Článek

Chundelaté mamuty vymýtila žízeň

 
Zhruba v době, kdy na Krétě vznikala minojská kultura, mizeli na Sibiři poslední populace mamutů. Teorií o jejich vymření existuje několik. Chlupatí příbuzní dnešních slonů ale zřejmě zahynuli žízní. Nedostatek pitné vody zahubil poslední populaci těchto chundelatých obrů, která přežívala na ostrově svatého Pavla u Aljašky.
04.08.2016 10:05 |

podobné články

Podobné články

Malíř Jiří Houska: Nehledám nějaká odůvodnění ani filozofii

 
Osmadvacetiletý malíř Jiří Houska rád objevuje tajemná zákoutí nedotčené krajiny, přemýšlí o záhadných tvorech, studuje mamuty i pradávné civilizace. V nové sérii obrazů dokonce plánuje spojit mamuty s ženskými ňadry.
08.06.2013 18:35 |

podobné články

Žízeň na 200. Oktoberfestu uhasí 12 milionů piv

 
Úderem sobotního poledne v německém Mnichově začal 200. ročník nejznámějších slavností piva – Oktoberfest. Žízeň tu rozhodně nebude. Během dvou týdnů by se tu mělo natočit přes 12 milionů piv. Novinkou letošního ročníku je zákaz kouření ve stanech. Lidé tak prý budou mít více času na líbání a konzumaci.
18.09.2010 15:00 |

podobné články

Iveta s modřinami: Image je na nic, poslouchej žízeň!

 
Tělo samá modřina, opar a omlácené rosolovité nohy. Takhle se Iveta Bartošová (45) předvedla v italském Garganu, kam ji odvezl její milenec Domenico Martucci (34). Zpěvačce zanedbaný zjev vůbec nevadí a po městečku Peschici pobíhá v minisukni a v průsvitné halence. Skoro by se dala použít kultovní hláška z reklamy na jistou slavnou limonádu: Image je na nic, poslouchej žízeň!
27.06.2011 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6593 článků) , Domenico Martucci (365 článků)

Kanonýr Jan Koller: Už hraju na žízeň!

 
Po dvaceti letech kope úplně zadarmo. Vydělal fotbalem desítky milionů, od soboty už ale hraje jen na žízeň. Za pivo a párek. Jan Koller (38), nejlepší střelec fotbalového nároďáku (55 gólů) je amatér. Včera ofi ciálně uzavřel kariéru.
07.09.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Koller (79 článků)

Výzkum: Děti málo pijí, hrozí jim kolaps!

 
Dvě třetiny rodičů se domnívají, že děti trpí nedostatkem tekutin hlavně ve škole, zhruba polovina rodičů má pocit, že učitelé dětem v pití brání. Většina dětí si běží pro pití až ve chvíli, kdy má žízeň. To už je ale pozdě, protože žízeň je projevem nedostatku tekutin v těle a k tomu by vůbec nemělo dojít.
12.10.2011 14:25 |

podobné články

Mladá Angličanka má stále žízeň, denně musí vypít 25 litrů vody

 
Sasha Kennedy z anglického Essexu trpí skutečně originální závislostí. Má téměř v jednom kuse žízeň a každý den tak vypije 25 litrů vody. Velkou láhev vody s sebou nosí úplně všude. Důsledkem enormního přísunu tekutin je neustálé chození na toaletu, denně si musí ‚odskočit‘ zhruba čtyřicetkrát. Kvůli své závislosti Sasha dokonce musela opustit i své zaměstnání.
11.07.2012 15:45 |

podobné články

Vloupal se do baru a vypil lahvičku Tabaska, tvrdil policii: Měl jsem žízeň

 
Čtyřiatřicetiletý opilec z Berlína se v úterý 7. července vloupal do jednoho baru ve městě. Nešel však po kase či zásobách potravin, v podniku si vzal na mušku lahvičku s Tabaskem. Když jí polovinu vypil, otočil se a chtěl utéct. Policie ho však v tu chvíli dostihla. Nevěřila však svým uším u výslechu, neboť opilý zloděj tvrdil, že důvodem jeho zločinu byla žízeň.
10.07.2015 21:00 |

podobné články

Pryč se špekem – 3 body, které nepřehlížet!

