Článek

Chardonnay je lepší vychutnávat po maličkých doušcích, Ryzlink spíš velkým lokem

 
Velikost doušku vína, který člověk nabírá do úst, výrazně ovlivňuje chuťové vjemy. Zatímco malé usrknutí podtrhuje mandlové či máslové tóny, velký doušek zvýrazní citrusovou chuť. To může mít zásadní vliv na posuzování jednotlivých odrůd. Zatímco první způsob popíjení se hodí spíš pro Chardonnay, druhý naopak pro tvrdší Ryzlink.
22.09.2015 22:00 |

podobné články

Podobné články

Nejlepší víno pro letošní rok? Ryzlink vlašský!

 
Absolutní vítěz  pro tento rok! Vinaři vybrali téměř z 500 soutěžních vzorků šampiona salonu vín, kterým se stal Ryzlink vlašský ročník 2009. Chcete-li si tak dopřát sklenku bílého, není o čem přemýšlet.
11.01.2012 12:35 |

podobné články

Spotřebitelé zvolili novinkami roku Bohemia Sekt Prestige Chardonnay brut a Víno Mikulov Motýl

 
Prestižní soutěž Volba spotřebitelů, kterou organizuje společnost Atoz retail, ocenila hned dvakrát titulem „Novinka roku“ v kategoriích Vína a Sekty produkty společnosti BOHEMIA SEKT. Získaly jej jednoodrůdový prémiový sekt Bohemia Sekt Prestige Chardonnay brut a také značka tichých vín Víno Mikulov Motýl, která v předchozím roce prošla redesignem.
14.05.2014 15:00 |

podobné články

Jennifer Lopez si užívá romantickou dovolenou s mladým milencem

 
Zpěvačka Jennifer Lopez si umí život vychutnávat a dopřávat si nejlepšího, co jí možnosti skýtají. Sedmačtyřicetiletá hvězda si nedávno začala s baseballistou Alexem Rodriguezem a s milencem mladším o šest let vyjela na romantickou dovolenou na Bahamy, aby si tam bez otravných amerických paparazziů mohli svou lásku vychutnávat v soukromí.
15.03.2017 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jennifer Lopez (704 článků) , Alex Rodriguez (35 článků)

Hašek: Jednání ministerstva a LOKu pro mě bylo silným zážitkem

 
Vyjádření šéfa Asociace krajů ČR Michala Haška k návrhu dohody mezi ministerstvem zdravotnictví a LOKem.
14.02.2011 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2258 článků)

Česko má nejlepší víno letošního roku! Je to ryzlink vlašský!!

 
Máte rádi víno? Ať už pijete tenhle lahodný mok jen občas, nebo jste milovníci a znalci, rozhodně byste měli ochutnat to nejlepší, které právě teď nabízejí čeští a moravští vinaři.
14.02.2012 14:35 |

podobné články

Revoluce v Národním divadle: Donutil a Prachař dali výpověd, jeviště zůstane poprvé v historii prázdné!

 
Národní divadlo nepoložil ani požár, ani povodně. Až přišel muž se svíčkou ve skleničce.... Ministr kultury Jiří Balvín (59) se zapsal do dějin pijáctví lokem žhavého parafínu a do dějin české kultury tím, že zlatá kaplička vůbec poprvé ve své 132leté historii asi nezačne divadelní sezónu.
07.08.2013 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Balvín (110 článků)

Italové brečí: Nejlepší pizzu peče Australan!

 
Před několika týdny na celosvětové mezinárodní soutěži vín odrůdy Chardonnay – typické francouzské variety révy vinné – vyhrál moravský vinař Josef Valihrach. Vyfoukl titul Francouzům, kteří jsou přesvědčeni, že nejlepší vína této odrůdy vznikají u nich a zvláště v Burgundsku. Podobný kousek jako vinaři z Krumvíře se podařil Johnnymu Di Francescovi z Austrálie. Přijel soutěžit do Itálie a upekl tam absolutně nejchutnější neapolskou pizzu. Italští rivalové museli přijmout potupu, že ocenění za první místo putuje k protinožcům.
16.04.2014 10:25 |

podobné články

Skotové v šoku: Nejlepší whisky světa vyrobili na Tchajwanu!

 
Nejlepší Chardonnay světa vyrobili loni na Moravě. Nejlepší bílý čaj vypěstovali ve Skotsku. A nejlepší skotskou whisky single malt vypálili na Tchajwanu. Zdálo by se, že se svět zbláznil. Ale ve skutečnosti jen globalizace postoupila tak daleko, že nejkvalitnější kdysi krajově typické nápoje a potraviny už neprodukují jen v místě, kde s jejich výrobou lidé začali. Ocenění Nejlepší whisky typu single malt skutečně putuje na Tchajwan.
24.03.2015 19:05 |

podobné články

Sexy Paula s vtípkem!

