Článek

Copak Merkelová nevidí, co se děje? Velmi vypjatá atmosféra v povolebním Německu

 
ParlamentníListy.cz přinášejí reakce německých médií na zemské volby v Berlíně. Komentátoři deníků Rheinischen Post, Süddeutsche Zeitung a týdeníku Spiegel si všímají především neúspěchu koaličních stran CDU a SPD. Neshodnou se ovšem na tom, do jaké míry další neúspěch CDU v Berlíně ovlivní politickou budoucnost kancléřky Angely Merkelové.
19.09.2016 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2093 článků)
Podobné články

Policejní manévry, vypjatá atmosféra, takový je protiromský pochod v Plzni

 
Kolem 150 extremistů i jejich příznivců se v sobotu podle policejních odhadů sešlo před 15.00 hod. na náměstí Republiky v Plzni na protiromský pochod. Poté, co zazněly prohlášení proti "obrácenému rasismu", vydali se účastníci na trasu pochodu. Do 16.00 hod. ušli ale asi jen 100 metrů od náměstí, policie je zdržovala. Atmosféra mezi radikály byla vypjatá, někteří z jejich přívrženců odešli.
24.08.2013 16:30 |

podobné články

Islám k Německu patří, řekla Merkelová v duelu. Proti uprchlíkům odmítla nasadit děla

 
V Německu proběhla největší předvolební debata. Současná kancléřka Angela Merkelová (CDU) se v ní střetla se svým největším protivníkem Martinem Schulzem (SPD). Merkelová v debatě prohlásila, že islám patří k Německu. Se svým sokem se ale shodla na tom, že je nutné vědět, kdo káže v německých mešitách. Kancléřka také prohlásila, že si nedokáže představit, že by před dvěma lety proti běžencům nasadila vodní děla.
03.09.2017 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2093 článků) , Martin Schulz (234 článků)

Merkelová nevidí důvod pro rušení unijních protiruských sankcí

 
Německá kancléřka Angela Merkelová nevidí důvod pro rušení sankcí, které Evropská unie uvalila na Rusko kvůli jeho přístupu k nepokojům na Ukrajině. Merkelová to řekla dnes po jednání s finským premiérem Alexanderem Stubbem. Podle kancléřky není vidět na Ukrajině žádný posun k uklidnění situace a k zastavení násilí.
29.09.2014 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2093 článků) , Alexander Stubb (2 články)

Německá kancléřka Merkelová stále nevidí důvod k rušení sankcí proti Rusku

 
Německá kancléřka Angela Merkelová stále nevidí žádný důvod pro zrušení evropských sankcí proti Rusku. Sankce sice zatěžují i německé podniky, tlak na Rusko ale podle premiérkymůže přispět k vytvoření předvídatelného mezinárodního prostředí, které je z dlouhodobé perspektivy nutné pro udržování obchodních vztahů. Merkelová to dnes řekla na dni německých zaměstnavatelů.
04.11.2014 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2093 článků)

Na mužích mě nejvíc berou oči, přiznala německá kancléřka Merkelová

 
Německá kancléřka Angela Merkelová považuje za nejatraktivnější na mužích, když mají krásné oči. Politička, o níž se mluví jako nejmocnější ženě na světě to prozradila během sezení pořádaného německým časopisem pro ženy Brigitte v Berlíně. Další články k tématu: Většina Němců tehdy mlčela, řekla Merkelová k 80. výročí nástupu Hitlera ANALÝZA: Tak silná a tak sama ještě Merkelová v čele CDU nikdy nebyla Nejmocnější žena světa je Merkelová. V žebříčku nechybí ďábel s Pradou
04.05.2013 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2093 článků)

Hulákání odpůrců pod okny i ostrý "pozdrav" od Zaorálka. Sledovali jsme otevření "Doněckého konzulátu" a bylo to velmi dusné