 
Obáváte se, že cesta za vysněnou postavou bude pořádná fuška? Možná ano, možná také ne. Záleží na tom, kolik kilogramů nadváhy máte. Pokud potřebujete zhubnout jen pár kilo, stačí změnit stravovací zlozvyky a změna bude brzy viditelná. Vždy to chce pevnou vůli, trpělivost a odhodlání. Nedávno jsem viděla na facebooku příspěvek, který mě docela pobavil. Žena stojící u zrcadla říká, myslela jsem si, že mám perfektní postavu, až do doby než jsem si sedla. Je pravda, že pokud stojíme, ležíme, není to tak nejhorší, ale nedej bože, že si sedneme a špek se vyvalí z kalhot ven. No co si budeme povídat, mnohdy za to skutečně mohou špatně zvolené kalhoty. Tedy jejich velikost. I když to možná zní, jako výmluva, ale není. Jestli se narveme do kalhot o číslo menší a jsme, jako jitrnice, bude to mít opačný efekt, než být sexy v obepnutém oblečení. Následující rady vám pomohou zbavit se pár kil a cítit se lépe. Pamatujte na to, že nejde o to být, jako Twiggy. Ale určitě záleží na tom, jak se cítíte a být především v pohodě! Připravte se – jdeme na to. Nepodceňujte pitný režim Hlad je mnohdy převlečená žízeň. Pijte během dne dostatek tekutin: voda, neslazené čaje, ovocné šťávy. Dva litry tekutin je minimum, které byste měly milé dámy přijmout. Nejlépe rozložené po menších dávkách na celý den. Pít tehdy, až cítíme žízeň je zásadní chyba. Voda jednak pomůže odplavit toxiny z těla a tělo si jí ze stresu nebude ukládat na horší časy. Pravidelnost ve stravě Nejspíš proto je krabičková dieta nejúspěšnější ze všech, protože učí člověka přijímat potravu v pravidelných a přiměřených dávkách. Jíst ve chvíli, kdy cítíme hlad už je pozdě a naopak jíst, když hlad nemáme také. Co tedy s tím? Naučte své tělo pravidelnosti. Když budete jíst ve stejný čas, nebudete mít tendence se z hladu... Čtěte více Příspěvek Pryč se špekem – 3 body, které nepřehlížet! pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.09.2015 19:56 |

podobné články

Pehe: Bez omezení korupce nemá jakákoli reforma smysl

 
Jakékoli pokusy ozdravit státní finance postrádají legitimitu, pokud jsou veřejné rozpočty rozkrádány v řádech stamiliard ročně. Česká republika by i se svým údajně přebujelým sociálním státem neměla v podstatě žádné deficity, pokud by vymýtila systémové rozkrádání peněz určených pro veřejné zakázky, píše politolog Jiří Pehe pro Deník Referendum.
08.03.2011 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (286 článků)

Turecká armáda vymýtila ISIS na hranicích se Sýrií, tvrdí Ankara

 
Tureckým silám a povstaleckým jednotkám podporovaným Ankarou se v neděli podařilo na severu Sýrie dobýt poslední pozici organizace Islámský stát (ISIS) u turecké hranice. S odvoláním na tureckou agenturu Anadolu o tom informovala agentura Reuters. Právě vytlačení islámských radikálů od turecké hranice bylo jedním z hlavních cílů nedávné turecké intervence do Sýrie.
04.09.2016 19:30 |

podobné články

Medvědí holky Mína a Poca zůstaly bez rodičů!

