Článek

Čína kvůli výbuchu ve skladu s nebezpečným materiálem zatkla 10 lidí

 
Čínská policie zadržela desítku osob, které podezírá z odpovědnosti za středeční výbuch skladu s nebezpečným materiálem v přístavním městě Tchien-ťin. Mezi zadrženými jsou i manažeři firmy vlastnící sklady. Tragédie si zatím vyžádala nejméně 114 obětí. Téměř polovinu z nich tvoří hasiči, kterých se stále ještě desítky pohřešují. 
18.08.2015 10:06 |

podobné články

Podobné články

Ve vrbětickém skladu to opět dunělo, lidé se nesmějí vrátit domů

 
Z vybuchlého muničního skladu u Vrbětic na Zlínsku se v noci na čtvrtek ozvaly další dvě neřízené detonace. Policie chce během dne pokračovat v průzkumu skladu číslo 12, ve kterém ve středu vybuchlo 12,8 tuny munice. Evakuovaní lidé z Haluzic a Lipové, kteří museli ve středu opustit své domovy kvůli výbuchu muničního skladu ve Vrběticích, se ani ve čtvrtek domů nevrátí.
04.12.2014 07:31 |

podobné články

Vláda bude jednat o nasazení vojáků při střežení muničního skladu

 
Vláda by dnes mohla rozhodnout o nasazení armády při střežení muničních skladů u Vlachovic na Zlínsku. Jeden ze skladů před dvěma týdny vybuchl a poté vyhořel. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) minulý týden uvedl, že by na ostrahu mohla být nasazena asi stovka vojáků. Ministr dodal, že vyzve nájemce skladů, aby neprodleně začali vyklízet zdejší objekty s municí. Pokud firmy sklady nevyklidí, bude na státu, aby zasáhl a odvezl uskladněnou munici na vlastní náklady.
03.11.2014 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1391 článků)

Vrbětice rok po explozích: Stále zůstává 12 skladů plných munice a chemie

 
Ve skladu ve Vrběticích, kde v loňském říjnu vybuchly sklady s municí, zůstává stále ještě 10 skladů plných munice a dva sklady s chemikáliemi. Z areálu už bylo odvezeno 400 nákladních vozidel a 28 skladů je již plně vyklizených. Hotovo bude dříve, než se plánovalo – již v lednu 2016, řekl Martin Vondrášek, první náměstek policejního prezidenta.
19.10.2015 12:20 |

podobné články

Další zatýkání v Austrálii. Podezřelí z terorismu plánovali útok na...

 
Australská policie zatkla v Sydney další dva muže, které podezírá z plánování teroristických útoků, mimo jiné proti námořní základně. V rámci operace, díky níž se údajně podařilo zmařit plánovaný útok islamistů, bylo zadrženo již 13 lidí. Australská pohraniční policie rovněž dnes oznámila, že zadržela a deportovala francouzského státního příslušníka, který se krátce po krvavých pařížských útocích snažil dostat do Austrálie s nebezpečným materiálem.
23.12.2015 16:40 |

podobné články

Vláda jednala o mimořádné situaci ohledně výbuchů v muničním skladu ve Vrběticích

 
Vláda ČR dnes jednala o mimořádné situaci ohledně výbuchů v muničním skladu ve Vrběticích ve Zlínském kraji a následných opatřeních pro zajištění bezpečnosti v této oblasti.
03.11.2014 18:05 |

podobné články

Pyrotechnici začnou čistit od munice epicentrum výbuchu ve Vrběticích

 
Po více než měsíci od exploze muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku se pyrotechnikům konečně podařilo přiblížit se k ohnisku výbuchu. Přístupové cesty a okolí dalších skladů by od munice měli vyčistit v nejbližších dnech, aby se mohla začít odvážet.
28.11.2014 18:42 |

podobné články

Prezident vyzval k urychlení vyšetřování výbuchů skladů ve Vrběticích

 
Prezident Miloš Zeman vyzval k urychlení vyšetřování loňských výbuchů dvou muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku. Obává se, aby se neztratily důkazy, uvedl při své dnešní návštěvě muničního areálu. Hlava státu už ve středu řekla, že dva výbuchy v krátké době za sebou nejsou náhodné a že se zřejmě jedná o úmyslný trestný čin.
15.10.2015 14:46 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20958 článků)

Ve Vrběticích je po roce od výbuchu vyklizeno 28 ze 40 skladů, hotovo bude v lednu

 
Rok po prvním výbuchu ve vrbětickém areálu na Zlínsku bylo zatím vyklizeno 28 ze 40 skladů. Odvoz munice by mohl skončit v lednu příštího roku. V pondělí o tom informoval náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek.
19.10.2015 15:36 |

podobné články

Fiedler (Úsvit-NK): Rok od výbuchu ve Vrběticích

 
Od prvního výbuchu munice v areálu Vrbětických skladů uběhne v pátek 16.10. přesně jeden rok. Dodnes nebyly ze strany dotčených ministerstev a státních orgánů sděleny žádné závěry vyšetřování a šetření, co bylo příčinou výbuchů, kdo nese odpovědnost za ohrožení bezpečnosti občanů okolních obcí a zda nakládání a obchodování s tam uskladněnou municí probíhalo v souladu s našimi zákony?
13.10.2015 17:26 |

podobné články

Čína buduje v moři umělé ostrovy: Jejich využití bude mírové, tvrdí po kritice USA

