Článek

Český malíř pomaluje Ringturm ve Vídni

 
U příležitosti 25. výročí založení české dceřiné společnosti Kooperativa, holdingové rakouské společnosti Vienna Insurance Group, se slavná budova Ringturm v centru Vídně promění v gigantické umělecké dílo českého malíře Ivana Exnera. Celou stavbu obalí plátno, na němž bude malba zobrazující bezstarostného chlapce, který stojí na pahorku a pouští si draka. V pozadí se objeví daleký horizont moře, který symbolizuje nekonečné dálky i touhy.
31.05.2016 10:10 |

podobné články

Podobné články

RECENZE: Moravská architektura ve Vídni

 
Ringturm je významná výšková stavba v centru Vídně u Dunajského kanálu. Byla postavena v padesátých letech a stala se po válce symbolem nové rakouské architektury. Přízemí je už po několik let místem výstav, které jsou průzkumnými sondami do architektonického bohatství střední Evropy.
31.07.2014 15:45 |

podobné články

TRAGÉDIE! Významný ostravský malíř se zastřelil

 
Ostravský malíř Miroslav Sabev (58) spáchal v úterý sebevraždu. Podle jeho kamaráda, majitele Galerie Mlejn Eduarda Riedla, malíř trpěl rakovinou a těžkou depresí.
16.02.2011 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Sabev (1 článek)

Malíř Kristian Kodet utíká do Ameriky: Vánoce stráví s Matuškovou!

 
Malíř a bonviván Kristian Kodet (63) zase utíká z Česka. Důvodem jsou Vánoce. Malíř a bratr slavného herce Jiřího Kodeta míří s rodinou do svého »zimního« sídla na Floridě, které si před rokem pořídil hned vedle zpěvačky Oliny Matuškové.
06.12.2011 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kodet (54 článků)

Malíř Kristian Kodet: Vánoce stráví s Matuškovou!

 
Malíř a bonviván Kristian Kodet (63) zase utíká z Česka. Důvodem jsou Vánoce. Malíř a bratr slavného herce Jiřího Kodeta míří s rodinou do svého »zimního« sídla na Floridě, které si před rokem pořídil hned vedle zpěvačky Oliny Matuškové.
06.12.2011 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kodet (54 článků)

Zemřel rakouský malíř a sochař českého původu Alfred Hrdlicka

 
Ve věku 81 let v sobotu ve Vídni zemřel významný rakouský malíř a sochař českého původu Alfred Hrdlicka. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na rakouský deník Die Presse. Vídeňský rodák Hrdlicka, žák rakouského sochaře Fritze Wotruby, se ve svém díle snažil vypořádat s násilím, válkou a fašismem.
06.12.2009 07:00 |

podobné články

Zemřel rakouský malíř a grafik Ernst Fuchs. Zanechal po sobě 16 dětí

 
Ve věku 85 let dnes ve Vídni zemřel rakouský malíř a grafik Ernst Fuchs. S odvoláním na rodinu zesnulého o tom informovala agentura APA. Fuchs byl jedním ze zakladatelů vídeňské školy fantazijního realismu a spolu s architektem Friedensreichem Hundertwasserem byl jedním z nejvýznamnějších umělců poválečného Rakouska. Kromě malby a grafiky se Fuchs zabýval také sochařstvím a scénografií, komponoval ale rovněž hudbu a psal básně. Ranou Fuchsovu tvorbu ovlivnilo dílo Gustava Klimta či Egona Schieleho. Jeho díla měla často hlubokou náboženskou a ezoterickou symboliku. Umělec známý svým excentrickým chováním po sobě zanechal 16 dětí, které zplodil se sedmi různými ženami.
09.11.2015 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Gustav Klimt (18 článků)

Neskutečná proměna šíleného Farmáře Pavla: Shodil háro a nechal si vyšetřit shnilé zuby!

 
Panenka Alexandra z reality show Farmář hledá ženu, změnila farmářovi Pavlovi život naruby. Díky ní se Pavel pomaluje zbavuje vizáže šílence s vrabčím hnízdem na hlavě a dokonce ho donutila nechat si opravit shnilé a chybějící zuby.
25.04.2014 23:00 |

podobné články

Fasády s novou originální tváří

 
Mnoho studií ze zahraničních měst dokládá, že pokud budovu pomaluje sprejery uznávaný umělec, ti ostatní už si jeho dílo nedovolí poškodit. Města i firmy se proto spojují s tvůrci, kteří vzešli z undergroundu, a ve vzájemné spolupráci oživují nehezká prostranství a zároveň chrání vybrané objekty před dalším poškozováním.
11.12.2015 10:20 |

podobné články

Ministr Ťok: Dopravní propojení s Vídní se bude v následujících letech zlepšovat

 
Zlepšení silničního a železničního spojení s Vídní bylo hlavním tématem jednání mezi českým ministrem dopravy Danem Ťokem a zemským hejtmanem Dolního Rakouska Erwinem Pröllem. Oba se shodli, že například přípravu stavby D52, která má zvětšit kapacitu propojení s Vídní, v současnosti komplikují neschválené Zásady územního rozvoje Jihomoravského kraje.
19.07.2016 21:20 |

podobné články

Ve Vídni měl udeřit terorista. Rakušané zadrželi islamistu z Albánie

 
Rakouská policie v pátek večer zadržela ve Vídni muže podezřelého z přípravy teroristického útoku v rakouské metropoli. S odvoláním na policejní zdroje o tom informovala agentura APA. Zatčeným je podle listu Krone radikální islamista albánského původu, který na tento měsíc údajně chystal útok výbušninou ve Vídni.
20.01.2017 22:15 |

podobné články

Neskutečná krása! Takhle by vypadaly plakáty na seriál Hra o trůny, kdyby je dělal český umělec Alfons Mucha

