Článek

Co z nás dělá alkoholiky?

 
Že je alkoholismus dědičný, víme už odnepaměti. Proč ale někdo závislosti na etanolu odolává, třebaže pije opakovaně, zatímco jinému stačí pár skleniček, se dosud netušilo. Švédští vědci ale tvrdí, že za to zřejmě může jistý enzym v mozku, respektive jeho nedostatek. Jedinci, kterým v mozku chybí, se po požití etanolu snadno stávají závislými.
02.09.2016 09:50 |

podobné články

Podobné články

Z dětí jsem vychoval normální alkoholiky, chlubí se Bolek Polívka

 
Herec Boleslav Polívka má dohromady šest dětí se čtyřmi ženami. Sám sebe v Show Jana Krause nazval ambulantním otcem a pochlubil se tím, že z dětí vychoval normální alkoholiky. Další články k tématu: Evropská unie přispěla miliony na penzion a saunu Farmy Bolka Polívky Polívka dotáčí rychlofilm o přemnožených klaunech, premiéra je večer Pokračování Kurvahošigutntag začne Polívka točit napřesrok
20.11.2010 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Scarlett Johansson (281 článků) , Ryan Reynolds (156 článků) , Bolek Polívka (487 článků) , Jan Kraus (989 článků) , Kellan Lutz (32 článků)

Dennis Rodman se vrátil z KLDR psychicky na dně. Ihned odešel do léčebny pro alkoholiky

 
Obhajoval Kim Čong-una a věznění Kennetha Baeho v Severní Koreji, pak do stalinistické země odcestoval, aby osobně slavil s tyranským diktátorem Kimem jeho narozeniny. Poté, co se za své chování bývalý basketbalista Dennis Rodman omluvil, nastoupil do léčebny pro alkoholiky. Jeho mluvčí potvrdil, že podivné chování způsobila těžká opilost a závislost na etanolu.
24.01.2014 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Dennis Rodman (50 článků) , Kim (10 článků) , Kim Kim (1033 článků)

Jaromír Štětina vytasil další důvod, proč nepůjde na Hrad: Nemám rád alkoholiky a lháře

 
Europoslanec Jaromír Štětina už dříve na Facebooku uvedl, že pozvánku na Hrad na slavnostní večer při příležitosti státního svátku od Miloše Zemana vyhodí. Nejenže se mu nelíbí nepozvání dvou rektorů, důvodů má údajně více. „Jeden další je ten, že nemám rád alkoholiky a lháře,“ napsal doslova v diskuzi pod sdíleným článkem ParlamentníchListů.cz s názvem „Takto Miloš Zeman zesměšnil politika, který zítra odmítl přijít na Hrad“, a který si Štětina sdílel na svém facebookovém profilu.
28.10.2014 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Štětina (261 článků) , Miloš Zeman (16440 článků)

Česko získalo jednoznačně první místo v kouření marihuany

 
Jsme zemí hříchů, bojujeme proti nim, ale v opačném pořadí. Ve spotřebě cigaret jsme devátí a v hazardních hrách až dvanáctí. Na alkoholiky a drogově závislé si náš stát zatím netroufá.
05.01.2016 14:40 |

podobné články

Melanie Griffithová je opět v léčebně, tentokrát dobrovolně

 
Herečka Melanie Griffithová opět nastoupila do léčebny pro alkoholiky a lidi závislé na drogách, tentokrát však dobrovolně. Potvrdil to její mluvčí s tím, že se herečka v současnosti nepotýká se žádnou závislostí, jde jen o prevenci po domluvě s lékaři. Manželka Antonia Banderase pobývá v Utahu v sanatoriu Cirque Lodge, kde se léčila například také Eva Mendesová či Lindsay Lohanová.
25.08.2009 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Lindsay Lohan (685 článků) , Melanie Griffith (94 článků) , Eva Mendes (118 článků)

