Článek

Číňané zbavili fotbalovou Slavii Řebíčka. Klub koupil čínský gigant

 
Fotbalovou Slavii koupila čínská finanční a energetická společnost CEFC. Firma o tom informovala v tiskové zprávě, podle které budou Číňané mít 60 procent, zbytek získá Jiří Šimáně, spolumajitel letecké společnosti Travel Service. Dosavadním majitelem klubu byl bývalý ministr dopravy Aleš Řebíček.
04.09.2015 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šimáně (8 článků) , Aleš Řebíček (94 článků)
Podobné články

ČSSD potrápí Nečase. Chce ve sněmovně probírat slávistu Řebíčka

 
Je to jen pár dní, co exministr dopravy a člen ODS Aleš Řebíček koupil fotbalovou Slavii a sociální demokraté už téma uchopili. ČSSD hodlá atakovat premiéra Petra Nečase, aby přiměl Řebíčka rozkrýt své příjmy. V opačném případě hodlají svolat mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny.
08.08.2011 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků) , Petr Nečas (9260 článků)

Čínský prezident se cestou do USA zastaví v Praze. Koupí Číňané Unipetrol?

 
Čínský prezident Si Ťin-pching navštíví koncem března Prahu. Bude to jeho jediná evropská zastávka po cestě do USA na jaderný summit. Očekává se, že Číňané ohlásí další vlnu investic v ČR, hovoří se o Unipetrolu či sektoru zdravotnictví. V loňském roce u nás již Číňané masivně investovali.
12.02.2016 18:20 |

podobné články

Číňané na nákupech. Po Slavii vstupují i do Travel Service, pivovaru a médií

 
Čínská skupina CEFC v sobotu podepsala smlouvu o partnerství s českou společností Travel Service, ve které převezme podíl ve výši 49,92 procent a navýší její základní jmění o miliardu korun. Travel Service sama vlastní podíl v českých aeroliniích.  Číňané získali významný podíl i v Pivovarech Lobkowicz a stali se partnery provozovatele TV Barrandov. Stalo se tak jen pouhý den poté, co skupina koupila fotbalovou Slavii. Některé z obchodních dohod byli podepsány za přítomnosti prezidenta Miloše Zemana, který je na návštěvě Číny. 
05.09.2015 11:11 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20457 článků)

Pochybnosti kolem Řebíčka: Kde mohl vzít na Slavii

 
Bývalý ministr dopravy Aleš Řebíček koupil od firmy Natland většinový podíl v pražské fotbalové Slavii. Podle Hospodářských novin ale nejsou jeho účty rozhodně v pořádku a je na místě se ptát, kde peníze vzal.
04.08.2011 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků)

Řebíček vydojí v Edenu miliardu! Jak? Převede pozemky z tělovýchovné Slavie na fotbalovou!

 
Občas vykulená maska Aleše Řebíčka (44) padla. Když koupil 98 % akcií fotbalové Slavie, prohlásil: „Budu pracovat na tom, aby klub získal zpět ztracené pozice a začal vítězit.“ Jenže zapomněl dodat: „A aby mi z toho něco káplo.“ Ta kapka se jmenuje pozemky a má hodnotu miliardy korun.
05.10.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků)

Číňané koupili automobilku Saab

 
Čínský průmyslový gigant Beijing Automotive Industry Holdings (BAIC) koupil část majetku švédské automobilky Saab, která je divizí americké General Motors.
14.12.2009 14:45 |

podobné články

Chystá Google vlastní herní konzoli? Internetový gigant koupil výrobce ovladačů

 
Do souboje konzolí nové generace může vstoupit nový hráč. Internetový gigant Google koupil společnost Green Throttle Games, která se dosud zabývala výrobou ovladačů pro vlastní aplikaci, která umožňovala hraní her prostřednictvím gamepadu na chytrých televizích, smartphonech a tabletech.
13.03.2014 14:25 |

podobné články

Fotbalovou Slavii koupili Číňané

 
Fotbalový klub Slávia Praha dnes koupila čínská společnost CEFC China Energy Company Limited. Bude mít 60% podíl, zbytek vlastní Jiří Šimáně, miliardář a spolumajitel společnosti Travel Service. Informuje server Neovlivni.cz
04.09.2015 13:11 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šimáně (8 článků)

Bratr exministra Řebíčka prý bral úplatky. Teď jde k soudu

 
Bývalý teplický policista Adam Řebíček jde k soudu kvůli tomu, že spolu s dalšími kolegy bral úplatky od lidí, jimž hrozilo trestní stíhání. Adam Řebíček je přitom bratr exministra dopravy Aleše Řebíčka z ODS.
01.03.2010 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků)

