Článek

Chobotnice vzala z akvária roha rourou přímo do oceánu

 
Inteligence hlavonožců je pověstná. Moc dobře to vědí v akváriu v novozélandském městě Napier, kde zkušeně zmizela chobotnice jménem Inky.
14.04.2016 10:45 |

podobné články

Podobné články

VIDEO: Věštící chobotnice Paul má svůj pomník v nadživotní velikosti

 
Slavná chobotnice Paul, která bezchybně věštila výsledky loňského fotbalového mistrovství světa, se tři měsíce po své smrti dočkala pomníku. Představitelé akvária v Oberhausenu, kde hlavonožec žil až do svého skonu v říjnu loňského roku, nechali udělat dvoumetrovou plastickou napodobeninu chobotnice s fotbalovým míčem.
21.01.2011 10:25 |

podobné články

Delfín chtěl ukončit své trápení v zajetí, z akvária vyskočil na podlahu

 
Velmi smutné video natočil jeden z návštěvníku delfinária. Natočil moment, kdy delfín zvaný Kuru vyskočil z akvária, pravděpodobně ve snaze dostat se ze zajetí. Za svůj kousek však málem zaplatil životem. Nakonec však díky rychlé práci ošetřovatelů utrpěl jen několik škrábanců a odřenin. Zpět do akvária ho dostali pomocí jeřábu.
12.07.2010 15:25 |

podobné články

Chobotnice ukradla potápěči kameru a natáčela

 
Na Novém Zélandě mají velmi kreativní chobotničky. Jedna taková pořádně vylekala potápěče, který na dně oceánu natáčel mořské živočichy. Když ho chobotnice spatřila s kamerou, prudce se vymrštila, své chapadla omotala kolem kamery, vytrhla mu ji z ruky a uplavala s ní pryč. Kamera zůstala po celou dobu zapnutá a chobotnice tak nevědomky natočila nejen část dokumentu, ale také to, jak ji potápěč naháněl, aby ukořistil svou kameru zpět.
20.04.2010 12:30 |

podobné články

Věštící chobotnice Paul dostala ve Španělsku čestné občanství

 
Chobotnice Paul z akvária v západoněmeckém Oberhausenu získala čestné občanství městečka Carballiño ve španělské Galicii, informuje v úterý server deníku La Voz de Galícia.
13.07.2010 23:15 |

podobné články

Slovenská Miss se v obtaženém průhledném trikotu nasoukala do akvária

 
Devatenáctiletá Slovenka Soňa Dorničová překvapila porotce soutěže Česko Slovensko má talent, když přímo na pódiu skočila ve speciálním dresu do akvária a předvedla akrobaticko - gymnastickou show. Zvlášť pánové byli nadšeni jejím tělem. Především v okamžiku, kdy látka působením vody zprůhledněla.
16.10.2011 16:30 |

podobné články

Chobotnice Paul: Do finále půjdou Španělé

 
VIDEO - Pokud se znovu vyplní věštba světoznámé chobotnice Paul, nezahrají si němečtí fotbalisté o titul mistrů světa. Před středečním semifinále se Španělskem totiž chobotnice bez váhání sáhla po nádrži s potravou označenou španělskou vlajkou.
06.07.2010 18:11 |

podobné články

Na Liberecku našli záhadnou houbu! Vypadá jako chobotnice

 
Vypadá jako chobotnice, ale není to chobotnice. Je to houba a navíc vzácná - Květnatec archerův - právě dnes ho ke svému překvapení našla na zahradě Marcela Havlíčková z Královky na Liberecku.
01.10.2014 22:25 |

podobné články

Nový stupeň selfie? Místo tyčky teď letí chobotnice Rambo! Podívejte se, jak perfektní fotografie umí vyfotit!

 
Na Novém Zélandu žije chobotnice, která se naučila fotit návštěvníky. Zvíře jménem Rambo tak dokázalo, jak chytré jsou chobotnice ve skutečnosti.
14.04.2015 20:51 |

podobné články

Brno je bez šéfa! Pros vzal roha!