 
Vpadne chlap večer do hospody, dá si pivo, vychrupne ho jedním lokem a chce další. To se opakuje čtyřikrát. "Vy máte nějakou žízeň", povídá hospodský. "No, já venku jebu v autě nějakou buchtu a ona je hrozně vášnivá, já už úplně padám." "Sákra, to bych si taky dal", povídá hospodský. "Tak já to za vás tady vezmu, běžte, ona to ve tmě nepozná."
04.11.2015 05:15 |

podobné články

O vinobraní vyrazte za víny na znojemskou vyhlídku u rotundy svaté Kateřiny. Akci podporuje Jihomoravský kraj

 
Znojemské historické vinobraní se blíží a opět na něm nebude chybět scéna VOC Znojmo na jednom z nejkrásnějších míst ve Znojmě – na vyhlídce u rotundy sv. Kateřiny. Odtud se můžete nejen kochat krásným výhledem na dominanty města a údolí řeky Dyje, ale za zvuků cimbálové muziky může degustovat na sedm desítek vín odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené od vinařů VOC Znojmo. To ale z nabídky VOC Znojmo na vinobraní není vše.
31.07.2016 21:55 |

podobné články

Získejte ladné křivky s rychlejším metabolismem. A bez jo-jo efektu!

 
Přinášíme vám dietu, kterou úspěšně nastartujete hubnutí už za tři dny, přitom si budete s velkým požitkem vychutnávat každý čtvrtý den hubnutí.
05.03.2012 06:30 |

podobné články

Takhle se získávají voliči! Švédský politik dal omylem na internet fotografii svých genitálií a teď se tomu směje

 
Ve Švédsku mají všechno lepší. Mají tam lepší sociální služby, lepší silnice a také mnohem lepší liberální politiku. A k tomu patří, že tam mají i mnohem lepší politiky. Dokážete si představit, že by nějaký náš politik publikoval omylem na internetu svůj penis a jenom se tomu zasmál, mávl by nad tím rukou jako nad zábavnou historkou a jelo se dál?
25.07.2013 19:35 |

podobné články

Hokejová jatka! Roznesli nás a ještě jim rozhodčí připískával. Kanada versus Česko 6:0

 
Byli lepší ve všech směrech. Lepší tah na branku, lepší střela, lepší osobní souboje, lepší buly. Prostě Kanada nad českým výběrem dominovala. A ještě jim připískávali rozhodčí. Mají to hráči hokejové kolébky zapotřebí?
18.09.2016 08:50 |

podobné články

Milovník pichlavé krásy

 
Ladislav Kučera (63) z Ústí nad Labem je široko daleko vyhlášený kaktusář. Na svažitém terénu u rodinného domu má skleníky a v nich asi 3000 ostnatých svěřenců všech možných druhů, od maličkých rostlin až po obrovské pichláče.
23.09.2010 04:15 |

podobné články

Sedmdesátiletý Ind má po těle vytetovaných 305 státních vlajek

 
Ind Har Prakash své tělo v průběhu života ozdobil opravdu netradičními malůvkami. Celkem má na sobě téměř tři tisíce nejrůznějších obrázků, a to i úplně maličkých. Na co si však muž potrpí nejvíce, jsou barevné vlajky států, těch má na obličeji, krku, pažích, hrudi, břichu i nohou rovných 305.
27.04.2011 14:35 |

podobné články

Bestie, která zavraždila své 4 děti: DOŽIVOTÍ! Dostala, co si zasloužila! Po rozsudku se zhroutila!

 
Neunesla trest a zhroutila se! Krajský soud v Hradci Králové včera odsoudil matku čtyř dětí Romanu Z. (†37) k doživotí. Žena, se kterou nepohnuly ani otřesné policejní záběry zmučených těl jejích maličkých obětí, po vynesení rozsudku zkolabovala...
12.05.2012 12:10 |

podobné články

Monika Marešová: Víkend mezi kostičkami! Vzala kluky do Německa!

 
Zatímco moderátor Leoš Mareš (36) si užívá bujaré večírky s milenkou Petrou Faltýnovou (34), jeho oficiální manželka Monika (37) se věnuje dětem. Aby ještě se syny Jakubem (6) a Matějem (3) stihla užít poslední dny krásného počasí, vyrazila do Německa mezi miliony maličkých kostiček!
10.10.2012 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Mareš (2770 článků) , Petra Faltýnová (687 článků) , Jakub Mareš (114 článků)

Sexbomba Makarenko se svlékla: Vyšpulila zadeček v pořádně maličkých tangách

 
Sexbomba Taťána Makarenko  (23) byla jednou z hvězd módní show, kdy se na molu objevily krásky jako Kateřina Průšová  (29) , Eliška Bučková  (23) nebo Hana Mašlíková  (30) . Jediná Táňa ale neměla problém s tím, aby se nechala vyfotit pouze v titěrných tangách. Její zadeček je totiž skutečně výstavní.
23.04.2013 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Průšová (313 článků) , Hana Mašlíková (328 článků) , Eliška Bučková (915 článků)

Nechutně obézní fanynka Pobřežní hlídky musela rapidně zhubnout. Proč?

 
Meredith Prince je typická seriálová fanynka. Odjakživa obdivuje své hrdiny z Pobřežní hlídky a vždycky si představovala, že bude v seriálu hrát a běhat taky po plážích v maličkých červených plavečkách.
05.06.2013 18:45 |

podobné články