 
Známý chovatel šelem Jaroslav Kaňa zaznamenal další chundelaté přírůstky do své rozvětvené rodiny exotických zvířat.
27.03.2011 12:05 |

podobné články

Pandí psi jsou novou posedlostí Číny

 
Čínská rozrůstající se střední třída má nové šílenství: všichni touží mít chundelaté, černobílé psy, kteří vypadají jako panda. Tento trend je dalším důkazem měnící se čínské společnosti. Jak řekl jeden z majitelů obchodu s domácími mazlíčky britskému listu Daily Mail: „Ještě před deseti lety bychom je snědli.“
17.05.2014 19:40 |

podobné články

Někteří chlupáči toho měli ve vlnách plné tlapky: Haf, my jsme psí surfaři!

 
„Uvolni se, seš jako prkno!“ I tak povzbuzovali někteří páničkové své chundelaté miláčky, kteří se zúčastnili už šestého ročníku soutěže v surfování psů na proslulé kalifornské plaži Huntington Beach.
03.10.2014 05:10 |

podobné články

Mazaný Justin Bieber se vrátil na Instagram jako vlastní pejsek

 
Justin Bieber je zpět na Instagramu. Tedy oficiálně nikoli pod svým profilem, ale založil nový svému psovi Toddovi. Chundelaté štěně mu má získat zpět miliony fanoušků, kteří ho zatratili kvůli přítelkyni Sofii Richie. Dvaadvacetiletý Kanaďan se s chlupatým přítelem vyfotil na gauči a snímek je prvním z obrázků na Toddově profilu.
07.09.2016 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Justin Bieber (1299 článků)

Nejroztomilejší soutěžící Kočka Česka: I vy se ještě můžete zapojit!

 
Je málo věcí roztomilejších, než malé chundelaté koťátko. A na to se spoléhají i ta v soutěži Kočka Česka. To ale nestačí, a tak šance mají všichni stejné. I vy se ještě můžete zapojit a hrát o ceny za více jak 100 000 korun!
12.11.2016 06:15 |

podobné články

Mamuti by mohli znovu ožít díky experimentu z Jurského parku

 
Podle vědců není vyloučené, že by mamuti mohli znovu chodit po naší planetě. K jejich vzkříšení by mohl pomoci experiment z filmu Jurský park. Právě v tomto sci-fi thrilleru z roku 1993 biologové použili DNA vyhynulých dinosaurů a dokázali je znovu probudit k životu. Tento pokus je sice u opravdových dinosaurů nemožný, ale na tisíce let vyhynulé mamuty by údajně zafungovat mohl.
03.05.2010 09:35 |

podobné články

Větší hlava, větší oči. Takhle prý budeme vypadat za 100 000 let!

 
Nyní vypadáme o dost jinak než naši předci, kteří lovili mamuty. Existuje proto možnost, že za několik desítek tisíc let se naše rysy opět změní. Možná, že budeme vypadat právě tak, jak to vyobrazil americký umělec Nickolay Lamm.
12.06.2013 08:45 |

podobné články

Dokážete uhádnout, na co může být tahle věc? To nedáte!

 
Lidé vymýšlejí kdejaký nesmysl, protože už nemusejí lovit mamuty, aby měli co k jídlu, a mají tak spoustu volného času. A když zrovna nemáte intelekt na hledání léku na AIDS nebo na beďary (to druhé by se skoro hodilo víc), vymýšlejí se podobné nesmysly.
04.10.2013 08:00 |

podobné články

Babiš se dostal možná do potíží. Politolog v ČT prozradil podrobnosti

 
V komunálních volbách se ukázalo, že TOP 09, ODS, ale i ANO mají problémy. Politolog Petr Just vysvětlil, v čem jejich těžkosti spočívají. Andreje Babiše to zřejmě příliš nepotěší. Řeč přišla také na „politické mamuty“, kterým hrozí vyhynutí, i na pokrytectví Václava Klause a „uplácení“ voličů koblihami a gulášem.
13.10.2014 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8477 článků) , Andrej Babiš (8338 článků) , Petr Václav (670 článků)