 
Kapitán opouští potápějící se loď jako poslední, jenže ve fotbalovém Brně je to přesně naopak. Včera vzal roha ze Zbrojovky její spolumajitel Roman Pros.
12.10.2011 12:15 |

podobné články

Řidička nabourala do obřího akvária, ryby nepřežily

 
Do velkoobjemového akvária před mezinárodním letištěm Tampa na Floridě nabourala v pondělí v noci se svým pickupem šestatřicetiletá řidička. V autě s ní byl ještě šestiletý chlapec. Zatímco posádka vozu vyvázla z nehody bez větší újmy, tropické ryby takové štěstí neměly a většina z nich uhynula, napsala agentura AP.
11.11.2009 09:50 |

podobné články

Talentmania: Zbytečně nasoukané tělo do akvária

 
Dechberoucí vystoupení neuvěřitelně ohebné Katariny z Axel Artis Dance Company nemělo zasloužený úspěch. Na pódiu se mnohdy zdálo, že hlava ani nepatří k tělu, že má dabléra. Ale byla sama a v závěru se kvůli postupu celá nasoukala do akvária! Bohužel se tento večer na televizi koukalo moc málo akvaristů.
30.10.2010 23:05 |

podobné články

Krokodýl z akvária spolkl mobilní telefon a začal zvonit

 
Zaměstnanci obřího akvária v ukrajinském Dněpropetrovsku před měsícem nevěřili jedné návštěvnici, která za nimi přišla s upozorněním, že krokodýl spolkl její mobilní telefon. Uvěřili až ve chvíli, kdy čtrnáctiletý plaz Geňa začal zvonit.
24.01.2011 16:52 |

podobné články

Lutovská dítě nechce, málem zabila i rybičku!

 
Modelka Iveta Lutovská Vítová (28) si na ratolest ještě počká. S manželem Jaroslavem (35) skoro neuhlídali ani rybku, která vyskočila z akvária. „Našli jsme ji až po šesti hodinách v lampičce. Byla ještě naživu, tak jsme ji hodili do akvária a cvrnkali do ní, až se vzpamatovala,“ řekla Šípu Iveta.  
08.11.2011 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Lutovská-Vítová (387 článků)

Potápěč drbal žraloka na břiše, ten byl v extázi

 
Pozoruhodnou scénku mohli nedávno pozorovat návštěvníci akvária v Noumée v tichomořské Nové Kaledonii. Pracovník akvária tam během rutinního čištění drbal žraloka leopardího, který si to očividně užíval, napsala agentura Reuters.
04.06.2015 12:11 |

podobné články

Ty jsi mi zabil mláďátka želviček, rozčílil se Kim Čong-un! Šéfa akvária nechal popravit

 
Jinak nelítostný diktátor ukázal svou dosud neznámou tvář, lítostivou! Rozesmutnil se totiž z toho, že v severokorejském akváriu pomřely tucty mláďat želviček. Aby si napravil reputaci, ihned nechal popravit šéfa akvária.
07.07.2015 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1304 článků)

Posádce Nautila zapózovala vzácná sloní chobotnice

 
V angličtině se jí říká „Dumbo“, podle stejnojmenného slůněte z klasické disneyovky. Zatímco roztomilý hrdina je doma na stříbrném plátně, tajemná chobotnice žije v kilometrových hloubkách světových oceánů.
02.09.2014 18:50 |

podobné články

Komisař Cattani po 30 letech: Chobotnice mi dala všechno! A všechno vzala

 
V roce 1984 ho obsadili do role policejního komisaře a bojovníka proti mafii Corrada Cattaniho v televizním seriálu Chobotnice. Ta role mu změnila život k dobrému i zlému.
08.11.2015 05:15 |

podobné články

Uprchlíci z Malajsie: Postavili si domky uprostřed oceánu

 
V oceánu kousek od pobřeží Malajsie žije uprchlická komunita Bajau. Přebývají v dřevěných chatkách na vysokých chůdách, které jsou umístěny ve vodě. Loví ryby, chobotnice nebo humry v ručně vyráběných člunech. Fotograf Ng Choo Kia se vydal na toto vzdálené místo, aby zachytil vztah mezi mořem a touto komunitou.
01.05.2015 20:15 |

podobné články

NOVÉ INFORMACE: V oceánu našli podezřelé předměty. Jsou to trosky ztraceného letadla?

 
Čínské pátrací letadlo zahlédlo "podezřelé" předměty v jižní oblasti Indického oceánu, kde satelitní snímky naznačovaly o víkendu možnost trosek zmizelého malajsijského letounu. Uvedla to dnes agentura Nová Čína. Australský úřad, který pátrání po letadle v Indickém oceánu koordinuje, sdělil, že se bude snažit o zjištění přesné polohy spatřených objektů.
24.03.2014 08:55 |

podobné články