Melanie Griffith je opět v léčebně

 
Melanie Griffith nastoupila dobrovolně do léčebny pro alkoholiky v Utahu, kde se léčila i Eva Mendes nebo Lindsay Lohan. Odvezl ji tam její manžel Antonio Banderas. Slavná herečka podstoupí v rámci prevence tzv. udržovací kúru.
25.08.2009 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Antonio Banderas (136 článků) , Lindsay Lohan (685 článků) , Melanie Griffith (94 článků) , Eva Mendes (118 článků)

Melanie Griffithová je opět v léčebně, tentokrát preventivně

 
Herečka Melanie Griffithová nastoupila dobrovolně do léčebny pro alkoholiky a lidi závislé na drogách. Hollywoodská hvězda se ale tentokrát se žádnou závislostí nepotýká, pouze podle slov své tiskové mluvčí po domluvě s lékaři podstoupí udržovací abstinenční terapii.
25.08.2009 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Melanie Griffith (94 článků)

Robbie Williams: V Los Angeles mají pro alkoholiky pochopení

 
Robbie Williams věří, že se dnes netopí v alkoholu jen díky Los Angeles. Žil tam několik posledních let a prý to pro něj bylo vysvobození. V Británii se totiž na lidi mající problém s alkoholem dívají s ohrnutým rtem a lidé se na ostrově bojí chodit do léčebny. To v hlavním městě filmu se léčil či léčí skoro každý a návštěva sanatoria je tam brána jako samozřejmost.
17.02.2010 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Robbie Williams (469 článků)

Osud Nathana: Vzorný kluk deptaný alkoholiky

 
Neuvěřitelný příběh Natahana mi vyprávěla jeho přítelkyně, šestadvacetiletá Anna. Z jejího vyprávění mrazilo. A ještě víc ze závěru, že i tenhle třiadvacetiletý, na svůj věk velmi úspěšný a vyrovnaný mladík si táhne léta týrání dál. Ani on se nedokáže s psychickou a fyzickou brutalitou rodičů vyrovnat.
20.05.2010 05:05 |

podobné články

Otec Lindsay Lohanové si otevře léčebnu pro alkoholiky a narkomany

 
Po čtrnácti dnech ve vězení strávila Lindsay Lohanová dalších třiadvacet dní v léčebně pro závislé na drogách. Do podobného sanatoria se přitom dostala poněkolikáté. Hrátky s drogami a alkoholem ji opakovaně přivedly k soudu a nakonec nasměrovaly až do vězení. Její otec Michael Lohan se případem své dcery inspiroval a chce podobným mladým dívkám pomáhat. V Kalifornii plánuje otevřít novou léčebnu pro závislé na omamných látkách. Zřejmě chce mít dceru pořád na očích.
30.08.2010 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Lindsay Lohan (685 článků) , Michael Lindsay (10 článků)

Otec Lindsay Lohan si otevře léčebnu pro alkoholiky a narkomany

 
Po čtrnácti dnech věznění strávila Lindsay Lohan třiadvacet dní v léčebně pro závislé na drogách. Do podobného sanatoria se přitom dostala poněkolikáté. A hrátky s drogami a alkoholem ji opakovaně přivedly k soudu a nakonec nasměrovaly až do vězení.
02.09.2010 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Lindsay Lohan (685 článků)

Otec Lohanové si otevře léčebnu pro alkoholiky a narkomany

 
Po čtrnácti dnech věznění strávila Lindsay Lohan třiadvacet dní v léčebně pro závislé na drogách. Do podobného sanatoria se přitom dostala poněkolikáté. A hrátky s drogami a alkoholem ji opakovaně přivedly k soudu a nakonec nasměrovaly až do vězení. Její otec Michael Lohan se případem své dcery inspiroval a chce podobným mladým dívkám pomáhat. V Kalifornii plánuje otevřít novou léčebnu pro závislé na omamných látkách. Zřejmě chce mít dceru pořád na očích.
06.09.2010 12:59 |

podobné články

Osobnosti: Lindsay Lohan (685 článků) , Michael Lindsay (10 článků)

