Článek

Chladné ráno znovu přepisovalo rekordy

 
Čtvrteční ráno bylo opět velmi chladné, na některých místech mrzlo a meteorologové zaznamenali další překonání rekordů. Vůbec nejchladněji bylo na Rokytské slati na Šumavě, kde klesla rtuť teploměru na minus 3,9 stupně Celsia, což byla nejnižší teplota pro tento den za posledních 10 let.
25.06.2015 09:36 |

podobné články

Podobné články

Chladné dny pleti nesvědčí! Jak jí pomoci?

 
Chladné dny jsou pro vaší pokožku noční můrou. Počasí je stále studenější a my se chtě nechtě musíme smířit s mrazíky a teplotami držícími se rapidně pod nulou. Není žádným překvapením, že pokožka v zimě trpí, je vysušená a podrážděná. Naštěstí víme, jak můžete své pokožce pomoci chladné dny překonat, aby trpěla co možná nejméně! Nenechte si proto ujít následující řádky, které pro vás budou užitečnou radou i doporučením. Chladné dny si vyžadují změnu kosmetiky Jakmile nastane zima, je na místě pouvažovat o změně kosmetiky. Pozornost věnujte především mýdlům, která pokožku zbytečně vysušují, což v tomto období není to pravé ořechové. Raději dejte přes zimu přednost hydratačním sprchovým gelům, které pokožce dodají hydrataci a nebude tolik trpět. Chybu neuděláte ani tehdy, sáhnete-li po glycerinovém mýdlu. Myslete na ochranou vrstvu vaší pokožky Během zimy se ochranná vrstva vaší pleti obnovuje mnohem pomaleji, a proto je myslet na její častější doplňování. Ničemu neuškodíte používáním vyživujících krémů s ceramidy. Jestliže nejste zvyklá svou pokožku hydratovat, přes zimu se to naučte – ráno i večer pleť pořádně promažte. Pozor na peeling Chladné dny jsou náročné, pokud pleť zatížíte ještě hrubým peelingem, s největší pravděpodobností vám nepoděkuje. Peelingu se vyhýbat nemusíte – pravidelné obrušování staré kůže jí jedině prospěje. Ovšem v žádném případě to s ním nepřehánějte, neboť by ji mohl ještě více vysušit – a to by nebylo zrovna to nejlepší. Před použitím se raději ujistěte, že peeling, který chcete na pokožku nanést, je jemný a šetrný. Příspěvek Chladné dny pleti nesvědčí! Jak jí pomoci? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
06.12.2015 06:35 |

podobné články

Mrazivé ráno přepisovalo rekordy

 
Velmi chladné úterní ráno znamenalo na některých stanicích přepsání historických rekordů nejnižších teplot pro dnešní datum. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) informoval o osmi takových místech. V Šindelové na Sokolovsku teplota klesla dokonce na minus osm stupňů.
12.10.2010 10:20 |

podobné články

Mráz znovu trhá rekordy, meteorologové naměřili -28 stupňů

 
Pokračující mrazivé počasí ve čtvrtek ráno znovu přepisovalo teplotní rekordy. Ze stanic, kde probíhá pozorování déle než 30 let, byl rekord překonán například v Deštném v Orlických horách (-18,4 stupně). Ještě výrazně chladněji bylo na stanici Jizerka, kde meteorologové naměřili dokonce -28 stupňů Celsia. S ohledem na délku pozorování však nelze hovořit o rekordu.
24.02.2011 08:50 |

podobné články

Extrémně teplé ráno přepisovalo rekordy

 
Úterní ráno bylo na většině území České republiky nebývale teplé. Na většině stanic, které měří alespoň 30 let, tak byly podle informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) překonány teplotní rekordy.
10.11.2015 11:10 |

podobné články

Počasí znovu přepisovalo rekordy, bylo jako koncem března

 
V úterý padly teplotní rekordy na 27 ze 138 stanic, na nichž meteorologové měří déle než 30 let. Nejtepleji bylo v Byňově na Českobudějovicku a Dobřichovicích u Prahy, kde naměřili 14 stupňů Celsia, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
13.01.2015 17:32 |

podobné články

Teplotní rekordy padaly letos naposled, Česko sevře mráz

 
Extrémně teplé počasí přepisovalo historické tabulky maximálních teplot také v pondělí. Rekordy padly na 42 z celkem 166 stanic, kde sledují počasí alespoň 20 let. Nejtepleji bylo v jihočeském Husinci, kde naměřili 12,8 stupně. S téměř jarním počasím se ale musíme rozloučit, v následujících dnech se citelně ochladí, kdy rtuť teploměru klesne až na minus deset stupňů Celsia.
28.12.2015 19:30 |

podobné články

Zima v Česku: 22. února 18,3 stupně

 
Velmi teplé počasí přepisovalo v pondělí historické rekordy. V Lednici a Dyjákovicích na Znojemsku meteorologové naměřili 18,3 stupně Celsia. V Českých Budějovicích pak zaznamenali 17 stupňů. Teplotní rekordy padly na polovině stanic měřících 30 a více let. Už v noci se ale podle předpovědí ochladí až k nule.
22.02.2016 16:20 |

podobné články

Mráz ráno znovu přepisoval rekordy

 
Pondělní chladné ráno znamenalo podobně jako v předchozích dnech přepsání historických tabulek s rekordními teplotami. Podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) byly rekordy překonány na 27 stanicích.
25.03.2013 11:05 |

