Článek

Cesta vesmírem z Kanárských ostrovů do Itálie

 
Italská astronautka Samantha Cristoforettiová zveřejnila časosběrný záznam, který ukazuje cestu z Kanárských ostrovů do Itálie. A to z pohledu z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS), na níž se bývalá pilotka italského vojenského letectva momentálně nachází.
21.05.2015 18:31 |

podobné články

Podobné články

Konec ráje? Španělé chtějí těžit ropu u Kanárských ostrovů

 
Španělská vláda v pátek povolila ropný průzkum u Kanárských ostrovů, který provede firma Repsol YPF. Učinila tak navzdory nesouhlasu souostroví, které se obává o odliv turistů, píše agentura AFP.
17.03.2012 06:50 |

podobné články

Las Palmas - objevte hlavní město Kanárských ostrovů

 
Největší město Kanárských ostrovů je lákadlech především pro milovníky vodních sportů a pro cestovatele, kteří si chtějí vychutnat atmosféru španělského koloniálního města s latinskoamerickým nádechem.
11.07.2012 14:30 |

podobné články

Zátah na lodi u Kanárských ostrovů: Tihle Češi pašovali 369 kg kokainu!

 
Několik týdnů se na malé plachetnici plavili přes Atlantik, aby z Jižní Ameriky propašovali do Evropy 369 kilogramů kokainu. Neměli tušení, že je na moři sleduje španělská policie. Když byli poblíž Kanárských ostrovů, spadla klec a čtyři Češi skončili v poutech.
10.11.2014 18:50 |

podobné články

Na Kanárských ostrovech rozvinuli největší ručník světa

 
Návštěvníci Kanárských ostrovů měli o víkendu unikátní možnost hovět si pod sluncem na největším ručníku světa. Tyrkysově modrou látku obdélníkového tvaru rozvinulo padesát lidí na pláži u Las Palmas. Tkanina pokryla písečné pobřeží o celkové rozloze 2 240 čtverečních metrů.
07.06.2010 16:45 |

podobné články

EVAKUACE NA KANÁRSKÝCH OSTROVECH! Probudil se tam podmořský vulkán...

 
Erupce podmořského vulkánu přiměly v úterý Španěly evakuovat obyvatele jedné z vesnic na Hierru, nejmenším z Kanárských ostrovů. Píše to agentura AFP.
11.10.2011 20:25 |

podobné články

Český výzkum by mohl pomoci ochránit obyvatele Kanárských ostrovů

 
Výzkum sopečné činnosti a obřích sesuvů na španělských Kanárských ostrovech, na kterém se podílejí čeští vědci, by mohl pomoci ochránit obyvatele před možným ohrožením. První etapu budování monitorovací sítě kanárského obřího sesuvu na nejmenším ostrově El Hierro dokončili vědci z Ústavu struktury a mechaniky hornin (ÚSMH) Akademie věd ČR začátkem února, informovala dnes Miroslava Kaňková z tiskového oddělení AV.
21.02.2013 19:55 |

podobné články

Čech na Kanárských ostrovech narazil autem do zdi, nehodu nepřežil

 
Dvaačtyřicetiletý Čech přišel o život při dopravní nehodě na nejsevernějším z větších Kanárských ostrovů, Lanzarote. Oznámil to místní server TenerifeNews.
26.11.2016 11:05 |

podobné články

Bezdomovec Alexander (73) strávil zimu na Tenerife. Na Kanárských ostrovech byl už počtvrté

 
Je bezdomovcem, ale přesto se mu podařilo strávit zimu na Tenerife, jednom z prosluněných Kanárských ostrovů. Na letenku si ušetřil ze svého minimálního důchodu, ale pomohl mu také kamarád. Bezdomovec Alexander Mikloška (73) přezdívaný Šanko ze slovenského Lučence tak strávil většinu chladné zimy v moři.
14.06.2017 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (181 článků)

10 nejkrásnějších chorvatských ostrovů

 
Dovolená v Chorvatsku, to je nejen pobyt na pevnině, ale také na chorvatských ostrovech, kterých je přes tisíc. Zajímavostí je, že různé chorvatské úřady uvádějí různý počet svých ostrovů, který se liší i o desítky! Zde je 10 nejvyhledávanějších ostrovů Jadranu, které nabízejí jak oblíbený prázdninový ruch, tak nerušené soukromí na opuštěných plážích.
27.05.2015 13:10 |

