Článek

Chovanec (ČSSD): Avizovaný menšinový kabinet sociální demokracie nepodpoří

 
Stanovisko statuárního místopředsedy ČSSD M. Chovance k sestavování budoucí vlády ČR
05.12.2017 15:25 |

podobné články

Podobné články

ČSSD nepodpoří žádného kandidáta na prezidenta. Strana je v krizi, tvrdí Chovanec

 
Sociální demokracie před prezidentskými volbami nepodpoří konkrétního kandidáta, řekl dnes ČTK úřadující předseda ČSSD Milan Chovanec. K tomu, aby se strana postavila jednolitě za jednoho z uchazečů o Hrad, není podle něj v ČSSD vůle. Stranická podpora se přeceňuje, kandidáti o ni navíc příliš nestojí, konstatoval v rozhovoru ministr vnitra.
22.11.2017 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1382 článků)

ČSSD nepodpoří Rusnoka, pokud bude "nakupovat" hlasy

 
Sociální demokracii bude zajímat způsob, jakým chce Jiří Rusnok získat podporu pro svůj kabinet. Pokud by jeho postup zaváněl nakupováním hlasů a politickou korupcí, ČSSD úřednickou vládu nepodpoří. V  blogu  na webu sociální demokracie to dnes napsal její předseda Bohuslav Sobotka. ČSSD zatím podporu Rusnokova kabinetu zvažuje. 
15.07.2013 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9436 článků) , Jiří Rusnok (1830 článků) , Jiří Rusnok (677 článků)

ODS vládu ANO nepodpoří, chtěla by víc snížit daně a zrušit EET

 
ODS by chtěla razantnější snížení daní, než navrhuje v programovém prohlášení menšinová vláda hnutí ANO. Nelíbí se jí také zachování elektronické evidence tržeb. Menšinový kabinet ale nepodpoří kvůli tomu, že se měl premiér Andrej Babiš (ANO) nejprve snažit o vytvoření většinové koalice, řekl novinářům po schůzce s Babišem předseda ODS Petr Fiala. Zprávu přinesla ČTK.
19.12.2017 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11986 článků) , Petr Fiala (1279 článků)

EXKLUZIVNĚ Sobotka znovu do vlády? Zákulisní jednání z pověření Andreje Babiše nabírají hodně nečekaný směr

 
Ještě zkraje ledna sociální demokracie avizovala, že menšinový kabinet premiéra Babiše nepodpoří. Tehdy se ústy Milana Chovance nechala slyšet, že jí vadí především plánované zdravotnické reformy. Na druhé straně ovšem už tehdy prosakovaly informace o tom, že část socdem má na vládu chuť. Tento směr navíc potvrdil nedělní fakt, že bývalý sociálně demokratický poslanec Jeroným Tejc se má stát náměstkem ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO).
18.12.2017 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11986 článků) , Jeroným Tejc (652 článků)

Chovanec píše ČSSD: Nechoďme do vlády, nespasí nás to. Chce stranu směřovat víc doleva

 
Úřadující šéf Milan Chovanec kandiduje na předsedu ČSSD, protože se nenašla jiná silná, rozhodná a sjednocující osobnost, která by stranu vedla. Chovanec to uvedl ve rozeslaném dopisu straníkům. Ambici zasednout v příští vládě Chovanec nemá, chce působit v sídle strany Lidovém domě a pracovat na tom, aby se do ČSSD vrátil zpět život. Sociální demokracie by se měla podle něj programově otočit ostře doleva.
09.02.2018 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1382 článků)

Zdeněk Koudelka: Miloš Zeman a sociální demokracie

 
Miloš Zeman vždy politicky oslovoval voliče sociální demokracie. V době, kdy se ujal vedení sociální demokracie, dovedl stranu k zisku přes 30% hlasů. Zatímco sociální demokracie od roku 2010 ztrácí podporu voličů, Miloš Zeman dosáhl v prvním kole prezidentské volby 2013 téměř 25% podpory voličů. První kolo většinové volby více vypovídá o přímé podpoře politika mezi voliči než kolo druhé, byť to je rozhodující pro zisk funkce. Rovněž v předvolebních průzkumech zůstává postavení Miloše Zemana dominantní, zatímco sociální demokracie se propadá k 10% voličské podpory.
26.08.2017 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20129 článků)

