Článek

„Čest státu je pokálena.“ Schwarzenberga zhnusil Zeman postojem k uprchlíkům

 
Karel Schwarzenberg se loučí s pozicí šéfa TOP 09 na volebním sněmu, kde nemohl chybět jeho proslov. Kníže se při něm zabýval i současnou migrační krizí jako velkou výzvou, která před námi leží. Po projevu se pak navezl – očekávaně – do prezidenta Miloše Zemana. Jeho postojem k uprchlíkům je prý „zhnusen“. Vedle toho pak kníže již neadresně uvedl, že čest státu je některými protiuprchlickými výroky pokálena.
28.11.2015 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3714 článků) , Miloš Zeman (20459 článků) , Karel Schwarzenberg (512 článků)
Podobné články

Bývalý německý ministr vnitra: Německo vítáním běženců zachránilo čest Evropy

 
Německo svým vstřícným postojem vůči uprchlíkům zachránilo čest Evropy. V diskusi na pařížské vysoké škole Sciences Po to včera prohlásil německý ministr financí Wolfgang Schäuble. Podle agentury DPA tak reagoval na námitku, že Německo se vůči uprchlíkům zachovalo až příliš velkoryse.
07.10.2015 08:26 |

podobné články

Pokálená čest našeho státu a vtip o agentovi. Takto se kníže se za loveckých fanfár loučil s Topkou

 
Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se úvodem sněmu, který se o tomto víkendu koná v Praze, rozloučil s předsednictvím strany. Tu předá svému nástupci, zřejmě Miroslavu Kalouskovi, jenž bude volen zítra.
28.11.2015 11:21 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3714 článků) , Miroslav Kalousek (6372 článků) , Karel Schwarzenberg (512 článků)

Pokálená čest našeho státu a vtip o agentovi. Takto se kníže za loveckých fanfár loučil s Topkou

 
Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se úvodem sněmu, který se o tomto víkendu koná v Praze, rozloučil s předsednictvím strany. To předá svému nástupci, zřejmě Miroslavu Kalouskovi, jenž bude volen zítra.
28.11.2015 12:26 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3714 článků) , Miroslav Kalousek (6372 článků) , Karel Schwarzenberg (512 článků)

Miloš Zeman: Slivovici piji až před spaním, protože trochu uspává

 
Prezidentský kandidát Miloš Zeman odmítá obvinění, že by byl alkoholikem. Podle něj je to jedna z nejhorších a nespravedlivých pomluv o něm. Přiznal ale, že občas si dá skleničku a nejradši má slivovici. Pije ji však až po práci a před spaním. Hlavním důvodem je to, že se po ní dobře usíná. Další články k tématu: Knížata zdegenerovala, opřel se v duelu do svého rivala Zeman Zeman má nakročeno na Hrad, v průzkumu poráží Schwarzenberga OBRAZEM: Zlozvyky kandidátů. Kníže usíná, Zeman kontroluje čas KOMENTÁŘ: Zeman se nemá proč zlobit. S Mečiarem má mnoho společného Mládí Zemana a Schwarzenberga: knihomol v kraťasech a milovník padlých žen
25.01.2013 11:16 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20459 článků)

Uprchlíkům pomáhejme v jejich zemích, podpořil Zeman vládu

 
Uprchlíkům je podle prezidenta Miloše Zemana třeba pomáhat především na území jejich států a ne je vozit jinam. „Podporuji imigrační politiku české vlády,” řekl ve čtvrtek Zeman na setkání s občany Jeseníku. Česká vláda odmítá povinné kvóty pro přijímání migrantů a chce pomáhat uprchlíkům na základě svého suverénního rozhodnutí, nikoli podle mechanismů definovaných Evropskou unií.
14.05.2015 19:56 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20459 článků)

Otázka je, zda měl Drahoš prostor něco vysvětlit. Když na vás řve pět set lidí, buší a a vydávají animální zvuky... Ondřej Neff se ohlédl za prvním prezidentským duelem

 
ROZHOVOR Debatu na Primě ovládl Miloš Zeman i v důsledku nešťastného rozhodnutí televize Prima udělat z ní gladiátorské hry, míní publicista a zakladatel serveru Neviditelný pes Ondřej Neff. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz si všímá, že v klíčovém postoji k Dublinu IV jsou oba kandidáti na stejné lodi. „Dublin IV v podobě, v jaké se teď diskutuje, Drahoš jasně odmítá. Jeho postoj k migraci je naprosto jasný a je v souladu s postojem naší vlády a zdá se, že i s postojem většiny veřejnosti, která nechce uvěřit, že záchrana Evropy tkví v tom, že se sem nastěhuje půlka Afriky a čtvrtina Asie,“ říká a vysvětluje, proč je podle něj Miloš Zeman nevhodný pro prezidentský úřad.
26.01.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (196 článků) , Miloš Zeman (20459 článků)

Zeman vlezl hluboko do konečníku ruského oligarchy, a ještě tomu říká dialog, zhnusil se novinář Šafr

 
Velmi ostře se do českého prezidenta opřel šéfredaktor časopisu Reflex Pavel Šafr. Na svém facebookovém profilu mu vyčinil za jeho poslední výroky, které Miloš Zeman pronesl na řeckém ostrově Rhodos.
29.09.2014 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20459 článků)

Klaus vydává pokračování Zápisků z cest

 
Prezidentu Václavu Klausovi v těchto dnech vychází další pokračování knižní podoby jeho Zápisků z cest, tentokrát pod názvem Zápisky z nových cest. O dojmy ze státnických cest se pravidelně dělil se čtenáři Práva a Novinek. Novinkám při této příležitosti odpověděl na pár otázek.
31.10.2012 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)

