Článek

Čína bude po ženě, která porodila v letadle, zřejmě žádat náhradu škody

 
Mladá žena, která minulý týden porodila na palubě letadla společnosti China Airlines z Bali do Los Angeles, bude zřejmě aerolinkám muset zaplatit náklady na odklonění letadla na letiště Anchorage na Aljašce. Úmyslně totiž zamlčela pokročilý stupeň svého těhotenství, píše britský server The Independent.  
21.10.2015 17:00 |

podobné články

Podobné články

VIDEO: Američanka rodila v autě, manžel řídil a filmoval

 
Jennifer Russellová z Texasu porodila své dítě v autě cestou do nemocnice. Její manžel Zachary jednou rukou držel volant a druhou natočil příchod své dcery na svět. Další články k tématu: Američanka porodila při řízení auta na cestě do nemocnice VIDEO: Žena porodila ve vlaku na Machu Picchu za asistence turistů Ve Španělsku porodila desetiletá dívka, ona i dítě jsou v pořádku Američanka porodila děti 8. 8. 2008, 9. 9. 2009 a 10. 10. 2010 Chorvatka porodila už potřetí za sebou ve stejný den i měsíc Jedenáctiletá dívka porodila na své svatbě, ženich možná půjde za mříže
26.01.2012 16:25 |

podobné články

Farářka v penzi v 66 letech porodila dvojčata

 
Díky pokrokům v medicíně mohou mít děti i ženy v poměrně pokročilém věku. Jistá Švýcarka v 66 letech porodila dvojčata a podle tamní televize se tato farářka v penzi stala nejstarší rodičkou v alpské republice. Další články k tématu: Žena z Indie porodila ve svých 66 letech trojčata Žena porodila v 54 letech zdravé dítě, lékaři žasnou Čínská důchodkyně porodila v šedesáti letech dvojčata Němka v 55 letech porodila třinácté dítě Rumunka porodila v 67 letech holčičku
05.03.2012 10:10 |

podobné články

Soud: Praha může žádat odškodné za požár Průmyslového paláce

 
Praha může žádat po společnosti Incheba odškodnění za zničené levé křídlo Průmyslového paláce, pravomocně dnes rozhodl Městský soud v Praze v odvolacím jednání. Památku zničil v roce 2008 požár. Soud nyní řešil odvolání Incheby proti dubnovému rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 7, který určil možnost metropole finanční náhradu žádat. Podle dnešního verdiktu, proti němuž může Incheba podat dovolání, firma pochybila v protipožární ochraně. Nárok znovu projedná obvodní soud. Praha již dříve vyčíslila škodu na více než jednu miliardu korun.
10.09.2013 16:35 |

podobné články

Čína buduje v moři umělé ostrovy: Jejich využití bude mírové, tvrdí po kritice USA

 
Čína trvá na tom, že má právo budovat v Jihočínském moři umělé ostrovy a tvrdí, že jejich využití bude čistě mírové. Jenže její sousedé se bojí, jakým tempem si Čína snaží upevnit nad regionem kontrolu. USA se obávají, že Čína ve sporné oblasti zavede identifikační zónu pro letadla.
31.05.2015 13:15 |

podobné články

Zkomplikoval vám nefunkční registr vozidel život? Žádejte náhradu

 
Problémy centrálního registru vozidel trvají dál. Ministerstvo dopravy sice tvrdí, že už je plně funkční, ale na řadě míst databáze stále pořádně nefunguje. Lidé proto mohou žádat náhradu škody.
10.07.2012 11:20 |

podobné články

Úřad vlády se připojil k řízení o stamilióny v kauze Promopro

 
Úřad vlády se rozhodl připojit k požadavku na náhradu škody, která měla vzniknout v souvislosti s veřejnou zakázkou pro zajištění ozvučení akcí během českého předsednictví EU. V kauze, pro niž se vžilo označení Promopro, požaduje náhradu škody ve výši přesahující 388 miliónů korun. V pátek to oznámil šéf úřadu vlády Pavel Dvořák.
28.02.2014 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dvořák (83 článků) , Pavel Dvořák (83 článků)

Randák chce po státu náhradu škody za stíhání kvůli Nagyové

 
Bývalý ředitel civilní rozvědky Karel Randák požaduje po státu náhradu škody, která mu údajně vznikla nezákonným stíháním kvůli zveřejnění odměn tehdejší šéfky kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) Jany Nagyové. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělil Nadační fond proti korupci. Randákův právník Petr Kočí doplnil, že jeho klient se domáhá zhruba 60.000 korun.
04.06.2014 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1539 článků) , Petr Nečas (9260 článků) , Jana Nagyová (1532 článků)

Žena přišla o půdu na Podkarpatské Rusi. Ústavní soud rozhodl, že nevyplatit ji náhradu je v rozporu s Listinou základních práv a svobod

