Článek

Český hydrometeorologický ústav vydal výstražnou informaci pro Olomoucký kraj

 
Výstraha se týká vysokých teplot a nebezpečí požáru od víkendu do odvolání. Počasí u nás bude ovlivňovat mohutná tlaková výše se středem nad Pobaltím, jejíž střed se bude postupně přesouvat nad východní Evropu. Kolem ní k nám bude zesilovat příliv teplého vzduchu od jihozápadu.
05.07.2015 10:11 |

podobné články

Podobné články

Moravu čekají silné bouřky, varují meteorologové

 
Silné bouřky, které ve středu zasáhly Čechy, se během čtvrtka a noci na pátek objeví na Moravě a ve Slezsku. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v této souvislosti výstražnou informaci pro Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj.
14.07.2011 11:30 |

podobné články

Meteorologové varují východ republiky před náledím

 
Ve východní části republiky hrozí od čtvrtečního večera až do pátečního poledne tvorba náledí. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal proto výstražnou informaci pro Zlínský, Moravskoslezský a Olomoucký kraj.
22.12.2011 14:55 |

podobné články

Výstraha od meteorologů: Česko čeká příval sněhu! Kdy mráz povolí?

 
Minulý týden zasypal sníh Moravu a Slezsko, po víkendu se situace týká celé země. S prvním adventním obdobím přišel sníh a v pondělí ráno se s ním potýkali všichni. Český hydrometeorologický ústav vydal varování před tvorbou sněhových jazyků. To se týká hlavně řidičů v těchto oblastech: Jihočeský kraj, Karlovarský kraj, Kraj Vysočina, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Plzeňský kraj, Ústecký kraj.
04.12.2017 08:30 |

podobné články

Meteorologové varují před vzestupem hladin na Moravě

 
Meteorologové ve středu varovali před možností nebezpečného vzestupu hladin řek v povodí Olše a Odry. Výstraha platí od středečního odpoledne do čtvrtečního poledne pro Moravskoslezský kraj. Výstražnou informaci vydal Český hydrometeorologický ústav.
11.11.2009 14:55 |

podobné články

Meteorologové upozorňují sever Čech na další srážky, hladiny mohou stoupat

 
Meteorologové znovu varují před vydatnými srážkami. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto v neděli vydal výstražnou informaci pro Liberecký a Ústecký kraj.
29.08.2010 11:05 |

podobné články

Bouřky se přesunou na Moravu, hezky by mělo být až o víkendu

 
Silné bouřky, které v noci z neděle na pondělí zasáhly většinu Čech, se během dne přesunou dále k východu. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto vydal výstražnou informaci pro Moravu a Slezsko, kde by mohlo místy napršet až 30 milimetrů srážek. V dalších dnech by se již mělo počasí stabilizovat a výhled na víkend prozatím slibuje příjemné letní teploty beze srážek.
16.08.2010 13:00 |

podobné články

Na severu republiky hrozí ledovka, v dalších dnech se přidá náledí

 
V severních oblastech České republiky hrozí podle meteorologů od noci na úterý až do úterního dopoledne tvorba ledovky. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v této souvislosti výstražnou informaci pro šest krajů.
20.01.2014 11:20 |

podobné články

Bouřky se v noci z úterý na středu vrátí, varují meteorologové

 
Meteorologové varují v noci z úterý na středu před bouřkami, které by měly zasáhnout zejména Moravu, jižní a východní Čechy. Opět mají být doprovázeny přívalovými dešti a silným nárazovým větrem. Výstražnou informaci vydal Český hydrometeorologický ústav.
06.07.2009 15:00 |

podobné články

Bouřky s přívalovými dešti ještě nepoleví, varují meteorologové

 
Meteorologové znovu varují před silnými bouřkami a přívalovými dešti. Ty by měly v pátek a sobotu postupně zasáhnout celou republiku. Způsobí je studená fronta, která bude přes Česko postupovat od západu. Výstražnou informaci vydal ve čtvrtek Český hydrometeorologický ústav.
16.07.2009 13:30 |

