Článek

Chytáte z vybitého telefonu paniku? A víte, že je to nemoc?

 
Ubývající čárky nebo procenta na baterii telefonu vyvolává hrůzu ve stále větším počtu lidí. Pro strach z odloučení od mobilního telefonu, který za panikou stojí, dokonce už odborníci vymysleli nový název - "nomofobie". Mezi hlavní příznaky patří neustálé hledání zásuvky k dobití telefonu, všude a za všech okolností. Třeba i v divadle mezi kulisami.
13.07.2015 12:16 |

podobné články

Podobné články

Necháváte se ovládat mobilním telefonem?

 
Patříte do skupiny lidí, co chodí s mobilním telefonem večer spát a ráno se s ním probouzí? Odborníci odhadují, že už téměř polovina Čechů je na mobilním telefonu závislá. Závislost na mobilním telefonu neboli nomofobie (no mobil phobia) je dnes už popsanou nemocí a nezadá si se závislostí na alkoholu nebo třeba na hraní her. Pokud vás zajímá, jaký vztah máte ke svému mobilu vy, zkuste si zjistit, kolik příznaků této nemoci máte. Jestliže víc než tři, stojí to rozhodně za zamyšlení. Jak se pozná, že jste na telefonu závislí Nikdy si nevypnete zvonění, večer před usnutím si ho dáte pod polštář, ráno mu patří váš první pohled Jestliže vám přijde zpráva na messenger nebo na whatsapp a vy si ji nemůžete hned přečíst, protože vás někdo zdržuje (šéf, učitel, rodina), lehce znervózníte, přestáváte se soustředit na realitu a při nejbližší příležitosti utíkáte si zprávu přečíst. Ve chvíli, kdy zjistíte, že máte vybitou baterii a víte, že ji několik hodin nemáte šanci nabít, zmocní se vás panika, že se vám po celou dobu nikdo nedovolá. Nebo když jste mimo signál. I uprostřed party přátel nejste schopni se bavit, vaše oči stále hypnotizují displej telefonu. Jedinou skutečnou zábavou je vkládání fotek na Facebook. S přáteli, s nimiž jste se dříve pravidelně scházeli, si teď jen píšete, knížku už jste nedrželi v ruce hodně dlouho a na koníčky vám nezbývá žádný čas, protože většinu dne trávíte na chatu. Poznáváte se v těchto výrocích? Pokud ano, je nejvyšší čas zjistit, jak hodně závislí jste. Vyhraďte si během dne dobu, kdy nebudete na příjmu. Rozhodně se nevěnujte telefonu během jídla, zvlášť když večeříte společně se zbytkem rodiny. Také braní telefonu do postele úplně vynechejte, nejméně hodinu před spaním byste se mu už vůbec neměli věnovat. Jestliže se dokážete při různých situacích bez mobilu obejít,... Čtěte více Příspěvek Necháváte se ovládat mobilním telefonem? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
15.01.2018 10:10 |

podobné články

Dobíjení telefonu při chůzi? Žádné sci-fi, ale realita! Jak to funguje?

 
Revoluční vynález se podařilo sestrojit dvojici studentů, kteří vyřešili problém vybitého mobilního telefonu. Na dobití baterie tak už asi brzy nebudeme potřebovat elektrickou síť. Sstačí, když budeme chodit.
09.07.2013 16:35 |

podobné články

VIDEO Konvičkovci skutečně vyvolali na Staromáku paniku. Lidé prchali, demolovali zahrádky. Vypovídá restauratér, který to vše viděl a natáčel