Klaus dnes pokřtil svou novou knihu z cest. Prý je lepší než ta předchozí

 
Prezident Václav Klaus dnes novinářům představil další knihu, která shrnuje jeho poznámky ze zahraničních cest. Texty, které v minulých třech letech publikoval v deníku Právo a na serveru Novinky.cz, nyní vycházejí v knize Zápisky z nových cest. Prezident tak navázal na svou předchozí cestopisnou knihu Zápisky z cest.
01.11.2012 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)

Podle Zemana je uprchlíkům třeba pomáhat v jejich zemích, ne jinde

 
Uprchlíkům je podle prezidenta Miloše Zemana třeba pomáhat především na území jejich států, a ne je vozit jinam. „Podporuji imigrační politiku české vlády,“ řekl dnes Zeman na setkání s občany Jeseníku. Česká vláda odmítá povinné kvóty pro přijímání migrantů a chce pomáhat uprchlíkům na základě svého suverénního rozhodnutí, nikoli podle mechanismů definovaných Evropskou unií.
14.05.2015 20:51 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20459 článků)

Niedermayer (TOP 09): Snížení emisí bez nadměrného zatížení průmyslu

 
Evropský parlament včera hlasoval o nových národních emisních stropech pro látky znečišťující ovzduší. Výsledná dohoda je kompromisem mezi původním přísnějším postojem Evropského parlamentu a mírnějším postojem členských států v Radě.
24.11.2016 09:20 |

podobné články

Studenti v Brně vyjádří nesouhlas s postojem Zemana k Putnovi

 
Vysokoškolští studenti chtějí při dnešní návštěvě prezidenta Miloše Zemana v Brně vyjádřit nesouhlas s jeho postojem k profesuře Martina C. Putny. V 15:25 se potkají poblíž Nejvyššího soudu, kam Zeman dorazí krátce poté. "Očekáváme nejméně 100 lidí," řekl za pořadatele Petr Soukeník.
21.05.2013 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20459 článků)

Zeman pro Babišovy noviny: Sobotka postojem k migraci ohrožuje bezpečnost ČR

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) podle prezidenta Miloše Zemana svým postojem k uprchlické krizi ohrožuje bezpečnost České republiky. Migrační vlna je organizovaná invaze, řekl prezident Mladé frontě Dnes. Odmítá také premiérovu kritiku svého vystoupení 17. listopadu na Albertově na akci, které se účastnil i předseda Bloku proti islámu Martin Konvička. O tom, kdo bude na pódiu podle prezidenta rozhodovali organizátoři, nikoliv on.
26.11.2015 06:26 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Miloš Zeman (20459 článků) , Martin Sobotka (234 článků)

Pojízdný John už měsíce stojí na Andělu. Véčkám to nevadí

 
REVUE Pokálená kapota, špinavá skla, prošlá dálniční známka. Tak vypadá pojízdná kancelář šéfa VV Radka Johna, díky níž chce svou stranu po Česku propagovat. Moc se mu to ale nedaří. Už měsíce totiž obří dodávka stojí na jednom z pražských parkovišť. Johnovi to ale nevadí.
19.01.2012 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků)

Sešli se nespokojení Šloufovci: SPOZ je stará a pozvracená flundra, hřímali!

 
Miroslav Šlouf možná založí vlastní politické hnutí! Svolal totiž na dnešek sjezd nespokojených členů SPOZ Zemanovců. Někteří účastníci donedávna oblíbenou stranu prezidenta Zemana podrobili ostré kritice. Je to stará, pozvracená a pokálená flundra, znělo dokonce sálem! A objevily se i návrhy na založení strany nové.
12.11.2013 20:11 |

podobné články

Pokálená mísa a smrad! WC v metru na Českomoravské vám otočí žaludek naruby

 
Zápach moči a exkrementy. Tyhle předpotopní záchody v metru na Českomoravské vás zaručeně vyděsí. Přečtěte si, proč se jim máte velkým obloukem raději vyhnout.
09.02.2017 06:00 |

podobné články

Robert Fico k uprchlíkům: Ve všem jsem měl pravdu. Chtějí jen sociální dávky. V Srbsku jim nebylo bezpečno, ani v Rakousku. Až v Německu si řekli, že jsou doma

 
Slovenský premiér Robert Fico burcoval ve svém rozhovoru s MF Dnes Evropu, aby co nejrychleji vytvořila společné pohraniční síly, jež zastaví migrační vlnu. „Ať mi nikdo neříká, že tak bohatá, 500milionová EU nedokáže z technického hlediska zastavit nelegální migraci,“ uvedl. Fico je znám svým postojem vůči uprchlíkům, kdy odmítá přijmout povinné kvóty.
26.01.2016 07:46 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (850 článků)

Chovanec: V Unii už nejsme s naším postojem k uprchlíkům divní

 
Evropská unie pochopila, že musí změnit svou politiku vůči uprchlíkům, říká v rozhovoru pro Právo ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Pokud tak prý Unie neučiní, hrozí, že kvůli další vlně uprchlíků skončí schengenský prostor.
30.01.2016 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1383 článků)

Strašlivé výlevy poslance Chaloupky, zhnusil se kardinál Vlk. A reakce je tu

 
Kardinál Miloslav Vlk se na svých webových stránkách vyjádřil v tom smyslu, že by katolická církev mohla udělat vstřícné gesto a nabídnout vládě dočasný odklad splácení připravených splátek při finančním odškodnění v rámci církevních restitucí a odluky církve a státu. Také se ostře pustil do komunistů a poslance VV Otto Chaloupky, že prý hážou na církev špínu.
04.05.2012 15:25 |

podobné články