Článek

ČLK varuje, že nemocnicím chybějí lékaři klíčových oborů

 
Menší nemocnice musejí kvůli nedostatku lékařů omezovat provoz nebo zavírat klíčová oddělení, varuje Česká lékařská komora (ČLK). Lékaři chybějí hlavně v oboru vnitřního lékařství, chirurgie a gynekologie a porodnictví. Podrobná data zveřejní ČLK na dnešní tiskové konferenci, kam přijdou její varování potvrdit přední představitelé těchto tří medicínských oborů.
31.03.2016 07:00 |

podobné články

Podobné články

Zeman se sešel s prezidentem ČLK Kubkem

 
Prezident Miloš Zeman se ve středu sešel s prezidentem České lékařské komory (ČLK) Milanem Kubkem. O schůzku požádal Kubek, který Zemana informoval o krizi ve zdravotnictví a seznámil ho s textem petice za zachování kvalitního zdravotnictví. Zeman chce zprostředkovat jednání mezi ministerstvem zdravotnictví, ČLK a odbory. o schůzce informoval mluvčí ČLK Michal Sojka.
10.04.2013 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20457 článků)

V Brně proběhne sjezd ČLK. Za lékaři přijede i Heger

 
Reforma zdravotnictví bude hlavním bodem dvoudenního sjezdu České lékařské komory (ČLK), který začne v sobotu v Brně. Sejdou se na něm zástupci 46.000 lékařů z celé republiky. Stavovská organizace má výhrady k reformním zákonům i ke spolupráci ministra Leoše Hegera (TOP 09) s lékaři. Podle prezidenta ČLK Milana Kubka neplní ministr závazky memoranda, které podepsal v únoru s lékařskými odbory o spolupráci lékařů na reformách.
19.11.2011 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Lékaři budou protestovat. Heger příliš šetří, zlobí se

 
Česká lékařská komora uspořádá 1. března protestní akci, ve které chce občanům sdělit, že kvůli krokům ministra Leoše Hegera (TOP 09) se sníží dostupnost, kvalita a bezpečnost zdravotní péče. Lékaři budou pacientům v ordinacích nabízet k podpisu petici. "ČLK také připraví ústavní stížnost," řekl prezident ČLK Milan Kubek. Podle náměstka ministra zdravotnictví Petra Noska není k obavám důvod, péče letos bude zajištěna, ČLK prý straší lidi zbytečně.
07.02.2013 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Nemocnicím chybí 600 sester, hrozí omezení péče o pacienty

 
Českým nemocnicím chybějí už nejen lékaři, ale také zdravotní sestry. Některé nemocnice proto musí uzavírat část lůžek na odděleních, protože nemají tolik personálu, aby byl při plném stavu pacientů schopen zajistit stoprocentní péči.
24.04.2015 15:50 |

podobné články

ČLK z vědecké rady odvolala Hermana a Hercogovou

 
Vedení České lékařské komory (ČLK) odvolalo z vědecké rady bez udání důvodu předsedu Aleše Hermana a členku Janu Hercogovou, která loni v listopadu neúspěšně kandidovala na prezidentku ČLK. Na protest proti tomuto rozhodnutí odešli z rady i čtyři uznávaní odborníci - Jan Pirk, Pavel Pafko, Vladimír Palička a Pavel Dungl. Informovala o tom Česká televize.
13.01.2011 21:05 |

podobné články

ČLK vyzývá lékaře ke společné obraně proti Hegerově reformě

 
Česká lékařská komora (ČLK) napadá klíčové body zdravotnické reformy. Vadí jí zejména posilování zdravotních pojišťoven, prý to bude na úkor lékařů i pacientů. Prezident ČLK Milan Kubek řekl, že vyzval lékaře ke společné obraně jejich zájmů, ochrání to podle něj i pacienty.
25.05.2011 15:20 |

podobné články

ČLK napadá zdravotnickou reformu, vyzývá lékaře k společné obraně

 
Česká lékařská komora (ČLK) organizuje společný postup lékařů proti některým bodům zdravotnické reformy. Vadí jí zejména posilování zdravotních pojišťoven, prý to bude na úkor lékařů i pacientů. Na dnešní tiskové konferenci zveřejní ČLK, lékařská sdružení a odbory společné stanovisko.
26.05.2011 07:55 |

podobné články

Heger vezme peníze nemocnicím bez lékařů, chce audity

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) chce dojednat se zdravotními pojišťovnami, aby po 1. březnu platily méně nemocnicím, které kvůli masovým odchodům lékařů omezí péči. Ušetřené peníze by měly poslat nemocnicím a ambulancím specialistů, kteří se o pacienty navíc postarají.
04.01.2011 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Heger vykompenzuje nemocnicím vyšší DPH. Přidá jim až pět miliard