 
ROZHOVOR Paniku a úprk turistů ze Staroměstského náměstí viděla řada svědků. Hrát si v současné době na teroristický útok je totálně mimo. ParlamentnímListům.cz to řekl pražský restauratér Aaron Günsberger, který byl v neděli na místě a během pondělí mapoval svědectví těch, kteří vzniklou paniku a strach přímo viděli.
22.08.2016 19:25 |

podobné články

Vtípek se sexy Jindřiškou

 
Opravář televizí si nemohl nevšimnout, jak je jedna jeho zákaznice půvabná. Pokaždé, když vešla do obýváku, mohl si oči vykroutit, jak si ji prohlížel. Když dokončil opravu a dostal zaplaceno, žena mu říká:"Víte, měla bych na vás takovou, ehm, nezvyklou prosbu. Ale musíte mi slíbit, že si to necháte pro sebe.""Ovšem, madam.""No, víte, těžko se mi o tom mluví, víte, můj manžel je hodný a milý muž, ale ech, on má jistou fyzickou vadu, víte, jistý nedostatek, no, víte, já jsem žena, ehm, vy jste mladý, zdravý a silný muž..."
25.04.2014 06:05 |

podobné články

Nová éra Nokie? Microsoft koupí její divizi mobilních telefonů za 140 miliard korun

 
Americký softwarový gigant Microsoft koupí od finské společnosti Nokia její hlavní divizi mobilních telefonů. Podle úterního sdělení obou firem za ni dá 5,44 miliardy eur (zhruba 140 miliard Kč). Microsoft je už dva roky softwarovým partnerem někdejší jedničky globálního trhu mobilních telefonů. V posledních letech ale finská firma výrazně ztrácí pozice na klíčovém poli chytrých telefonů.
03.09.2013 07:00 |

podobné články

Holandsko: Výkřik při minutě ticha spustil paniku!

 
V Amsterdamu se v úterý konala slavnost na počest obětí zabitých ve druhé světové válce. Shromáždění však narušil muž, který během dvouminutového ticha zakřičel nesrozumitelnou poznámku, která vyvolala paniku a zmatek v davu tisíců lidí. Při incidentu utrpělo zranění nejméně 30 lidí.
05.05.2010 11:30 |

podobné články

Top 09 vyvolala ve Zlíně paniku, Kalouskovu složenku vzali lidé vážně

 
Doslova paniku vyvolala předvolební kampaň Top 09 ve Zlíně. Strana vhodila lidem do schránky složenku na zaplacení dluhu ve výši 121 tisíc korun.
14.05.2010 11:45 |

podobné články

Loveparade: Paniku způsobil pád lidí z konstrukce do davu

 
Sobotní tlačenice na technoparty Loveparade v německém Duisburgu si vyžádala 19 mrtvých a 342 zraněných. Hromadnou paniku, která odpolední tragédii zapříčinila, vyvolal podle policie pád lidí z uzavřeného únikového schodiště do davu.
25.07.2010 10:50 |

podobné články

Pasažér propašoval na palubu letadla hada, při krmení vyvolal paniku

 
Poněkud méně dramatickou verzi filmu Hadi v letadle zažili nedávno pasažéři letu z Tel Avivu do Londýna. Jeden z cestujících propašoval na palubu mládě hada schovaného v příručním zavazadle a během letu ho začal krmit. Vedle sedící žena pro to však neměla pochopení a začala křičet, čímž v letadle spustila paniku.
07.11.2013 21:11 |

podobné články

Osobnosti: Aviva Aviva (183 článků)

Levhart se zatoulal do města a šířil paniku

 
Neobvyklé návštěvy se v pondělí dočkali obyvatelé města Meerut na severu Indie. V jeho ulicích se objevil levhart, který zavítal i do budovy místní nemocnice a kina. Přítomnost kočkovité šelmy vyvolala mezi lidmi paniku a úřady přiměla, aby preventivně uzavřely místní školy a tržnice. Podle listu Hindustan Times zvíře sedm lidí zranilo.
25.02.2014 14:25 |

podobné články

Anne Applebaumová: Teroristé touží rozpoutat paniku. Musíme zůstat v klidu

 
Historička Anne Applebaumová na serveru ihned.cz píše o stále stejné snaze teroristů vyvolat paniku, destabilizovat zřízení, rozjitřit sociální napětí či svrhnout systém. Ve svém komentáři zdůrazňuje, že Evropa s tím má mnohaleté zkušenosti a nyní nesmí začít přehnaně reagovat, a přistoupit tak na logiku teroru útočníků.
28.01.2015 10:08 |

podobné články

Lidinský (Úsvit): Nechci dělat imigrační paniku, ale vnitro má kapacity už jen na pár dní

