Článek

„Chrastava měla skončit dávno,“ říká šéf Klíčova, kde byl kmetiněvský vrah

 
Možnost každodenních vycházek a vztah k chovancům jako v rodině. Tak má podle ředitele výchovného ústavu v Klíčově Patrika Matoušů vypadat mimo jiné péče o mladé delikventy-„klienty“, jak je sám nazývá. I on patří mezi ty, kteří už před časem navrhovali zrušení chrastavského výchovného ústavu, který se v posledních dnech stal terčem kritiky. Co tam bylo špatně? A jak to funguje jinde?
10.06.2016 05:15 |

podobné články

Podobné články

Vrah z Kmetiněvsi, který znásilnil třináctiletou dívku: Odsoudili ho za přepadení!

 
Jako nezletilý zavraždil a znásilnil svou třináctiletou spolužačku Barborku v Kmetiněvsi. Usvědčil ho pak dopis, který poslal jejím rodičům a na kterém byla jeho DNA. Teď byl kmetiněvský vrah Robert P. odsouzen za loupežné přepadení. Odpykat si má tři roky ve vězení! Jeho komplic Tomáš S. dostal 4,5 roku.
23.10.2014 16:35 |

podobné články

Rok a půl PO POVODNI: CHRASTAVA má NOVÉ LÁVKY přes řeku

 
Rok a čtvrt po ničivé povodni, která se prohnala Libereckem, jsou tamní obyvatelé zase o krok blíže stavu, který tu byl před velkou vodou. Město Chrastava dnes slavnostně zprovoznilo tři lávky přes řeku Jeřici. Jako jediné v republice mají speciální zvedací zařízení.
17.10.2011 19:45 |

podobné články

Chrastava rok poté. Politici po nás ani neštěknou, lituje starosta

 
Když byla severočeská Chrastava před rokem pod vodou, politici neváhali nasednout třeba i do vrtulníku, aby se do obce dostali co nejrychleji. Poté, co záplavy opadly, se už o zdecimovanou obec vůbec nezajímají. Během roku se sem prý kromě severočeského hejtmana nepodíval ani jeden z nich.
04.07.2011 13:00 |

podobné články

Hejtman Půta: Čtyři roky po ničivé povodni v roce 2010

 
Čtyři roky po ničivé povodni v roce 2010 je dokončena obnova silnice II/592 Chrastava – I. etapa. Slavnostní předání stavby úseku Kryštofovo Údolí – Chrastava – po začátek obce Nová Ves se uskutečnilo v pondělí 25. srpna 2014 v Chrastavě.
25.08.2014 17:20 |

podobné články

Chrastava odmítla vydat les Polsku

 
Chrastava u Liberce nesouhlasí s tím, aby se část jejího katastru připojila k Polsku v rámci vypořádání víc než půl století starého územního dluhu. Konkrétně jde o les o rozloze 52 hektarů. Návrh ministerstva vnitra v pondělí kategoricky odmítlo celé chrastavské zastupitelstvo. Starosta Chrastavy chce problém řešit i s prezidentem Milošem Zemanem a premiérem Bohuslavem Sobotkou.
14.12.2015 19:01 |

podobné články

Ministryně Valachová jmenovala komisi pro výběr nového ředitele DDŠ Chrastava

 
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová dnes podepsala rozhodnutí o zrušení Výchovného ústavu Chrastava.
14.06.2016 16:30 |

podobné články

ÚZSVM v Liberci prodal pozemek po zrušené STS Chrastava

 
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Liberci prodal pozemek v obci Hrádek nad Nisou o rozloze 29 m2 za 10 tisíc korun. Úřad pozemek převzal po dnes již neexistujícím státním podniku Strojní a traktorové stanici Chrastava.
28.04.2018 07:40 |

podobné články

Kmetiněvský vrah si má odpykat tři roky za loupežné přepadení

 
Mladíka, který jako nezletilý zavraždil a znásilnil svou třináctiletou spolužačku z Kmetiněvsi, dnes poslal Obvodní soud pro Prahu 9 do vězení za loupežné přepadení. Odpykat si má tři roky, jeho údajný komplic Tomáš Stejskal o rok a půl více. Verdikt není pravomocný, oba obžalovaní se proti němu odvolali. Znalkyně doporučovala pro kmetiněvského vraha zabezpečovací detenci, podle soudu ale její uložení nebylo na místě.
23.10.2014 15:45 |

podobné články

Vrah Elišky Roman K. měl být již dávno za katrem. Fetoval a kradl, ale amnestie mu dala svobodu!