Exministr Řebíček údajně uplácel za mlčení

 
V úplatkářské kauze Adama Řebíčka, což je bratr exministra dopravy Aleše Řebíčka, se údajně objevují úplatky. Exministr dopravy měl totiž kvůli bratrovi umlčet hlavního svědka v případu
06.05.2010 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků)

Soud poslal do vazby exministrova bratra Adama Řebíčka

 
Teplický soud poslal do vazby bývalé policisty Adama Řebíčka a Romana Majerníka a policistu Radka Turišina.
19.05.2010 11:15 |

podobné články

Soud rozhodl. Bratr exministra Řebíčka úplatky nebral

 
Teplický soud osvobodil tři bývalé policisty, kteří byli obžalovaní z braní úplatků. Jedním z nich je i bratr exministra Řebíčka.
03.06.2010 13:00 |

podobné články

Bratr exministra Řebíčka a jeho kumpáni jsou na svobodě

 
Šokujícím rozsudkem a ještě jeho překvapivějším zdůvodněním skončil proces s trojicí bývalých policistů. Bratra exministra Řebíčka Adama (34), Romana Majerníka (37) a Radka Turišina (40) obžaloba vinila z braní úplatků. Soud je ale zprostil viny.
04.06.2010 05:30 |

podobné články

ČSSD chce, aby Nečas donutil Řebíčka zveřejnit účty

 
ČSSD v pondělí vyzvala premiéra a předsedu ODS Petra Nečase, aby donutil bývalého ministra dopravy Aleše Řebíčka (ODS) rozkrýt v souvislosti s koupí fotbalové Slavie své finance. Pokud premiér nebude reagovat, soc. dem. kvůli Řebíčkovi vyvolá na konci prázdnin mimořádnou schůzi Sněmovny.
08.08.2011 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků) , Petr Nečas (9260 článků)

Majetkové přiznání exministra Řebíčka prověří poslanci

 
Rozporuplné majetkové přiznání exministra Aleše Řebíčka prověří sněmovní mandátový a imunitní výbor. K podobnému kroku přistoupí výbor vůbec poprvé, uvedla dnes Česká televize. Bývalý ministr dopravy a nynější majoritní vlastník fotbalové Slavie řekl minulý týden na setkání s fanoušky klubu, že prodal svůj podíl ve stavební a dopravní firmě Viamont celkem za 750 milionů korun. To je však více než dvojnásobek sumy, kterou uváděl ve starších majetkových přiznáních.
21.11.2011 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků)

Bruselští úředníci si posvítí na dopravu, hlavně za ministra Řebíčka

 
Na ministerstvo dopravy dorazili v pondělí úředníci z Bruselu. Prověří zde, jak se hlavně v období Aleše Řebíčka hospodařilo a vyhodnotí české nakládání s dotacemi. Během týdne podobně navštíví i ministerstvo životního prostředí.
09.07.2012 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků)

Oznámení na Řebíčka nechali policisté ležet. Teď to ale vyšetří

 
Trestní oznámení na bývalého ministra Aleše Řebíčka leželo na policii rok a sedm měsíců, aniž by se cokoli dělo. Nyní ale šéf protikorupčního útvaru Tomáš Martinec ujišťuje, že se případ začne řešit.
19.08.2012 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků) , Tomáš Martinec (106 článků)

Krnáčová si kvůli Blance najala advokáty od Aleše Řebíčka

 
Pražský magistrát si vybral advokátní kancelář, která za něj bude řešit spor kolem tunelu Blanka. Jenže jde o kancelář Hartmann, Jelínek, Fráňa a partneři, která se dříve objevila na seznamu kanceláří, které poskytovaly právní poradenství Ministerstvu dopravy v době ministra Aleše Řebíčka (ODS). Za poradenství platilo tehdy Ministerstvo dopravy stamiliony korun a nebylo jasné, s čím ministerstvu radily. Upozornil na to server Aktuálně.cz.
10.04.2015 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Řebíček (94 článků)

Čínský majitel Slavie hrozí svazu. Za únik informací ukončí sponzorství

 
Hledání nového trenéra fotbalové Slavie Praha může mít nečekanou dohru. Klub obvinil Fotbalovou asociaci ČR z úniku detailních informací o příchodu trenéra  Luboše Kozla. Čínský majitel pražského týmu dokonce pohrozil i vypovězením sponzorské smlouvy. Asociace obvinění popírá.
31.08.2016 18:50 |

podobné články