 
Nechci v žádném případě vyvolávat paniku, ale vycházím pouze z informací, které poslancům posílá každý týden Ministerstvo vnitra ohledně počtu imigrantů na našem území.
26.08.2015 07:26 |

podobné články

Čínská policie zatkla 200 lidí, fámami prý vyvolávali paniku

 
Čínská policie si došlápla na lidi, kteří podle ní šíří po internetu fámy o významných událostech, jež mohou vyvolat mezi obyvateli paniku. Potrestala 197 lidí, kteří psali například o propadu na čínské burze nebo o výbuších v přístavu Tchien-ťin.
31.08.2015 20:01 |

podobné články

Ministr Stropnický varuje: Stovky lidí zde schválně vytvářejí paniku. Někdo z hlouposti, někdo za peníze

 
Ministr obrany Martin Stropnický varoval na sociální síti Facebook, že stovky lidí vytvářejí paniku tam, kde to není na místě. Přidal i vtip.
27.09.2015 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1655 článků)

Klauni se objevili i v Plzni: Další žertovné video spouští paniku

 
Hysterie, která kolem „útoků“ šílených klaunů, zavládla po Spojených státech, se přesouvá už i do Česka. K žádnému reálnému zjevení podobné postavičky ještě nedošlo, ale místní vtipálci natáčí žertovná videa, která vydávají za pravá a podněcují tak paniku mezi občany. Poslední případ se objevil v Plzni.
26.10.2016 14:35 |

podobné články

Dokument o vzniku FIFA 12 dnes na National Geographic

 
Pokud na svou parabolu chytáte českou verzi televizního programu National Geographic, určitě byste měli zpozornět dnes ve 22.00 hodin. Právě v tomto čase se zde totiž rozeběhne v rámci nové série pořadu Megatovárny unikátní dokument o vývoji FIFA 12. Nejde o klasické „making of“ ve stylu, v jakém své hry prezentují sami herní vývojáři, ale o pohled na vývoj sportovní...
04.12.2010 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Petra Paroubková (486 článků)

Plavky pro letošní léto: převlečte se za námořníka nebo sáhněte po retru

 
Jestli ještě nemáte zaplacenou letošní dovolenou u moře, určitě se na to chytáte. Chcete, by se pro vás letos vyhřátá pláž stala přehlídkovým molem? Přinášíme vám několik typů plavek, které letos jednoznačně vedou.   Jako námořník Tmavě modrou ...
22.06.2011 08:55 |

podobné články

Co je nového od 1. listopadu? Konec analogového vysílání je tady!

 
Pustili jste si dnes televizi, ale chytáte jen zrnění? Na to je snadná odpověď! V okolí Jeseníku nastal včera defi nitivní konec analogového vysílání. Moderní digitální vysílání tak nahradilo dosavadní signál ve velké části Olomouckého i Moravskoslezského kraje a části Pardubicka.
01.11.2011 12:05 |

podobné články

Nebezpečí v Chorvatsku: V Jadranu žije čtverzubec stříbropásý! Ta rybka zabije klidně i 30 lidí!

 
Turisté, pozor! Mysleli jste si, že na prudce jedovaté ryby můžete narazit jen v exotických krajích? Omyl! I v Chorvatsku si musíte dávat pozor na to, co chytáte! Místní rybář minulý týden ulovil nedaleko Dubrovníku čtverzubce stříbropásého – rybu, která vás může i zabít!
07.11.2012 12:15 |

podobné články