Článek

Čisté pláže a průzračná voda? Olympioniky čeká spíš slalom mezi odpadky a výkaly

 
Jestli si představujete olympijské Rio jako slunečný ráj s teplým pískem a vodou tak čistou, že je vidět na každou drobnou rybku, tak se nemůžete mýlit víc. Pláže jsou plné odpadků, voda je plná nebezpečných bakterií a fekálií. Sportovcům, kteří budou bojovat o medaile ve vodních sportech, není vůbec co závidět.
30.07.2016 22:20 |

podobné články

Podobné články

TopFly: Češi objevují v Turecku krásy ukryté pod vodní hladinou i nad zemí

 
Nejen čisté pláže, průzračná voda, zábava či památky, ale hlavně zážitky, a to i sportovní, lákají turisty v poslední době do zahraničí; značné obliby získávají kurzy potápění, které letos využilo na dovolené tisíce Čechů v oblíbeném Turecku.
09.08.2012 11:10 |

podobné články

Občan chtěl donést televiznímu reportérovi své výkaly. Takto to dopadlo

 
I přestože dostal 300 hodin obecně prospěšných prací za znečištění nákupního centra výkaly, nebrání mu to v tom, aby pokračoval ve svém řádění. Výkaly nyní donesl do sídla firmy, ve které dle jeho domněnek pracuje novinář, jenž o něm natočil reportáž. Řeč je o čtyřiatřicetiletém Jiřím Primovi. Informaci přinesl server iDnes.cz.
17.08.2015 11:31 |

podobné články

Lyžařům odpadl v Lenzerheide i obří slalom, malý globus má Ligety

 
Kvůli sněhu s deštěm byl ve finále Světového poháru ve sjezdovém lyžování v Lenzerheide zrušen i obří slalom mužů. Malý křišťálový globus získal Američan Ted Ligety, který před závěrečným závodem vedl o 77 bodů. Ženský slalom se dnes organizátoři pokusí uspořádat.
18.03.2011 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Ted Ligety (19 článků)

Nemůže být pořád hezky, komentovala deštivý obří slalom Strachová

 
Po dvou týdnech sluníčka a jarního počasí dnes hory v Krasné Poljaně poprvé zasáhly srážky. A ovlivnily obří slalom žen, který byl po superkombinaci druhým vystoupením Šárky Strachové, vlajkonošky české olympijské výpravy v Soči. Devětadvacetiletá sjezdařka nedokončila první kolo, ale věří, že slalom, v kterém bude v pátek obhajovat bronz z Vancouveru, se pojede v lepších podmínkách. 
18.02.2014 10:05 |

podobné články

Kokosové mléko výborně ochutí pokrmy

 
Kokosové mléko – není „kokosová voda“ tj. kapalina, která je obsažena v dutině čerstvého kokosového ořechu – jak se mylně mnozí lidé domnívají, ale je to extrakt z jeho dužiny. Kokosová voda je průzračná a osvěžující.
22.02.2012 20:00 |

podobné články

„Tady není WC pro psy!“ Nejen vzkazem na chodníku mohou Pražané bojovat za čisté ulice

 
Nesebrané psí exkrementy a označkované rohy domů jsou ve městech obecně velkou bolestí, která se nevyhýbá ani Praze. Obleva navíc na spoustě míst metropole odhalila velice nehezký pohled nejen na zatravněné plochy, ale také na chodníky. Místy se jedná prakticky o slalom mezi výkaly a močí, na Letné dokonce zoufalý obyvatel této městské části na chodník napsal pejskařům vzkaz. Má ale jinou možnost, jak proti zaneřáděným ulicím a neukázněným majitelům psů bojovat?
13.02.2017 19:50 |

podobné články

Třebíč: Město rozmístilo stojánky se sáčky na psí výkaly

 
Kampaň třebíčské radnice s názvem „Chceme město čisté" pokračuje. Po letech se v parcích znovu objevily stojánky se sáčky na psí výkaly.
23.07.2011 20:50 |

podobné články

České olympioniky oblečou švadleny z Valašska

 
Část kolekce pro české olympioniky připravuje tuzemská značka sportovního oblečení Alpine Pro a výhradním výrobcem v České republice je právě valašskomeziříčská firma Arbis.
12.10.2011 10:40 |

podobné články

Premiér ve středu přijme olympioniky. Chce jim poděkovat za výkony v Soči

 
Premiér Bohuslav Sobotka se chce ve středu setkat s olympioniky a poděkovat jim za reprezentaci České republiky na olympijských hrách v Soči. Představí jim také plány vlády týkající se podpory sportu. 
21.03.2014 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (8227 článků)