podobné články

Meteorologové varovali před vlnou veder, bude až 34 stupňů

 
Meteorologové vydali v úterý varování před vysokými teplotami, které od středy do pátku zasáhnou ČR. Nejteplejším dnem by měl být čtvrtek, kdy teploty mohou vystoupat až na 34 stupňů Celsia. Výstražnou informaci vydal Český hydrometeorologický ústav.
21.07.2009 10:15 |

podobné články

O víkendu zahrnou Česko přívaly sněhu, může napadnout i půl metru

 
Do Česka se valí od jihu mohutná vlna sněžení, přes víkend by mohlo napadnout místy až 50 centimetrů nového sněhu a meteorologové varují před kalamitou. Do toho bude foukat silný vítr, na horách se budou tvořit sněhové závěje, na silnicích v nížinách jazyky, a na jihu Moravy i ledovka. Český hydrometeorologický ústav vydal kvůli množství sněhu výstražnou informaci.
07.01.2010 10:35 |

podobné články

Do Česka se valí mraky, meteorologové varují před vzestupem hladin

 
Zatímco čtvrtek by měl být na většině území ještě poměrně slunečný s letními teplotami, od západu se budou pomalu houfovat mračna. Postupně se pak ochladí nad celou republikou a zem budou až do soboty zkrápět vydatné deště. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstražnou informaci, že se zvednou hladiny toků, které se zejména na jihu mohou vylít z koryt.
05.08.2010 09:45 |

podobné články

Sever Čech postihla další povodňová vlna

 
Vydatné deště zvedly přes noc na severu Čech hladiny řek na nebezpečnou úroveň. Český hydrometeorologický ústav vydal s platností do úterního poledne výstražnou informaci před extrémním stupněm povodňového nebezpečí. Zatímco hladiny přítoků Ploučnice na Českolipsku klesají, samotná řeka Ploučnice stále mírně stoupá.
28.09.2010 08:45 |

podobné články

Česko zavalí další sníh, na horách napadne až 70 centimetrů

 
Meteorologové v pátek varovali, že během víkendu může na horách napadnout od 20 do 70 centimetrů nového sněhu. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) rovněž vydal výstražnou informaci na tvorbu závějí a sněhových jazyků.
10.12.2010 12:05 |

podobné články

Česko zasáhnou silné bouřky s krupobitím, varovali meteorologové

 
Ve středu odpoledne dorazí na území Čech silnější bouřky, které se do večera rozšíří i na Moravu a do Slezska. Meteorologové varují, že je mohou provázet přívalové deště, kroupy a bouřlivý vítr. Český hydrometeorologický ústav vydal kvůli tomu výstražnou informaci.
21.06.2011 10:55 |

podobné články

Do Čech přijdou silné deště, ve čtvrtek se přesunou na Moravu

 
Od středy do pátku postihnou většinu republiky silné deště. Zejména na severu a severovýchodě území může během dne napršet až 50 milimetrů srážek. Výstražnou informaci vydal ve středu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
20.07.2011 11:55 |

podobné články

Do Čech přicházejí silné deště, ve čtvrtek se přesunou na Moravu

 
Od středy do pátku postihnou většinu republiky silné deště. Zejména na severu a severovýchodě území může během dne napršet až 50 milimetrů srážek. Výstražnou informaci vydal ve středu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
20.07.2011 15:15 |

podobné články

Do Čech přicházejí silné deště, mnohde již prší

 
Od středy do pátku postihnou většinu republiky silné deště. Zejména na severu a severovýchodě území může během dne napršet až 50 milimetrů srážek. Ve středu odpoledne již začalo pršet na západě republiky a rovněž na severovýchodě Čech. Výstražnou informaci vydal ve středu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Srážky se zvolna přesunou na Moravu a do Slezska.
20.07.2011 15:30 |

podobné články

Varování meteorologů: do soboty bude hrozit náledí

 
Od středy až do soboty hrozí na celém území České republiky tvorba ledovky a náledí. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v této souvislosti výstražnou informaci.
23.11.2011 12:16 |

podobné články