 
"Brutální vrah Roman K":http://www.extra.cz/vrah-male-elisky-se-ke-zrudnemu-cinu-priznal-soud-ho-poslal-do-vazby., kterého by většina lidí nejraději viděla na šibenici, je údajně známým kriminálním živlem a za mřížemi měl být již dávno před tím, než zabil Elišku.
14.09.2014 10:25 |

podobné články

Odborářský boss: Nečas by měl skončit sám. Nikdo mu nevěří

 
Předseda ČMKOS Jaroslav Zavadil tvrdí, že účast na protivládní demonstraci není klíčová. Premiér Nečas a jeho vláda by měly skončit stejně sami.
21.04.2012 07:15 |

podobné články

Klíčová osoba v kauze "Drobil", 1. náměstek SFŽP promluvil

 
Klíčová osoba v kauze "Drobil", kdy je obviněno několik vysoce postavených politických osob, Dušan Fibingr, který je 1. náměstek Státního fondu životního prostředí vydal prohlášení, které má očistit jeho jmnéno i celou kauzu.
22.12.2010 18:30 |

podobné články

Blok se potýká s vážnými problémy. Eurozónu čeká klíčová schůzka kvůli krizi

 
Eurozónu dnes čeká další klíčová schůzka pro budoucnost společné evropské měny. Ministři financí sedmnáctičlenného bloku, který se kvůli dluhové krizi potýká s problémy, budou řešit situaci kolem Řecka. Jednat budou i o otázce záchranného fondu eurozóny a reforem, které je nezbytné kvůli dopadům krize přijmout či alespoň do budoucna zvážit.
03.10.2011 06:30 |

podobné články

Ve Švýcarsku bude vedro! Začíná klíčová část procesu s exmanažery Mostecké uhelné

 
Před soudem ve švýcarské Bellinzoně dnes začíná klíčová část procesu s bývalými manažery a majiteli Mostecké uhelné společnosti (MUS), kteří jsou obžalováni z praní špinavých peněz, z podvodů a korupce. K soudu by mělo přijít všech šest obžalovaných.
24.06.2013 08:05 |

podobné články

Vyšetřovatel kauzy ŘSD: Klíčová svědkyně byla donucena k výpovědi

 
Klíčová svědkyně kauzy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), v níž jsou obvinění dva někdejší ředitelé firmy Petr Laušman a Alfréd Brunclík, byla ke své výpovědi donucena. Tvrdí to bývalý vyšetřovatel případu Rostislav Kotrč, kterého však kvůli únikům informací ze spisu začátkem srpna obvinila Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová nařčení odmítla s tím, že i toto prověřovala inspekce, podezření se ale neprokázalo.
22.08.2013 15:35 |

podobné články

Klíčová schůzka v Egyptě: Odložena! Ale na kdy? Egypťané hrají s Kramným podivnou hru

 
To bylo slibů z egyptské strany, že klíčová schůzka s českými zástupci se uskuteční tento týden. Je tu pátek a NIC! Schůzka bude přeložena. Na kdy? To nikdo neví. Nejvíc to trápí Petra Kramného. Jeho egyptské dny jsou snad bez konce.
20.09.2013 05:55 |

podobné články

Pražskou koalici příští týden čekají klíčová jednání o spolupráci

 
Pražskou koalici ANO, ČSSD a Trojkoalici (SZ, STAN, KDU-ČSL) čekají v příštím týdnu klíčová jednání o další spolupráci. Podle informací ČTK bude hlavním tématem setrvání náměstka primátorky Matěje Stropnického (Trojkoalice/SZ) ve funkci. Diskuse o úplném rozpadu koalice, o níž se spekuluje, pravděpodobně na pořadu dne není.
07.08.2015 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (448 článků)

Lékař o Ledecké: MUSÍ SKONČIT!

 
Dvaadvacetiletá sportovkyně ohromila během víkendu sportovní svět. Při slalomu shrábla olympijské zlato, ač s tím nikdo u snowboardistky jako je ona, nepočítal ani v nejmenším. Věc je o to krásnější, že se sportováním přitom měla podle lékařů už dávno skončit!
19.02.2018 12:10 |

podobné články

Opilý řidič se pokusil podplatit policisty z OO PČR Chrastava

 
V sobotu dopoledne kontrolovali chrastavští policisté v Horním Vítkově osobní motorové vozidlo Škoda Felicia. Řidič, který byl pod vlivem alkoholu se je snažil uplatit.
19.02.2014 18:50 |

podobné články

Paroubek (NS-LEV21): Nečasova vláda ekonomického rozvratu

 
Už pět čtvrtletí pokračuje recese české ekonomiky a nic nenaznačuje, že by měla skončit. Spíše naopak, klíčová čísla se zhoršují. Průmyslová produkce v dubnu zrychlila pokles a sestoupila reálně o 3,4 procenta níže oproti srovnatelnému období před rokem. Stavební produkce byla dokonce o 12,9 procenta níž než před rokem.
28.06.2013 08:15 |

podobné články