Koudelka (ČSSD): Žárlivý Chovanec

 
Ministr vnitra a statutární místopředseda sociální demokracie Milan Chovanec předvedl na jednání Ústředního výkonného výboru sociální demokracie 10. 12. 2016 veletoč. Ministr, který se označuje jako zrádce zrádců ve vztahu ke své úloze při pokusu o vyvození odpovědnosti předsedy sociální demokracie Bohuslava Sobotky za nevalný výsledek strany ve volbách 2013, ještě nedávno hovořil o podpoře Miloše Zemana na druhé funkční období prezidenta republiky. Nyní zase otočil a uvedl, že nezbude nic jiného než hledat jiného prezidentského kandidáta kvůli údajnému sbližování Miloše Zemana a Andreje Babiše.
17.12.2016 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11986 článků) , Miloš Zeman (20129 článků) , Milan Chovanec (1382 článků)

Chovanec (ČSSD): ANO má sklony k autoritářství a cíleně usiluje o demontáž polistopadového systému

 
Poslanci sociální demokracie v dnešním hlasování o důvěře nepodpoří menšinovou vládu Andreje Babiše. Hnutí ANO s ČSSD nikdy nejednalo o personáliích nebo programu. Sociální demokracie je nicméně připravena aktivně se podílet na řešení současné situace.
10.01.2018 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11986 článků)

Veterán ČSSD: Hamáček chce být ministr, chce být poslanec a chce být předsedou ČSSD. Přitom za tři roky nepředvedl vůbec nic

 
ROZHOVOR Prezident Miloš Zeman podle člena předsednictva ČSSD Michala Krause určitě nechce pomáhat sociální demokracii, ale některým sociálním demokratům, se kterými by rád uzavřel nějaký mocenský pakt. A varuje před vstupem sociální demokracie do vlády s Andrejem Babišem. „Babiš převzal velkou část voličů sociální demokracie, a pokud by sociální demokracie v tak oslabené míře znovu vlezla do jeho chomoutu, jaký motiv by měli voliči, kteří teď volili Babiše, vrátit se k sociální demokracii?“ argumentuje bývalý dlouholetý poslanec v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, který je také delegátem nadcházejícího sjezdu ČSSD.
13.02.2018 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11986 článků) , Miloš Zeman (20129 článků)

Chovanec v kandidátském projevu varoval před Babišem: Slyšeli jsme jen urážky a že ČSSD je k ničemu

 
Milan Chovanec ve svém kandidátském projevu na předsedu strany důrazně varoval před Andrejem Babišem (ANO). Od premiéra v demisi prý totiž slyšel jen nadávky, urážky a to, že sociální demokracie je k ničemu. Chovanec má za to, že je k něčemu. Je tu od toho, aby hájila zájmy českých občanů, jak to Chovanec dělal např. v otázkách migrace.
18.02.2018 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11986 článků) , Milan Chovanec (1382 článků)

Pokud nezíská důvěru, podá Babišova vláda demisi 17. ledna

 
V případě, že vláda dnes ve Sněmovně neuspěje s žádostí o důvěru, podá menšinový kabinet Andreje Babiše (ANO) demisi na příštím zasedání, které bude 17. ledna. Před zahájením odpoledního bloku diskuse Sněmovny to řekl Babiš. I když kabinet důvěru nezíská, jak ukazují dosavadní postoje sněmovních stran, chce Babiš pokračovat v práci, jako by ji kabinet měl. Zprávu přinesla ČTK.
10.01.2018 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11986 článků)

