Článek

Čeští loutkáři zahrají v Norsku

 
Svou verzi norské lidové pohádky Na východ od slunce, na západ od měsíce představí o víkendu 10. - 11. října v norských městech Hamar a Lillehammer dva české loutkářské soubory.
07.10.2015 14:31 |

podobné články

Podobné články

Loutkáři celého světa až do neděle opanují Prahu

 
Loutkáři se svými "dětmi" zaplavili centrum Prahy. V pondělí 31. května večer byl zahájen 14. ročník světového loutkářského festivalu v Divadle Karlova 44 představením Cirkusu Žebřík. Na dalších čtyřech místech se bude hrát divadlo až do neděle 6. června.
01.06.2010 10:10 |

podobné články

Deníky plné masakru v Norsku: Každý terorista už není muslim

 
Neexistuje způsob, jak slovy odsoudit vraždění nevinných lidí v Norsku. Chladnokrevný útok v klidné zemi, provedený jejím spořádaným, bezúhonným občanem, byl dosud za hranicí myslitelného, píšou Hospodářské noviny (HN) ve svém komentáři k pátečnímu masakru v Norsku. České deníky se vesměs shodují, že teroristy již nelze nábožensky či etnicky profilovat.
25.07.2011 09:50 |

podobné články

DROGY ve žlutém autobusu! Dva řidiče Student Agency zatkli v Norsku

 
K zadržení dvou řidičů společnosti Student Agency v Norsku se vyjádřil již i šéf úspěšného dopravce Radim Jančura. Podle něj řidiči použili autobus mimo pracovní dobu a zneužili tak důvěru společnosti. Český velvyslanec v Norsku pak potvrdil, že policie hledala u řidičů drogy. Patrně šlo o tvrdé.
02.05.2013 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Radim Jančura (236 článků)

Řidič autobusu Student Agency v Norsku pašoval 9 kilo marihuany!

 
U dvou Čechů zadržených v dubnu v Norsku kvůli drogám prý policie našla devět kilo marihuany. Jeden ze zadržených byl řidič autobusu Student Agency, druhým byl Čech dlouhodobě žijící právě v Norsku.
08.08.2013 20:30 |

podobné články

V Norsku je na Štědrý den nejsledovanějším pořadem česká Popelka

 
Česko-německý film Tři oříšky pro Popelku se stal neodmyslitelnou součástí Vánoc nejen v řadě zemí střední Evropy, ale také v poměrně vzdáleném Norsku. Mnoho Norů prohlašuje, že sledováním této pohádkové klasiky na Štědrý den v 11:00 dopoledne na prvním programu veřejnoprávní televize NRK pro ně začínají vánoční svátky. Loni film v pětimiliónovém Norsku na Štědrý den sledoval plný milión diváků.
24.12.2013 10:42 |

podobné články

Stop obchodům s dětmi v Norsku, žádali aktivisté při biatlonu v Novém Městě

 
Norové pravidelně obsazují stupně vítězů v běžeckém lyžování, je to jejich národní sport, biatlon nevyjímaje. Toho, že se určitě mnoho Norů přijede podívat na Světový pohár biatlonistů do arény v Novém Městě na Moravě, využili aktivisté protestující proti norskému sociálnímu systému. V pátek tu rozdávali cizojazyčné letáky s texty Stop krádežím dětí v Norsku či Stop obchodům s dětmi v Norsku.
06.02.2015 21:41 |

podobné články

Zeman navrhne mezinárodní smlouvu k ochraně českých dětí v Norsku

 
Prezident Miloš Zeman má připravený návrh mezinárodní smlouvy, podle níž by děti s českým občanstvím byly v Norsku vydávány svým rodičům. Chce tak řešit případy dětí odebíraných rodičům norskou sociální službou Barnevernet. Prezident to řekl v pořadu Partie televize Prima. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) si nedokáže představit, jak by Zemanův návrh mohl pomoct s řešením odebírání českých dětí v Norsku. Sjednání mezinárodních smluv v komplikovaných případech trvá minimálně několik let, upozornil.
24.01.2016 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20467 článků)

Loutkářské uhranutí přijelo do Prahy z Užhorodu

 
Ještě stále mají se čeští loutkáři k snahám Světové asociace loutkářů Todora Rističe v Praze jako voda k ohni. Ustaly sice vzájemné útoky, k ničemu ale není ani ignorance. Znovu se podobné úvahy vynořují z par v průběhu šestnáctého Světového festivalu loutkářského umění, na kterém jsou od pondělí do pátku znovu k vidění velezajímavé věci.
31.05.2012 21:50 |

podobné články

Dobojováno! Rosol smetl Zvereva a čeští tenisté si zahrají čtvrtfinále Davis Cupu

 
Čeští tenisté zvítězili v Německu 3:2 a v červenci si doma zahrají čtvrtfinále Davis Cupu proti Francii. O rozhodující bod se v druhé nedělní dvouhře postaral Lukáš Rosol, který jednoznačně přehrál Alexandera Zvereva ve třech setech 6:2, 6:3 a 6:1.
06.03.2016 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Berdych (1389 článků) , Philipp Kohlschreiber (22 článků) , Lukáš Rosol (598 článků)

