Článek

Čeští medici mají zaječí úmysly. Už na studiích plánují odchod do zahraničí

 
Po studiu lékařské fakulty chce 28 procent mediků pracovat v cizině. Důvodem jsou vyšší platy, získání zkušeností a možnost studia cizího jazyka. Vyplývá to z celostátního průzkumu, v němž loni v listopadu odpovědělo 435 studentů devíti lékařských fakult. O výsledcích dnes novináře informoval Daniel Vavřina z pořádající organizace HealthCare Institute (HCI). Téměř tři čtvrtiny mladých lékařů a lékařek chtějí hledat zaměstnání v Česku, 70 procent z nich v nemocnici.
23.03.2016 15:00 |

podobné články

Podobné články

Olivy a špek ve vepřovém mase. Medici mají trenažér na zavádění jehel

 
Ne všichni pacienti dají souhlas k tomu, aby se od nich učili medici. Zvláště pokud jde například o zavádění kanyl, obřích jehel, do těla. K radosti studentů medicíny, lékařů a hlavně pacientů mají letos medici nový předmět Moderní medicínské technologie. Díky tomu mají možnost naučit se pracovat s moderními zdravotnickými nástroji, aniž by pacient trpěl. Medici se tak například učili zavádět kanylu pomocí ultrazvuku do kusu zvířecího masa.
20.12.2017 05:50 |

podobné články

Medici se už zákroky "neučí" na pacientech. Výuka lékařů se mění

 
Medicínská výuka se v posledních letech výrazně proměnila. Medici už zákroky nememorují z knih a atlasů a pak nezkoušejí na pacientech, ale používají trenažéry, fantomy a simulátory.
27.03.2011 00:20 |

podobné články

Prozkoumejte lidské tělo na výstavě Body The Exhibition, vezměte i děti. Zajímavosti vám prozradí medici

 
Prozkoumejte lidské tělo na výstavě Body The Exhibition a vezměte s sebou i své děti. Vyškolení medici vás provedou výstavou a k běžnému výkladu přidají i spoustu zajímavostí.
28.04.2017 10:40 |

podobné články

Pes přežil neuvěřitelných 25 dní v zaječí noře

 
Malý Jack Russell teriér Jake zmizel během procházky své majitelce a ač se jeho panička snažila sebevíc, nedokázala ho objevit. Nemohla však tušit, že její miláček spadl do zaječí nory, kde uvízl a nemohl se dostat ven po dobu dlouhých 25 dní.
27.05.2009 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Jack Russell (21 článků)

Drama na hodech v Zaječí: Při nehodě pouťové atrakce se zranilo sedm lidí!

 
Veselí na hodech v Zaječí na Břeclavsku se v sobotu večer proměnilo v drama. Pouťová atrakce Extreme se podle svědků rozkolébala víc, než je obvyklé. Vzápětí došlo k nehodě a zranění sedmi lidí včetně nezletilých, kteří si v sedačkách chtěli vychutnat tři minuty trvající adrenalinový zážitek. Tři zraněné ošetřili záchranáři na místě, zbylí čtyři putovali do nemocnice. Zasahoval i vrtulník.
01.07.2017 21:10 |

podobné články

Děsivé video z nehody kolotoče v Zaječí: Prasklá konstrukce a nahýbající se ramena! Výrobce mlčí

 
Ze záběrů, které v sobotu 1. července pořídil návštěvník pouti v Zaječí na Břeclavsku Zbyněk Hubáček, mrazí. Ramena atrakce zvané Extreme se postupně nahýbají, lidé v sedačkách i ti postávající kolem si uvědomují, že něco není v pořádku.
07.07.2017 16:05 |

podobné články

Policie: Za pád kolotoče v Zaječí může provozovatel, špatně ho postavil, atrakce se rozpadla

 
Pět let vězení hrozí provozovateli pouťové atrakce Extreme, na níž se v červenci loňského roku v Zaječí na Břeclavsku zranilo sedm lidí. Policie jej viní z toho, že ohrozil návštěvníky nevhodným umístěním kolotoče.
08.01.2018 13:30 |

podobné články

Zhroucená pouťová atrakce v Zaječí před soudem: Lidé se léčí dodnes, provozovateli hrozí pět let

 
Pohodová první červencová sobota se loni na fotbalovém hřišti v Zaječí na Břeclavsku během pár vteřin změnila v noční můru. Atrakce Extreme se 14 pasažéry se nečekaně naklonila a začala se třást. Lidé na sedačce si poranili nohy o vystouplé zábradlí, sedm z nich se léčilo řadu týdnů. Provozovatel Antonín Š. (30) teď čelí u břeclavského soudu obvinění z obecného ohrožení z nedbalosti. Hrozí mu až pět let vězení.
27.03.2018 12:30 |

podobné články

Jízda hrůzy v Zaječí se sedmi zraněnými zůstala bez trestu: Provozovatel nic nezanedbal, pravil soud