 
Ústavní soud (ÚS) dal ženě šanci na peněžní náhradu za půdu, o kterou její babička přišla po předání Podkarpatské Rusi Sovětskému svazu. Náhradu nezískala kvůli tomu, že babička nehospodařila v jednotném zemědělském družstvu, nebyla ani drobným zemědělcem. Ve sporu jde o víc než pět milionů korun, znovu jej musí projednat Obvodní soud pro Prahu 1.
23.06.2016 13:10 |

podobné články

Žena porodila v letadle, dítě vyhodila do odpadků

 
Filipínské úřady se snaží najít ženu, která porodila v letadle letícím z Bahrajnu do Manily a novorozeně odložila do odpadků. Živého chlapečka zabaleného v papírových ubrouscích našli zaměstnanci ochranky v pytli s odpadky v neděli.
13.09.2010 08:40 |

podobné články

Lékárníci budou chtít náhradu škody od krajů, které platí za lidi

 
Lékárníci budou chtít od krajů nahradit škodu, kterou utrpěli tím, že pacienti místo do jejich lékáren chodili pro léky do krajských zařízení, kde nemuseli platit regulační poplatky. Předseda představenstva Grémia majitelů lékáren Marek Hampel ve středu řekl, že pokud lékárníci uspějí s žalobami na nekalou soutěž ze strany krajů, začnou podávat žaloby také na náhradu utrpěné škody.
03.06.2009 13:50 |

podobné články

Co dělat se zatopeným autem? Víme, jak získat náhradu škody

 
Povodeň mi vyplavila auto. Na jakou náhradu mám nárok? S mizející vodou se pomalu začínají sčítat škody. Nemalou část z nich tvoří také vytopená auta. Co s autem, které poškodil vodní živel?
06.06.2013 11:15 |

podobné články

Ministerstvo žádá v kauze Rath náhradu škody 56 miliónů korun

 
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) žádá v kauze poslance Davida Ratha náhradu škody 56 miliónů korun. Jde o peníze vyplacené úřadem na projekty, které měly být dotovány z evropských fondů. Evropská unie však po vypuknutí korupční aféry výdaje ministerstvu neproplatila. Uvedl to v úterý Český rozhlas - Radiožurnál.
06.08.2013 09:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4393 článků)

Kauza Rath: Ministerstvo žádá náhradu škody 56 milionů

 
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) žádá v kauze poslance Davida Ratha náhradu škody 56 milionů korun. Uvedl to dnes Český rozhlas - Radiožurnál. Jde o peníze vyplacené úřadem na projekty, které měly být dotovány z evropských fondů. Evropská unie však po vypuknutí korupční aféry výdaje ministerstvu neproplatila. Jako poškozený se původně přihlásil i Středočeský kraj, nedávno ale uvedl, že mu žádná škoda nevznikla. 
06.08.2013 09:35 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4393 článků)

Klausova velká bolest možná ožije na mezinárodní úrovni

 
Ústavní soudkyně Ivana Janů doporučuje těm, jimž novoroční amnestie zmenšila šanci na náhradu škody, aby se obrátili na Evropský soud pro lidská práva. Renomovaný advokát Kolja Kubíček ale tvrdí, že amnestie nikomu neznemožnila náhradu škody uplatňovat. To právnička Hana Marvanová má i po tři čtvrtě roce amnestii za masivní poškození lidských práv.
02.10.2013 13:30 |

podobné články

Žádáte náhradu škody? Připravte si naditou šrajtofli, začíná válka peněženek!

 
Roky soudních tahanic a desetitisíce utracené za právníky a soudní znalce. Tak také může vypadat boj o náhradu škody. A může se stát, že zvítězí ten, kdo má naditější šrajtofli.
17.02.2014 06:55 |

podobné články

Vláda: Stát žádá 388 milionů korun jako náhradu škody v kauze ProMoPro

 
Úřad vlády České republiky rozhodl ve středu dne 26. února 2014 připojit se jako poškozený k probíhajícímu trestnímu řízení, vedenému proti skupině osob v případu realizace veřejné zakázky na provozování audiovizuálních celků a poskytnutí souvisejících služeb pro zajištění akcí konaných v rámci předsednictví České republiky v Radě Evropské unie (tak zvané kauze ProMoPro, s.r.o.) a uplatnit nárok na náhradu škody a vydání bezdůvodného obohacení v celkové výši minimálně 388 356 677 Kč.
28.02.2014 16:50 |

podobné články

Nový občanský zákoník: 11 rad, jak získat náhradu škody!

 
Vyviklaná dlažební kostka, náledí nebo chybějící mříž od kanálu. Při troše smůly nebo nepozornosti se z chodníku může stát nebezpečná past. Abyste ale měli nárok na náhradu škody, musíte si pořídit důkazy.
08.04.2014 10:10 |

podobné články

Exposlanci z kauzy Nagyová podají žalobu o náhradu škody

 
Bývalý poslanec ODS Petr Tluchoř, jeden z aktérů v kauze Nagyová, podává dnes podle serveru Česká justice.cz u Obvodního soudu pro Prahu 2 žalobu o náhradu škody. Všichni tři exposlanci si v lednu podali žádost o odškodnění na Ministerstvo spravedlnosti, to však zatím nechalo uplynout lhůtu, ve které na žádosti mohlo reagovat. Exposlanci se proto musí obrátit na soud.
15.07.2014 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (558 článků)

Soud zastavil řízení o náhradu údajné škody požadované po ČR Casinem Kartáč

 
Městský soud v Praze jakožto soud odvolací zastavil řízení, v němž společnost Casino Kartáč s.r.o. požadovala po České republice náhradu škody ve výši 1.022.068.000,- Kč v důsledku namítaného nesprávného úředního postupu Ministerstva financí při nastavení limitů u interaktivních videoloterijních terminálů.
23.10.2014 10:55 |

podobné články