Článek

Český výtvarník Krištof Kintera vystavuje v Bruselu a tvrdí: Své vernisáže úplně nenávidím

 
Jeden z nejvýraznějších českých vizuálních umělců Krištof Kintera přivezl do Bruselu svou Private Planet for Everybody. Před třemi lety vzbudil rozruch výstavou v pražské Městské knihově, výjimečně zdařile dopadly také jeho loňské prezentace v Basileji a Rotterdamu. Mimo jiné prozradil, že chystá úplně nové věci, které „nikdo nikdy neviděl“. Představit by je chtěl za dva roky.
09.11.2015 13:45 |

podobné články

Podobné články

Uměleckou osobností roku je Krištof Kintera

 
Osobností roku 2011 ve světě výtvarného umění se stal sochař Krištof Kintera, autor rozpohybovaných, svítících i mluvících objektů.
23.01.2012 12:40 |

podobné články

Uměleckou osobností roku je Krištof Kintera

 
Osobností roku 2011 ve světě výtvarného umění se stal sochař Krištof Kintera, autor rozpohybovaných, svítících i mluvících objektů.
24.01.2012 17:21 |

podobné články

Krištof Kintera s 60 výtvarníky rozehraje opuštěné casino

 
Výtvarné objekty, videoprojekce, fotografické lightboxy a další artefakty mohou lidé od pátku vidět díky festivalu 4+4 dny v pohybu v opuštěné budově bývalého casina v Pařížské ulici v Praze. V dalších dnech festival nabídne i divadelní performance, koncerty a přednášky, které připravili Krištof Kintera a Denisa Václavová.
25.10.2012 09:30 |

podobné články

Já tě nenávidím

 
Nenávidím lásku, že mi unikla, nenávidím nenávist, že mi zbyla, nenávidím sebe, že tě pořád miluju...
12.04.2011 08:25 |

podobné články

Letošní výstavy: Rembrandt, art brut i Neprašova retrospektiva

 
Letošní rok, tedy zatím podle odtajněných programů, bude v hlavních českých i moravských galeriích tematicky pestrý. Na své si přijdou příznivci tradičního krásného umění stejně jako alternativních forem, zkrátka nepřijdou ani milovníci fotografie a architektury. Nebudou chybět žánrové mezinárodní projekty ani retrospektivy známých jmen jako Karel Nepraš nebo Krištof Kintera.
09.01.2012 11:35 |

podobné články

Sochař a performer Krištof Kintera: Lampy mě fascinují svou obyčejností a přitom nadpřirozeností

 
Pražské ulice promění k nepoznání první ročník Festivalu světla Signal. Na mnoha místech se od 17. do 20. října rozsvítí audiovizuální performance, domácí i zahraniční umělci předvedou své instalace a videomappingové projekce.
15.10.2013 16:35 |

podobné články

Pod Nuselským mostem bude pietní socha připomínající sebevraždy

 
Připomínkou zmařených životů lidí, kteří spáchali sebevraždu skokem z pražského Nuselského mostu se zanedlouho stane socha, která vyroste v parku Folimanka, který se nachází přímo pod mostem. Dílo s pracovním názvem Moje světlo je tvým životem vytvořil sochař Krištof Kintera.
23.09.2010 16:45 |

podobné články

Sochařské sympozium nabízí díla Černého, Skrepla a Kintery

 
V hlavním městě se do 11. prosince koná sochařské sympozium, do kterého se zapojilo dvacet předních českých výtvarníků včetně takových jmen, jako jsou Lukáš Rittstein, Jiří David, David Černý, Vladimír Skrepl či Krištof Kintera.
07.12.2011 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří David (97 článků) , David Černý (250 článků)

Pirát Bartoš: Pokud nechceme krvavou revoluci, tak musíme systém hacknout

 
Pokud čeští piráti nechtějí krvavou revoluci, tak musí společenský systém "hacknout" a tím ho rozbít. To si myslí analytik, překladatel a předseda České pirátské strany Ivan Bartoš. „Lidi ve standardních politických stranách změnu nenajdou. Jsou v letargii, depresích, a aby začali myslet, tak je člověk musí něčím praštit,“ řekl pak k tomu Bartoš v pořadu Krásný ztráty. V televizním baru u Michala Prokopa mu oponoval výtvarný umělec Krištof Kintera, žák někdejšího šéfa Národní galerie Milana Knížáka.
31.05.2012 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Prokop (55 článků) , Michal Prokop (55 článků)

Cena Osobnost roku má dva vítěze. Opět boduje Krištof Kintera

 
Cena Osobnost roku, pořádaná časopisem Art+Antiques a Artalk.cz, je udělována žijícím výtvarníkům za nejvýraznější umělecký počin uplynulého roku.
01.02.2013 10:30 |

podobné články

Gottova kytaristu (†64) pohřbí Zelenáči

 
Kytarista Zdeněk Krištof (†64), kterému muzikanti přezdívali Bebíčko, se dočká důstojného posledního rozloučení. Pohřeb muzikanta, který zemřel v sanitce po plicním kolapsu, nikdo nechtěl zorganizovat. Blesk proto oslovil kapelu Zelenáči, kde Krištof naposledy hrál. Kapela v čele s Mirkem Hoffmannem vzala okamžitě věc do rukou.
10.03.2011 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Hoffmann (3 články)