 
Šok. Loňská děsivá jízda na adrenalinové atrakci Extreme v Zaječí na Břeclavsku se sedmi zraněnými zůstala bez trestu. Správce Antonína Š. (30) soud v úterý osvobodil, původně mu za obecné ohrožení z nedbalosti hrozilo až 5 let vězení.
27.03.2018 20:15 |

podobné články

K exodu připraveni, hlásí pražští medici. Diplom a sbohem

 
Organizátoři akce Děkujeme, odcházíme slibují odchod zhruba třetiny českých nemocničních lékařů. ParlamentníListy.cz se zajímaly, zda jejich nástupci, tedy studenti medicíny, mají zájem po ukončení studia nastoupit do českých nemocnic, nebo se raději poohlížejí po práci v zahraničí.
15.01.2011 12:35 |

podobné články

Zákazy vychovávají z lidí nesvéprávné idioty. Macronovy liberálně-levičácké plky vedou přesně k tomu, proč EU nefunguje, varuje Markéta Šichtařová

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Vizi budoucnosti Evropské unie, jak ji při svém projevu před Evropským parlamentem nastínil francouzský prezident Emmanuel Macron, považuje Markéta Šichtařová za liberálně-levičácké plky, které vedou k tomu, že Evropská unie nefunguje a že mnozí z Čechů mají zaječí úmysly. Obzvlášť jí vadí záměr vytvořit nový evropský fond, z něhož by se měly dotovat obce, které budou hostit imigranty. Je to velmi efektivní přinucení zemí, jako jsou Česká republika, Maďarsko či Slovensko, které odmítají imigranty, aby je proti své vůli přesto financovaly.
22.04.2018 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (210 článků)

Dobrá zpráva ze zdravotnictví: Tři čtvrtiny mediků chtějí pracovat doma!

 
Doba se změnila. Ještě v nedávné době mnoho studentů lékařských fakult plánovalo po studiích odejít pracovat do zahraničí. Nyní je to jinak.  Podle průzkumu, který koncem roku 2016 realizovala organizace HealthCare Institute, čeští studenti 4., 5. a 6. ročníků plánují v 73 % případech hledat po ukončení studia zaměstnání v České republice.
22.02.2017 17:10 |

podobné články

Chantal Poullain a Kubišová chtějí umřít ve Francii

 
Chantal Poullain (53), exmanželka Bolka Polívky (60), má zaječí úmysly. „Rozhodně nechci umřít tady v Čechách,“ prozradila Blesku herečka. „Ještě musím syna Vladimíra (19), který studuje, vypravit do života, a pak si hned sbalím kufr,“ dodala.
25.08.2009 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Chantal Poullain (225 článků)

Dana Morávková se musela vzdát místa na Barrandově! Zakázali jí to na Nově?

 
Nova si dobře hlídá klíčové herce! Má-li někdo zaječí úmysly, dostane varování, které je v podstatě jakási forma zákazu. Naposledy se do této situace dostala Dana Morávková, hvězda Ordinace v růžové zahradě 2. Byla před podpisem smlouvy s TV Barrandov, kde měla moderovat pořad Máme dítě, jenže...
13.01.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Dana Morávková (570 článků)

Primátor Svoboda prý dezertuje k TOPce. Ta nejásá

 
Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) má zaječí úmysly. Netýkají se jeho primátorského postu, ale stranických barev.
18.08.2012 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (702 článků)

Primátor Svoboda prý dezertuje ke knížeti. Topkaři tvrdí, že nic neví

 
Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) má zaječí úmysly. Netýkají se jeho primátorského postu, ale stranických barev.
18.08.2012 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (702 článků)

Fanoušci Arsenalu trpí. Přišli o dvě opory a útect chce další

 
Manažer Arsenalu Londýn Arséne Wenger zažívá jedny z nejtěžších chvil od nástupu do funkce. Během týdne kádr definitivně opustili kapitán Robin van Persie s pilířem středové formace Alexandrem Songem, nyní projevil zaječí úmysly také rychlík Theo Walcott.
19.08.2012 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Theo Walcott (6 článků) , Robin van Persie (39 článků)

Lépe si ji hlídejte, Slováci: Kopie topmodelky Adriany Limy má zaječí úmysly. Chce utéct do Čech

 
Nejen díky podobnosti s brazilskou modelkou Adrianou Limou  (33) se stala jednou z nejvýraznějších slovenských královen krásy posledního desetiletí. Karolínu Chomistekovou obdivují nejen u našich východních sousedů, ale začínají si jí všímat také v Čechách. Miss Slovensko 2013 nafotila editorial magazínu One, stala se s Anetou Vignerovou  (26) tváří kolekce návrháře Kováčika a stále častěji chodí české přehlídky.
24.08.2014 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Lima (143 článků) , Aneta Vignerová (513 článků)

Bára Nesvadbová (41) má zaječí úmysly!

 
Bára Nesvadbová (41) je milovnicí kaváren, koktejlů a vysokých podpatků. Přesto už deset let bydlí na vsi, kam se přestěhovala po smrti tatínka Josefa Nesvadby. Venkovské bydlení si dlouhou dobu pochvalovala, ale zdá se, že čerstvý vzduch už ji zřejmě omrzel.
01.07.2016 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Josef Nesvadba (1 článek) , Bára Nesvadbová (174 článků)