podobné články

Pondělní ráno bylo neobvykle chladné, teploty klesaly pod nulu

 
Pondělní ráno bylo nebývale chladné a na řadě stanic klesla minimální teplota i několik stupňů pod bod mrazu. Podle dat Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) byly na 42 procentech stanic, které měří teploty déle než 30 let, překonány rekordy. Nejchladněji bylo na Horské Kvildě, kde teplota klesla na -4,2 stupně Celsia.
25.08.2014 10:20 |

podobné články

Neděle sobotu nepřebila, ta zůstala letos nejteplejším dnem

 
Sobota 21. dubna zůstala i po neděli zatím nejteplejším dnem letošního roku, kdy se nejvyšší teploty dostaly těsně pod tropickou třicítku a rekordy padly na stovce stanic. Nedělní maxima byla už zhruba o dva stupně nižší a historické tabulky přepisovalo jen pět z bezmála 150 stanic, které měří 30 a více let.
22.04.2018 19:30 |

podobné články

Mráz ráno zase lámal rekordy: Teplotní minima padla na 35 stanicích

 
Velmi mrazivé ráno zaznamenali meteorologové krátce před příchodem astronomického jara v celé zemi. Teplotní rekordy v neděli padly na 35 ze 146 stanic, které měří alespoň 30 let. Nejnižší teplotu zaznamenali na Labské boudě v Krkonoších, kde teploměr ukázal minus 15,9 stupně Celsia. Dosavadní minimum z roku 1997 na této horské stanici v nadmořské výšce 1315 metrů bylo minus 13,6 stupně. Rekordy padaly ale také ve velkých městech a níže položených místech. Vyplývá to z dat, které Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zveřejnil na svém informačním webu.
18.03.2018 15:25 |

podobné články

Noční mrazy lámaly teplotní rekordy, chladná rána čekejte i o víkendu

 
Noční mrazy lámaly teplotní rekordy, teploty klesaly ke třem stupňům pod nulou. Podobně chladné počasí bylo dosud jen na horách, dnešní ráno ale mrazy hlásí třeba Cheb, Žatec nebo Mariánské Lázně. Studená rána budou panovat i o víkendu, příští týden se mírně oteplí.
21.10.2011 12:55 |

podobné články

Ranní mráz lámal 16leté rekordy, na Šumavě bylo -19,1

 
Pondělní ráno bylo na většině území velmi chladné. Na Šumavě dokonce klesla rtuť pod -19 stupňů Celsia a na několika místech tam padly teplotní rekordy, uvedl Gustav Sysel z českobudějovického pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
08.04.2013 08:35 |

podobné články

Mrazy pod nulou z dnešního rána trhaly rekordy

 
Teploty pod bodem mrazu byly dnes ráno naměřeny na téměř na polovině měřících stanic, na deseti místech padly teplotní rekordy. Kromě horských oblastí spadla rtuť pod nulu i třeba v Praze. Největší mráz byl naměřen na Rokytské slati na Šumavě, minus 10,5 stupně Celsia. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Rekordně chladné počasí během noci a rána panuje už několik dní, podle meteorologa přitom mrazy do nížin obvykle přicházejí až ve druhé polovině října.
02.10.2013 15:20 |

podobné články

Páteční ráno bylo mrazivé, místy padaly rekordy

 
Páteční ráno bylo v severních oblastech České republiky vlivem jasné oblohy chladné a meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na některých stanicích zaznamenali i překonání teplotních rekordů. Zatímco v Českých Budějovicích bylo ráno přes osm stupňů Celsia, na Luční boudě v Krkonoších naměřili -4,9 stupně Celsia.
27.09.2013 11:10 |

podobné články

Chladné ráno přineslo až dvacetistupňové rozdíly minimálních teplot

 
Ačkoliv bylo pondělní ráno chladné na celém území České republiky, zaznamenali meteorologové v jednotlivých oblastech velmi výrazné rozdíly v hodnotách minimálních teplot. Odchylka činila podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) i více než 20 stupňů Celsia.
16.01.2012 14:45 |

podobné články

Ráno bylo nebývale chladné, teplota klesla i k -16 stupňům Celsia

 
Páteční ráno bylo v České republice velmi chladné. Podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) nemrzlo pouze na devíti z 238 měřicích stanic. V mrazových kotlinách na Šumavě klesala rtuť i na -15,9 stupně Celsia a překonána byla i řada teplotních rekordů.
29.04.2016 12:21 |

podobné články

Ranní chladné teploty trhaly na řadě míst Česka rekordy

 
Česká republika se v úterý probudila do nebývale chladného rána. Na řadě míst byly dokonce překonány letité rekordy nejnižších teplot. Nové záznamy do historických tabulek budou po dnešku například v Bedřichově v Jizerských horách, kde meteorologové naměřili pouhé 0,3 stupně Celsia, ale i na dalších šesti místech. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
07.09.2010 13:40 |

podobné články

Počasí znovu překonává rekordy, teploty stoupají k 25 °C

 
Nebývale teplé počasí ve čtvrtek znovu na řadě míst České republiky překonávalo teplotní rekordy. Někde meteorologové znovu zaznamenali i tzv. letní den, kdy se teplota dostala nad 25 stupňů Celsia.
07.04.2011 16:25 |

podobné články