Článek

Co způsobí vynucená monogamie?

 
Jak píše básník Fráňa Šrámek v jednom ze svých veršů ve Splavu, muž má touhu rozsévače, žena úrodný klín. Platí to obecně na celou živočišnou říši. Samci včetně mužů mají evolučně přirozenou touhu roznést své spermie na maximum samic. Jenže ne vždy je polygamie u jejich druhu možná. Mnohdy tak volí z existenčních důvodů monogamii, ale jen zřídka ji dodržují stoprocentně. Pokud k tomu nejsou donuceni jako řada pavouků. Samice samečky pro jistotu začnou žrát už při kopulaci. Aby nemohli zanášet jinam. To z těchto samců činí extrémně vybíravé tvory, kteří jdou jen po nejplodnějších sexbombách.
09.06.2016 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Fráňa Šrámek (5 článků)
Podobné články

Monogamie přežila jen díky tomu, že jsme ztratili čich

 
Ztráta čichu může za to, že se v naší společnosti udržela monogamie, tvrdí australský antropolog Michael Stoddart. V průběhu evoluce člověk podle něj přestal vnímat feromony jiných lidí. Kdyby se tak nestalo, monogamie by se nejspíš neměla šanci. 
08.04.2015 12:46 |

podobné články

Osobnosti: Michael Michael (721 článků)

Monogamie vede k nevěře. Pražané volí cestu polyamory

 
Monogamie jako přežitek dob minulých. Pražané se snaží najít cestu, jak se vypořádat s nevěrou a následovat přirozenost člověka bez omezování druhého. Důkazem toho je i rozrůstající se pražská polyamory komunita, do které přichází stále noví lidé s touhou zjistit, jak taková víceláska funguje.
29.04.2016 18:15 |

podobné články

Recidivistu Cooka čeká dlouhá a vynucená pauza

 
Útočník Pittsburghu Cooke dostal za faul loktem trest na 14 až 17 zápasů. Tučňákům tak bude chybět v prvních zápasech play off.
22.03.2011 10:40 |

podobné články

VIDEO: Slovák Jurčina napálil Van Riemsdyka a zlomil mu nohu

 
Hokejový útočník James van Riemsdyk z Philadelphie se ve čtvrtek po dvou týdnech vrátil na led do sestavy Flyers. Bohužel po střele Slováka Milana Jurčiny jej čeká vynucená pauza. Tvrdá rána mu zlomila nohu.
02.03.2012 15:55 |

podobné články

Nadalův návrat se odkládá. Zraněný Rafa si nezahraje další dva měsíce

 
Vynucená přestávka španělského tenisty Rafaela Nadala zaviněná zraněním kolena se ještě minimálně o dva měsíce protáhne. Třetí hráč světa tak přijde o semifinále Davisova poháru s USA v polovině září, v němž se chtěl podle původních představ vrátit na kurty.
03.09.2012 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Rafael Nadal (548 článků)

Smutný boj proti anorexii: Na mole uspějí POUZE KOSTRY

 
Osvěta proti poruše příjmu potravy jménem anorexie, okolnostmi tragických úmrtí vynucená prohlášení a přechodná opatření modelingového průmyslu jsou plná protikladů. Naposled to připomnělo nynější kolo castingů Elite Model Look, z nějž vycházejí nové, pohádkově placené hvězdy světových přehlídkových mol.
07.04.2013 05:05 |

podobné články

Svobodní: Krev svobodných občanů – Demonstrace skutečné solidarity

 
Darování krve je pravým projevem skutečné solidarity. Solidarita totiž znamená dobrovolnou společenskou soudržnost a ochotu ke vzájemné spolupráci či podpoře. Nelze ji vynutit státním zásahem. Vynucená solidarita totiž nemůže být solidaritou už z principu – vynucený dar není darem. Solidarita může být projevena jen svobodnou vůlí občana.
03.04.2014 05:30 |

podobné články

Blažek (ODS): Takzvaná dohoda s justicí je předčasná a vynucená

 
K takzvané dohodě vlády a justice je třeba zdůraznit, že se nejedná o dohodu a to proto, že justice napřed sevřela stát do kleští a poté si pondělní rozhodnutí vlády vynutila. Nešlo tedy o jednání dvou stran s rovnocenným postavením.
10.02.2015 06:35 |

