Článek

Čeští medici mají zaječí úmysly. Už na studiích plánují odchod do zahraničí

 
Po studiu lékařské fakulty chce 28 procent mediků pracovat v cizině. Důvodem jsou vyšší platy, získání zkušeností a možnost studia cizího jazyka. Vyplývá to z celostátního průzkumu, v němž loni v listopadu odpovědělo 435 studentů devíti lékařských fakult. O výsledcích dnes novináře informoval Daniel Vavřina z pořádající organizace HealthCare Institute (HCI). Téměř tři čtvrtiny mladých lékařů a lékařek chtějí hledat zaměstnání v Česku, 70 procent z nich v nemocnici.
23.03.2016 15:00 |

podobné články

Podobné články

Medici se už zákroky "neučí" na pacientech. Výuka lékařů se mění

 
Medicínská výuka se v posledních letech výrazně proměnila. Medici už zákroky nememorují z knih a atlasů a pak nezkoušejí na pacientech, ale používají trenažéry, fantomy a simulátory.
27.03.2011 00:20 |

podobné články

Prozkoumejte lidské tělo na výstavě Body The Exhibition, vezměte i děti. Zajímavosti vám prozradí medici

 
Prozkoumejte lidské tělo na výstavě Body The Exhibition a vezměte s sebou i své děti. Vyškolení medici vás provedou výstavou a k běžnému výkladu přidají i spoustu zajímavostí.
28.04.2017 10:40 |

podobné články

Pes přežil neuvěřitelných 25 dní v zaječí noře

 
Malý Jack Russell teriér Jake zmizel během procházky své majitelce a ač se jeho panička snažila sebevíc, nedokázala ho objevit. Nemohla však tušit, že její miláček spadl do zaječí nory, kde uvízl a nemohl se dostat ven po dobu dlouhých 25 dní.
27.05.2009 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Jack Russell (21 článků)

Drama na hodech v Zaječí: Při nehodě pouťové atrakce se zranilo sedm lidí!

 
Veselí na hodech v Zaječí na Břeclavsku se v sobotu večer proměnilo v drama. Pouťová atrakce Extreme se podle svědků rozkolébala víc, než je obvyklé. Vzápětí došlo k nehodě a zranění sedmi lidí včetně nezletilých, kteří si v sedačkách chtěli vychutnat tři minuty trvající adrenalinový zážitek. Tři zraněné ošetřili záchranáři na místě, zbylí čtyři putovali do nemocnice. Zasahoval i vrtulník.
01.07.2017 21:10 |

podobné články

Děsivé video z nehody kolotoče v Zaječí: Prasklá konstrukce a nahýbající se ramena! Výrobce mlčí

 
Ze záběrů, které v sobotu 1. července pořídil návštěvník pouti v Zaječí na Břeclavsku Zbyněk Hubáček, mrazí. Ramena atrakce zvané Extreme se postupně nahýbají, lidé v sedačkách i ti postávající kolem si uvědomují, že něco není v pořádku.
07.07.2017 16:05 |

podobné články

K exodu připraveni, hlásí pražští medici. Diplom a sbohem

 
Organizátoři akce Děkujeme, odcházíme slibují odchod zhruba třetiny českých nemocničních lékařů. ParlamentníListy.cz se zajímaly, zda jejich nástupci, tedy studenti medicíny, mají zájem po ukončení studia nastoupit do českých nemocnic, nebo se raději poohlížejí po práci v zahraničí.
15.01.2011 12:35 |

podobné články

Dobrá zpráva ze zdravotnictví: Tři čtvrtiny mediků chtějí pracovat doma!

 
Doba se změnila. Ještě v nedávné době mnoho studentů lékařských fakult plánovalo po studiích odejít pracovat do zahraničí. Nyní je to jinak.  Podle průzkumu, který koncem roku 2016 realizovala organizace HealthCare Institute, čeští studenti 4., 5. a 6. ročníků plánují v 73 % případech hledat po ukončení studia zaměstnání v České republice.
22.02.2017 17:10 |

podobné články

Chantal Poullain a Kubišová chtějí umřít ve Francii

 
Chantal Poullain (53), exmanželka Bolka Polívky (60), má zaječí úmysly. „Rozhodně nechci umřít tady v Čechách,“ prozradila Blesku herečka. „Ještě musím syna Vladimíra (19), který studuje, vypravit do života, a pak si hned sbalím kufr,“ dodala.
25.08.2009 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Chantal Poullain (221 článků)

Dana Morávková se musela vzdát místa na Barrandově! Zakázali jí to na Nově?