 
Český "malíř":http://www.extra.cz/tema/malir Alfons Mucha, který žil v letech 1860 až 1939, se proslavil svými unikátními obrazy po celém světě. Unikátní jsou i v současnosti a dodnes ho lidé znají. Jeho úžasné obrazy připomínající dekadentní Francii (jeho stylu se ostatně říká Art nouveau) vypadají pořád moderně a i díky tomu občas dokonce prokouknou do populární kultury.
11.04.2014 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Alfons Mucha (203 článků)

Seriál Aha! TAKHLE BYDLÍ SLAVNÍ ČEŠI - Malíř Kristian Kodet (62): Tady mě pohřběte!

 
Nejprodávanější český malíř Kristian Kodet (62) je původem rodilý Pražák, a když musí, přebývá v centru Prahy, kde má byt. Většinu roku však žije na své faře na Táborsku, kde prý našel ten opravdový domov. A dokonce si vedle fary pořídil i hrob...
16.10.2010 12:15 |

podobné články

Český malíř uspěl v nejprestižnější soutěži portrétů na světě

 
Malíř Jan Mikulka uspěl se svým obrazem Jakub v nejprestižnější soutěži portrétů na světě, kterou každoročně pořádá britská Národní galerie. Mikulka sice nezískal žádnou z hlavních cen, ale jeho dílo mezi více než dvěma tisíci přihlášenými skončilo v nejužším výběru pěti desítek nejzajímavějších prací. Ty od tohoto týdne Národní galerie v Londýně nabídne k zhlédnutí veřejnosti.
15.06.2011 18:00 |

podobné články

VIDEO: Slavný malíř Vojkůvka se oženil s mladou múzou

 
Svoji poslední můzu si v sobotu 4. února v rytířském sále olomoucké radnice vzal za manželku slavný český malíř Libor Vojkůvka (65). Nevěsta Dagmar Kubíčková z Brna je přitom o 38 let mladší. Vojkůvka však tvrdí, že to ničemu nevadí, že jde ve šlépějích jiného velikána výtvarného umění Petera Paula Rubense.
04.02.2012 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Libor Vojkůvka (4 články)

Malíř Perthen (85) nechal obraz v taxíku, Blesk ho vypátral

 
Dva roky se český malíř Robert Perthen (85) soudil o svůj vlastní obraz, a když ho konečně dostal zpět, zapomenul ho v taxíku. Dispečink prý nejevil ochotu mu s pátráním po taxikáři pomoci, díky Blesku se ale obraz našel a vrátil majiteli.
28.12.2013 22:38 |

podobné články

Zemřel malíř Jiří Načeradský

 
Po krátké nemoci ve středu večer zemřel na rakovinu slinivky ve čtyřiasedmdesáti letech v Praze Jiří Načeradský, osobitý a vlivných český malíř. Byl v 80. letech členem Volného sdružení 12/15 a po roce 1989 profesorem ateliéru monumentální malby na pražské Akademii výtvarných umění a na Fakultě výtvarného umění VUT v Brně.
17.04.2014 09:40 |

podobné články

Nejprodávanější český malíř současnosti hází svá plátna do krbu! Myslí snad už na nejhorší?

 
Světoznámý malíř Kristián Kodet (67) se na stará kolena vážně zbláznil. Pálí své obrazy, které mají hodnotu několika desítek tisíc korun! Co za tím stojí?
14.10.2015 12:05 |

podobné články

Vídní se řítil český autobus plný dětí, neměl zadní kolo

 
Plně obsazený český autobus s mnoha dětmi mezi cestujícími zastavila rakouská policie ve Vídni kvůli jeho zjevně žalostnému technickému stavu. Autobus jel Rakouskem bez jedné ze zadních pneumatik a vykázal rovněž dalších 11 závažných nedostatků na brzdách, osvětlení, ložiscích či oknech.
13.07.2011 18:30 |

podobné články

Van Gogh si ucho sám neuřízl, usekl mu ho Gauguin šavlí

 
Němečtí vědci přišli s novou teorií, jak přišel slavný holandský malíř Vincent van Gogh o ucho. Dosud se předpokládalo, že si ho v roce 1888 uřízl v depresi či z nešťastné lásky. Akademici Hans Kaufmann a Rita Wildegansová tvrdí, že mu ucho usekl jeho kamarád, malíř Paul Gauguin, a pak to oba společně tajili, aby Gauguin nemusel před soud.
05.05.2009 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Paul Gauguin (12 článků)