 
REPORTÁŽ Rozhořčená demonstrace ukrajinských vlastenců, detailní osobní prohlídky a velmi vypjatá atmosféra naplněná negativními emocemi. Tak by se dala charakterizovat akce spojená s tiskovou konferencí ke slavnostnímu otevření Zastupitelského centra Doněcké lidové republiky v ostravském hotelu Mercure, která se uskutečnila ve čtvrtek 1. září.
02.09.2016 06:30 |

podobné články

Kalousek a Babiš se potkali na chodbě. Jejich slova zachytil novinář

 
Velmi vypjatá atmosféra měla dnes panovat na jednání rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny. Hlavními strůjci dusna byli ministr financí Andrej Babiš a jeho předchůdce a nejvýraznější kritik Miroslav Kalousek. Ten si od Babiše vysloužil dokonce nařčení z krádeží. Po jednání na chodbě však měl Babiš Kalouskův výkon ocenit uznalým komplimentem.
29.04.2014 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12389 článků) , Miroslav Kalousek (6372 článků)

Výslech žalobkyně opencard: Jako házení hrachu na zeď, stěžovali si poslanci

 
Velmi vypjatá atmosféra panovala na čtvrtečním jednání parlamentní komise ke kauze Opencard, která si pozvala státní zástupkyni Dagmar Máchovou, jež měla případ na starosti. Žalobkyně mimo jiné popřela nařčení někdejšího šéfa protikorupční policie Tomáš Martince, že zdržela vyšetřování v jeho počátku a na magistrátu byly mezitím zničeny důležité dokumenty.
12.06.2014 14:50 |

podobné články

Němci jsou velký národ, který už něco zažil. Libor Rouček k situaci v Německu a Rakousku

 
EVROPAN LIBOR ROUČEK Vypjatá nálada ve společnosti nahrává psychopatům, kteří se chtějí zviditelnit. Tak mluví o současné atmosféře bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček (ČSSD). Podle něj se to ukazuje jak na útoku s nožem v Německu, tak na včerejších výhrůžkách výbušninou na desítkách míst v České republice. Návrh platit pokuty za nepřijetí uprchlíků je špatný a chybný. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zároveň řekl, že rakouští sociální demokraté i lidovci procházejí krizí. Voliči v Rakousku jsou už unaveni. Němci Angele Merkelové však stále věří.
11.05.2016 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2093 článků) , Libor Rouček (212 článků)

Václav Havel volá po změnách, aby se zabránilo povolebním patům

 
Exprezident Václav Havel považuje za důležité, aby se politické strany shodly na trvalé ústavní změně, která usnadní způsob vyhlašování předčasných voleb. Chtěl by ale, aby změna zahrnovala i nástroj, který by zabránil povolebním patům. Uvedl to v prohlášení, které zveřejnil na svém webu.
02.09.2009 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků)

Senát rozhodne o svém povolebním uspořádání

 
Senát dnes čeká první schůze v povolebním složení. Senátoři na ní rozhodnou o tom, kdo usedne ve vedení horní komory a kdo bude řídit její výbory a komise. Žádné převratné změny se ale nečekají. Předsedou Senátu se vší pravděpodobností zůstane Milan Štěch (ČSSD), místopředsedové budou místo pěti jen čtyři. Zrušena má být také jedna ze stávajících sedmi senátních komisí.
21.11.2012 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (668 článků)

Merkelová po propadáku Mayové tlačí na Brity: Brexit má začít co nejdřív

 
Německá kancléřka Angela Merkelová nevidí žádné překážky, které by bránily zahájit jednání o britském odchodu z EU podle plánu. Merkelová se tak vyjádřila poté, co si britská premiérka Theresa Mayová nezajistila ve čtvrtečních předčasných volbách parlamentní většinu.
10.06.2017 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2093 článků) , Theresa Mayová (123 článků)

