmenovací ceremoniál. Prezident jmenuje bývalého premiéra Jiřího Rusnoka členem bankovní rady České národní banky. Nahradí v ní odcházející Evu Zamrazilovou. Jde o první prezidentovo jmenování v bankovní radě.
04.02.2014 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Eva (24 článků) , Jiří Rusnok (1844 článků) , Jiří Zeman (1111 článků)

Prezident Zeman dnes jmenuje Rusnoka členem bankovní rady ČNB

 
Prezident republiky Miloš Zeman dnes jmenuje Jiřího Rusnoka novým členem bankovní rady České národní banky. Rusnok nahradí dosavadní členku bankovní rady Evu Zamrazilovou, které končí její šestiletý mandát 28. února.
05.02.2014 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Eva (24 článků) , Miloš Zeman (20916 článků) , Jiří Rusnok (1844 článků)

Známá ekonomka: Je dobře, že nejsme v bankovní unii. Jen se děsím trouby, který navrhne do ní vstoupit dobrovolně

 
Ostré kritice podrobila ekonomka Markéta Šichtařová evropskou bankovní unii, jejíž klíčový pilíř začal fungoval právě tento týden. Na svém blogu na serveru iDnes.cz vysvětlila, že evropskou bankovní unii vymysleli evropští politici ve snaze zabránit do budoucna pádu bank.
07.11.2014 12:45 |

podobné články