Článek

Co předpovídají meteorologové: Teplo přijde až o Velikonocích

 
Příští čtyři týdny bude o něco větší zima, než je v tuto dobu obvyklé. Meteorologové to uvedli ve výhledu počasí. Nejchladněji bude hned příští týden. Naopak v půli dubna rtuť teploměru vyšplhá až na 14 stupňů.
22.03.2015 05:05 |

podobné články

Podobné články

Teplé počasí naruší lehké ochlazení o víkendu, babí léto se ale hned vrátí

 
Pranostika Po teplém září, říjen se zle tváří letos rozhodně platit nebude. Meteorologové předpovídají neobvykle vysoké teploty, očekávají, že budou padat rekordy, a teplo by mělo být i po mírném ochlazení, které předpovídají na neděli a pondělí.
09.10.2014 13:35 |

podobné články

Hurikánová sezona bude pekelná, předpovídají meteorologové

 
Meteorologové z Coloradské státní univerzity (CSU) předpovídají, že letošní hurikánová sezona v Atlantském oceánu bude mimořádně rušná.
27.05.2010 08:35 |

podobné články

Začátek prázdnin bude teplý a suchý, předpovídají meteorologové

 
Slunce, letní teploty a minimum srážek, předpovídají meteorologové pro následující čtyři týdny. Prázdniny by se měly odstartovat s nadprůměrnými teplotami. Přetrvávat bude sucho, plyne z měsíčního výhledu, který v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.
06.06.2015 14:51 |

podobné články

Mrazivé počasí vydrží až do poloviny února, předpovídají meteorologové

 
Mrazivé počasí by mělo trvat až do poloviny února, předpovídají meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu ve svém měsíčním výhledu počasí. Nejchladněji, s teplotami, které klesnou až na minus 17 °C, bude nadcházející týden. Na konci ledna a v prvních týdnech února by se mělo lehce oteplit, mrznout bude i nadále. Vydatně sněžit by mělo první únorový týden.
16.01.2016 15:20 |

podobné články

Nejdražší je teplo v Liberci a nejlevnější v Pardubicích, Chrudimi a Hradci Králové

 
Poslanci mohou lidem ušetřit 14 miliard korun na účtech za teplo během příštích sedmi let, pokud prosadí povinnost dosahovat každoročně 1,5procentní úspory energie na straně distributorů energie a maloobchodních prodejců. Nejvíce za teplo nyní platí domácnosti v Liberci, kde jedna domácnost ročně za teplo zaplatí přes 28 tisíc korun, naopak v Pardubicích, Chrudimi a Hradci Králové zaplatí 17 tisíc korun, tedy o více než 10 tisíc korun méně.
03.02.2014 10:35 |

podobné články

MMR o novém rozúčtování nákladů na teplo v domě: Účty za teplo budou spravedlivější

 
Již v tomto roce dostanou uživatelé bytů vyúčtování nákladů za teplo podle nové vyhlášky Ministerstva pro místní rozvoj, která je účinná od ledna 2016 (vyhláška číslo 269/2015 Sb.). Vyhláška přináší změny v dosavadním způsobu, jakým se v bytových domech doposud rozúčtovávaly platby za teplo.
06.02.2017 07:40 |

podobné články

Co dělat po Velikonocích s tolika vejci? 5 rychlých a levných receptů

 
Co udělat po Velikonocích s tolika vykoledovanými kraslicemi, když nechcete celý týden jíst klasickou pomazánku? Připravili jsme pro vás pět receptů, které jsou rychlé a především levné. Co udělat po Velikonocích
21.04.2014 13:40 |

podobné články

Po mrazech přijde příští týden prudké oteplení

 
Mrazy končí. Velmi teplý konec ledna předpovídají meteorologové. Teplo by se navíc mělo udržet i začátkem února. Teploty kolem dlouhodobého průměru pak budou panovat v dalších týdnech.
23.01.2016 15:10 |

podobné články

Meteorologové varují před silnými bouřkami a vydatným deštěm

 
Česko čeká opět sychravý víkend, předpovídají meteorologové. Obloha bude zatažená, občas skropí zem dešťové přeháňky a teploty se vyšplhají maximálně k 17 stupňům Celsia. S tropickými vedry se mohou Češi nejméně do konce měsíce rozloučit. Meteorologové varují před bouřkami na Moravě a vydatným deštěm na východě Čech, které mohou zvednout hladiny řek.
17.06.2010 09:25 |