Zeman přijal olympioniky a šťouchl si do novinářů, kteří psali ošklivě o Soči

 
Prezident Miloš Zeman dnes kritizoval „nesportovní“ novináře za to, jakým způsobem přinášeli informace o letošní zimní olympiádě, která proběhla v ruském černomořském letovisku Soči. Učinil tak na Pražském hradě při setkání s českými olympioniky. Ocenil nejen medailisty, ale i ty méně úspěšné zástupce naší země, včetně hokejistů, kteří se z olympiády vrátili bez medaile.
18.04.2014 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (16403 článků)

S DIKTÁTORY NEJSOU ŽERTY! Prezident Zimbabwe dal zatknout olympioniky, protože se z Ria vrátili bez medaile

 
Znáte takové to sportovní klišé, že od olympijské výpravy jsme čekali více? Tak v Zimbabwe to platí na 1000 procent. Prezident Robert Mugabe dal zatknout olympioniky, protože se z Ria vrátili bez medaile.
29.08.2016 12:45 |

podobné články

České celebrity frnkly na Vánoce do světa!

 
Místo ozdobených stromečků mají palmy. Ani letos řada známých tváří nelenila a vyrazila na svátky do teplých krajin. Kdo si nenechal ujít průzračná moře a vyhřáté pláže?
29.12.2015 05:15 |

podobné články

České celebrity frnkly na Vánoce do světa!

 
Místo ozdobených stromečků mají palmy. Ani letos řada známých tváří nelenila a vyrazila na svátky do teplých krajin. Kdo si nenechal ujít průzračná moře a vyhřáté pláže?
02.01.2016 19:35 |

podobné články

Žena našla na prahu domu pytel na odpadky s hromadou peněz

 
Život v rodinném domku někdy skýtá více překvapení, než byste si mysleli. Majitelka domu v anglickém Yorku by mohla vyprávět. Když šla s odpadky, našla na prahu svého domu tašku s odpadky, která byla naplněna použitými bankovkami. Nález nahlásila okamžitě na policii. Muži zákona nespecifikovali sumu, avšak uvedli, že v tašce byly spíše tisíce než stovky liber (jedna libra je ekvivalentem asi 30 Kč).
24.08.2013 07:15 |

podobné články

Jak vesmírná stanice vyhazuje odpadky

 
Vynést koš je dole na zemi něco tak samozřejmého, že nad tím ani nepřemýšlíme. Někteří natolik, že je nenapadne odpadky třídit, nebo je dokonce lajdácky pohodí vedle popelnice. Ale jak se vynášejí odpadky ve 400 km výšce?
19.08.2014 15:45 |

podobné články

Další česká medailová naděje vstupuje do boje na OH

 
Po páté Šárce Pančochové a zlaté Evě Samkové vstoupí do boje na olympijských hrách v Soči třetí česká snowboardová naděje Ester Ledecká. Ve středu ji čeká paralelní obří slalom, v sobotu paralelní slalom. V obou disciplínách bude patřit mezi adeptky na medaili, byť sama brzdí optimismus a spokojila by se prý s umístěním do desítky.
18.02.2014 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Šárka Pančochová (51 článků)

Jak vypadá OPRAVDU luxusní dovolená? Podívejte se na zázemí resortů na Maledivách!

 
Snídaně na terase vodního bungalovu, oběd na soukromé pláži a večeře v podvodní restauraci. K tomu osobní komorník, ložnice s prosklenou podlahou, kterou je vidět průzračná voda pod bungalovem… Podívejte se do nejluxusnějších resortů planety, na Maledivy, na méně známé, ale o to luxusnější atoly.
19.02.2013 00:10 |

podobné články

Krásný prokletý ostrov: Proč na něm nikdo nechce bydlet?

 
Isola La Gaiola je krásný italský ostrov. Je malý a voda okolo něj průzračná, přesto je zcela opuštěný. I když to na první pohled není vidět, je s ním něco v nepořádku.
09.09.2014 10:10 |

podobné články

Zchlaďte se v přírodních koupalištích. Pozor na špatnou kvalitu vody

 
Do Česka přišla další vlna veder a většina lidí si tak zpříjemní tropické dny u vody. Vyhledávanými místy budou i přírodní koupaliště. Ne všude je však koupání doporučeno. V metropoli je například v rybníku Šeberák koupání zakázáno. Zhoršená kvalita vody je také v pražské Hostivaři. Méně průzračná voda je i ve vodní nádrži Džbán.
04.08.2015 09:05 |

podobné články