Článek

Co obnáší být vojenským pilotem, se dozvěděly děti v Kolíně a v Čáslavi

 
Do zdárně probíhajícího projektu POKOS (Příprava občanů k obraně státu) se v letošním roce prémiově zapojila i 21. základna taktického letectva v Čáslavi, jejíž příslušníci spolu se zástupci Ministerstva obrany tento týden zavítali na základní školy v Kolíně a v Čáslavi.
26.03.2016 15:55 |

podobné články

Podobné články

Havárie v Čáslavi: Vojenský letoun se rozlomil a hořel

 
AKTUALIZOVÁNO. Na letišti u Čáslavi dnes při přistání havaroval ruský vojenský letoun a začal hořet. Na palubě bylo 23 lidí, sedm z nich bylo zraněno, řekl náměstek ředitele středočeské záchranné služby Petr Mach. V těchto dnech byla v Čáslavi ruská pozorovací mise se speciálním pozorovacím letounem typu Antonov An-30. Podle ruského ministerstva obrany havárii způsobila porucha podvozku.
23.05.2012 12:35 |

podobné články

O padáku se rosničky z Primy dozvěděly z Blesku!

 
Rosničky TV Prima zuří! O rozhodnutí televize, že se bude měnit forma počasí na grafi ckou a s kráskami už vedení nepočítá, se dozvěděly až z Blesku. „Není to fér,“ kroutila hlavou Lucie Váchová Křížková. „I když je nakonec závěr stejný, mohla k nám tato informace dojít úplně odjinud,“ míní Lucie.
26.03.2010 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Křížková Váchová (161 článků)

Další sražené děti! Řidička smetla na přechodu v Čáslavi chlapce a dívku (oba 14)

 
Zlomená ruka a otřes mozku. To je výsledek čtvrteční nehody, kdy řidička smetla v Čáslavi na Kutnohorsku na přechodu pro chodce dvě malé děti (obě 14).
30.05.2013 18:10 |

podobné články

Nehodu ruského letounu v Čáslavi mohl zavinit požár v kabině

 
Příčinou středeční nehody ruského vojenského letounu An-30 v Čáslavi mohl být požár v kabině, a ne zlomená přední noha podvozku, jak tvrdilo ruské ministerstvo obrany. S alternativní verzí nehody přišel dnes ruský list Kommersant. Podle něj příčinou požáru mohlo být i tajné "vylepšování" pozorovací techniky nad povolený rámec. Deník také ocenil pohotovost českých hasičů, díky níž se podařilo zachránit posádku a pasažéry.
24.05.2012 09:20 |

podobné články

Podezřelý nákup u zpravodajců. Picek prý jezdil v předraženém voze

 
Nákup vozů značky Škoda Vojenským zpravodajstvím bylo sice na pokyn státního zástupce odloženo, přesto vzbuzuje mnoho otazníků. Bylo totiž předraženo o mnoho milionů korun. Jak se navíc dozvěděly ParlamentníListy.cz, v automobile značky Audi, které rovněž objednali zpravodajci, se vozil ve funkci náčelníka generálního štábu i ministr obrany v demisi Vlastimil Picek.
30.08.2013 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Picek (274 článků)

Co dělala? V Čáslavi srazila a zranila řidička na přechodu dvě čtrnáctileté děti

 
K nebezpečně vyhlížející nehodě v Čáslavi na Kutnohorsku vyjížděli policisté se záchranáři před patnáctou hodinou odpoledne. Chlapec i dívka utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice, řekla mluvčí záchranné služby Tereza Janečková.
30.05.2013 17:15 |

podobné články

Černý pátek v Čáslavi: Při dopravní nehodě umřelo dítě, tři lidé jsou zranění

 
U Čáslavi na Kutnohorsku v noci na dnešek narazilo auto do betonového sloupu. V autě cestovali dva dospělí a dvě děti. Tři lidé se zranili, jedno dítě zemřelo, informovala ČTK mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.
31.07.2015 08:35 |

podobné články

Čáslav: Nová keramická dílna slouží dětem

 
Ve čtvrtek 15. září byla v Čáslavi slavnostně otevřena nová keramická dílna v budově rekonstruovaného hotelu Grand. Akce se mimo vedení a pracovníků zdejšího domu dětí a mládeže, jemuž bude dílna sloužit, zúčastnil také starosta města, inženýr Jaromír Strnad, a bývalý místostarosta města a současný náměstek ministra průmyslu a obchodu, inženýr Jiří Havlíček a mnozí další obyvatelé Čáslavi, kteří měli zájem si nové prostory prohlédnout.
26.09.2016 16:45 |

podobné články

Hlasy z Čáslavi: Nechceme být druhým Varnsdorfem

 
Podobné problémy, jako mají města na Šluknovsku, hrozí i jinde. Sociálně slabí se přesouvají například do Čáslavi. A místním začínají čím dál více vadit.
16.09.2011 10:00 |

podobné články

Jiří Paroubek píše o Ukrajině: Nemusíte být zrovna vojenským stratégem...

