Článek

Cestující z letadla z Tel Avivu: Cítili jsme spálené kolo, nad Tureckem nám pak řekli, o co jde

 
Pořádně si oddechli! Pasažéři letu izraelských aerolinek El Al z Tel Avivu do Prahy zažili pořádně náročný den. Jejich letadlu totiž po startu prasklo kolo a pilot musel nouzově přistát. Nyní už jsou ale naštěstí v bezpečí v Praze, ani tam se ale přistání neobešlo bez komplikací.
21.04.2015 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Aviva Aviva (183 článků)
Podobné články

Jak vybrat ideální horské kolo?

 
Výběr toho správného horského kola se může zdát jako maličkost. Přijdete do obchodu, rozhlédnete se a koupíte si to, které se vám líbí nejvíc. Jenže to může být ta největší chyba. Stejně jako jinde, i tady je nutné pečlivě vybírat a zvažovat a brát v úvahu různé parametry. Víte, jak vybrat to nejlepší horské kolo pro vás? Na výběr máme ze dvou základních typů Horská kola jsou dnes v módě a ta klasická, silniční, si dnes pořizuje málokdo. Milovníci nižších i náročnějších terénů potřebují kolo, které jejich koníčku plně vyhoví. V první řadě se při výběru musíme rozhodnout, jestli si pořídíme horské kolo s pevným rámem (někdy nazývané také hardtail) nebo celooodpružené. První zmiňované poznáme podle pevného rámu a odpružené přední vidlice a nenabízí nám takový komfort při jízdě v terénu například přes kořeny či větší výmoly. Na to se hodí právě horské kolo celoodpružené, které má i zadní tlumič, díky němuž je zdolávání terénních nerovností výrazně komfortnější. Na velikosti záleží Další kategorií, na níž bychom se při koupi nového horského kola měli soustředit, je velikost kola. Jasné je, že jiné je dětské, jiné pro starší děti a jinak vypadá kolo pro dospělé. Podle rovného či zkoseného rámu a dalších prvků také snadno odlišíme dámské a pánské kolo. Ale když hovoříme o velikosti, máme na mysli i něco trochu jiného. Základní velikosti kol určených pro dospělé jsou 26, 27,5 a 29 palců. Liší se v jízdních vlastnostech, ovladatelnosti a rychlosti akcelerace. Při výběru je nutno soustředit se také na velikost rámu, délku sedlové trubky a s tím spojenou výšku budoucího uživatele horského kola. Skoro dvoumetrový muž bude totiž potřebovat úplně jinak vysoké než drobná 150 centimetrová žena. A pokud si nejste jistí, nedělejte si starosti, personál prodejny vám určitě poradí a naučí vás i, jak kolo správně seřídit – případně doporučí,... Čtěte více Příspěvek Jak vybrat ideální horské kolo? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.07.2016 04:30 |

podobné články

Pozorovatelé OSN cítili v syrském Kubajru spálené lidské maso

 
Pozorovatelé OSN cítili spálené lidské maso, když vyšetřovali středeční masakr v syrské vesnici Kubajr v oblasti Hamá. Píší to v sobotu agentury AFP a Reuters.
09.06.2012 07:30 |

podobné články

Letadlo z Tel Avivu do Prahy muselo nouzově přistát

 
Let pro cestující z izraelského Tel Avivu se změnil v drama! Letadlo směřující do Prahy se muselo po pár minutách letu vrátit zpět na letiště, protože na ranveji byly nalezeny kusy kola.
21.04.2015 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Aviva Aviva (183 článků)

I přes zákaz většiny letů do Tel Avivu přistála dvě česká letadla v Izraeli

 
Dva noční české spoje, které mířily do Tel Avivu, zde ve čtvrtek ráno bezpečně přistály i přes to, že řada aerolinek své lety pozastavila. Některé linky do Izraele vůbec nelétají, USA úderem čtvrtečního rána zrušily zákaz, který znemožňoval americkým aerolinkám cesty do země.
24.07.2014 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Aviva Aviva (183 článků)

Evakuace letadla české firmy: Cestující (29) si při pádu ze skluzavky rozbila hlavu

 
Při evakuaci letadla SmartWings, patřícího pod českou společnost Travel Service, došlo v pátek k tragické nehodě. Cestující (29) při výstupu z letounu prostřednictvím přistavené skluzavky spadla na letištní plochu, rozbila si hlavu a její stav je kritický. Letadlo bylo nasazené na let z Budapešti, kde k nehodě došlo, do izraelského Tel Avivu.
23.03.2018 17:05 |

podobné články

Záhada: hořící předmět dopadl na pláž u Tel Avivu

 
Tajemný hořící předmět dopadl na pláž u Tel Avivu. Vědci se snaží určit původ této věci.
26.04.2010 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Aviva Aviva (183 článků)

Vláda: Otevření Českého centra v Tel Avivu

 
V izraelském Tel Avivu se 4. května 2010 slavnostně otevře další České centrum.
29.04.2010 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Aviva Aviva (183 článků)

"Zrušené koncerty mi nezabrání, abych tady zahrál, bejby," řekl Elton John v Tel Avivu

 
Britský hudebník Elton John, který před týdnem bavil publikum v Praze, ve čtvrtek koncertoval v Tel Avivu.
18.06.2010 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Elton John (471 článků) , Aviva Aviva (183 článků)

Letiště v Tel Avivu zastavilo lety. Důvod? Závadné palivo

 
Správa izraelského mezinárodního Ben Gurionova letiště u Tel Avivu ve čtvrtek zastavila starty téměř všech letadel kvůli obavám z možné kontaminace paliva. Odletět podle letového řádu smějí jen stroje, které přiletěly se zásobou paliva dostatečnou k dosažení příští destinace.
05.05.2011 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Aviva Aviva (183 článků)

Obří demonstrace v Tel Avivu! Přes 200 000 lidí vyšlo do ulic za podporu sociálních reforem!