Hluboce otřesený Klaus odsoudil barbarský útok v Norsku

 
Prezident Václav Klaus vyjádřil hlubokou soustrast norskému králi Haraldovi V., jehož země drží smutek za devět desítek obětí teroristických útoků pravicového extremisty. Kondolenční telegram zaslal z Austrálie, kam byl pozván na přednáškové turné o změnách klimatu. Lítost nad krvavými událostmi vyjádřili Norsku i další čeští státníci a politici.
23.07.2011 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9026 článků)

Česká reprezentace nastoupí proti Norsku, Bílek čeká zlepšení

 
Čeští fotbalisté podstoupí poslední prověrku před podzimním startem rozhodující části kvalifikace mistrovství Evropy. Reprezentanty za necelý měsíc čeká klíčový souboj o účast v baráži o Euro ve Skotsku a naladit se na něj chtějí v dnešním přípravném duelu proti Norsku.
11.08.2011 13:35 |

podobné články

Čeští hokejisté nastoupí proti Norsku se Salákem v brance

 
České hokejisty čeká dnes po dvou vítězných zápasech s Dánskem v dalším duelu Euro Hockey Challenge opět skandinávský soupeř. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky nastoupí v Havlíčkově Brodu od 19:00 proti Norsku, do branky se poprvé v přípravě postaví jednička pro květnové mistrovství světa Alexander Salák z Petrohradu. 
16.04.2014 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Salák (32 článků)

Změny v Norsku neřeší případ Michalákových, říkají politici

 
I když Norsko změní postupy sociální služby Barnevernet, chtějí se čeští politici dál věnovat případu Evy Michalákové, jíž v Norsku odebrala dva syny. Děti by měly být podle petičního výboru na podporu rodiny Michalákových nově svěřovány pěstounům, kteří jsou jejich příbuznými anebo alespoň pocházejí ze země jejich původu. Barnevernet má také mnohem více spolupracovat s biologickou rodinou než dosud. Na již odebrané děti se ale novinka nevztahuje. Hrad proto chce pokračovat v jednáních o speciální smlouvě, v kauze se hodlá dál angažovat i poslankyně TOP 09 a členka petičního výboru Jitka Chalánková.
14.03.2016 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (110 článků)

Kampa patří divadlu, klaunům a kejklířům

 
Kejklíři, klauni, žongléři a loutkáři budou až do úterý předvádět své umění na pražské Kampě, kde se koná již osmý ročník mezinárodního festivalu Teatrotoč. Vyrazte za zábavou do centra metropole.
19.07.2009 19:00 |

podobné články

K Vltavě míří loutkáři z celého světa

 
Už popatnácté bude Praha hostit Světový festival loutkářů, jehož centrem je tradičně Mezinárodní institut loutkářského umění Todora Rističe.
27.05.2011 17:55 |

podobné články

Po jedenaosmdesátileté pouti se Jan Jiří Brát vrátil zemřít domů

 
V hostinci U Studny na návsi ve Studnici u Náchoda pokřtila v pátek 7. října autorka Alice Dubská svoji knihu Cesty loutkářů Brátů a Pratte Evropou 18. a 19. století věnovanou zdejšímu zapomenutému rodákovi (historicky prvnímu českému loutkáři) Janu Jiřímu Brátovi.
10.10.2011 10:00 |

podobné články

Dienstbier: Pražská koalice zkrachovala, protože loutkaři Svobodu neovládli

 
Někdejší volební lídr ČSSD, nyní rebel proti pražské koalici Jiří Dienstbier v rozhovoru pro Novinky vyslovil názor, že k pádu koalice na pražském magistrátu muselo dojít, jelikož od počátku se zde projevovaly spory mezi lidmi spojenými s tzv. pražským kmotrem Tomášem Hrdličkou (ODS) a stoupenci primátora Bohuslava Svobody (ODS). Podle něj se také architekti koalice přepočítali, když před rokem věřili, že Svoboda bude jen loutkou.
23.11.2011 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hrdlička (102 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků) , Jiří Svoboda (307 článků) , Jiří Svoboda (307 článků)

Loutkáři mají dostaveníčko na Starém Městě

 
V pondělí dopoledne začal šestnáctý ročník pražského Světového festivalu loutkářského umění v Divadle Karlova 44. Odstartovala jej pohádka Začarovaný les režiséra Iona Ciubotaru z Divadla Luceafarul z rumunského Iasi.
28.05.2012 16:10 |

podobné články

Postavy seriálu Čtyři z tanku a pes ožijí na jevišti Divadla loutek Ostrava

 
Slavný román a také pozdější televizní seriál Čtyři z tanku a pes ožije od pátku na jevišti Divadla loutek Ostrava. Od 17 hodin se zde na alternativní scéně koná premiéra představení s názvem Šaryk vzpomíná. Ostravští loutkáři ji připravili za režijního vedení Radovana Lipuse.
24.05.2013 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Lipus (4 články)