Článek

Chtěly fotku s majákem, ledová kra ale dívky odnesla na otevřené moře

 
Záchranáři na ruském Dálném východě dnes dostali do bezpečí dvě dívky ve věku 15 a 14 let, s nimiž se u břehu moře utrhla ledová kra. Ta pak trosečnice unášela Amurským zálivem u Vladivostoku desítky metrů od břehu, než je zachránili městští hasiči za pomoci vznášedla.
08.03.2016 11:30 |

podobné články

Podobné články

Ledovcová kra odhalila obří unikátní ekosystém, který brzy zanikne

 
V Antarktidě se odlomila ledovcová kra A 68, která je jednou z největších v historii moderního pozorování. Souvisí s oteplováním podnebí na planetě a má rozlohu 5 800 čtverečních kilometrů (čtvrtinu celé Moravy). Pod ledovcem se přitom nachází unikátní ekosystém, který kra odhalí. Vědci ho budou moct sledovat, dokud ale nezanikne vlivem z otevřeného oceánu.
07.10.2017 13:30 |

podobné články

Od Antarktidy se odlomila obří kra o velikosti Ústeckého kraje. Má bilion tun

 
Od šelfového ledovce na západě Antarktidy se odlomila kra, jejíž rozloha se pohybuje kolem 5 800 kilometrů čtverečních. Podle britských vědců to potvrdily nejnovější družicové snímky. Jde o jednu z největších mas ledu, jaká se kdy od jižního světadílu odtrhla. Kra o hmotnosti asi jednoho bilionu tun zabírá větší rozlohu, než má například Moravskoslezský nebo Ústecký kraj.
12.07.2017 13:05 |

podobné články

Obří záchranná akce: V Rusku se utrhla kra se stovkami rybářů!

 
Ruské úřady v neděli zachránily 675 rybářů, se kterými se v Ochotském moři u ostrova Sachalin utrhla kra, a proud ji unášel na otevřené moře. Všichni rybáři původně vyrazili lovit "na dírky".
01.04.2012 18:40 |

podobné články

Dva mladíci se chtěli projít po zamrzlém jezeru: Odnesla je kra!

 
Na tuhle nedobrovolnou plavbu jen tak nezapomenou. Dva mladíci se rozhodli projít po zamrzlém Michiganském jezeře, když se s nimi utrhla kra a začala je odnášet od pobřeží. Naštěstí se jim nic nestalo…
10.03.2015 07:45 |

podobné články

675 mužů v ohrožení života: Utrhl se s nimi led a plaval na moře!

 
Rybolov je v chudých částech Ruska jedním z nejčastějších způsobů obživy. U ostrova Sachalin, který se nachází v asijské části země, se utrhla ledová kra, na které se v tu chvíli nacházelo 675 rybářů. Všechny pak začala unášet na volné moře.
02.04.2012 17:05 |

podobné články

Místo pokuty mu pomohli: Mamince razili cestu majákem

 
Opravdu kuriozní příběh zažili v pondělí dopoledne pražští strážníci. Na Palmovce si totiž všimli auta, které jelo od Balabenky po tramvajových kolejích. Chtěli s ním řešit přestupek, ale muž sám zastavil a omlouval se, že veze ženu do porodnice. „Stačila jen říct, že už začala rodit, ale cestu prý zvládne a odmítla zavolat sanitku,“ popsali událost strážníci, kteří vůz alespoň se zapnutým majákem doprovodili do porodnice U Apolináře. Cesta díky nim trvala přesně deset minut!
02.03.2010 17:55 |

podobné články

V Praze řádil na silnici šílenec, jezdil v rozbitém autě se zapnutým majákem a tvrdil, že je James Bond a natáčí videoklip

 
V pražské Krči měli včera veselo, policejní hlídka si tam všimla silničního maniaka, jenž jezdil ve starém rozbitém volkswagenu s modrým majákem na střeše. Ale z obyčejné kontroly se vyklubalo divadlo, které skončilo až na psychiatrii v Bohnicích.
03.04.2014 11:45 |

podobné články

Osobnosti: James Bond (539 článků)

Auta s oranžovým majákem omezují dopravu: Musíme jejich chování strpět?