podobné články

10 nejkrásnějších chorvatských ostrovů

 
Dovolená v Chorvatsku, to je nejen pobyt na pevnině, ale také na chorvatských ostrovech, kterých je přes tisíc. Zajímavostí je, že různé chorvatské úřady uvádějí různý počet svých ostrovů, který se liší i o desítky! Zde je 10 nejvyhledávanějších ostrovů Jadranu, které nabízejí jak oblíbený prázdninový ruch, tak nerušené soukromí na opuštěných plážích.
08.06.2015 00:15 |

podobné články

Krteček cestuje vesmírem: Na Zemi dorazila první fotka

 
Legendární český Krteček cestuje s americkými astronauty vesmírem. Z raketoplánu Endeavour dorazila jeho první fotografie. Sedí na rameni Andrewa Feustela, kterého s Českem pojí příbuzenské vztahy.
26.05.2011 11:35 |

podobné články

TRAGÉDIE! Na Kanárských ostrovech se utopili čtyři turisté!

 
Čtyři lidé se utopili na Kanárských ostrovech na Gran Canaria a na Lanzarote. Tři z nich byli němečtí turisté, čtvrtá oběť moře byla ze Španělska, informoval v úterý deník La Opinión.
20.04.2011 06:20 |

podobné články

Nádherné Ochotské šlo na Kanárských ostrovech o život: Vybouchla tam sopka

 
Michaela Ochotská  (26) doslova trnula hrůzou. Moderátorka zpráv TV Nova během focení svého nového kalendáře pro příští rok byla svědkem výbuchu sopky. Na Kanárských ostrovech vybouchl podmořský vulkán a Ochotská cítila jeho obrovskou sílu. Část ostrova El Hierro musela být evakuována, lidé se bojí dalších výbuchů sopky.
11.11.2011 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Ochotská (864 článků)

Michaela Ochotská fotila na Kanárských ostrovech: Žhavá krása!

 
Poprvé v životě se moderátorka Michaela Ochotská (26) bála o svůj život! Při focení kalendáře na Kanárských ostrovech zažila silné otřesypůdy, s týmem se totiž vydali do míst, kde došlo k výbuchu sopky.
12.11.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Ochotská (864 článků)

Slavii čeká soustředění na Kanárských ostrovech, Pospěch zůstáne v Praze

 
V sobotu 4. února začíná fotbalistům Slavie herní soustředění v lokalitě San Agustín na jihu ostrova Gran Canaria na Kanárských ostrovech. Během týdenního pobytu čekají hráče Slavie dva přípravné zápasy.
02.02.2012 19:35 |

podobné články

Skupinka imigrantů na Kanárských ostrovech znásilňovala návštěvníky nákupního centra! Policie je konečně dopadla

 
Byly zatčeni 4 muži původem z Maroka, kteří na Kanárských ostrovech znásilnili a zneužili několik turistů! Jedna z obětí nahlásila znásilnění na toaletách nákupního centra v Puerto Ricu policii, ta však zjistila děsivou pravdu.
30.10.2017 09:25 |

podobné články

Meteory nad Českem: Vědci odhalují jejich fascinující tajemství

 
Česko si v předminulém týdnu mohlo užít nebeskou podívanou. Nad středními a jižními Čechy proletěl ve čtvrtek 18. ledna jasný bolid. Meteor nejen rozzářil noční oblohu, ale několik úlomků z něj dopadlo i nedaleko jihočeské obce Bechyně. To vše se podařilo zjistit díky unikátnímu projektu vědců z Astronomického ústavu Akademie věd České republiky. Ti tak po pár dnech byli schopní nejen určit, kde cesta tělesa meziplanetární hmoty skončila, ale i jak vypadala jeho cesta vesmírem.
29.01.2018 15:25 |

podobné články

Do Itálie jen o vánočním týdnu dorazilo tisíc uprchlíků

 
Do Itálie letos dorazilo na 170 tisíc uprchlíků. Mnozí volí nebezpečnou cestou Středozemním mořem a Itálie musí často přetíženým plavidlům poskytnout pomoc. Nebylo tomu jinak ani ve vánočním týdnu, kdy do Itálie dorazila další tisícovka běženců.
27.12.2014 18:57 |

podobné články

Bond Girl ukázala sexy křivky v bikinách!

 
Herečka Gemma Arterton, která si zahrála v úspěšné bondovce Quantum of Solace, v poslední době čelila mohutné kritice ohledně její postavy. Podle několika filmových režisérů, by totiž měla trochu zhubnout! Samotná Gemma si z toho však nic nedělá a jak vidíme, je to dobře, protože o práci nemá nouzi. Fotky, které jí zachycují v bikinách totiž pocházejí z Kanárských ostrovů, kde momentálně natáčí svůj zatím poslední film „Souboj […]
21.05.2009 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Gemma Arterton (14 článků)