Článek

Co dokáží obyčejné kopřivy

 
Toužíte po krásné pleti, zdravých a zářivých vlasech? Hledáte univerzální životabudič? Sáhněte po kopřivách!
11.09.2015 10:03 |

podobné články

Podobné články

Kopřivy ze zahrady nevyhazujte! Udělejte si polévku nebo čaj

 
Zatímco zahrádkáři je považují za plevel, kuchařinky po nich rády sáhnou, a to nejen do velikonoční nádivky. Čerstvé kopřivy dokážou v kuchyni hotové divy.
26.04.2014 06:05 |

podobné články

Pacienti si mohou platit obyčejné plomby sami, soudí ministr Heger

 
Obyčejné amalgámové plomby si pacienti zřejmě již brzy zaplatí sami. Požadavek zubařů totiž v sobotu podpořil na valné hromadě České stomatologické komory ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09). Dosud obyčejné plomby hradily zdravotní pojišťovny.
18.09.2010 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Z obyčejné ložnice perla vašeho bydlení – jak na to?

 
Ložnice je pro většinu z vás oázou ničím nerušeného klidu. Chodíte sem za odpočinkem i relaxací, za klidným spánkem a sladkými sny. O to důležitější je postarat se o to, aby vaše ložnice působila příjemně a harmonicky – jedině tak se zde budete cítit skvěle. Pokud je vaším doposud nesplněným snem elegantní a luxusně vyhlížející ložnice, která by se stala perlou vašeho bydlení, věřte, že za její zařízení nemusíte nutně utratit nekřesťanský balík peněz – jde to i mnohem levněji! Poradíme vám, jak si vykouzlit ložnici snů! Nejlevnější nádech luxusu – rostliny! Kdo hledá něco levného, leč efektivního, měl by vsadit na rostliny. Ty rozhodně nestojí svět, dají se sehnat v různorodém provedení a prokážou vám skvělou službu. Skvělým tipem je pořídit si větší – dejme tomu dominantní – květinu a tu pak chytře umístit na strategické místo, díky čemuž vznikne něco úžasného. Nevěříte? Zkuste! Barvy, které nekřičí Výrazné barvy, které nelze přehlédnout, přenechejte menším dekoracím a doplňkům. Pokud chcete dosáhnout větší proměny a dopřát tak vaší ložnici luxusní nádech, zaměřte svou pozornost na výmalbu. Ovšem pozor – vaší sázkou na jistotu jsou umírněné tóny, které vám nebudou bránit v odpočinku či snění. Bílá barva je tak trochu nuda, ale co třeba jedna z krémových? Dejte nábytku druhou šanci Pořídit si drahý, luxusní nábytek může jen hrstička lidí. Pokud i vy patříte mezi obyčejné smrtelníky, je pro vás podobná představa nedosažitelným snem. Ale ani díky nedostatku financí nemusí vaše ložnice strádat! Stačí jen dát starému nábytku druhou šanci a dopřát mu nový kabátek. Tapetujte, malujte, měňte úchytky – zkrátka čarujte! Útulná ložnice, aneb budiž světlo! V ložnici by nemělo být ani moc světlo, ani moc tma. Zní to možná trochu rozporuplně a mnoho z vás si v první chvíli nedokáže představit, kde je onen nejlepší kompromis. Poradíme vám – kromě centrálního osvětlení... Čtěte více Příspěvek Z obyčejné ložnice perla vašeho bydlení – jak na to? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.08.2015 08:15 |

podobné články

Vědci prý dokáží odhalit zločin dřív, než se stane

 
Vědci v lidském mozku dokáží odhalit zločin dříve, než se stane
13.03.2010 15:55 |

podobné články

Zlozvyky partnerů nás dokáží pořádně rozčílit

 
Maličkosti, které nás dokáží vytočit na nejvyšší míru. To jsou zlozvyky partnerů.
08.04.2010 00:40 |

podobné články

Číňané bez skrupulí kopírují všechno. I auta

 
Cokoliv dokáží zkopírovat a zaplavit tím v milionech kusů trhy po celém světě. Číňané dokáží zkopírovat i auta.
03.12.2010 02:25 |