 
Nova si dobře hlídá klíčové herce! Má-li někdo zaječí úmysly, dostane varování, které je v podstatě jakási forma zákazu. Naposledy se do této situace dostala Dana Morávková, hvězda Ordinace v růžové zahradě 2. Byla před podpisem smlouvy s TV Barrandov, kde měla moderovat pořad Máme dítě, jenže...
13.01.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Dana Morávková (550 článků)

Primátor Svoboda prý dezertuje k TOPce. Ta nejásá

 
Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) má zaječí úmysly. Netýkají se jeho primátorského postu, ale stranických barev.
18.08.2012 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (694 článků)

Primátor Svoboda prý dezertuje ke knížeti. Topkaři tvrdí, že nic neví

 
Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) má zaječí úmysly. Netýkají se jeho primátorského postu, ale stranických barev.
18.08.2012 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (694 článků)

Fanoušci Arsenalu trpí. Přišli o dvě opory a útect chce další

 
Manažer Arsenalu Londýn Arséne Wenger zažívá jedny z nejtěžších chvil od nástupu do funkce. Během týdne kádr definitivně opustili kapitán Robin van Persie s pilířem středové formace Alexandrem Songem, nyní projevil zaječí úmysly také rychlík Theo Walcott.
19.08.2012 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Theo Walcott (6 článků) , Robin van Persie (39 článků)

Lépe si ji hlídejte, Slováci: Kopie topmodelky Adriany Limy má zaječí úmysly. Chce utéct do Čech

 
Nejen díky podobnosti s brazilskou modelkou Adrianou Limou  (33) se stala jednou z nejvýraznějších slovenských královen krásy posledního desetiletí. Karolínu Chomistekovou obdivují nejen u našich východních sousedů, ale začínají si jí všímat také v Čechách. Miss Slovensko 2013 nafotila editorial magazínu One, stala se s Anetou Vignerovou  (26) tváří kolekce návrháře Kováčika a stále častěji chodí české přehlídky.
24.08.2014 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Lima (142 článků) , Aneta Vignerová (498 článků)

Bára Nesvadbová (41) má zaječí úmysly!

 
Bára Nesvadbová (41) je milovnicí kaváren, koktejlů a vysokých podpatků. Přesto už deset let bydlí na vsi, kam se přestěhovala po smrti tatínka Josefa Nesvadby. Venkovské bydlení si dlouhou dobu pochvalovala, ale zdá se, že čerstvý vzduch už ji zřejmě omrzel.
01.07.2016 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Josef Nesvadba (1 článek) , Bára Nesvadbová (173 článků)

Zbožňovaný moderátor znásilňoval děti přímo ve studiích BBC. Seberou mu titul Sir?

 
Sexuální skandál moderátora Jimmyho Savila nabývá obřích rozměrů. Podle množících se svědectví se dopustil řady znásilnění dětí, přičemž některé z nich zneužil přímo ve studiích BBC a jeho kolegové to zřejmě věděli.
10.10.2012 11:20 |

podobné články

Je to venku! Miluška Bittnerová měla na studiích hluboko do kapsy, tak...

 
Při studiích je každá koruna dobrá. Studenti zkrátka trpí nedostatkem peněz, které potřebují zejména k jejich společenskému životu. A herečka Miluška Bittnerová (38) na tom nebyla jinak. Neuhádnete, jak si přivydělávala!
14.10.2016 14:35 |

podobné články

RECENZE: Nejlepšími úmysly se dláždí různé cesty. Páni kluci jsou to nejlepší ve filmu Jak jsme hráli čáru

 
Nepochybuji, že česko-slovenský film Jak jsme hráli čáru scenáristů Mariana Urbana a Petra Pišťánka a režiséra Juraje Nvoty vznikal s těmi nejlepšími úmysly. Chtěli natočit snímek pro celou rodinu, kde děti budou prožívat svá dětská dobrodružství na pozadí konkrétní historické doby.
04.12.2014 11:52 |

podobné články

Osobnosti: Juraj Nvota (11 článků) , Petr Urban (44 článků)

Hynek (Realisté): Omezovat právo občanů EU držet zbraň je cestou do pekel

 
Cesta do pekla bývá dlážděná těmi nejlepšími úmysly. Neznám úmysly členů evropských orgánů, kteří se dne 20. prosince 2016 definitivně dohodli na znění směrnice o omezení práva občanů Evropské unie držet zbraň na ochranu sebe a svých blízkých. Ale pochybuji, že jsou dobré.
30.12.2016 17:25 |

podobné články

Mladí lékaři mizí do ciziny i farmaceutických firem. Jiří popsal jejich potíže

 
Medici v Česku mají těžký start, míní mladý lékař Jiří Šedo. Podle něj musí podstoupit namáhavé atestační kolečko, chodí na stáže do nemocnic v cizích městech a slouží mnohem víc přesčasů, než je legální. Podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR odchází do zahraničí přibližně každý pátý mladý lékař.
19.06.2017 23:10 |

podobné články