 
Na 300 tisíc lidí se v sobotu večer v Izraeli zúčastnilo demonstrací za sociální spravedlnost, jen v Tel Avivu se sešlo více než 220 tisíc lidí. Protestující chtějí, aby vláda přijala reformy, které sníží náklady na živobytí, informuje agentura AFP.
07.08.2011 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Aviva Aviva (183 článků)

Neobvyklý dům z pohledového betonu nedaleko Tel Avivu

 
Silná tradice staveb z pohledového betonu v Izraeli ožívá v posledních letech i v segmentu luxusních rezidencí. Betonový dům ve městě Ramat Hašaron nedaleko Tel Avivu není ani fádní, ani šedivý. Naopak, přímo září středomořskou bělobou, s níž se už na průčelí mísí atraktivní sytý tón týkového dřeva.
27.05.2012 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Aviva Aviva (183 článků)

Nečas: Odsuzuji dnešní útok na autobus v Tel Avivu

 
Reakce na dnešní bombový útok na autobus v izraelském Tel Avivu.
21.11.2012 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Aviva Aviva (183 článků)

Prezident Zeman přistál v Tel Avivu a zahájil návštěvu Izraele

 
Prezident České republiky Miloš Zeman zahájil oficiální návštěvu Izraele, píše zvláštní zpravodaj Parlamentních listů. Vládní letoun přistál na letišti v Tel-Avivu před šestou hodinou večerní místního času. Hlavní program však prezident Zeman zahájí až v pondělí, kdy jej čeká jednání s izraelským prezidentem, premiérem a další program.
06.10.2013 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20491 článků) , Aviva Aviva (183 článků)

ČR prý ujistila Palestince o zachování české ambasády v Tel Avivu

 
Představitelé České republiky prý ujistili palestinskou stranu, že česká ambasáda v Izraeli zůstane v Tel Avivu. V rozhovorech se členy vedení Organizace pro osvobození Palestiny (OOP) popřeli, že by Česká republika plánovala přemístit své velvyslanectví do Jeruzaléma. Oznámila to dnes na svém webu palestinská agentura Maan. Palestinci reagovali na nedávné výroky českého prezidenta Miloše Zemana, že by přesun ambasády podpořil. 
10.10.2013 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20491 článků) , Aviva Aviva (183 článků)

Neil Young zrušil koncert v Tel Avivu

 
Kanadský hudebník Neil Young a jeho skupina Crazy Horse zrušili plánované vystoupení v izraelském Tel Avivu. Koncertovat měli 17. července v tamním Hayarkon Parku. Důvodem zrušení akce je eskalující napětí v zemi.
15.07.2014 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Neil Young (21 článků) , Aviva Aviva (183 článků)

Američané se bojí do Izraele, aerolinky z bezpečnostních důvodů ruší lety

 
Dvě velké americké aerolinky Delta Airlines a United Airlines v úterý zrušily až do odvolání s okamžitou platností veškeré lety do Izraele. Americký letecký úřad FAA vzápětí zakázal všem americkým aerolinkám vypravovat lety do zmíněné země alespoň po dobu 24 hodin. Letecké společnosti a FAA tak reagují na nebezpečnou situaci v regionu - v úterý dopadla jedna z raket vystřelených z Pásma Gazy poblíž mezinárodního letiště v Tel Avivu. Česká letecká společnost ČSA žadné lety do Tel Avivu prozatím neruší.
22.07.2014 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Aviva Aviva (183 článků)

České aerolinky vypravily dva lety do Tel Avivu, jiní spoje ruší

 
Oba spoje z Prahy do Tel Avivu, které vzájemně využívají české společnosti ČSA a Travel Service, dnes v noci odletěly z letiště v české metropoli a do Izraele by měly dorazit kolem páté hodiny ranní místního času. Mnohé evropské i americké společnosti v úterý oznámily, že své lety do Izraele kvůli bezpečnostní situaci v zemi ruší.
23.07.2014 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Aviva Aviva (183 článků)

Palestinec pobodal v centru Tel Avivu jedenáct lidí, prý jako odvetu za válku

 
V autobuse v centru Tel Avivu dnes palestinský útočník pobodal jedenáct cestujících. Po zadržení se policii přiznal, útok prý spáchal jako pomstu za loňskou válku v pásmu Gazy. 
21.01.2015 16:32 |

podobné články

Osobnosti: Aviva Aviva (183 článků)

Centrum transatlantických vztahů pořádá debatu na téma "Mike´s Place: Láska, Blues a Teror v Tel Avivu 2003"

 
Centrum transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut (PCTR) a nakladatelství Aligier si Vám dovolují připomenout, že již ve čtvrtek od 17:30 proběhne v atriu vysoké školy CEVRO Institut veřejné setkání na téma "Mike´s Place: Láska, Blues a Teror v Tel Avivu 2003".
24.11.2015 12:51 |

podobné články

Osobnosti: Aviva Aviva (183 článků)