ČSSD ve Sněmovně nepodpoří zákon o rozpočtové odpovědnosti

 
Sociální demokracie v příštím týdnu ve Sněmovně nepodpoří ústavní zákon o rozpočtové odpovědnosti. Poslancům dnes takový postoj jednomyslně doporučilo vedení ČSSD. Na tiskové konferenci o tom informoval předseda strany Bohuslav Sobotka, který je přesvědčen, že poslanci ČSSD budou doporučení respektovat.
07.06.2013 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9436 článků)

Konkurence: Avizovaný odchod Topolánka ODS nezmění

 
Avizovaný odchod Mirka Topolánka z čela ODS podle politiků ostatních stran výrazně její charakter nezmění. Podle předsedy ČSSD Jiřího Paroubka tento krok k proměně ODS nestačí.
01.04.2010 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3405 článků) , Mirek Topolánek (2133 článků)

Babišovi nezbyli ani komunisté, jeho vládu nepodpoří

 
Výkonný výbor KSČM doporučil komunistickým poslancům při středečním jednání o důvěře vládě Andreje Babiše (ANO) hlasovat proti. Informaci potvrdila novinářům mluvčí strany Helena Grofová. Menšinový kabinet ANO by tak ve sněmovně kromě vládního hnutí neměla podle dosavadních vyjádření podpořit hlasy či alespoň odchodem ze sálu žádná z ostatních osmi stran. Komunisté jako jediní o toleranci vlády dosud uvažovali.
09.01.2018 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11986 článků)

Neposlouchejte Zemana. Odborník varuje ČSSD před politickou sebevraždou

 
POLITOLOGOVÉ Sociální demokracie by měla s velkou pravděpodobností sestavovat po příštích parlamentních volbách vládu. Pokud by ale nedala dohromady nadpoloviční většinu ve sněmovně s KDU-ČSL či SPOZ a odmítla by spolupracovat s komunisty, zbývalo by jí jako jedno z řešení menšinový kabinet. Ten na principu opoziční smlouvy ostatně ČSSD opakovaně doporučuje Miloš Zeman.
05.03.2013 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20129 článků)

Prima dnes odvysílá avizovaný díl Show Jana Krause s Jiřím Bradym

 
Televize Prima dnes odvysílá v hlavním vysílacím čase (20.15) avizovaný díl Show Jana Krause s hosty Jiřím Bradym, ministrem kultury Danielem Hermanem, zpěvačkou Annou K a hercem Romanem Štabrňákem.
27.10.2016 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kraus (1017 článků) , Roman Štabrňák (7 článků) , Daniel Herman (1046 článků) , Jiří Kraus (53 článků) , Jiří Kraus (53 článků)

ČSSD nepodpoří zákon o rozpočtové odpovědnosti

 
Soc. dem. nepodpoří ve Sněmovně ústavní zákon o rozpočtové odpovědnosti. Poslancům to jednomyslně doporučilo stranické předsednictvo, které jednalo v pátek v pražském Lidovém domě. ČSSD se obává, že by norma podrazila nohy nové vládě, která vzejde z voleb v roce 2014. Právě soc. dem. má ambici tento kabinet vést.
07.06.2013 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9436 článků)

Zeman přijal demisi vlády, prozatímně ji pověřil výkonem funkce

 
Prezident Miloš Zeman dnes přijal demisi vlády premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Pražský hrad o tom informoval v tiskové zprávě. Koaliční kabinet ČSSD, ANO a KDU-ČSL pověřil Zeman prozatímně výkonem funkce do jmenování nové vlády. Andreje Babiše (ANO) se chystá Zeman jmenovat předsedou vlády tuto středu odpoledne, jeho menšinový kabinet o týden později, připomněla ČTK.
05.12.2017 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (11986 článků) , Miloš Zeman (20129 článků)

Paroubek: ČSSD nepodpoří další úsporný balíček

 
Sociální demokracie nepodpoří ve sněmovně případný další balíček úsporných opatření pro rok 2011 a další léta, jak o něm o víkendu mluvil ministr financí Eduard Janota.
05.10.2009 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Eduard Janota (204 článků)