podobné články

Dostali bin Ládina: Takhle vzniká stroj na zabíjení

 
VIDEO: Elitní jednotka Navy Seals je vycvičen pro boj ve všech myslitelných podmínkách. Tito vojáci dokáží útočit z vody, ze vzduchu i ze souše. Dokáží plavat hlobko pod hladinou, bez dechu vydrží dvě minuty. Během výcviku jsou hozeni do ledové vody, nebo musí odolat slznému plynu. Výcvik těchto borců trvá dva roky, 75 procent uchazečů to vzdá. A pak je tu Team Six, mezi vyvolené se dostane jen absolutní špička mužů z Navy Seals. Tihle dostali bin Ládina, chlapi, u kterých slabé místo neexistuje.
06.05.2011 14:05 |

podobné články

Klaus a Paroubek budou mravenčí králové, píše komentátor

 
Mravenci se dokáží k potenciální kořisti dokáží dostat jen pár okamžiků poté, co se někde objeví. A to nemají ani mobil, iPad, PR nebo Petra Hájka a Ladislava Jakla, kteří by svému patronovi připravovali vhodnou půdu. Komentátor Práva Alexandr Mitrofanov přirovnává mravenčí srocení k současnému zájmu o hypotetické politické strany.
23.08.2011 10:55 |

podobné články

Varánci komodští z pražské zoo: Až vyrostou, dokáží ulovit i člověka!

 
V pražské zoo se vylíhlo osm mláďat vzácného varana komodského. Zatím jsou to roztomilí dráčci. V dospělosti však dorůstají délky až tří metrů a dokáží bez problémů ulovit nejen buvola, ale i člověka.
09.08.2012 16:35 |

podobné články

Televizní rada chce vyšetřovat ČT a Primu kvůli prezidentským volbám

 
Tak trochu mimo zájem veřejnosti prý justice a státní zastupitelství absolvují svou tichou revoluci, která možná nastolí poměry i pro další generace. Obě hlavy žalobců podle Vlka prokazují své schopnosti. Jsou erudovaní, dokáží mluvit k věci a například v případě kauzy soudce Havlína dokázali vše mediálně zvládnout tak virtuózně, že veřejnost formálně stále nevinného muže vnímá jako dokonalého padoucha. Kromě toho se jim daří zdárně tlačit legislativním procesem nový Zákon o státním zastupitelství, který uvádí v život jejich představy o podobě zastupitelství. Oba jsou evidentně pevně přesvědčeni o své pravdě a jdou za ní s maximálním odhodláním. Jenže taková situace podle Vlka skýtá i mnohá nebezpečí. „Může se totiž stát, že dojde ke zvolení jakobínského směru, kdy se vláda zákona stane terorem, který znemožní řádné fungování státu a vystaví další elitu, jsoucí nad občanstvem běžným,“ obává se advokát. Jejich nástrojem se prý stane všemocné „právo“. Již dnes prý můžeme pozorovat tendence k trestání jakéhokoliv, byť minimálního porušení práva, které může vést k nabourání základní zásady, že „co není zákonem zakázáno, je povoleno.“ Dalšími kroky tímto směrem je například rozmáhání odposlechů, narušujících „v zájmu práva“ lidskou svobodu, nebo neustálé stížnosti politiků k Ústavnímu soudu, přenášející na tento soudní orgán odpovědnost za politické rozhodování, náležející moci zákonodárné. Obranou proti tomuto vývoji prý mohou být soudy, které dokáží ambiciózním žalobcům nastavit mantinely. „Je ovšem otázkou, zdali soudní moc najde ve svých řadách dostatek soudců, kteří řeknou „již dost, toto je věc politická, již dost, toto je věc občanských svobod.“ Jako návod na řešení této situace pak advokát doporučil sledovat film Lid versus Larry Flint.
12.04.2013 12:00 |

podobné články

Šokující objev: Látky z rostlin dokáží omladit buňku zevnitř. Pleť nestárne. Zjistěte jak na to