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger připustil, že zohlední růst DPH, až se bude rozhodovat o platbách nemocnicím na příští rok. Zvýšení DPH by tak nemocnicím zaplatily zdravotní pojišťovny.
19.08.2011 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Mladí lékaři v Česku pracují jako otroci, tvrdí šéf lékařské komory

 
Česká lékařská komora (ČLK) se dozvěděla asi o 30 případech mladých lékařů, kteří pracovali v "otrockých podmínkách". Na brněnském sjezdu ČLK to v sobotu řekl její šéf Milan Kubek. Mladí lékaři jsou podle něj v tuzemských zdravotnických zařízeních i přes oficiální menší úvazky někdy nuceni pracovat za nízké ohodnocení delší dobu.
19.11.2011 16:40 |

podobné články

Lékaři se zlobí, že se jich ministerstvo neptalo, koho má dotovat

 
Až 28 tisíc korun posílá stát nemocnicím na jedno pracovní místo. Důvodem je podpora mladých lékařů při rozjezdu jejich odborné kariéry a také pomoc nemocnicím. Lékaři se nyní zlobí, že ministerstvo zdravotnictví se nezeptalo, kolik míst a v jaké výši by letos mělo jednotlivé specializace dotovat.
21.01.2010 07:05 |

podobné články

Přes dohodu na Slovensku odjeli čeští vojáci pomoct nemocnicím

 
když se lékaři na Slovensku v noci dohodli s vládou na svých požadavcích, čeští vojenští lékaři vyrazili ráno na Slovensko pomáhat nemocnicím, které v uplynulých dnech ochromily hromadné výpovědi. Z Hradce Králové vyjeli v 07:00, další se k nim připojili v pražských Střešovicích později dopoledne. O vyslání tří desítek vojáků rozhodla v pátek česká vláda v odpověď na žádost slovenského kabinetu premiérky Ivety Radičové.
03.12.2011 11:50 |

podobné články

ČLK: Než dorazí vakcína na prasečí chřipku, může být epidemie

 
Než dorazí do Česka vakcína proti prasečí chřipce, může mít už tolik lidí sezonní nebo prasečí chřipku, že očkování nebude možné. Varuje před tím vědecká rada České lékařské komory (ČLK).
13.11.2009 15:15 |

podobné články

Šetření bude mít neblahé dopady na péči o pacienty, varuje šéf ČLK

 
Hlavním tématem k diskusi bude na víkendovém sjezdu České lékařské komory (ČLK) šetření ve zdravotnictví, které plánuje ministerstvo na příští rok. Podle lékařů bude mít snížení financí jasný dopad na pacienty - zhorší se péče o ně.
03.11.2012 08:25 |

podobné články

Kubek to schytává dál. Dnes za plat z peněz doktorů

 
Nejdříve přišlo vyhlášení exministryně zdravotnictví Dany Juráskové, že členství v ČLK by nemělo být povinné, a teď deník Blesk zveřejněnil plat prezidenta stavovské lékařské organizace. Nede o koordinovanou akci, jak omezit moc ČLK nad lékaři?
03.03.2011 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Dana Jurásková (90 článků)

Lékaři nemají 1. března léčit, ale odpočívat. Na protest proti Hegerovi

 
Česká lékařská komora (ČLK) uspořádá 1. března protestní akci, ve které chce občanům sdělit, že ministr Leoš Heger (TOP 09) omezuje svými zákony a vyhláškami dostupnost, kvalitu a bezpečnost zdravotní péče. Příjmy od pojišťoven soukromým praxím podle ČLK klesnou.
07.02.2013 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Evropě chybějí skuteční lídři, varuje senátor Veleba. V Bruselu už to prý vypadá jak na poradě RVHP

 
Podle senátora a předsedy Strany práv občanů Jana Veleby chybějí Evropě skuteční lídři. Uvedl to ve svém textu na serveru ParlamentníListy.cz.
06.07.2015 07:36 |

podobné články

Lékaři zůstávají, radují se české noviny. Zkazí jim Engel radost?

 
Palcové titulky úterních celostátních deníků vzbuzují dojem, že pondělní čtyřhodinové jednání ministra Hegera s LOK a ČLK už odvrátilo krizi, která hrozila nemocnicím. Na rozdíl od médií jsou však politici mnohem zdrženlivější a především se obávají středečního jednání lékařských odborů.
15.02.2011 11:20 |

podobné články

Nemocnicím v Prachaticích a Českém Krumlově zvoní hrana

 
Nemocnicím v Prachaticích a Českém Krumlově hrozí kvůli škrtům Všeobecné zdravotní pojišťovny zánik. Už půl roku se kraj snaží s pojišťovnou jednat. Zatím ale marně. A tamní lékaři i pacienti tak žijí v obavách.
13.09.2012 17:35 |

podobné články