 
Zejména ve velkých městech dochází často k situacím, kdy silnici blokuje auto s blikajícím oranžovým majákem. Mnohdy jde o popeláře, úklidovou službu nebo auto bezpečnostní agentury. Co ale tento maják znamená, jaké pravomoci řidiči takového vozu dává a jak na něj v ulicích města reagovat?
27.02.2017 07:45 |

podobné články

Z kry zachránili 675 rybářů chytajících ryby pod ledem

 
Záchranáři na ostrově Sachalin u asijských břehů Ruska zachránili 675 rybářů, které unášela ledová kra na volné moře.
02.04.2012 08:20 |

podobné články

Policisté spěchali s majákem k případu, srazili starší manžele

 
Policejní auto se zapnutým majákem, vyjíždějící k případu, srazilo v sobotu dopoledne na přechodu pro chodce na pražském náměstí Míru dva starší manžele.
20.11.2010 21:21 |

podobné články

Dívky si chtěly udělat adrenalinovou fotku, přejel je vlak

 
Dvě mladé německé dívky se chtěly vyfotografovat, jak přebíhají koleje těsně před vlakem. Obě utrpěly smrtelná zranění, když je srazil vlak jedoucí rychlostí 110km/h, informuje server novinky.cz.
23.05.2011 11:00 |

podobné články

Čeká nás doba ledová? Podle vědců je to velmi pravděpodobné

 
Profesorka Valentina Zharkovová z Northumbria University je přesvědčena, že globální oteplování bude za pár let zpomaleno či zcela zvráceno a na Zemi zavládne malá doba ledová. Evropané museli extrémně tuhým zimám čelit od konce sedmnáctého do počátku devatenáctého století. Tato malá doba ledová přitom souvisela se snížením sluneční aktivity, snížením počtu skvrn na Slunci a snížením průměrné teploty o dva stupně Celsia.
05.01.2018 12:30 |

podobné články

Trosečníci na ledové kře: Sami došli na pevninu...

 
Skupina dvaceti turistů a eskymáckých lovců, se kterými se v arktické části Kanady utrhla asi pět kilometrů dlouhá kra a odnesla je až asi 12 kilometrů na volné moře, je v pořádku.
01.07.2013 05:15 |

podobné články

Hasiči odstřelují led na Svratce, voda ohrožuje Tišnov

 
Záludnost jarního tání na vlastní kůži pociťují obyvatelé kolem řeky Svratky na Brněnsku, zejména v Tišnově a obcích podél toku směrem k Brnu. Přestože na většině míst řeka bez problémů teče, v úseku mezi Tišnovem a Březinou se utvořila asi kilometr dlouhá ledová kra, který brání rychlému průtoku vody. Následkem toho začala řeka v Tišnově stoupat a koryto dále zatarasily ledové kry. Hasiči proto museli začít s odstřelem ledové masy.
26.02.2012 12:20 |

podobné články

Hasiči odstřelovali led na Svratce, voda ohrožovala Tišnov

 
Záludnost jarního tání na vlastní kůži pocítili obyvatelé kolem řeky Svratky na Brněnsku, zejména v Tišnově a obcích podél toku směrem k Brnu. Přestože na většině míst řeka bez problémů tekla, v úseku mezi Tišnovem a Březinou se utvořila asi kilometr dlouhá ledová kra, která bránila rychlému průtoku vody. Následkem toho začala řeka v Tišnově stoupat a koryto dále zatarasily ledové kry. Hasiči proto museli začít s odstřelem ledové masy.
26.02.2012 16:05 |

podobné články

Na východě Antarktidy zahynulo 150 tisíc tučňáků. Kolonie téměř vymřela

 
Asi 150 tisíc tučňáků kroužkových zahynulo za posledních pět let v zálivu Commonwealth u Antarktidy, který je největrnějším místem na planetě. Jak informoval deník The Guardian, vyplývá to z průzkumu australské univerzity. V roce 2010 totiž místo, kde žila jejich kolonie, zahradila obří ledová kra, a tučňáci se tak museli začít vydávat pro potravu do vzdálenosti šedesáti kilometrů.
13.02.2016 10:55 |

podobné články

Školačky srazil vlak, chtěly si udělat adrenalinovou fotku!

 
Vanessa H. (†13) a Nicole G. (†16) žily v Německém Memmingenu. Jako všechny dívky měly sny o tom, jak budou cestovat, jak prožijou první lásku a že vystudují. Jejich životy ale předčasně skončily, když se dívky rozhodly pro nebezpečnou zkoušku "odvahy". Vlak nemohl zabrzdit.
22.05.2011 11:20 |

podobné články

Ledovcová kra se utrhla i s turisty, vyděšenou skupinu odnáší na volné moře

 
Jestli chcete jet někam na výlet za zimou, tak rozhodně nejezděte do kanadské provincie Nunavut, teploty nad nulou totiž zapříčiňují ulamování ledovcových ker, a jak zjistila skupinka asi dvaceti turistů - opravdu to není žádné dobrodružství.
26.06.2013 20:10 |

podobné články

Premiéry - Doba ledová 3, Život je boj i Vánoční příběh

 
Tento týden má v kinech premiéru třetí pokračování animovaného hitu Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů, akční film z prostředí nelegálních zápasů Život je boj nebo rodinné drama Vánoční příběh.
02.07.2009 04:45 |

podobné články