podobné články

Děsivé svědectví ukrajinského vojáka: Elektrošoky, bití a vynucená přiznání

 
Anatolij Svyryd přežil jednu z nejvíce hořkých porážek ukrajinské armády. Když se vzdal, byl přinucen pochodovat ulicemi Doněcka kontrolovaného povstalci. Následně byla zadržena i jeho žena, která se snažila vyjednat jeho propuštění. Oba jsou již nyní na svobodě, společně se vrátili do Kyjeva ke svému devítiletému synovi, napsal zpravodajský portál BBC.
24.03.2015 14:50 |

podobné články

Radek Štěpánek hlásí návrat, prvním testem bude Sarasota

 
Dlouhých sedm měsíců si nezahrál žádný turnaj, vynucená pauza zaviněná zraněním je ale u konce. Tenista Radek Štěpánek se vrací na kurty a první test jej čeká příští týden na challengeru v Sarasotě. 
09.04.2015 14:56 |

podobné články

Osobnosti: Radek Štěpánek (801 článků)

Je věrnost normální?

 
Monogamie je pro člověka nepřirozená...
19.04.2011 11:05 |

podobné články

Zakladatel magazínu Playboy Hefner: Monogamie není normální

 
Je prý nepřirozená a lidé se ji snaží vnutit uměle.
13.06.2011 12:15 |

podobné články

Ve znamení Panny: O nevěře

 
O nevěře vychází spousty více či méně seriózních článků. Je to tematický evergreen, nad kterým se můžeme rozhořčovat, zaslzet nebo se jen potutelně usmívat. Ať už jste zastánci monogamie, nebo příklady ze zvířecího světa omlouváte svou nestřídmost, navrhuji nevěru příliš neřešit. Ve skutečnosti se totiž nejspíše neobáváme nevěry, ale ohrožení vztahu.
15.06.2012 05:35 |

podobné články

Gábina Partyšová poprvé otevřeně popsala, jak prožívá nevěru manžela a útoky jeho milenky

 
Moderátorka Gabriela Partyšová  (34) prožila kvůli nevěře svého manžela nejhorší léto svého života. "Každopádně nejhorší za deset let, co jsme spolu. Vím, že monogamie v podstatě neexistuje a každý muž udělá aspoň jednou to, co Pepa. Já mu byla těch deset let věrná, ale předtím jsem si také hodně užívala," řekla Super.cz Gábina.
06.09.2012 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Gabriela Partyšová (282 článků)

Gábina Partyšová poprvé otevřeně popsala, jak prožívá nevěru manžela a útoky jeho milenky

 
Moderátorka Gabriela Partyšová  (34) prožila kvůli nevěře svého manžela nejhorší léto svého života. "Každopádně nejhorší za deset let, co jsme spolu. Vím, že monogamie v podstatě neexistuje a každý muž udělá aspoň jednou to, co Pepa. Já mu byla těch deset let věrná, ale předtím jsem si také hodně užívala," řekla Super.cz Gábina.
06.09.2012 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Gabriela Partyšová (282 článků)

Dva a více manželů? Polygamie bude do 10 let normální!

 
Monogamie je zastaralá a mnohonásobné vztahy s několika partnery budou brzy velmi běžné.
20.08.2013 11:20 |

podobné články

Kotě, to je moje milenka a bude s námi bydlet! Podle vědců je monogamie přežitek!

 
Poté, co se uzákonil sňatek lidí stejného pohlaví, mnoho lidí se domnívá, že dalším krokem bude svatba více lidí rozdílných či stejných pohlaví. Ti si mezi sebou budou slibovat věrnost do konce života.
25.08.2013 15:10 |

podobné články

Dlouholetý partner atraktivní herečky překvapil: Být monogamní je pro mě těžké

 
Herec Joshua Jackson přiznal, že má problém s konceptem monogamie. Ačkoli žije s německou herečkou Diane Kruger, s níž si slíbili věrnost, není pro něho dodržování tohoto závazku jednoduché. Hvězda seriálu Dawsonův svět otevřeně přiznává, že žít celý život sexuálně s jedinou ženou je pro něj tvrdé.
17.05.2015 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Joshua Jackson (7 článků) , Diane Kruger (21 článků)

Krasavec Joshua Jackson: Být monogamní je pro mě těžké

 
Herec Joshua Jackson přiznal, že má problém s konceptem monogamie. Ačkoli žije s německou herečkou Diane Krugerovou, s níž si slíbili věrnost, není pro něho dodržování tohoto závazku jednoduché. Hvězda seriálu Dawsonův svět otevřeně přiznává, že žít celý život sexuálně s jedinou ženou je pro něj tvrdé.
18.05.2015 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Joshua Jackson (7 článků)