 
Není to výmysl ani marketingový trik, ale výsledek mnohaletého výzkumu špičkové vědecké laboratoře. Látky extrahované z rostlin spadající do skupiny cytokininů dokáží podle Prof. Miroslava Strnada poskytnout buňce mladý charakter. Pleť díky tomu stárne výrazně pomaleji a získává mladistvý vzhled.
11.04.2014 14:05 |

podobné články

Jídelní hůlky jako ze sci-fi. Dokáží rozpoznat pančovaný olej

 
Nový vynález společnosti Baidu ocení spousty Číňanů. Speciální elektronické jídelní hůlky, které dokáží rozpoznat kvalitu jídla, byly původně pouze aprílovým žertem. V Číně a zahraničí však vzbudily takový ohlas, že firma začala s jejich plnohodnotným rozvojem.
06.09.2014 09:45 |

podobné články

Proč pravěku vládli býložraví giganti? Pod palcem je měli obří predátoři

 
Velcí býložravci dokáží svou činností změnit ráz celé krajiny. Dokonce i v našich podmínkách mohou napomáhat udržení ostrůvků otevřené krajiny na úkor lesa. Ti největší z nich, zejména sloni, dokáží bez problémů zabránit šíření stromového pokryvu do savany. Ve velkých počtech ovšem mohou být důsledky jejich spásání devastující a kvalitu daného ekosystému spíše snižovat.
18.12.2015 18:50 |

podobné články

Senátor Veleba: Zvláštní Vysočina aneb Výměna českých hodnot za bruselské

 
Zatím poslední návštěva kraje, kterou prezident Miloš Zeman vykonal, byla na Vysočině. Bylo mi ctí část návštěvy být při tom a sledovat dění kolem prezidenta zblízka. A také sledovat, co dokáží média, jak z jedné otázky a odpovědi prezidenta dokáží rozehrát hru o tom, že Zeman chce vystoupit z EU.
31.07.2016 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20433 článků)

Bezecný (KDU-ČSL): Prezident Kruger dnešku

 
Jsou politici, kteří z průměrného výsledku dokáží vykouzlit zázrak. Jsou I tací, kteří z nadprůměrného výsledku dokáží vykouzlit propadliště. Inu, I v životě někdy platí kdo chce moc, nemá nic. Projeví se samočistící schopnost?
15.10.2016 20:25 |

podobné články

Cesty na Mars zase o krůček blíže: Mikroby dokáží na rudé planetě přežít

 
Až se lidé jednou ocitnou na povrchu Marsu, nepřistanou tam sami. S nimi přiletí i překvapiví pomocníci, ti budou ale až moc titěrní k zaznamenání lidským okem. Půjde totiž o mikroby, kteří dokáží kosmonautům pomoci v dýchání i odstraňovaní odpadů. Že tam budou miniaturní organismy schopné přežít, dokazuje experiment astrobiologů z Arkansaské univerzity.
29.01.2017 15:15 |

podobné články

Vynalezly chobotnice nový způsob evoluce? Mutacemi se mění jen málo

 
Plíží se mezi kameny jen pár metrů od pláže i na dnech oceánských příkopů. Nenesou ani stopu po vnější nebo vnitřní kostře, ale i tak dokáží manipulovat s předměty stejně obratně jako člověk. Protáhnou se hrdlem lahve. "Levou zadní" řeší složité rébusy a dost možná se mohou chlubit i specifickým vkusem a smyslem pro humor. Dokáží měnit barvy, takřka dokonale se maskují a jsou efektivními predátory.
18.04.2017 18:15 |

podobné články

Inkontinenci žen řeší v Písku rychlým a efektivním zákrokem

 
Rychlá a efektivní je operace, pomocí níž dokáží písečtí lékaři vyřešit inkontinenci žen. Tento symptom postihuje až 40 procent ženské populace nejčastěji ve věku padesáti let. Lékaři písecké nemocnice přitom dokáží inkontinenci (neboli unikání moči) doživotně vyřešit a odstranit nepříjemný společenský problém.
30.05.2017 11:20 |

podobné články

V hlavní roli brambory: 4 recepty na príma baštu!

 
Brambory nejsou zdaleka jen obyčejné a nudné jídlo. Jsou zdravé, obsahují vitamíny, a dokáží se z nich vvykouzlit vynikající dobroty. Zkuste nějaký recept a uvidíte!
09.09.2014 11:30 |

podobné články