Článek

Co opravdu způsobuje plešatost?!

 
Není žádným závratným objevem, že plešatost a řídnutí vlasů nastávají ve chvíli, kdy cibulky v pokožce hlavy přestanou tvořit chlup. Jenže proč k tomu s rostoucím věkem dochází ve vyšší míře, se přesně nevědělo. Vědci z Japonska, USA a Nizozemska prokázali, že s přibývajícími roky roste počet genetických poškození kmenových buněk ve vlasových folikulech. A ty přestávají produkovat vlasy.
11.02.2016 16:05 |

podobné články

Podobné články

Objevili lékaři lék na plešatost? Růst vlasů podporují léky na autoimunitní onemocnění

 
Vědci z kolumbijské univerzity tvrdí, že nalezli způsob, jak vrátit plešatým mužům jejich kštici. K léčbě použili léky na autoimunitní choroby nebo poruchy krvetvorby a obnovily během tří týdnů činnost vlasových folikul, tím pádem i růst vlasů. Informoval o tom Daily Mail s odkazem na studii zveřejněnou na vědeckém serveru Science. "Takových sloučenin, které by podpořily růst vlasové tkáně tak rychle, neexistuje mnoho. Závěry studie zní velice slibně, i když není dosud prokázáno, že jsme našli lék na plešatost,“ vysvětlila členka výzkumného týmu. V budoucnu se hodlají zaměřit na zjištění, zda uvedené preparáty budou fungovat stejně i v přípravcích určených speciálně pro pokožku hlavy.
29.10.2015 10:15 |

podobné články

Prospěšné éčko: Protispékavá látka E 900 by mohla léčit plešatost

 
Protispékavá látka používaná v potravinářství a známá pod značkou E 900 může být novým lékem na plešatost. Podle japonských vědců totiž dimethylpolysiloxan stimuluje vlasové cibulky k růstu a množení.
09.02.2018 10:35 |

podobné články

Rytmus: Záhada jeho paruky

 
Rapper Rytmus (34) se při posledním vyřazování SuperStar obejvil v paruce. Jaký měla netradiční pokrývka na jeho hlavě smysl? Chtěl skrýt začínající plešatost nebo šlo jen o další z jeho provokací?
27.04.2011 05:15 |

podobné články

Revoluční objev: Plešatost lze vyléčit tukem z břicha

 
Už do pěti let by mohla být na trhu revoluční léčba plešatění.
08.09.2011 09:55 |

podobné články

Nová naděje pro plešaté? Injekce s vlastní krví!

 
Plešatost může pomoci vyléčit injekce vlastní krevní plazmy.
07.05.2013 11:45 |

podobné články

Bojíte se rakoviny či cukrovky? Pijte před východem slunce moč jalovic, radí hinduisté

 
Hinduistické hnutí na severu Indie propaguje speciální formu urinoterapie. Při ní člověk nepopíjí vlastní moč, ale natočí si před východem slunce čerstvou moč z posvátné krávy. Taková je sterilní a má prý léčivé účinky. Krom diabetu a rakoviny údajně léčí i tuberkulózu či plešatost. Ovšem musí to být moč jalovic.
16.01.2014 09:35 |

podobné články

Docela slušná proměna: VyVolené Evě hrozila plešatost, takhle nakonec dopadla

 
Jak Super.cz již informoval , asi nejmedializovanější hvězdička reality show VyVolení Eva Feuereislová  (24) má za sebou obří průšvih s vlasy. Některé chomáče se jí zpřetrhaly a hrozilo, že za chvilku bude připomínat kšticí Honzu Musila. Eva ale na své hlavě zapracovala a teď nám ukázala, jak si ji zachránila!
23.04.2014 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Honza Musil (130 článků)

Čeká je hlava holá jako koleno? Tohle má být budoucnost princů Williama a Harryho

 
Obdivovatelky anglických princů by měly raději odvrátit zraky... Podle lékaře Asima Shahmalaka z jedné britské kliniky specializující se na transplantace vlasů je toto možná podoba bratrů kolem jejich padesátých narozenin. A vzhledem k tomu, že William  (32) a Harry  (29) budou mít prý plešatost v genech, nezdá se být Shahmalakova představa tak realitě vzdálená, jako tomu u podobných grafických úprav obvykle bývá...
30.07.2014 12:55 |

podobné články

Vědci jásají: Prý mají lék na plešatost!

 
Dvě třetiny mužů a téměř třetina žen zažívá v dospělosti výraznou ztrátu vlasů. U některých se řídnutí vlasového porostu projeví úplnou plešatostí. Ačkoli muži s tím většinou problémy nemají, i mezi nimi se najdou tací, kterým lysiny působí psychické potíže a snaží se s nimi bojovat všemožně. Dosavadní léčba má ale řadu negativních vedlejších účinků. Velmi slibně vedle toho vypadají výzkumy ze Španělska, kde se zabývali vlivem bílých krvinek ze skupiny makrofágů. Ty totiž mohou růst vlasů podpořit a obnovit.
28.12.2014 16:00 |

podobné články

Budete plešatí? Nový genetický test to odhalí už po narození

 
O tom, jestli bude muž v padesáti chodit s holou hlavou, nebo mít stále bujnou kštici, je z velké části rozhodnuto už při početí dítěte. Genetika ovlivňuje plešatost výrazněji než vlivy prostředí a strava. Nový genetický test, který vyvíjejí vědci z Británie, přitom dokáže velmi rychle odpovědět na otázku, zda bude muž v dospělosti bez vlasů. Geny rozhodující o této vlastnosti se přitom kódují na ženském pohlavním chromozómu X, který muži dostávají od matky.
21.02.2017 09:30 |

podobné články

Hranolky z McDonald’s mají klíč k léčbě plešatosti, tvrdí vědec. Myším zhoustla srst

