Článek

Co způsobí vynucená monogamie?

 
Jak píše básník Fráňa Šrámek v jednom ze svých veršů ve Splavu, muž má touhu rozsévače, žena úrodný klín. Platí to obecně na celou živočišnou říši. Samci včetně mužů mají evolučně přirozenou touhu roznést své spermie na maximum samic. Jenže ne vždy je polygamie u jejich druhu možná. Mnohdy tak volí z existenčních důvodů monogamii, ale jen zřídka ji dodržují stoprocentně. Pokud k tomu nejsou donuceni jako řada pavouků. Samice samečky pro jistotu začnou žrát už při kopulaci. Aby nemohli zanášet jinam. To z těchto samců činí extrémně vybíravé tvory, kteří jdou jen po nejplodnějších sexbombách.
09.06.2016 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Fráňa Šrámek (7 článků)
Podobné články

Monogamie přežila jen díky tomu, že jsme ztratili čich

 
Ztráta čichu může za to, že se v naší společnosti udržela monogamie, tvrdí australský antropolog Michael Stoddart. V průběhu evoluce člověk podle něj přestal vnímat feromony jiných lidí. Kdyby se tak nestalo, monogamie by se nejspíš neměla šanci. 
08.04.2015 12:46 |

podobné články

Osobnosti: Michael Michael (1172 článků)

Monogamie vede k nevěře. Pražané volí cestu polyamory

 
Monogamie jako přežitek dob minulých. Pražané se snaží najít cestu, jak se vypořádat s nevěrou a následovat přirozenost člověka bez omezování druhého. Důkazem toho je i rozrůstající se pražská polyamory komunita, do které přichází stále noví lidé s touhou zjistit, jak taková víceláska funguje.
29.04.2016 18:15 |

podobné články

Monogamie není přirozená, míní Scarlett Johanssonová

 
Scarlett Johanssonová (32) má za sebou dvě nevydařená manželství. Herečka je přesvědčená, že je monogamie nepřirozená a že zůstat věrný jedinému partnerovi je příliš velkou dřinou.
15.12.2010 00:05 |

podobné články

Monogamie je nepřirozená, tvrdí Scarlett Johansson

 
Herečka Scarlett Johansson naznačila, že důvodem krachu jejího druhého manželství byl konvenční pohled novináře Romaina Dauriaka na manželskou věrnost. Hollywoodská hvězda totiž tvrdí, že je monogamie nepřirozená a že zůstat věrný jedinému partnerovi je příliš velkou dřinou.
18.02.2017 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Scarlett Johansson (292 článků)

Recidivistu Cooka čeká dlouhá a vynucená pauza

 
Útočník Pittsburghu Cooke dostal za faul loktem trest na 14 až 17 zápasů. Tučňákům tak bude chybět v prvních zápasech play off.
22.03.2011 10:40 |

podobné články

VIDEO: Slovák Jurčina napálil Van Riemsdyka a zlomil mu nohu

 
Hokejový útočník James van Riemsdyk z Philadelphie se ve čtvrtek po dvou týdnech vrátil na led do sestavy Flyers. Bohužel po střele Slováka Milana Jurčiny jej čeká vynucená pauza. Tvrdá rána mu zlomila nohu.
02.03.2012 15:55 |

podobné články

Nadalův návrat se odkládá. Zraněný Rafa si nezahraje další dva měsíce

 
Vynucená přestávka španělského tenisty Rafaela Nadala zaviněná zraněním kolena se ještě minimálně o dva měsíce protáhne. Třetí hráč světa tak přijde o semifinále Davisova poháru s USA v polovině září, v němž se chtěl podle původních představ vrátit na kurty.
03.09.2012 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Rafael Nadal (549 článků)

Smutný boj proti anorexii: Na mole uspějí POUZE KOSTRY

 
Osvěta proti poruše příjmu potravy jménem anorexie, okolnostmi tragických úmrtí vynucená prohlášení a přechodná opatření modelingového průmyslu jsou plná protikladů. Naposled to připomnělo nynější kolo castingů Elite Model Look, z nějž vycházejí nové, pohádkově placené hvězdy světových přehlídkových mol.
07.04.2013 05:05 |

podobné články

Svobodní: Krev svobodných občanů – Demonstrace skutečné solidarity

 
Darování krve je pravým projevem skutečné solidarity. Solidarita totiž znamená dobrovolnou společenskou soudržnost a ochotu ke vzájemné spolupráci či podpoře. Nelze ji vynutit státním zásahem. Vynucená solidarita totiž nemůže být solidaritou už z principu – vynucený dar není darem. Solidarita může být projevena jen svobodnou vůlí občana.
03.04.2014 05:30 |

podobné články

Blažek (ODS): Takzvaná dohoda s justicí je předčasná a vynucená

 
K takzvané dohodě vlády a justice je třeba zdůraznit, že se nejedná o dohodu a to proto, že justice napřed sevřela stát do kleští a poté si pondělní rozhodnutí vlády vynutila. Nešlo tedy o jednání dvou stran s rovnocenným postavením.
10.02.2015 06:35 |