Češky sní o znásilnění, Švédky o sexu na veřejnosti

 
Švédská spisovatelka českého původu Kateřina Janouchová (47) se vypravila na odvážnou výpravu do sexuálního podvědomí švédských žen a na toto téma nedávno vydala kontroverzní knihu Tajné sexuální fantazie švédských žen. Sebevědomá blondýnka má se sexem mnoho zkušeností. Ze dvou manželství s alkoholiky má pět dětí, psala do sexuálních rubrik různých časopisů. Do češtiny bylo dosud přeloženo jedenáct jejích knih. Přinášíme to nejlepší z rozhovoru, který poskytla magazínu Reflex.
26.02.2011 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Janouchová (9 článků)

Alkoholik David Arquette: Nepiju už 100 dní!

 
Herec David Arquette už sto dní nesáhl na jedinou skleničku alkoholu. Léčba v sanatoriu pro alkoholiky podle něj zabrala a dokáže si teď krásy života užívat i bez lihovin.
18.04.2011 18:20 |

podobné články

Osobnosti: David Arquette (57 článků)

Vévodkyně Kate poprvé bez manžela: Úžasně elegantní zavítala do baru pro bývalé alkoholiky a narkomany

 
Vévodkyně z Cambridge Catherine  (30) se vydala na první oficiální cestu po Velké Británii bez manžela, prince Williama  (29) . Ten je od ní vzdálený téměř 13 tisíc kilometrů, jelikož si plní svou šestitýdenní vojenskou misi na Falklandách. Svátek zamilovaných si tak dvojice společně neužila. Catherine však v těchto dnech absolvuje návštěvu britských měst. V Liverpoolu se například zastavila mimo jiné i v nealkoholickém baru s názvem Brink Bar.
17.02.2012 11:05 |

podobné články

Češi nechtějí mít za sousedy narkomany, alkoholiky a kriminálníky

 
Češi se nejvíce straní lidí závislých na drogách a alkoholu, nebo těch, kteří mají či měli problémy se zákonem. Podle průzkumu CVVM by někoho takového nechtělo mít za souseda 86, respektive 78 či 74 procenta obyvatel.
11.04.2012 21:30 |

podobné články

Pracujete jako barmanka nebo číšnice? Pak vám hrozí alkoholismus

 
Lidé pracující za barem jsou alkoholiky častěji.
06.09.2012 08:50 |

podobné články

VIDEO: Jak vidí prohibici celebrity? Létají i sprostá slova

 
Vyhlášení prohibice v souvislosti s kauzou metanol hodnotí známé osobnosti různě. Jedni s opatřením vlády souhlasí, jiní ne. A někteří neváhají použít ani sprostá slova. Další články k tématu: Lékaři z prohibice nejásají, těžké alkoholiky to zažene do ilegality Stát spočítal prohibici: ve skladech zůstalo 20 milionů lahví Stát může kvůli prohibici přicházet měsíčně až o tři čtvrtě miliardy KOMENTÁŘ: Hospody budou krachovat nezávisle na prohibici
18.09.2012 01:20 |

podobné články

Domov nebo mučírna? V Červeném Újezdě škemrají důchodci o jídlo! Večeře: Chléb s hořčicí!

 
Nemocní a staří lidé mají trpět hlady, dlouhé hodiny leží v použitých plenách... Přesně tak zní svědectví o péči o klienty v Domově na kopci v areálu bývalého utečeneckého tábora v Červeném Újezdě na Teplicku. Ubytovává seniory, dementní alkoholiky a psychiatricky nemocné, kterým má poskytovat stejnou péči jako domovy důchodců. A to bez licence! Vedení prý má zájem jen o jejich peníze.
19.04.2013 12:05 |

podobné články