 
Alopecie neboli plešatost je problém, kterým trpí miliony lidí po celém světě. Její zaručená léčba sice neexistuje, možná se ale brzy objeví. A to díky výzkumu profesora Junji Fukundy z Yokohamské národní univerzity. Po sérii experimentů na myších odborník zjistil, že látka dimethylpolysiloxane (PDMS) společně s kmenovými buňkami dokáže výrazně podpořit růst vlasových kořínku. Je to přitom látka, která je běžně k nalezení v hranolkách z restaurací McDonald’s.
05.02.2018 21:10 |

podobné články

Plešatost se nedědí jen z matčiny strany. Lékaři mezi viníky přidali i otce

 
Dívat se po plešatých příbuzných v rodině nevěsty už k prognóze o kštici dětí nestačí. Pokud jde o vypadávající vlasy a plešatící hlavu, věda se shoduje, že by muži neměli připisovat vinu genům poděděným po matce, anebo alespoň ne výhradně jim, napsal zpravodajský web Business Insider. Roli hraje totiž i rodová linie otce.
14.04.2018 17:10 |

podobné články

Za plešatění mohou oba rodiče, nikoli jen geny z matčiny strany

 
Celé roky se vina za plešatost sváděla na matku a geny poděděným z její strany. Podle letošní studie za předčasnou ztrátu může vyšší koncetrace pohlavního hormonu dihydrotestosteronu v tkáni hlavy. A za to matka nemůže...
22.04.2018 17:25 |

podobné články

Medik radí - 3. díl - Zakřivení penisu

 
Spousta mladých můžu dnes dochází na sexuologické kliniky a ptají se na zakřivení mužského pohlavního údu. Tak jak to tedy je a co to vůbec je??:) Hrozí to nám, rovnopenisákům?? A nebo to mají jen vybraní jedinci?? Zakřivení penisu je deformace, která může být různého stupně a tvaru, někdy je téměř nepatrná, většinou je nápadná až při erekci. Penis se ohýbá buď nahoru, nebo do stran, postižení muži si stěžují nejen na jeho krásu, ale i na bolestivé pocity a potíže při pohlavním styku, které jim toto zakřivení většinou způsobuje. Nemoc se časem zhoršuje, někdy však, zase k velkému překvapení, se toto zakřivení začne samo vyrovnávat a příznaky ustupují. Zakřivení způsobuje chrupavčitá degenerace vazivového pouzdra topořivých těles penisu, které se odborně říká plastická indurace. Někdy si muž sám nahmatá neostře ohraničené zatvrdliny v průběhu penisu. I když se tato nemoc většinou objevuje až po 40. roce věku, nejsou někdy ušetřeni ani muži mladší hlavně Ti, kteří málo onanují. Nejhorší na tom je, že vůbec neznáme příčinu, snad k tomu existuje jakási dědičná náklonnost, podobně jako ke zkracování šlach prstů na ruce vedoucí k nemožnosti jejich narovnání, čemuž se říká Dupuytrenova kontraktura(pro hráče cs katastrofa:) ). Ostatně obě tyto nemoci se někdy vyskytují současně. Také léčba zakřivení penisu je poměrně svízelná. Používají se větší dávky vitaminu E, aplikace ultrazvuku nebo obstřikování speciálními léky (hydrokortison nebo Peroxinorm). V případě většího zakřivení a neúspěchu této léčby je možné doporučit i operační úpravu. Při ní se zatvrdlé ložisko sice neodstraňuje, ale na opačné straně se odejme přiměřená část vazivového pouzdra, takže se penis sice narovná, ale poněkud ZKRÁTÍ. Ano, čtete dobře, po operačním výkonu se Vám penis zkrátí!! A proto každý muž, který bude číst tento článek si změří o kolik stupňů ho má nakřivo. .) Postup: Potřebujeme: umyté ruce, umyté přirození, něco co vyvolá erekci (časopis, pusa přítelkyně a podobně), pravítko, úhloměr -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
04.08.2009 09:40 |

podobné články

Bacha! Kouření způsobuje demenci

 
Že kouření není zrovna nejzdravější činností, víme už dlouho. Ucpává cévy, způsobuje rakovinu a tak dále. Že jsou ale kuřáci náchylnější...
06.08.2009 10:30 |

podobné články

Nebezpečnější než rakovina

 
I když na krabičkách cigaret najdete různá varování, jedno z nich (Kouření způsobuje rakovinu) by mohlo být bez nadsázky nahrazeno titulkem: Kouření způsobuje CHOPN. Popisek, který v současné době většině lidí příliš neřekne a který přitom varuje před nemocí stejně závažnou jako rakovina. ...
29.06.2010 01:25 |

podobné články

Orální sex způsobuje rakovinu krku

 
Rakovina krku a ústní dutiny je nejčastěji spojována s častým kouřením a nadměrnou konzumací alkoholu. Američtí vědci však nyní přišli s tvrzením, podle kterého je u lidí mladších padesáti let častější příčinou těchto onemocnění orální sex než tyto zlozvyky. Při orálním sexu se totiž přenáší lidský papilomavirus (HPV), který podle vědců způsobuje právě rakovinu krku a úst.
22.02.2011 14:45 |

podobné články

Stres skutečně způsobuje šediny. Vědci vědí proč

 
Stres skutečně způsobuje poškození DNA buněk, což vede mimo jiné také k šedivění vlasů. Při zvýšené dlouhodobé hladině stresových hormonů totiž tělo přestane tvořit bílkovinu ochraňující genetickou informaci v jádrech buněk. Takto poškozená DNA ve vlasových cibulkách pak vede k šedivění vlasů.
26.08.2011 15:05 |

podobné články