Článek

Čeští školáci se převlékli za Hitlerjugend. A vyhráli soutěž v oblíbenosti

 
Šlo o poněkud kontroverzní rozhodnutí. Deváťáci ze základní školy v Jemnici vyrazili na týmovou dějepisnou soutěž, převlékli se však při tom za Hitlerjugend s červenými páskami a hákovými kříži! A po nacistické organizaci se i pojmenovali. Co je k tomu vedlo? Blesk.cz požádal ředitele školy o vysvětlení.
21.08.2015 13:55 |

podobné články

Podobné články

Dějepisná soutěž pro děti: Nejsympatičtější byli Hitlerjugend. Neděláme si legraci

 
Na kuriózní průšvih si pravděpodobně zadělala základní škola Jemnice, která vyslala svoje družstvo na dějepisnou soutěž v Třebíči. Chlapecký tým jménem Hitlerjugend Jamnitz, ve stejnokrojích a páskách s hákovými kříži se umístil třetí. Zároveň se však stal nejsympatičtějším školním týmem. Celou kauzu prošetří Česká školní inspekce. Informuje Echo24.cz.
21.08.2015 16:56 |

podobné články

Papež v Hitlerjugend? Nikdy, nikdy, nikdy, čílil se mluvčí Vatikánu

 
Papež Benedikt XVI. nebyl členem Hitlerjugend, sdělil v úterý mluvčí Vatikánu Federico Lombardi. Popřel tak tvrzení samotného papeže, který v minulosti přiznal, že členem Hitlerovy mládeže byl.
12.05.2009 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Benedikt XVI. (215 článků)

Fotky z papežova dětství: Z roztomilého kloučka členem Hitlerjugend

 
Odstupující Benedikt XVI. se na konci února stáhne do ústraní a bude moci začít bilancovat. Jak ale vůbec bavorský rodák žil, než se stal knězem? Na veřejnost se dostaly fotky z papežova mládí, kdy se z roztomilého kloučka stal "dobrovolně" člen Hitlerjugend.
16.02.2013 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Benedikt XVI. (215 článků)

Dokonalá lest: Převlékli se za islamisty z ISIS, pak je postříleli

 
Převlékli se za stoupence Islámského státu a vloudili se do jejich řad. ISIS o tom neměl ani ponětí. Až přišla vhodná chvíle, začali střílet. Útok na jejich základnu na východě Sýrie byl úspěšný. Zabili 22 džihádistů a potom zmizeli. O koho šlo?
13.02.2016 12:50 |

podobné články

Tohle je hodně přes čáru: Žáci jedné školy se těsně před Vánoci převlékli za nacisty a hajlovali!

 
Jedna tchajwanská střední škola ani netušila, jakou sklidí kritiku za svoji školní akci. Žáci místní školy se totiž převlékli za nacisty, postavili si maketu tanku, oblékli se do nacistické uniformy a hajlovali. Tohle chování sklidilo velkou vlnu nevole v Německu nebo Izraeli.
28.12.2016 09:00 |

podobné články

SP: Čeští sjezdaři porazili velmoci, senzačně vyhráli týmovou soutěž

 
Čeští reprezentanti i s Ondřejem Bankem a Šárkou Záhrobskou vyhráli senzačně na závěr Světového poháru ve sjezdovém lyžování v Garmisch-Partenkirchenu soutěž družstev.
14.03.2010 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Šárka Strachová (205 článků) , Ondřej Bank (121 článků)

Smutné prvenství: Čeští školáci kouří marihuanu nejvíce z celé EU

 
Mladí Češi užívají konopí a extázi častěji než jejich vrstevníci ve většině zemí Evropské unie a čeští školáci ve věku 15 až 16 let dokonce zkusili konopí vůbec nejčastěji v EU. Vyplývá to z výroční zprávy Evropského monitorovacího centra pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA), která byla dnes zveřejněna v Lisabonu. Podle ní na celém kontinentu klesá užívání "klasických" drog, ale stále více přibývá nových syntetických stimulačních a psychoaktivních látek, které jsou často prodávány legálně.
28.05.2013 20:30 |

podobné články

John se v oblíbenosti dotahuje na Schwarzenberga

 
Předseda Věcí veřejných Radek John se v oblíbenosti lídrů stran, které by se podle průzkumů nyní dostaly se do Poslanecké sněmovny, dotahuje na dlouhodobě populárního šéfa TOP09 Karla Schwarzenberga. Vyplývá to z ankety společnosti SANEP zveřejněné v neděli. Na třetí příčce je předseda ČSSD Jiří Paroubek, zatímco jeho hlavní rival Mirek Topolánek z ODS se dělí o páté až šesté místo.
21.03.2010 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3078 článků) , Radek John (2457 článků) , Mirek Topolánek (1778 článků) , Karel Schwarzenberg (3553 článků)