Galerie Středočeského kraje zve na vernisáže nových výstav v sobotu 4. června

 
V sobotu 4. června zahájíme další nové výstavy, které potrvají až do 30. října. V Projectroomu se představí mladá autorka Dana Sahánková se svými velkoformátovými tušovými kresbami, své místo ve Whiteboxu zaujme designérské trio – bratři Adam a Samuel Ciglerovi a Světlana Koženova. Humor Václava Linka se projeví v Café Fatal a slovenská multimediální výtvarnice Dorota Sadovská zaplní Experimentální prostor. Vernisáže nových výstav začínají v 16 hodin.
01.06.2016 13:10 |

podobné články

Syn Bartošové Artur dramaticky změnil názor na exmilence matky: Nenávidím Martucciho

 
Ještě před pár týdny si rozuměli jako nejlepší kamarádi, vtipkovali spolu a zdálo se, že je nic nemůže rozdělit. Po rozchodu Ivety Bartošové  (45) s Domenicem Martuccim  (35) ale syn zpěvačky Artur Štaidl  (14) rozhodl přiklonit na stranu své matky. Na svém profilu na Facebooku založil anketní otázku o italském šlechtici, a sám si vybral možnost "Nenávidím ho".
07.09.2011 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6693 článků)

Nesmiřitelný generál Blaško o pedofilní vraždě syna: Opět stojím nad rakví a nenávidím tento svět

 
Před 8 lety přišel generálmajor Hynek Blaško o svého devítiletého syna Jakuba, kterého znásilnil a zavraždil slovenský pedofil Antonín Novák. 8 let žije Blaško v bolesti nad ztrátou syna, s níž se nikdy nesmíří. „Znovu stojím nad rakví syna a nenávidím tento svět, který se nedokáže vypořádat s takovým lidským odpadem jako je jeho vrah“ napsal ve své osobní zpovědi, kterou vztáhl i na nedávný teroristický útok v Berlíně, který má zřejmě na svědomí „nevyhostitelný“ Tunisan Anis Amri, který byl zastřelen v Milánu.
30.12.2016 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Novák (12 článků)

Zavřený výtvarník: Zákon funguje jako plot na dobytek. Ti nahoře nás dojí

 
Výtvarník Roman Týc napsal v prosinci loňského roku otevřený dopis soudkyni Janě Miklové, která ho poslala za mříže za to, že odmítl zaplatit soudem uloženou pokutu. Výtvarník v dopise zpochybňuje současný soudní systém a poukazuje na to, že jeden z lidí, kteří ho soudili, bývá spojován s justiční mafií. Zprávu přináší server Lidovky.cz.
01.03.2012 11:00 |

podobné články

Výtvarník, kterému naložil Knížák: Ten pán má komplex

 
Výtvarník a bývalý ředitel Národní galerie Jiří Fajt reaguje na obvinění, která proti němu vznesl jeho předchůdce v čele galerie, výtvarník Milan Knížák. Ten má podle něj příliš bujnou fantazii a mimoto chorobný komplex mesiáše.
16.06.2013 09:45 |

podobné články

Výtvarník Černý si pustil pusu na špacír a zkritizoval Knížáka. Za urážku mu zaplatí 100 tisíc

 
Výtvarník David Černý zaplatí za urážku exšéfovi Národní galerie Milanu Knížákovi sto tisíc korun. Černý Knížáka v dokumentu odvysílaném Českou televizí označil nevybíravým výrazem. Soud již jednou rozhodl o finančním trestu, Černého právník ale vybojoval u Nejvyššího soudu jeho zrušení. Nyní ale podle nového rozhodnutí musí výtvarník zaplatit pokutu i náklady soudního řízení ve výši čtyřicet pět tisíc korun.
22.07.2014 13:00 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (250 článků) , Milan Černý (58 článků)

Výtvarník Michal Cimala: Vždycky jsem chtěl „vyrábět" hudbu

 
Sny mohou být velmi podnětné. Své o tom ví výtvarník, designér i hudebník Michal Cimala (1975), který do 7. března vystavuje v pražském Centru současného umění DOX nejen kresby cykloprotéz, fotografie a texty, ale také značně netradiční a plně funkční hudební nástroje.
31.01.2011 11:30 |

podobné články

Veronika Řepková (16): Nenávidím svýho otce a tu jeho cikánskou nádheru!

 
U Řepků vypukla otevřená válka! Proti fotbalovému drsňákovi Tomáši Řepkovi (38) se opět postavila jeho dcera Veronika (16). A zaútočila tentokrát pořádně tvrdě - na svém profilu na Facebooku mu adresovala vzkaz: Nenávidím tě! A útočí i na Řepkovu milenku Erbovou, kterou označuje jako cikánskou nádheru...
06.02.2012 13:00 |

podobné články