podobné články

Teplo a bez dešťů, slibují meteorologové do konce měsíce

 
Teplo a bez dešťů. To slibují meteorologové ve své předpovědi do konce listopadu. Nejtepleji by mělo být nastávající týden, kdy teploty budou atakovat i 14 °C. Ke konci listopadu se ale ochladí a nad ránem bude mrznout.
09.11.2014 16:40 |

podobné články

Oteplí se až po Velikonocích, zbytek března bude chladný

 
Teplejšího počasí se lidé dočkají až po Velikonocích. Podle měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude zbytek března chladný, teplotně nadprůměrný by měl být druhý dubnový týden. V půlce příštího měsíce ale meteorologové očekávají opět ochlazení.
23.03.2013 15:30 |

podobné články

Meteorologové slibují: Ve čtvrtek přijde léto, bude 26 stupňů!

 
Počasí si s námi v posledních dnes zahrává. Po rekordních čtvrtečních 28 °C a současném chladném a deštivém víkendu to opět vypadá, že se za pár dnů zase vrátí jaro! Vlastně k nám nakoukne i léto! Meteorologové totiž na čtvrtek předpovídají až 26 nad nulou!
21.04.2013 05:15 |

podobné články

Meteorologové slibují: Ve čtvrtek přijde léto, bude 26 stupňů!

 
Počasí si s námi v posledních dnes zahrává. Po rekordních čtvrtečních 28 °C a současném chladném a deštivém víkendu to opět vypadá, že se za pár dnů zase vrátí jaro! Vlastně k nám nakoukne i léto! Meteorologové totiž na čtvrtek předpovídají až 26 nad nulou!
24.04.2013 02:11 |

podobné články

POČASÍ: Nízká oblačnost, na Moravě hezky a teplo

 
V sobotu bude zataženo nízkou oblačností, naproti tomu na horách a během dne pak místy i v nižších polohách předpovídají meteorologové skoro jasno až polojasno. Ojediněle se objeví mrholení a mlhy.
04.11.2011 06:10 |

podobné články

POČASÍ: Oblačno až zataženo, ale celkem teplo

 
Ve čtvrtek bude v Česku převážně oblačno až zataženo, ojediněle meteorologové předpovídají místy déšť a v polohách nad 800 m sněžení.
15.12.2011 06:35 |

podobné články

Jaké budou poslední únorové dny a přinese březen teplo?

 
Tímto čtvrtkem končí únor. Únorové počasí v České republice bylo mrazivé a plné sněhu. Dočkáme se alespoň na jeho konci změny? A jaký bude začátek března, měsíce, v němž oficiálně začne jaro? Meteorologové předpovídají přelom těchto dvou měsíců ve znamení stupňů nad nulou, ale noční náledí se stále udrží.
26.02.2013 11:15 |

podobné články

Česko sevře inverze, slunce bude jen na horách

 
Relativně teplo, ale minimum slunečních paprsků, tak bude vypadat závěr října. Po celý týden meteorologové předpovídají silnou inverzi. Deštníky v tomto týdnu potřebovat nebudeme, řekla v pondělí Novinkám Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
26.10.2015 15:11 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (710 článků)

Únor odstartuje s přívaly sněhu na horách a teplotními rekordy v nížinách

 
Nadprůměrné teplo a větrno by mělo charakterizovat počasí během prvního únorového týdne. Zvláště v jeho úvodu se dočkáme teplot nad 10 stupňů Celsia, padnout by mohly i na některých místech teplotní rekordy, předpovídají meteorologové. Ve středu a ve čtvrtek se lyžaři v horských oblastech dočkají další sněhové nadílky, sdělila Novinkám Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
01.02.2016 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (710 článků)

Počasí se pokazí: Přijde déšť, bouřky a silný vítr!

 
Začali jste si užívat léto? Počasí, které předpovídají meteorologové na příští dny, vám bohužel zkazí radost. I když Medarda je až 8. června, fakticky přijde už dnes. Ochladí se a téměř celou republiku zkropí déšť. A Moravu postihnou i silné bouřky.
04.06.2017 05:15 |

podobné články