ČSSD v průzkumech válcuje ostatní strany. Žebříček oblíbenosti vede Dienstbier

 
Lidem se už zajídá neustálé zdražování a zvyšování daní. Je to znát i na oblíbenosti politiků. Všechny pomyslné medailové pozice patří členům opoziční ČSSD. Z koaličních stran skončila nejlépe mistopředsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová.
12.04.2012 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1299 článků)

Politickou hitparádu oblíbenosti vyhrává na plné čáře Babiš

 
Aktuální průzkum agentury STEM ve svých výsledcích ukázal, že na první příčce v oblíbenosti politiků se ocitá Andrej Babiš, současný ministr financí. Jeho obliba má vzrůstající charakter. Drží si momentálně 66 procent příznivých hodnocení.
06.06.2014 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (7802 článků)

Průzkum oblíbenosti: Velmi zajímavé číslo u Michala Haška

 
V zářijovém průzkumu oblíbenosti hejtmanů uspěl šéf Jihočeského kraje Jiří Zimola. Předběhl kolegu z ČSSD, jihomoravského hejtmana Michala Haška. Výzkum prováděla společnost Phoenix research online, která k běžnému výzkumu připojila i měřítko neoblíbenosti. A v tomto případě nejlépe dopadl Hašek.
22.09.2014 13:16 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2249 článků)

Propastný rozdíl v oblíbenosti. Takhle to vypadá u Haška a Krnáčové

 
Nový průzkum společnosti SANEP ukazuje, že hejtman Jihomoravského kraje už rok sedí na pomyslném trůnu oblíbenosti mezi šéfy krajů. Kladně jeho práci hodnotí padesát procent respondentů. Na druhém konci žebříčku najdeme pražskou primátorku Adrianu Krnáčovou, jejíž působení ve funkci oceňuje jen 19 procent dotázaných.
26.08.2015 15:01 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (536 článků)

České děti věnují mimoškolním aktivitám nejvíce času v Evropě

 
Čeští školáci jsou evropskými premianty v mimoškolních organizovaných aktivitách. Na sportovištích a v různých kroužcích tráví týdně pět až osm hodin, což je zhruba dvakrát více než mladí Němci, Francouzi, Slováci nebo Chorvati. Srovnatelný čas jako Češi věnují mimoškolním aktivitám z Evropanů pouze mladí Britové. Na světové špičce jsou pak školáci z USA a Austrálie, kteří týdně v zájmových kroužcích tráví devět až dvanáct hodin.
12.10.2009 16:00 |

podobné články

Chládek se chlubí: Čeští žáci uspěli v testech díky moderní výuce

 
Čeští žáci uspěli v mezinárodním testování PISA 2012 v takzvaných problémových úlohách. Čeští školáci skončili z 44 testovaných zemí mezi 16. až 17. místem. Ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) se domnívá, že je to důkazem odklonu od tradičního systému výuky memorováním.
01.04.2014 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (600 článků)

Soutěž s filmem KOVBOJOVÉ A VETŘELCI má své VÍTĚZE! Vyhráli jste právě vy?

 
Soutěž o PR balíček, který obsahuje skvělou mikinu, futuristické hodinky, knižní předlohu a lístky do kina právě na snímek Kovbojové a vetřelci má své vítěze. Podívejte se, zda jste vyhráli.
22.08.2011 12:25 |

podobné články

Školáci poskakovali na novém mostě. Zřítil se a zabíjel

 
V Malajsii se zřítil most, jedno dítě se utopilo, dva školáci se pohřešují.
27.10.2009 07:55 |

podobné články

Školáci se vloupali do garáže dírou, kterou sami vybourali

 
Otvory do zdí garáže v Ostravě probourali dva jedenáctiletí školáci. Dírami se pak dostali dovnitř a ukradli majiteli věci za přibližně 1000 korun.
28.03.2010 13:20 |

podobné články

VIDEO: Školáci týrali postiženého spolužáka

 
Školáci se v Bratislavě brutálně pustili do spolužáka.
09.04.2010 12:35 |

podobné články

Shetlandští školáci už nemusí povinně plést svetry

 
Po celá staletí se museli shetlandští školáci učit plést tradiční svetry. Vzory a vlna ze skotských ostrovů jsou totiž velmi ceněné po celém světě a jeden svetr vyjde na tisíce korun. Ovšem od nového školního roku se s jehlicemi už děti z ostrovů trápit nemusejí, pokud nechtějí. Povinný předmět z osnov zmizí a stane se volitelným předmětem.
09.05.2010 11:40 |

podobné články