podobné články

Děsivé svědectví ukrajinského vojáka: Elektrošoky, bití a vynucená přiznání

 
Anatolij Svyryd přežil jednu z nejvíce hořkých porážek ukrajinské armády. Když se vzdal, byl přinucen pochodovat ulicemi Doněcka kontrolovaného povstalci. Následně byla zadržena i jeho žena, která se snažila vyjednat jeho propuštění. Oba jsou již nyní na svobodě, společně se vrátili do Kyjeva ke svému devítiletému synovi, napsal zpravodajský portál BBC.
24.03.2015 14:50 |

podobné články

Radek Štěpánek hlásí návrat, prvním testem bude Sarasota

 
Dlouhých sedm měsíců si nezahrál žádný turnaj, vynucená pauza zaviněná zraněním je ale u konce. Tenista Radek Štěpánek se vrací na kurty a první test jej čeká příští týden na challengeru v Sarasotě. 
09.04.2015 14:56 |

podobné články

Osobnosti: Radek Štěpánek (833 článků)

Vražda? Zabití? Nebo jen vynucená obrana před násilníkem? Muž, který v Chomutově zastřelil Roma, může u soudu uspět!

 
O střelbě v Chomutově toho zatím moc nevíme. Sedmatřicetiletý Marek vzal legálně drženou zbraň a zabil Roma, který v noci údajně dělal na ulici rozruch dodávkou. Místní komunita Romů má pocit, že šlo o jasnou vraždu. Právníci ale naznačují, že mohlo jít i o vynucenou obranu.
31.05.2017 14:00 |

podobné články

Chtěl Babiš vládnout od začátku sám? Nesmysl, tvrdí Brabec a 4 roky vlády bez důvěry odmítá

 
Menšinovou vládu nechtěli, je to prý vynucená věc, žádný Babišův „ďábelský“ plán. Ani čtyři roky vládnout bez důvěry si vicepremiér Richard Brabec (ANO) nedokáže představit. V získání důvěry dál věří, je však zklamaný, že někteří politici předvádí destruktivní chování. Miroslav Kalousek (TOP 09) si dle Brabce dál myslí, že je „ředitelem zeměkoule“ a v opozici je „narváno“. Brabec dává nahlédnout i do výběru jmen pro menšinovou vládu ANO. Bude se stěhovat i on na jiný rezort?
04.11.2017 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6371 článků) , Richard Brabec (325 článků)

VIDEO pro ty, co hazardují na silnici: Podívejte se, co způsobí letní guma na sněhu

 
Od 1. listopadu musíte mít zimní gumy, kdo zkoumá mezery v zákoně a hledá právní kličky, měl by se podívat na video, jakou paseku způsobí letní pneumatika na sněhu.
29.10.2012 14:30 |

podobné články

Zajímavá statistika: 6 nejčastějších zranění, která si lidé způsobí v opilosti

 
Alkohol je dobrý sluha, ale zlý pán. Pokud to s ním přeženete, ranní "kocovina":http://www.extra.cz/10-nejdivnejsich-receptu-jak-se-zbavit-kocoviny rozhodně není tím nejhorším, co vás může potkat. Níže naleznete přehled šesti nejčastějších zranění, která si lidé v opilosti způsobí.
30.08.2013 13:15 |

podobné články

Černý pátek 13. Zaměstnanci způsobí téměř třikrát víc škod

 
V pátek 13. se rozbije dvakrát víc čelních skel automobilů, lidé svým zaměstnavatelům způsobí téměř třikrát víc škod, ale s menšími následky, a zloději ukradnou jen polovinu obvyklého počtu aut. Vyplývá to ze statistiky pojišťovny Generali. Naopak podle dat České pojišťovny bývá pátek 13. normálním dnem. Kooperativa má zase v tyto dny o desetinu méně majetkových škod než v jiné pátky. 
13.09.2013 18:50 |

podobné články

NOVÝ OBČANSKÝ ZÁKONÍK: Jak je to s odpovědností za škodu, kterou vám způsobí živnostník?

 
Podle současného občanského zákoníku ten, kdo má např. prodejnu, řemeslnou dílnu či je elektrikářem na živnostenský list podléhá velice přísným měřítkům. Včetně případné náhrady za škody, které způsobí zákazníkovi. Co se v oblasti škody z provozní činnosti změní v novém občanském zákoníku?
07.11.2013 19:06 |

podobné články

Optická iluze způsobí stav jako po užití drog. Není vhodná pro epileptiky a lidi citlivé na světlo

 
Při upřeném pozorování středu videosnímku po dobu 30 sekund se vám začne „vlnit“ pohled. Optická iluze totiž působí na mozkové buňky detekující pohyb a způsobí jejich chvilkové utlumení. Optické iluze takto fascinují lidstvo po celá staletí.
12.04.2014 11:50 |

podobné články