 
Na Ukrajině jde skutečně o občanskou válku, napsal na svůj profil na ParlamentníchListech.cz expremiér a předseda strany LEV 21 Jiří Paroubek. Na takové zjištění prý člověk nemusí být vojenským stratégem. Staví se tak za prezidenta Miloše Zemana, který tvrdí, že nejde o ruskou invazi, ale právě o občanskou válku.
06.09.2014 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3165 článků) , Miloš Zeman (16396 článků)

ONLINE rozhovor: Na vaše otázky odpovídal vojenský pilot Ondřej Španko

 
Nadporučík Ondřej Španko slouží na vojenské letecké základně v Čáslavi a je jedním z mála Čechů, kteří mají tu výsadu pilotovat proudový letoun armády české republiky. Co obnáší profese pilota? S jakou zátěží se letci při letu potýkají? A co je součástí výcviku pilota? Na to jste se ptali v online rozhovoru na chatu TN.cz.
07.03.2014 12:45 |

podobné články

Formanovi jsme splnili přání: pražská tramvaj projela Čáslaví

 
Máte nesplněné přání? My ho nafotíme! vyzval Magazín DNES české i světové osobnosti. Režisér Miloš Forman si přál spatřit ve své rodné Čáslavi tramvaj.
16.12.2009 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Forman (259 článků)

Peake je moc slušná, volím tvrďáka Johna, prozradil véčkař z Čáslavi

 
„Chcete příběh? Začal bych sametovým podvodem, od té doby ta hrůza narůstá,“ říká člen VV Miloslav Peroutka z obce Potěhy, ležící nedaleko Čáslavi. Je mu 52 let a do rubriky zaměstnání píše podnikatel. Nestěžuje si slůvkem na svůj život, jen politika ho poslední dobou štve. Miloslav Peroutka je véčkař, kerý šel do strany VV proto, že doufal, že se dá ve fungování naší politiky něco změnit.
22.05.2011 12:55 |

podobné články

V Čáslavi zakázali alkohol na veřejnosti. Kvůli Romům

 
V Čáslavi se obávají podobných nepokojů, jaké se šíří Šluknovem či Varnsdorfem. A tak se rozhodli zakázat pití alkoholu na veřejnosti, dohnali je k tomu prý problémy s přistěhovalci, především Romy.
19.09.2011 20:20 |

podobné články

V Čáslavi rýžují na Romech. 175 tisíc měsíčně. Z dávek

 
REPORTÁŽ V souvislosti s problematikou sestěhovávání nepřizpůsobivých občanů různými realitními kancelářemi a následným vytvářením sociálně vyloučených lokalit v českých městech se v posledních týdnech hovoří i o středočeské Čáslavi. Podle starosty a senátora za ČSSD Jaromíra Strnada je ale problém v jeho městě takřka vyřešen. Do Vánoc by měli majitelé hotelu Bílý kůň své nájemníky vystěhovat. Město na oplátku pomůže se stavebním řízením, které umožní dlouho odkládanou rekonstrukci objektu.
27.09.2011 06:40 |

podobné články

V Čáslavi rýžují na Romech. 175 tisíc měsíčně. Z dávek

 
V souvislosti s problematikou sestěhovávání nepřizpůsobivých občanů různými realitními kancelářemi a následným vytvářením sociálně vyloučených lokalit v českých městech se v posledních týdnech hovoří i o středočeské Čáslavi.
27.09.2011 07:55 |

podobné články

Romové by se z Čáslavi neměli hromadně stěhovat, míní vládní agentura. Jde jí o rodinné vazby

 
Romové, kteří se v minulosti přistěhovali do Čáslavi, by nyní město neměli hromadně opouštět. Pokud už je takový krok nutný, měli by se usidlovat v blízkém okolí, aby se nezpřetrhaly rodinné vazby. Informoval o tom lokální konzultant vládní Agentury pro sociální začleňování v romských lokalitách Vít Lesák.
21.10.2011 10:55 |

podobné články

Rekonstrukce letiště v Čáslavi se prodražila o miliony

 
Při rekonstrukci letiště v Čáslavi zaplatilo ministerstvo obrany o 8,2 milionu navíc. A stalo se tak prý kvůli nepředvídatelným okolnostem.
11.02.2012 18:25 |

podobné články

Mrtvá žena ležela na chodníku v Čáslavi, proč zemřela?

 
Mrtvolu 62leté ženy z Čáslavska objevil v pondělí odpoledne ležet na chodníku v Čáslavi místní muž.
14.02.2012 09:55 |

podobné články