Čeští mladíci se proti Bělorusku trápili, vydřeli však vítězství

Čeští hokejisté porazili ve svém třetím zápase na mistrovství světa hráčů do 20 let Bělorusko 5:3 a se sedmi body si upevnili pozici na druhém místě tabulky B. Svěřenci trenéra Jakuba Petra se však proti papírově nejslabšímu týmu trápili, dvakrát inkasovali v oslabení a o zisku tří bodů rozhodli až ve třetí třetině, kterou vyhráli 3:0.
30.12.2015 16:40 |

Člověk v tísni upozorňuje na porušování fair-play v Bělorusku

Člověk v tísni zahájil před mistrovstvím světa v hokeji kampaň o porušování lidských práv v pořadatelském Bělorusku. Její součástí jsou webové stránky beloruskastridacka.cz, videospot a pro hokejové fanoušky jsou připraveny fandící plácačky s heslem kampaně: Fandím lidským právům v Bělorusku.
06.05.2014 09:55 |

Putin podpořil plán na ruskou vojenskou základnu v Bělorusku

Ruský prezident Vladimir Putin podpořil plán ruského ministerstva obrany vybudovat v Bělorusku vlastní ruskou vojenskou základnu. Putin pověřil ministerstva obrany a zahraničí, aby o tom sjednala dohodu se svými běloruskými protějšky, uvedla agentura AP. Ruská základna v Bělorusku je nejnovějším krokem k posílení ruského vlivu v zahraničí a zřejmě prohloubí bezpečnostní obavy Polska a pobaltských zemí.
20.09.2015 06:05 |

Osobnosti: Vladimir Putin (2649 článků)

Hokejisté vydřeli na úvod MS výhru nad Lotyši, rozhodl Havlát

Čeští hokejisté vydřeli v prvním zápase na mistrovství světa v Bratislavě výhru nad Lotyšskem 4:2. Úřadující světoví šampioni v zápase základní skupiny D dvakrát prohrávali, ale v poslední třetině dokonali obrat.
30.04.2011 23:00 |

Fotbalisté Juventusu i milánského AC se trápili, ale nakonec vydřeli vítězství

Fotbalisté Juventusu, kteří vedou tabulku, jsou i dál v Serii A bez prohry, tentokrát vyhráli na půdě Ceseny 1:0, když vítězný gól vstřelil Borriello v 79. minutě.
25.04.2012 20:30 |

Fotbalisté se znovu trápili. Ve Skotsku VYDŘELI REMÍZU 2:2

Česká fotbalová reprezentace remizovala v sobotním kvalifikačním utkání o postup na ME 2012 ve Skotsku 2:2. Čeští fotbalisté svým výkonem neoslnili, dvakrát prohrávali a nakonec vyrovnali v 90. minutě po sporné penaltě, kterou proměnil obránce Michal Kadlec.
03.09.2011 18:15 |

Osobnosti: Michal Kadlec (128 článků)

Hokejisté Finska vydřeli na MS těsnou výhru nad Německem 1:0

Hokejisté Finska vydřeli ve druhém utkání v základní skupině D na mistrovství světa těsnou výhru nad domácím Německem 1:0 a získali první body na šampionátu. Zápas rozhodl jediným gólem Jarkko Immonen.
11.05.2010 09:35 |

Hokejisté zahájí MS proti Bělorusku. Českou branku bude strážit Salák

Čeští hokejisté dnes vstoupí do mistrovství světa ve Stockholmu zápasem proti Bělorusku. Strážit jejich branku bude Alexander Salák, protože plánovaná jednička Ondřej Pavelec má zdravotní problémy. Utkání začne v 16:15. Před rokem český tým získal na MS bronzové medaile.
03.05.2013 09:25 |

Osobnosti: Alexander Salák (31 článků) , Ondřej Pavelec (236 článků)

Hokejová reprezentace první duel v Bělorusku nezvládla

Čeští hokejisté první přípravný zápas v Bělorusku prohráli 2:3 po nájezdech.
08.04.2011 21:00 |

Metrostav: Čeští stavbaři dokončili celní terminál v Bělorusku

Svou první zakázku v Bělorusku dokončila stavební společnost Metrostav. Před několika dny byl za účasti běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka a dalších politických špiček slavnostně otevřen celní terminál ve Ščitomiriči u Minsku. Dva roky budovaný areál zahrnuje logistické centrum se sklady, administrativní budovu a nezbytné zázemí.
06.12.2013 11:50 |

Mladíci hodili po Topolánkovi kamenem na koupališti

Čtyři mladíci na koupališti v Hustopečích na Břeclavsku zasáhli kamenem do hlavy předsedu ODS Mirka Topolánka. Expremiér má zranění nad pravým okem. Po incidentu mladíci nastoupili do vozu s pražskou poznávací značkou.
21.08.2009 20:00 |

Osobnosti: Mirek Topolánek (1782 článků)

Čeští fotbalisté vydřeli proti Skotsku první kvalifikační výhru

Čeští fotbalisté mají na kontě první tři body z kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Ve druhém utkání ve skupině I porazili Skotsko po tuhém boji 1:0, přičemž rozhodující gól vstřelil v 69. minutě Roman Hubník. V úterý nastoupí Češi v Lichtenštejnsku.
09.10.2010 09:40 |

Osobnosti: Roman Hubník (47 článků)

Čeští hokejoví mladíci porazili Kanadu! Dílo dokonali krásným nájezdem

Čeští hokejoví mladíci sehráli s Kanadou fantastický zápas. Čtyřikrát v zápase vedli, a i když Kanada čtyřikrát vyrovnala, nakonec ji udolali na nájezdy. Krásnou tečku dal duelu fantastickým zakončením Dominik Simon.
28.12.2013 20:23 |

Na Filipínách zemřeli dva čeští mladíci: Šli se potápět, jejich těla našli až po 12 hodinách!

Tragické zprávy přišly z turistického ráje na Filipínách. V jezeře Kayangan utonuli dva čeští mladíci. Martin Š. (†28) a Jakub B. (†25) se vydali potápět, ale do hotelu se nevrátili. Jejich těla našli místní záchranáři až po 12 hodinách.
15.03.2017 18:20 |

Gazprom přiznal, že dluží Bělorusku 32 milionů dolarů

Ruský koncern Gazprom připustil, že dluží Bělorusku 32 milionů dolarů (cca 675 milionů Kč) za tranzit plynu.
30.06.2010 13:40 |

ROZHOVOR: Lukašenko musí zůstat izolovaný, tvrdí exministr vnitra Ruml

Alexandr Lukašenko, který počtvrté v řadě vyhrál prezidentské volby v Bělorusku, musí zůstat v izolaci, řekl v rozhovoru pro agenturu Mediafax exministr vnitra a předseda sdružení Občanské Bělorusko Jan Ruml. Politika Česka vůči Bělorusku je podle něj správná a vyvažuje postoj jiných zemí EU.
25.12.2010 10:40 |

Hokejisté oplatili v přípravě Bělorusku porážku

Česká hokejová reprezentace přehrála v přípravném zápase v Bělorusku domácí tým těsně 3:2.
09.04.2011 19:50 |

IIHF: Hokejové MS 2014 v Bělorusku je ohroženo

Evropský parlament dnes vyzval Mezinárodní hokejovou federaci (IIHF), aby neumožnila Bělorusku pořádat v roce 2014 mistrovství světa.
11.05.2011 14:40 |