Merkelová v kritické fázi. Sestavení její nové vlády je ve vážném ohrožení

 
Do kritické a závěrečné fáze vstupují ve čtvrtek v Německu jednání o německé vládě. Děje se tak i přesto, že strany ještě nevyřešily některé velmi rozdílné postoje a finální podoba koalice tak není jasná. Ve vzduchu je i otázka nových voleb. Kancléřka Angela Merkelová (CDU) ale věří, že jednání mezi konzervativní unií CDU/CSU, liberárními svobodnými demokraty (FDP) a Zelenými přinese pozitivní výsledek. Rozhovory by měly být završeny v noci ze čtvrtka na pátek.
16.11.2017 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2093 článků)

Primátor Brna poslal náměstka do pr...

 
Na zasedání brněnské radnice byla cítit vypjatá atmosféra. V takovéto situaci se vyskytla čtyřkoalice rok před komunálními volbami. Tentokrát došlo na hádku a padala i sprostá slova…
11.11.2009 16:15 |

podobné články

Klaus kladl květiny na Národní, lidé pískali i skandovali

 
Emotivně vypjatá byla atmosféra v úterý dopoledne na Národní třídě v Praze, když tam prezident Václav Klaus kladl květiny. Část lidí na něj pískala, zatímco jeho příznivci skandovali Ať žije Klaus. Květiny na Národní položili i bývalý prezident Václav Havel, premiér Jan Fischer a pražský primátor Pavel Bém, předseda ODS Mirek Topolánek a šéf ČSSD Jiří Paroubek.
17.11.2009 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků) , Václav Klaus (9025 článků) , Jiří Paroubek (3426 článků) , Mirek Topolánek (2138 článků) , Pavel Bém (817 článků) , Jan Fischer (1743 článků) , Jiří Havel (349 článků) , Jiří Havel (349 článků)

Litoměřice: Atmosféra na krajském zastupitelstvu byla emočně vypjatá

 
Polovina ze sedmadvacetičlenného sboru litoměřických zastupitelů přijela včera do Ústí nad Labem podpořit požadavky rodičů, studentů a části pedagogického sboru na odvolání ředitelky Gymnázia Josefa Jungmanna Evy Bulasové. Pro mnohé z nich, stejně jako pro většinu rodičů, to přitom znamenalo vzít si dovolenou. I přesto z Litoměřic dorazilo na jednání krajských zastupitelů odhadem tři sta lidí.
30.06.2011 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Josef Jungmann (31 článků)

Škromach: Kde je lid, když se za něj perem? Jeden Václavák nestačí

 
Atmosféra v poslanecké sněmovně je vypjatá. Od rána se řečníci koalice i opozice předhánějí v proslovech, očerňujících své ideologické souputníky. Bývalý poslanec, dnes senátor za ČSSD Zdeněk Škromach vyjádřil politování nad nízkou podporou obyvatel pro pád vlády.
27.04.2012 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (579 článků)

Škromach: Kde je lid, když se za něj perem? Jeden Václavák nestačí

 
Atmosféra v poslanecké sněmovně je vypjatá. Od rána se řečníci koalice i opozice předhánějí v proslovech, očerňujících své ideologické souputníky. Bývalý poslanec, dnes senátor za ČSSD Zdeněk Škromach vyjádřil politování nad nízkou podporou obyvatel pro pád vlády.
27.04.2012 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (579 článků)

Rezignovali jste na úspory, vmetl Kalousek Babišovi. Vy jste jen kradli, ohradil se ministr

 
Vypjatá atmosféra provázela úterní jednání rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny o vládním konvergenčním programu. Ostře se do sebe pustili ministr financí Andrej Babiš (ANO) a jeho předchůdce Miroslav Kalousek (TOP 09). Podle něj současný kabinet rezignoval na úspory a zvyšuje strukturální deficit. Babiš označil jeho slova za demagogii a lež.
29.04.2014 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12389 článků) , Miroslav Kalousek (6372 článků)