 
Čína trvá na tom, že má právo budovat v Jihočínském moři umělé ostrovy a tvrdí, že jejich využití bude čistě mírové. Jenže její sousedé se bojí, jakým tempem si Čína snaží upevnit nad regionem kontrolu. USA se obávají, že Čína ve sporné oblasti zavede identifikační zónu pro letadla.
31.05.2015 13:15 |

podobné články

Lidé evakuovaní kvůli výbuchům v muničním skladu domů nesmějí

 
Evakuovaní obyvatelé Haluzic a Lipové na Zlínsku, kteří museli odejít ze svých domovů kvůli středečním explozím v areálu muničního skladu ve Vrběticích, se ve čtvrtek domů vrátit nemohou. Podle policie v oblasti trvá nebezpečí. Policisté události v muničním skladu vyšetřují jako úmyslné obecné ohrožení.
04.12.2014 18:17 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1690 článků)

Šokující svědectví muže, který zná detaily o munici i pravděpodobnou příčinu prvního z výbuchů na Zlínsku

 
K ParlamentnímListům.cz se dostaly materiály, které údajně putují mezi obyvateli obcí Vlachovic a Vrbětic na Zlínsku, kde bouchl již v říjnu sklad s muničním materiálem a nyní kvůli tomu areál hlídají vojáci. Dokumenty popisují, co výbuchu vlastně předcházelo a co se také v objektech skladovalo. Navíc ale zmiňují i to, čeho se všichni báli: Prý se tam skladovaly nejen rakety středního doletu SS 20, ale možná i rakety země - vzduch. To ale zase jiní vehementně popírají...
20.12.2014 19:26 |

podobné články

Odškodnění obyvatel u vybuchlého skladu: Vláda lidi zrovna nepotěší

 
Pan Bohuslav Dvořák je kontaktní osobou pro lidi z oblasti, kterou postihly výbuchy muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku. Mnoho povzbudivých informací pro ně ovšem nemá. V rozhovoru pro páteční Lidové noviny například vysvětluje, jak to bude s odškodněním za psychickou újmu, kterou mohli občané utrpět v důsledku výbuchů a s nimi spojenou evakuací.
16.01.2015 11:47 |

podobné články

Čína omezila internet a zatkla šest lidí kvůli "šíření fám"

 
Čínské úřady rázně zasáhly proti své internetové komunitě - zatkly šest lidí a dočasně zavřely 16 webových portálů v souvislosti s údajnou produkcí a propagací fám. Informovala o tom v noci na dnešek agentura Nová Čína. Upřesnila, že od poloviny února bylo z podobných důvodů zadrženo v zemi více než 1000 lidí.
01.04.2012 20:55 |

podobné články

Konec evakuace? Pyrotechnici dnes rozhodnou o osudech lidí z okolí muničního skladu!

 
O případném ukončení evakuace čtyř stovek obyvatel obcí Haluzice a Lipová na Zlínsku, která byla nařízena v pátek kvůli riziku dalších výbuchů v blízkém skladu munice, policie rozhodne možná už v poledne.
10.12.2014 13:13 |

podobné články

Ve skladu ve Slatině byla zřejmě uložena nelegální munice

 
Policie po dnešní kontrole muničního skladu firmy Multiagro ve Slatině u Vysokého Mýta zahájila trestní řízení kvůli podezření z nedovoleného ozbrojování. Podle informací České televize se ve skladu nacházelo osm palet nelegálně uskladněného semtexu.
13.02.2015 19:31 |

podobné články

Výbuch v muničním skladu zabil člověka, další zázrakem přežili

 
Šťastně skončilo pátrání po desítkách lidí, kteří byli v době výbuchu v ruském muničním skladu.
13.11.2009 17:05 |

podobné články

Výbuch v ruském skladu munice: Nejméně deset mrtvých!

 
Při sérii výbuchů v muničním skladu na Sibiři v ruském Zabajkalském kraji zemřelo v úterý nejméně deset lidí. Dalších jedenáct osob je těžce zraněných, čtyři z nich jsou v kritickém stavu. Explozi munice způsobil lesní požár, který se rozšířil až do areálu armádního zařízení poblíž vesnice Bolšaja Tura.
30.04.2014 08:40 |

podobné články

Stropnický a policie prověřují kontrakt na ostrahu muničních skladů

 
Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) chce přezkoumat kontrakt na střežení armádních muničních skladů. Píše to ve svém pondělním vydání týdeník Euro, podle kterého se o obchod začala zajímat brněnská expozitura policejního protikorupčního útvaru. Posledních deset let se o ostrahu skladů starala firma Trade Fides, která měla loni bez výběrového řízení dostat další kontrakt.
09.03.2014 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1690 článků)